Nowe zabawki na 2017....

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
sirwolf78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 301
Rejestracja: 19 grudnia 2016, 19:51
Tematy: 5
Lokalizacja: Jabłonna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowe zabawki na 2017....

Post autor: sirwolf78 »

Pewnie prosto z pudełka tylko do rekreacji, ale CP1 też po tuningu pokazuje więcej.
Ja też chcę do Twa. Albo nie, hipokryzja się szerzy... I cenzura.
Jarmiz78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 187
Rejestracja: 23 lipca 2016, 22:48
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowe zabawki na 2017....

Post autor: Jarmiz78 »

Tak jak mówisz. Zamówiłem ten pistolet. Zobaczymy co przyjdzie.... :)
Haenel 49,Łucznik wz.70, Artemis CP2,Baikał Iż 61, Remik 1858 .44 Pietta,Kentucky Pistol .45 Ardesa.
Jarmiz78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 187
Rejestracja: 23 lipca 2016, 22:48
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowe zabawki na 2017....

Post autor: Jarmiz78 »

No i wczoraj dotarł CP2 z Balistas. Nawet nieźle wykonany, ale trzeba zrobić porty ładowania i korony luf.No i wymienić oringi, bo tandeta. Zobaczymy jak strzela :621:
Haenel 49,Łucznik wz.70, Artemis CP2,Baikał Iż 61, Remik 1858 .44 Pietta,Kentucky Pistol .45 Ardesa.
krzycho1708
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 54
Rejestracja: 26 lipca 2016, 12:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowe zabawki na 2017....

Post autor: krzycho1708 »

Zrob jakas mini recenzje :-D bo wiele osob jest ciekawych tego pistola ;)
Awatar użytkownika
czemar
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 1418
Rejestracja: 17 marca 2007, 08:55
Tematy: 23
Lokalizacja: Koło/ZŁota
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi

Re: Nowe zabawki na 2017....

Post autor: czemar »

Zrób kilka fotek .
Ciekaw jestem kiedy można będzie kupić to długie pca Kandara .
Do ogródkowo-garażowego pykania mam odkurzonego Lidera s9
M.
Ostatnio zmieniony 23 maja 2018, 09:43 przez czemar, łącznie zmieniany 1 raz.
Vortex na Kruszynie :one:
Jarmiz78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 187
Rejestracja: 23 lipca 2016, 22:48
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowe zabawki na 2017....

Post autor: Jarmiz78 »

Postaram się opisać i wrzucić fotki w sobotę :piwo:
Dzisiaj wypykałem 1 bombiczkę na szybko. Magazynki się nie zacinają,ale czasami śrut wchodzi z oporem, to wina portu ładowania. Tłumik jak na fabryczny, tłumi całkiem nieźle. Byłem zaskoczony. Ogólnie sprasowanie elementów nieźle, lufy wchodzą dobrze.
Ostatnio zmieniony 23 maja 2018, 20:19 przez Jarmiz78, łącznie zmieniany 1 raz.
Haenel 49,Łucznik wz.70, Artemis CP2,Baikał Iż 61, Remik 1858 .44 Pietta,Kentucky Pistol .45 Ardesa.
Jarmiz78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 187
Rejestracja: 23 lipca 2016, 22:48
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowe zabawki na 2017....

Post autor: Jarmiz78 »

W niedzielę go przestrzelam, zrobię fotki i opiszę jak się sprawuje w warunkach polowych :) nie będę go oszczędzał :621:
Haenel 49,Łucznik wz.70, Artemis CP2,Baikał Iż 61, Remik 1858 .44 Pietta,Kentucky Pistol .45 Ardesa.
Jarmiz78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 187
Rejestracja: 23 lipca 2016, 22:48
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowe zabawki na 2017....

Post autor: Jarmiz78 »

No i przestrzelony Artemis CP2 :621: szału nie ma... Śrut wchodzi z oporem, na wkładce jednostrzałowej, jak i magazynkach. Mam nadzieję, że się poprawi po zrobieniu portu ładowania. Koszmarne otwarte... Szczerbinki (są dwie, pistoletowa i karabinkowa) trzeba pilniczkiem podpiłować otworek.Jakieś nadlewy są... Inne elementy są w miarę spasowane.Na chrono nie mierzyłem, bo baterie padły :-/ fotek skupienia nie wrzucam, bo nie ma czego... Strzelałem z tłumikiem, o dziwo jest bardzo cicho. Słychać tylko delikatne "pyknięcie", zbijak i trafienie w puszkę. Powiem tak... Puszkobijca, na grilla super. Strzelałem na 15 i 20 m, puszki ładnie latają, co jakiś czas bombiczka 12 g. Ale to prosto z pudełka. Myślę, że po poprawkach powinno być lepiej. Ale czego oczekiwać za 500 PLN?? Na grilla fajna zabawa,synowi lat 12 się spodobał, powiedział że mam go nie sprzedawać ;laughing: Poprawię szczerbinkę, port ładowania, korona i zobaczymy...
Haenel 49,Łucznik wz.70, Artemis CP2,Baikał Iż 61, Remik 1858 .44 Pietta,Kentucky Pistol .45 Ardesa.
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2541
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowe zabawki na 2017....

Post autor: adnikauto »

Jarmiz78

Wrzuc jakies fotki, ja "rozumiem" oczami.... :one:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Jarmiz78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 187
Rejestracja: 23 lipca 2016, 22:48
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowe zabawki na 2017....

Post autor: Jarmiz78 »

https://www.fotosik.pl/zdjecie/c292c688b636a70a
https://www.fotosik.pl/zdjecie/875ad8a0f9e1ba52
https://www.fotosik.pl/zdjecie/1a0434c49ca41698
https://www.fotosik.pl/zdjecie/32eff35ab321b22a
Nie ma rewelacji, bo to z pudełka, bił strasznie na dół, ale po ustawieniu otwartych już w miarę ok... Reasumując, jak już pisałem na 15-20 m puszki i czasami bombiczki trafienia spoko. Jakkolwiek to rozumieć ;laughing: po dopracowania może być fajne szczeladło, alternatywa dla CP1, oraz Corsa 2240.Szybka konwersja z pistoletu na karabinek. Ale wole tą drugą wersję. Jestem amatorem grillowym :piwo: i to w zupełności wystarczy. Poprostu zabawka. Ale dla bardziej ambitnych... Może można coś więcej z niego wyciągnąć??
P. S. Drugie zdjęcie to już po "zmianie" na karabinek.
Ostatnio zmieniony 27 maja 2018, 21:18 przez Jarmiz78, łącznie zmieniany 5 razy.
Haenel 49,Łucznik wz.70, Artemis CP2,Baikał Iż 61, Remik 1858 .44 Pietta,Kentucky Pistol .45 Ardesa.
Awatar użytkownika
czemar
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 1418
Rejestracja: 17 marca 2007, 08:55
Tematy: 23
Lokalizacja: Koło/ZŁota
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi

Re: Nowe zabawki na 2017....

Post autor: czemar »

Fajny bo czarny i dwie lufy i walizka ...
Co do kształtu i długości lufy to ja bym ją uciął może spadnie prędkość ale zyska na wyglądzie bo teraz to taka mieszanka wędki z parasolem :)
Podejrzewam, że wejscie i otwór podający gaz trzeba dopieścić .
Ta szczerbinka tylna mnie nurtuje zrób przy okazji jej foto z bliska ok ?
A tak ogólnie to fajna zabawka do grilowania czy na ryby jak nie biorą :piwo:
Pozdrawiam .
Marek.
Vortex na Kruszynie :one:
Jarmiz78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 187
Rejestracja: 23 lipca 2016, 22:48
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowe zabawki na 2017....

Post autor: Jarmiz78 »

Bo są dwie szczerbinki, pistoletowa przykrecona do szyny 11 m i karabinkowa do ósemki.
Haenel 49,Łucznik wz.70, Artemis CP2,Baikał Iż 61, Remik 1858 .44 Pietta,Kentucky Pistol .45 Ardesa.
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2541
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowe zabawki na 2017....

Post autor: adnikauto »

@Jarmiz78

Dzieki za fotki... :one:

Przeciez to jest sprzet "ogrodkowo-grillowy" i nikt przy zdrowych zmyslach nie oczekuje, ze sprzet za 5-stowek bedzie robil jedna dziurke na 40 metrow :!: Nie ma wstydu przy tego typu sprzetach...

Od siebie dodam, ze przewinelo sie sporo pistoletow przez moje rece a ze jestem "esteta" :) to duzy wplyw na mnie mialy i maja tzw. repliki - tyle razy sie zarzekalem, ze to juz ostatnia... a pozniej znowu sie skusilem :wink: wiele razy bylo tak, ze po rozpakowaniu, wlozeniu bombiczki z Co2 i srutu lub BBS-ow strzelam do mojej "oslawionej" blachy na przydomowej strzelnicy i.... cisza, nic nie "dzwoni" - na odleglosc ok. 14-15 metrow nie trafiac w blache wielkosci malej patelni, dziwne troche- patrze wiec na wylot lufy i obserwuje trajektorie lotu srutu/bbs-a i co ??? - bije nisko, za nisko zeby trafic... a przyrzady celownicze... NIEREGULOWANE :090:

Nie pozostalo jak wystapic o RMA i odeslac pistola z powrotem i tak wiele razy...

Ja tez lubie postrzelac dla przyjemnosci, bez napinki ale fajnie jakby sie dalo jeszcze trafiac... :)

Zrob tak jak piszesz powyzej:
Jarmiz78 pisze:Na grilla fajna zabawa,synowi lat 12 się spodobał, powiedział że mam go nie sprzedawać ;laughing: Poprawię szczerbinkę, port ładowania, korona i zobaczymy...
... i wlasnie o to chodzi o radosc ze strzelania w gronie rodzinnym... :piwo: a poprawiony sprzet bedzie przynosil radosc...

BTW - moze Marek ma racje zeby deczko lufe skrocic- wydaje sie, ze to nieglupi pomysl... jednym slowem wloz w niego troche "serca" i radosci z uzytkowania zycze!
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Jarmiz78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 187
Rejestracja: 23 lipca 2016, 22:48
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowe zabawki na 2017....

Post autor: Jarmiz78 »

Ale po co skracać lufę? Jest druga, pistoletowa. Celność do 25 m(dalej nie próbowałem) jest w miarę dobra. Po poprawkach o których pisałem, może się polepszy. Taki miałem zamiar - szczeladło do grilla. Nie oczekiwałem nie wiadomo czego. Tarcza mnie nie kręci :wink: nie mam takich ambicji i nigdy nie miałem. Strzelam sporadycznie, więc koszt bombiczek za 1 PLN żaden. Może 5-10 PLN na jedno strzelanie, co 2 tygodnie. Jak już pisałem, zaskoczył mnie chiński tłumik, w środku tylko pierścienie, a pomiędzy nimi małe "lejki", a tłumi bardzo dobrze.Głośniejszy był tłumik w moim starym CP1 i Crosman 2240, robiony na zamówienie...
Haenel 49,Łucznik wz.70, Artemis CP2,Baikał Iż 61, Remik 1858 .44 Pietta,Kentucky Pistol .45 Ardesa.
Awatar użytkownika
belphegor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 246
Rejestracja: 18 marca 2008, 17:50
Tematy: 0
Lokalizacja: wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowe zabawki na 2017....

Post autor: belphegor »

Ciekawe bo CP1 bez żadnych poprawek bije na głowę w celności Twój CP2
.177 .22 .31 .36 .41 .44 .45 .56 a jak Pan Bóg dopuści to i z kija wypuści.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”