Wiatrówka w terenie a policja - praktyka

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Shon
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 15 czerwca 2017, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka w terenie a policja - praktyka

Post autor: Shon »

Panowie i Panie, a jak sprawa się ma do wiatrówki PCA (Crosman 392) ?
Bo uświadomiłem sobie, że jest to wiatrówka z regulacją mocy. Fakt faktem, że jedno pompnięcie ma znikomą siłę(mocniej śrut z buzi wypluję), no ale już przy 10, jest ponad 17J.
Czyli jest to FAC i podlega rejestracji ?
tootsi1991
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 10 czerwca 2017, 20:54
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Wiatrówka w terenie a policja - praktyka

Post autor: tootsi1991 »

No to chyba masz problem , w każdym razie powinno liczyć się to co jest w instrukcji producenta - ile pompnięć należy wykonać podczas ładowania karabinka według tej instrukcji. HW 90 jak się podpompuje to też jest bez problemów FAC z tym, że w HW 90 nie ma możliwości szybkiej zmiany energii a w przypadku rzeczonego crosmana to przed każdym strzałem musisz odpowiednio napompować i tylko od ciebie będzie zależało czy postępujesz zgodnie z przepisami czy nie. Gdyby policja chciała wziąć taki sprzęt na ekspertyzę powinna postępować zgodnie z zaleceniami producenta.
FireFighter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 540
Rejestracja: 22 czerwca 2015, 16:39
Tematy: 23
Lokalizacja: Vietnam - Hanoi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka w terenie a policja - praktyka

Post autor: FireFighter »

Coś Wam napiszę,bo już mnie to śmieszy. Jak nie strzelacie do zwierząt i w miejscach gdzie zagrażalibyście innym ludzią, to Policji to nie interesuje. Oni mają ważniejsze sprawy do roboty, niż łapanie gości którzy mają zabawki np. 17,5 J, bo akurat sprzedający tego nie sprawdził, a jak ktoś nie ma w bani to może odpowiadać nawet za pistolecik na CO2 który ma 2 J. I naprawdę wiem co napisałem.
" Wojna jest tam , gdzie młodzi i głupi dają się wrobić starym i zgorzkniałym durniom w zabijanie ludzi " KONRAD ADENAUER
Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”