Crosman pdm9b

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Verdeloth
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 05 maja 2017, 09:30
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Crosman pdm9b

Post autor: Verdeloth »

Cześć,

niedawno zainteresowałem się tematem wiatrówek i po przeszukaniu internetów znalazłem coś takiego:

http://www.pyramydair.com/s/m/Crosman_P ... istol/3962

Nie ma za bardzo opinii na temat tego pistoleciku a zabawka wygląda na fajną. Ma parę bajerów (blow back, różne rodzaje śrutu) według specyfikacji wydaje się niezła w swojej klasie (400fps, gwintowana lufa, crosman).

Czy ktoś może podzielić się wrażeniami z używania tego pistoletu? celność, zużycie co2, jakość wykonania?



z góry dzięki:)
asam920@wp.pl
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 07 maja 2017, 19:44
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Crosman pdm9b

Post autor: asam920@wp.pl »

Dołączam się do pytania.
Jest dobra cena na militaria.pl rzadko taka szansa się zdarza. Tylko, że żadnych opnii, nic. Jestem ciekaw czy ktoś miał do czynienia i może coś powiedzieć o tej zabawce.
Awatar użytkownika
belphegor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 246
Rejestracja: 18 marca 2008, 17:50
Tematy: 0
Lokalizacja: wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Crosman pdm9b

Post autor: belphegor »

To obecnie jedna z najlepiej się sprzedających replik CO2, ale opinii u nas brak.
Ostatnio zmieniony 07 maja 2017, 20:50 przez belphegor, łącznie zmieniany 1 raz.
.177 .22 .31 .36 .41 .44 .45 .56 a jak Pan Bóg dopuści to i z kija wypuści.
asam920@wp.pl
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 07 maja 2017, 19:44
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Crosman pdm9b

Post autor: asam920@wp.pl »

Zakupiłem na czuja. w ciągu 2-3 dni dam znać dla innych użytkowników jak to wygląda.
Paylo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 28 lutego 2017, 11:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Crosman pdm9b

Post autor: Paylo »

Często brak opinii wskazuje na niecelowe marnowanie czasu na opis chińskiego badziewia.
asam920@wp.pl
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 07 maja 2017, 19:44
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Crosman pdm9b

Post autor: asam920@wp.pl »

Paylo pisze:Często brak opinii wskazuje na niecelowe marnowanie czasu na opis chińskiego badziewia.
Hmmmm. Jestem ciekaw na jakiej podstawie tak twierdzisz skoro nie używałeś sprzętu, nie wypowiadasz się na temat jego cech i z góry zakładasz, że to badziew.
Szczególnie, że nazywanie firmy crosman "chińskim badziewiem" jest wyjątkowo nietrafne .
Ostatnio zmieniony 08 maja 2017, 16:48 przez asam920@wp.pl, łącznie zmieniany 2 razy.
Paylo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 28 lutego 2017, 11:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Crosman pdm9b

Post autor: Paylo »

Odniosłem się tylko i wyłącznie do braku opinii na forum na ten temat. Sprzęt który jest warty zainteresowania, jest sprawdzony i użytkowany z mniejszym lub większym powodzeniem, jest szeroko opisany na tym czy innych forach. Jeśli kolega na temat tego pistoletu nie mógł nic znaleźć, to są 3 możliwości: słabo szukał, jest to nowość na rynku albo jest nie warty uwagi. Skreślać jedno po drugim po analizie.
Nuvio
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 23 lutego 2017, 23:07
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Crosman pdm9b

Post autor: Nuvio »

asam920@wp.pl pisze:Zakupiłem na czuja. w ciągu 2-3 dni dam znać dla innych użytkowników jak to wygląda.
Testy poczynione? Bo sam jestem ciekaw jak w tej cenie się to spisuje?
asam920@wp.pl
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 07 maja 2017, 19:44
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Crosman pdm9b

Post autor: asam920@wp.pl »

Witam.
Do: Nuvio
Czekam jeszcze. Najprawdopodobniej jutro będzie przesyłka. Od razu dam znać.

Do: Paylo
Wydaje mi się, że jest to nowość na rynku bo w internecie brak jakichkolwiek informacji w jakimkolwiek języku (w cyrylicy też wpisywałem). Wywnioskowałem to też min. dlatego, że jest od razu cena z 499 na 299zł co może świadczyć o tym, że producent zaleca taką cenę na początek aby zachęcić potencjalnych klientów do kupna. Mozliwe, że jak pojawią sie pozytywne opinie to ustali końcową cene produktu.
Verdeloth
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 05 maja 2017, 09:30
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Crosman pdm9b

Post autor: Verdeloth »

Witam ponownie,


uważam, ze dobrze szukałem:) nie ma opinii bo produkt jest rzeczywiście dość nowy. W Stanach od grudnia a u nas chyba od 2 miesięcy jest.

Pistolet dziś do mnie dotarł jestem po pierwszym strzelaniu i mam kilka pierwszych wrażeń.

1) Wymiary i waga chyba prawidłowe. Fajnie leży w dłoni.

2) Wygodny spust, choć trzeba nim przebyć dłuuugą drogę zanim nastąpi strzał. Nie wiem czy to można wyregulować ale połowa tej odległosci już byłaby dobra.

3) metalowy jest zamek, lufa, kurek i spust ale i magazynek cały wraz z komorą do naboju co2. To fajnie równoważy ciężar lufy i zamka

4) zamek sie nie demontuje ( albo nie potrafię jeszcze tego zrobić)

5) w zestawie jest magazynek z 4 krążkami z tym że 3 z nich mają metalowy środek a 1 jest caly plastikowy i ciągle wypada gdy wyjmuję magazynek.

6) fajny odrzut, pistolet jest też dość głośny

7) na jednym co2 wystrzelałem ok 70 kulek (BB) po około 50 blowback był na tyle słaby że nie napinał kurka

8) do pistoletu dołączają coś jakby metalowy wycior :)

Nie jestem w stanie sprawdzić celności ani prędkości nie mam sprzętów.

Moje podsumowanie:)
Na ten moment pistolet spełnił moje oczekiwania w 80%. Ma pare wad ale jako wiatrówka bardziej rekreacyjna niż sportowa to daje radę. Za te cene - 3 stówki w promocji to jest uważam ok ale jeśli weźmiemy pod uwagę jego katalogową cenę to uważam, że dość sporo.
asam920@wp.pl
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 07 maja 2017, 19:44
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Crosman pdm9b

Post autor: asam920@wp.pl »

Dzieki za obiektywną i porządną opinię. Teraz to już i tak po ptakach :D jutro napisze swoją ocenę.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 10 maja 2017, 01:11 przez asam920@wp.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
Verdeloth
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 05 maja 2017, 09:30
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Crosman pdm9b

Post autor: Verdeloth »

asam920@wp.pl pisze:Dzieki za obiektywną i porządną opinię. Teraz to już i tak po ptakach :D jutro napisze swoją ocenę.
Pozdrawiam
jestem ciekawy opinii innych:)

Cały czas szukam jakiego manuala, żeby ten zamek rozebrać ale nic nie znajduję. Jeśli komuś się uda to byłbym wdzięczny za podzielenie się tym.
asam920@wp.pl
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 07 maja 2017, 19:44
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Crosman pdm9b

Post autor: asam920@wp.pl »

za około 4 h napisze ;)
asam920@wp.pl
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 07 maja 2017, 19:44
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Crosman pdm9b

Post autor: asam920@wp.pl »

Klamka przyszła.
Też próbowałem rozebrać zamek. Niby są do tego przyciski ale jakoś nie idzie a nie chcę zepsuć :P
Strzelałem odrobinę. Powiem tak. Celność moim zdaniem słaba (może to kwestia wyczucia wiatrówki) Strzelałem na dystansie 7 metrów około do tarczy. Rozrzut wyniósł jakieś 5-8 cm. Może to wina śrutu bo strzelałem z najtańszego OZTAYA. Hałas jest na prawde spory (jak na wiatrówkę) odrzut też spory (jak na wiatrówkę). Nie ma co porównywać z palną :D
W ręku leży moim zdaniem bardzo dobrze. Trzyma się jak prawdziwą broń tylko brakuje ze 100-200 gramów.
Awatar użytkownika
belphegor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 246
Rejestracja: 18 marca 2008, 17:50
Tematy: 0
Lokalizacja: wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Crosman pdm9b

Post autor: belphegor »

Trochę dopiszę, chociaż to co napisał kolega Verdeloth to nic dodać ani ująć.
Pistolet dosyć fajny, ale jak za tą cenę, do spustu się trzeba przyzwyczaić i kropka. Dzisiaj trochę postrzelałem i pomierzyłem to cudo i na 7m z JBS wyszło mi skupienie 26,5x21mm, więc jak na zabawkę ogródkową tragedii nie ma, tylko pistol uporczywie wali na lewo na każdym śrucie, może to wina strzelca bo ostatnio strzelałem tylko z zabawek bezodrzutowych.
Do pistola zakupiłem bombeczki w promocyjnej cenie jeden złoty, załadowałem promocyjną bombeczkę, Exacta i na chrono.
Prędkość przy dosyć szybkim strzelaniu 88-85m.sek :shock: początkowo myślałem że albo chrono, albo mój Crosman nie wyrabia.
Sprawa się wyjaśniła przy drugim naboju, nie promocyjnym, podaję wyniki przy dość szybkim strzelaniu.
JBS Exact 112-107m.sek średnia 110m.sek 3,37J
Ponieważ w lufie jest jakiś rysowany gwint nie sprawdzałem BBS,ów tylko o takiej samej wadze
Walther High Power i odpowiednio 137-126m.sek śr 130m.sek
Strzelałem w szmaty i na śrutach jest zarys gwintu.
Ogólnie za trzy stówy można brać, ale nic powyżej, bombeczki ASG za 1zł w wiatrówkach nie wyrabiają :-/
.177 .22 .31 .36 .41 .44 .45 .56 a jak Pan Bóg dopuści to i z kija wypuści.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”