HW97 czy TX200 do FT

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2541
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW97 czy TX200 do FT

Post autor: adnikauto »

Zagorek pisze:Tu jest też porównanie:
http://www.airguns.budu.pl/showme2.php? ... 0i%20TX200
Zagorku - dzieki za linka, bardzo fajne porownanie ....
dobrego z dobrym :) utwierdzam sie w przekonaniu, ze dokonalem slusznego wyboru kupujac TX 200 HC - kazdemu pasuje co innego ale milo slyszec jak inni cie utwierdzaja w przekonaniu ze podjales sluszna decyzje. ;laughing:
Ostatnio zmieniony 04 lutego 2018, 16:10 przez adnikauto, łącznie zmieniany 1 raz.
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Zagorek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 466
Rejestracja: 17 maja 2016, 23:21
Tematy: 17
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW97 czy TX200 do FT

Post autor: Zagorek »

Ja też mam "prawie" TX-a bo BMK40 :wink: Ale u mnie główny karabinek to LGU bo ja wolę ciążenie na lufę więc HC troszkę mniej mi pasuje. Swoją drogą strzeliłem kilka razy na dystansach FT podczas zawodów HFT gdzie były dostawiane figurki tak z czystej ciekawości i poszło całkiem nieźle ale trudno porównywać bo z nastawami stałymi razy 10 i AO na 30Y. Na ostatnich zawodach w grudniu podczas Mikołajkowych Dębiaków w Nowej Dębie jako dodatkowa atrakcja było dostawione kilka figurek FT dla wszystkich strzelających HFT. Na koniec w tej konkurencji dodatkowej wygrała sprężyna bez podziału na HFT1 i 2. Ponadto pięciu zawodników miało taki sam wynik (drugi) w HFT 2 i o zajętych miejscach zamiast dogrywki decydowały właśnie pkt. z FT.
Walther LGU + Vortex diamondback hp 3-12x42
BMK 40 + Vortex crossfire 6-18x44
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl/index.php
rokasa58
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 595
Rejestracja: 25 lutego 2016, 10:34
Tematy: 4
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW97 czy TX200 do FT

Post autor: rokasa58 »

Zagorek! Napisz proszę, co daje ciążenie na lufę? Bo ja w swoim LGU, dodałem 360g Pb do kolby i mam ciekawe wnioski na temat balistyki śrutu na dystansie : 25m a 35 m i nie ukrywam,że po tym zabiegu, lepiej mi " leży" LGU.
ONE SHOOT ONE MOMMENT NO MISS
Zagorek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 466
Rejestracja: 17 maja 2016, 23:21
Tematy: 17
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW97 czy TX200 do FT

Post autor: Zagorek »

Dla mnie zwyczajnie mniej mi lata lufa na celu przy stojaku. Nie wiem jak to tłumaczyć, czy to normalne czy nie - tak mam. Po drugie w leżaku nie ma znaczenia ale ja lubię strzelać rekreacyjnie tylko stójki (klęczaków nie strzelam). Sprawdziłem tylko jedną rzecz a mianowicie przy bardzo bliskim chwycie ręki podtrzymującej (ja mam przy samym kabłąku spustu) nawet leżąc ciążenie jest jeszcze większe a to powoduje, że kilogramy z przodu nie pozwalają na prawie żadne podbicie karabinka. LGU jest najcięższym karabinkiem ze sprężyn i jak strzelam czasem z AA 510 to na kartusz w przedniej części dodaję uchwyt magnesowy (ciężki) z latarką aby też leciał na ryj i dodaję tłumik. Wyniki wówczas mam zdecydowanie lepsze. Takie moje udziwnienie. Nie zauważyłem na zawodach nikogo kto tak blisko spustu ma rękę podtrzymującą.
Walther LGU + Vortex diamondback hp 3-12x42
BMK 40 + Vortex crossfire 6-18x44
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl/index.php
Adi01
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 17 stycznia 2018, 09:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: HW97 czy TX200 do FT

Post autor: Adi01 »

Zagorek pisze: przy bardzo bliskim chwycie ręki podtrzymującej (ja mam przy samym kabłąku spustu) ciążenie jest jeszcze większe a to powoduje, że kilogramy z przodu nie pozwalają na prawie żadne podbicie karabinka.
Nie jesteś jedynym, który tak podtrzymuje karabinek :wink: Mnie właśnie tak najlepiej strzela się z pozycji stojącej, tylko dorobiłem palm rest i ostrogę dla wygody.
Zagorek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 466
Rejestracja: 17 maja 2016, 23:21
Tematy: 17
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW97 czy TX200 do FT

Post autor: Zagorek »

W stojącej to większość chwyt ma blisko bo wymusza to podparcie o ciało ręki, ja tak strzelam również z leżaka a to jest podstawowa pozycja w HFT. Palm rest przy sprężynie u mnie się nie sprawdza, co innego w pcp (tam mam) a ostroga to już problem czy spełnia wymogi HFT i w leżącej też raczej nie wygodna choć nie próbowałem.
Walther LGU + Vortex diamondback hp 3-12x42
BMK 40 + Vortex crossfire 6-18x44
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl/index.php
Adi01
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 17 stycznia 2018, 09:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: HW97 czy TX200 do FT

Post autor: Adi01 »

Zawody to nie moja bajka, więc nie zawracam sobie głowy przepisami/wymogami :-D
Zagorek pisze: Palm rest przy sprężynie u mnie się nie sprawdza, co innego w pcp .
A w czym problem, że się nie sprawdza :?:
Ostatnio zmieniony 06 lutego 2018, 11:59 przez Adi01, łącznie zmieniany 1 raz.
Zagorek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 466
Rejestracja: 17 maja 2016, 23:21
Tematy: 17
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW97 czy TX200 do FT

Post autor: Zagorek »

Wiatrówka sprężynowa MUSI mieć swobodną możliwość pracy przód-tył. Dlatego najpopularniejszy jest chwyt tzw. artyleryjski. Klasyczny palm rest ten ruch zdecydowanie utrudnia. W sprężynach sam kształt i konstrukcja palm-restu powinna być zbliżona do kształtu łoża lub najlepiej cała osada w ten sposób wykonana aby jej dolna cześć miała jakby "brzuch" zastępujący klasyczny palm-rest metalowy z płaskownikiem dla dłoni. http://www.wsststrzelec.pl/viewtopic.php?t=1100
Walther LGU + Vortex diamondback hp 3-12x42
BMK 40 + Vortex crossfire 6-18x44
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl/index.php
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”