Nowa "amunicja" Umarex Havox!

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2545
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Nowa "amunicja" Umarex Havox!

Post autor: adnikauto »

Witam,

Wiadomo, ze wiatrowki nie sluza do obrony... ani do polowania- w Polsce. Jednakze nie jest tak na calym swiecie.... Amerykanie wprowadzaja na rynek srut mysliwski w roznych kalibrach- lzejszy bo bezolowiowy niz odpowiadajacy mu ten sam kaliber srut lekki olowiany.

Zdjecia robia wrazenie, jesli jest lzejszy= bedzie "latal" szybciej i nawet w mniejszym kalibrze moze powodowac duze spustoszenie w tkankach miekkich.

Obrazekupload a gif

Opis techniczny ponizej... mam nadzieje, ze nie trafi w Polsce w rece domoroslych "strzelcow" siejacych z okna wiezowca do ludzi na przystanku bo naprawde skutki moga byc makabryczne... :090:

http://www.ammoland.com/2017/01/new-uma ... z4XTFqJiFY
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
domin74
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 26 sierpnia 2009, 23:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa "amunicja" Umarex Havox!

Post autor: domin74 »

Masakra. Wygląda to bardzo niebezpiecznie. :651:
Tommy54
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 25 lipca 2015, 21:17
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa "amunicja" Umarex Havox!

Post autor: Tommy54 »

.....jesli jest lzejszy= bedzie "latal" szybciej.....

Owszem, ale pod warunkiem, że opór czołowy tych śrutów jest taki sam. Tzn. taki sam promień grzybka , taka sama średnica czoła śrutu płaskiego itd.
W tym śrucie opór czołowy jest znacznie większy niż np. grzybka czy śrutu szpic , tak więc nie jest powiedziane, że będzie "latał" szybciej.
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2545
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa "amunicja" Umarex Havox!

Post autor: adnikauto »

Gdzies czytalem, ze miedziany srut lata szybciej niz olowiany- nie moge znalezc zrodla... ale zaparaszam na targi 2017 SHOT Show- temat srutow zaczyna sie gdzies od 8 minuty... a wczesniej tez jest ciekawie - PCP od Umarexa z regiem za 300 zielonych...

Nowe haslo na rok 2017... PCP w kazdym domu... :one: :piwo: :)



:)

Obrazekpicture upload sites
Ostatnio zmieniony 01 lutego 2017, 23:55 przez adnikauto, łącznie zmieniany 1 raz.
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
czemar
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 1418
Rejestracja: 17 marca 2007, 08:55
Tematy: 23
Lokalizacja: Koło/ZŁota
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi

Re: Nowa "amunicja" Umarex Havox!

Post autor: czemar »

To pcp w reklamie widziałem z opisem under 300 ale takie tanie pcp już jest od Kandara tylko nie ma rega :one:
Ale zważywszy na cenę niecały 1000 to montując regulator wychodzi chyba taniej od umarexa
Druga rzecz jak od umarexa to raczej z Chin więc i tak trzeba poprawić :)
Co do amunicji to wolę Exacta heavy też nieźle destruktuje :502:
Pozdrawiam
Marek.
Vortex na Kruszynie :one:
Awatar użytkownika
z99
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 310
Rejestracja: 07 marca 2016, 10:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa "amunicja" Umarex Havox!

Post autor: z99 »

Lżejszy śrut "lata" szybciej i nie jest to wiedza tajemna, tylko wynikająca wprost z zasad fizyki. Jednak nie cieszcie się za bardzo - prędkość wylotowa przy lufie owszem jest trochę większa, ale lekki śrut dużo szybciej też tę prędkość wytraca. Może się więc okazać, że "szybszy" śrut miedziany na dystansie kilkunastu/kilkudziesięciu metrów będzie miał prędkość mniejszą od "wolnego" śrutu ołowianego.
Awatar użytkownika
Xcudlaty
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 307
Rejestracja: 19 lipca 2005, 16:06
Tematy: 0
Lokalizacja: Yeovil Anglia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa "amunicja" Umarex Havox!

Post autor: Xcudlaty »

Żeby było jasne nie mieszkam w PL. Tego śrutu nie próbowałem (i nie zamierzam), ale z doświadzczenia powiem, że kiedy zaczynałem polować w UK z wiatrówkami sprawdziłem całą masę różnego ołowiu. Praktycznie wszystkie pseudo myśliwskie dumdumy okazywały się niecelne. I niestety guzik da grzybkowanie czy inne rozrywanie ( co przy limitowej energi i tak nie bardzo działa) jeśli na te 30 m nie możesz trafić. A powiedzmy JSB exact umieszczony za uchem królika na 60m -70m załatwia sprawę.

Teraz mam trochę konkretniejsze zabawki, i jeśli ktoś szuka szmocy oraz zniszczeń, polecam np strzelbę załadowaną śrutem 000 lub breneką. W wiatrówkach to nie o to chodzi moim zdaniem, nawet jeśli są używane do polowań.
Augusta Westland Rifle & Pistol Club, Wessex Rifles Full Bore, Walther KKM GX-1 .22, Remington 700 Police .223 , CZ 452 varmint .22. Caesar Guerini Magnus 12ga, Remington 552 speedmaster .22, Chiappa Little Badger 17hmr.
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2545
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa "amunicja" Umarex Havox!

Post autor: adnikauto »

@Xcudlaty

..."The company states that these rounds are hunting accurate to 20-30 yards".....

Mysle, ze nie potrzeba dorabiac zadnej ideologii tylko przeczytac "zalecenia" producenta.... :103:

Po raz tysieczny powtorze moje Motto zyciowe:

Odpowiedni sprzet do danej roboty.... nie mozna stosowac czegos czego nie mozna stosowac w danej sytuacji i oczekiwac "cudow na kijku"... :one:

.....jesli sie chce polowac na 60-70 metrow to z cala pewnoscia nie jest to srut przeznaczony do tego celu... :one:

Na 70- 100 metrow nie tyle sam srut co kaliber i moc sie liczy/czyli sila razenia i oczywiscie doswiadczenie strzelca...

Warto poczytac na temat: Big-Bore PCPs

1. American Airarms Slayer (.357)
2. AOA Bushbuck (.45)
3. Quackenbush Outlaw (.457)
4. Epox Badger (.40)
5. Airforce Texan

Co ciekawe niektore z powyzszych sprzetow sa w miare przystepnych cenach.... :101:

http://www.outdoorlife.com/articles/hun ... ed#page-16

Te wysoko energetyczne PCP nie potrzebuja nacinanych "grzybkow" by polozyc dzika, czy sarne... pocisk olowiany w w/w kalibrach ma tak wielka sile niszczaca... ze w zupelnosci wystarczy.... inna sprawa czy wiatrowka do tego celu nawet o "mocy" 500- 600 ft.-lb jest sprzetem optymalnym... to juz inne zagadnienie...
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
czemar
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 1418
Rejestracja: 17 marca 2007, 08:55
Tematy: 23
Lokalizacja: Koło/ZŁota
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi

Re: Nowa "amunicja" Umarex Havox!

Post autor: czemar »

Może kiedyś dane będzie mi posiadanie pistoletu z magazynkiem full auto a nie kręconym paluchyma :) w kalibrze minimum 0,22 rewolwer też dał by radę :052:
Kto wie może już ktoś gdzieś nad tym myśli ?
A puki co z konieczności dłubię w Kandarze .
Pozdrawiam
Marek.
Vortex na Kruszynie :one:
Awatar użytkownika
Xcudlaty
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 307
Rejestracja: 19 lipca 2005, 16:06
Tematy: 0
Lokalizacja: Yeovil Anglia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa "amunicja" Umarex Havox!

Post autor: Xcudlaty »

adnikauto Czyli bezużyteczne, ciekawe jak Ty chcesz podejść do królika na 20 m ? No zgoda bywało że były tak blisko że trzeba było pod niego celować, ale to naprawde niezbyt często. Realną odległością jest 40-50 m
Augusta Westland Rifle & Pistol Club, Wessex Rifles Full Bore, Walther KKM GX-1 .22, Remington 700 Police .223 , CZ 452 varmint .22. Caesar Guerini Magnus 12ga, Remington 552 speedmaster .22, Chiappa Little Badger 17hmr.
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2545
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa "amunicja" Umarex Havox!

Post autor: adnikauto »

@Xcudlaty

Szczerze...?

Ja nie poluje.... a wrecz przeciwnie.. dokarmiam wszystko co sie rusza.... :one: kroliczkow szkoda- niech sobie kicaja...u mnie pod deckiem od strony lasu chyba parka zyje... ;laughing: ale wiesz Kolego, ze kupie te amunicje na probe... bo od czasu do czasu pojawiaja sie u mnie weze.... pomimo, ze trawe kosze i patrze pod nogi... to czasami mam nieprzyjemne spotkania... w ubr. 3 x tak mialem.... zaczyna mnie to denerwowac...

11-sto J-ulowy Crosman 2240 plus ta amunicja i sprawdzimy czy ona faktycznie cos daje czy to tylko reklama... tak realnie chce ja przetestowac....

Rowniez zgadzam sie z Toba... ze na 40-50 metrow lepiej uzyc PCP i dobrego jakosciowego srutu... niz tego z linka.
To jest jakby nie patrzec srut do wiatrowek malokalibrowych i na niewielkie odleglosci... trzeba zaczekac az zrobi sie cieplej... i wtedy zobaczymy co i jak... :101:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
Xcudlaty
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 307
Rejestracja: 19 lipca 2005, 16:06
Tematy: 0
Lokalizacja: Yeovil Anglia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa "amunicja" Umarex Havox!

Post autor: Xcudlaty »

Z tego co wiem to w PL występuje 5 gatunków węży i prawie wszystkie pod ochroną, zaszkodzić może w sumie tylko żmija i jest właśnie chroniona :) Poza tym jeśli dobrze pamiętam nie można używać broni pneumatycznej do polowań. Czyli chciałeś sptrzelać na postrach po prostu :)
Augusta Westland Rifle & Pistol Club, Wessex Rifles Full Bore, Walther KKM GX-1 .22, Remington 700 Police .223 , CZ 452 varmint .22. Caesar Guerini Magnus 12ga, Remington 552 speedmaster .22, Chiappa Little Badger 17hmr.
Awatar użytkownika
bosh6
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 162
Rejestracja: 29 maja 2012, 14:32
Tematy: 3
Lokalizacja: Stalowa Wola
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa "amunicja" Umarex Havox!

Post autor: bosh6 »

Kudlaty kol. Adnik mieszka w jusej więc tam może węże zjadać na śniadanie :wink:
Daystate Air Wolf ÷Hawke Sidewinder 30 TAC 10x42
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2545
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa "amunicja" Umarex Havox!

Post autor: adnikauto »

@Xcudlaty

:one:
Pisze z usej w ktorych mieszkam od ponad cwierc wieku w dodatku w gorach Stanu NY... i zapewniam Ciebie nie chcialbys wlezc/miec bliskiego spotkania z zadnym osobnikiem z nizej przytoczonego artykulu...

http://www.catskillmountaineer.com/animals-snakes.html

.... dlaczego akurat wiatrowka? dlatego by nie chce zeby sasiedzi dostali ataku serca.... :103: .... moze i troche odludzie ale sasiad /dobry/ jest bardzo cennym nabytkiem... :piwo:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
excar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 138
Rejestracja: 07 marca 2012, 02:06
Tematy: 20
Lokalizacja: Podkarpacie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa "amunicja" Umarex Havox!

Post autor: excar »

A my tu na miejscu też mamy fajne żyjątka.Parę lat temu znalazłem takie cuś. Przyniosłem toto do domu i puściłem na stół aby sprawdzić w necie co to za "zwirz" Ładne i miłe w dotyku więc pomyślałem że musi być niegroźne.A ciekawskie toto ,właziło wszędzie
Okazało się że to poczciwy padalec :-D Kto temu nadał taka brzydką nazwę ? Poszło z powrotem do dziury w starym pniaku . Uważam że zakaz strzelania do zwierzaków jest rozsądny ale wyłączył bym z tego szczura i szerszenia. W innych państwach na wskutek zachwiań równowagi zapewne są inne gatunki nadmiernie rozmnożone, gdzie szkody i ilość można porównać do plagi, to takie pestcontrol może mieć sens. Zapewne wskazana jest wtedy amunicja zabijająca szybko a nie powodująca tylko obrażeń i cierpień zwierząt.
Obrazek
coś tam jest
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”