HW 100 nieosiowy ?

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

alf70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 106
Rejestracja: 01 maja 2015, 16:05
Tematy: 8
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW 100 nieosiowy ?

Post autor: alf70 »

Też tak zrobię, dlaczego ja mam się tym martwić. Jest zima, leży i się kurzy więc jest czas na serwis. Po hw 100 to ja wrócę raczej do Prosporta a pcp to chodzi mi po głowie Matador.
i to by było na tyle
mariuszj0808
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 48
Rejestracja: 28 lutego 2013, 09:35
Tematy: 7
Lokalizacja: łuków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW 100 nieosiowy ?

Post autor: mariuszj0808 »

chyba największą osiowość gwarantowało by posadzenie lunety na lufie , w sumie zawsze i wszędzie może trafić się bubel przy masowej produkcji bo wtedy kontrola jakości nie wyłapie wszystkiego , z resztą same montaże nie gwarantują 100% osiowości .
alf70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 106
Rejestracja: 01 maja 2015, 16:05
Tematy: 8
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW 100 nieosiowy ?

Post autor: alf70 »

Rozumiem że montaż jednoczęściowy usztywnia system. Tylko że ten montaż więcej siedzi na większej połówce i centymetr na mniejszej. Zakładając że poluzuję śruby, przykręcę montaż i dokręcę śruby które dociągną połówki do siebie, wtedy będzie to naprężone i ciekawe co stanie się z szyną 11 mm miękką jak howno. Jeśli elementy maja zachowane kąty proste to musi być zachowana linia prosta na szynie. Co mi da rozebranie i poskładanie ponownie ? Rozumiem usztywnienie systemu montażem, ale nie naprostowanie. Przecież to jest druciarnia a nie rozwiązanie problemu. Chyba że tam się coś reguluje a ja niepotrzebnie robię problem.
i to by było na tyle
Awatar użytkownika
vendeta1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 14 listopada 2016, 01:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW 100 nieosiowy ?

Post autor: vendeta1 »

mlody pisze:,,Kuźwa trzeba było pozostać przy wędkowaniu.,,

I tak składki duże, sieci stawiają nas okradają, lepiej pyknąć do żuberka.
A hw dopiero jak kupiłem nowe zrozumiałem jego potencjał, stare siało jak na polu maki.
O dobrze, że kolega "mlody" zabrał głos... To może go podpytamy...
Na innym wątku polecał kolega montaż jednoczęściowy do HW100 z mikroskosem OP15c. Kierował się kolega "wyprostowywaniem" karabinka czy zależało mu na mikroskosie?

Ja, jako młody niedoświadczony użytkownik HW100, powiem niewiele (bo i wiedza moja skromna). Kupując HW wiedziałem że będzie krzywo. Gdy karabinek odebrałem - pierwsza rzecz to sprawdzałem (jeszcze bez lunety) linię prostą szyny 11mm ale dooooooooooooooooopiero jak zamontowałem lunetę to się zdziwiłem ile trzeba ją "skręcić go w prawo" by ją wyzerować. Z kolei dokonując zakupu montażu kierowałem się doświadczeniem speca, wszystkim znanego z CeKa... I mimo że raczej celowałem w montaż jednoczęściowy (polecane przez "młodego" OP15c) to polecił dwuczęściówkę. Wciąż nie wiem czy dobrze zrobiłem bo logika mówiła mi, że to zły pomysł, bo zamiast montażem, to karabinek prostować będę l_u_n_e_t_ą...

Jakie szkody są na karabinku i na lunecie... nie wiem. Na razie nie czuję potrzeby rozbierania montażu i lunety, karabinek jest z mojej perspektywy celny (dopiero się uczę się karabinka) a i tak mniej zmartwiłbym się uszkodzeniami na karabinku ( na szynie) niż gdyby nieosiowość miałaby negatywny wpływ na lunetę (na dwuczęściowym montażu)... I tu pojawia się niewątpliwa zaleta montażu jednoczęściowego na HW100. Śruby równo rozłożyłyby nacisk na całą szynę, a celownik nie byłby krzywiony nieosiowością montażu. Liczę, że "młody" powie nam nt temat nieco więcej.

Podsumowując : Chyba ten typ tak ma i albo się go pokocha, albo znienawidzi :621:
Ostatnio zmieniony 29 marca 2017, 11:01 przez vendeta1, łącznie zmieniany 1 raz.
alf70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 106
Rejestracja: 01 maja 2015, 16:05
Tematy: 8
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW 100 nieosiowy ?

Post autor: alf70 »

Jakoś poradziłem sobie sam i jest już prosto. Teraz na szynie 11 mm siedzi adapter waver na całej długości i pięknie usztywnia całość. A lupka siedzi na montażu leupolda QRW i nie jest jakimś usztywnieniem systemu, przejął to adapter. Ogolnie po dopracowaniu hw zostanie na długo bo robi swoje. Sam adapter jest chińskiej firmy Umarex i również jest problem, bo jest za wąski i leupold jest luźny dlatego trzeba dać podkładkę. Będzie reklamacja. Co nie kupisz to zj**.....e.
i to by było na tyle
wsteczniak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 344
Rejestracja: 08 sierpnia 2007, 20:16
Tematy: 21
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW 100 nieosiowy ?

Post autor: wsteczniak »

...wracając do pierwszego postu w temacie, teraz mi się przypomniało... O ile pamiętam też miałem odkształcenie szyny na karabinku a wynikało to ze zbyt mocnego dociągnięcia śrub na szynie. Nie byłoby problemu gdyby frez w szynie karabinka i montażu miały ten sam kąt, dzięki temu na większej powierzchni by przylegały do siebie. A tak ostra krawędź "jaskółczego ogona" daje się łatwo zgnieść. Rozwiązanie to dobrze dopasowany montaż jednoczęściowy lub niedokręcanie na siłę.
Za górami, za lasami żyją baby z kuta.ami :)
mlody
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 111
Rejestracja: 28 czerwca 2008, 17:02
Tematy: 2
Lokalizacja: Hajnówka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW 100 nieosiowy ?

Post autor: mlody »

Jak wiadomo system hw jest dwuczęściowy połączony dwoma śrubami, czasami wystarczy poluzować śruby i skręcić ponownie by blok się zgrał. Jeśli to nie pomoże warto zastosować montaż jednoczęściowy, raz że spina dwie części, przy zastosowaniu długiej lufy blok jest bardziej zwarty, sztywniejszy. A mikroskos zastosowałem ze względu na możliwość wyzerowania lunety na dalsze odległości.

Oczywiście w "idealnie" osiowym hw można stosować montaże dwuczęściowe, większość osób takie stosuje i jest ok. Mi osobiście np.; taki bkl 263 zdecydowanie bardziej leży wizualnie na hw niż montaż jednoczęściowy.
Awatar użytkownika
vendeta1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 14 listopada 2016, 01:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW 100 nieosiowy ?

Post autor: vendeta1 »

mlody pisze:(...). A mikroskos zastosowałem ze względu na możliwość wyzerowania lunety na dalsze odległości.
Doskonale kolegę rozumiem. Wymarzyłem sobie wyzerowanie małego DOTa na 50m na powiększeniu 10x... (działka gdzie czasem strzelam ma 85m, akurat trafienia wypadają między ostatnim mildotem a pogrubioną częścią krzyża). Niestety zakres regulacji lunety kończy się na ok. 47-48 metrze i OP15c z CeKa... już do mnie jedzie.
Awatar użytkownika
Aligatius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 552
Rejestracja: 23 czerwca 2012, 21:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Ruda Śląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW 100 nieosiowy ?

Post autor: Aligatius »

W moim AT też jest taki problem np na 25m bije w punkt a na 50 lekko w prawo od krzyża. W odległej perspektywie myślałem o zmianie na HW i jestem zaskoczony, że tu też może być podobna przypadłość.
AT44 10 LW; Beretta 92FS
mlody
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 111
Rejestracja: 28 czerwca 2008, 17:02
Tematy: 2
Lokalizacja: Hajnówka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW 100 nieosiowy ?

Post autor: mlody »

Może warto było zainwestować w montaż SM AOP55 regulowany w pionie i poziomie { ten sam sprzedający } szkoda, że za późno podpowiadam :583:
rokasa58
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 595
Rejestracja: 25 lutego 2016, 10:34
Tematy: 4
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW 100 nieosiowy ?

Post autor: rokasa58 »

Aligatius pisze:W moim AT też jest taki problem np na 25m bije w punkt a na 50 lekko w prawo od krzyża. W odległej perspektywie myślałem o zmianie na HW i jestem zaskoczony, że tu też może być podobna przypadłość.
Może tutaj coś znajdziesz:
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?t=136111
ONE SHOOT ONE MOMMENT NO MISS
Awatar użytkownika
vendeta1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 14 listopada 2016, 01:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW 100 nieosiowy ?

Post autor: vendeta1 »

mlody pisze:Może warto było zainwestować w montaż SM AOP55 regulowany w pionie i poziomie { ten sam sprzedający } szkoda, że za późno podpowiadam :583:
Rozważałem ale to montaż wysoki... Lupa nie jest tak duża a w osadzie nie mam regulowanej baki.:)
joterka
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 26 października 2016, 13:53
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: HW 100 nieosiowy ?

Post autor: joterka »

Jest jeszcze BKL-260D7 z mikroskosem. Zastanawiam się pomiędzy nim a SM OP15C. BKL wydaje się solidniejszy a o usztywnienie nam przecież głównie chodzi.
joterka
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 26 października 2016, 13:53
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: HW 100 nieosiowy ?

Post autor: joterka »

Czy może wypowiedzieć się ktoś z OP15C? Daje radę?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”