Prezent dla Dziadka

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Jarmiz78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 187
Rejestracja: 23 lipca 2016, 22:48
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prezent dla Dziadka

Post autor: Jarmiz78 »

A ja mam Gamo i Makarowa-starszą wersję z 2012.Z obu jestem bardzo zadowolony.Makarow ma ten plus,że jest cały stalowy,nie jakiś szajs metal,ale prawdziwa stal.Nie wiem jak te nowe,z czego są zrobione.
Haenel 49,Łucznik wz.70, Artemis CP2,Baikał Iż 61, Remik 1858 .44 Pietta,Kentucky Pistol .45 Ardesa.
javiki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 197
Rejestracja: 19 grudnia 2015, 23:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prezent dla Dziadka

Post autor: javiki »

Pistolet na kulki BBs-to zabawa w strzelanie do celu typu puszka po browarku, figurka-tzn strąciłem czy nie-i to na odległościach do 15m max a najlepiej 10m.
Pistolety na śrut diabolo-to albo to samo co powyżej -tylko ciut lepiej, albo celne strzelanie.
Tylko nie zawsze chodzi o strzelanie-a często o manie. Mam i moge rozebrać, potrzymać-jak prawdziwy. Ot poczyścić, popieścić. Strzelanie to tylko dodatek do mania.
Jarmiz78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 187
Rejestracja: 23 lipca 2016, 22:48
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prezent dla Dziadka

Post autor: Jarmiz78 »

Dokładnie tak jest jak przedmówca napisał :one: :piwo:
A ile fanu z takiego strzelanka...do figurek,wieczek po majonezie,koncentracie pomidorowym,itp. :one:
Makarow zajebi...y moim zdaniem jest.
Haenel 49,Łucznik wz.70, Artemis CP2,Baikał Iż 61, Remik 1858 .44 Pietta,Kentucky Pistol .45 Ardesa.
Awatar użytkownika
czemar
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 1418
Rejestracja: 17 marca 2007, 08:55
Tematy: 23
Lokalizacja: Koło/ZŁota
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi

Re: Prezent dla Dziadka

Post autor: czemar »

Baikał jest taką samą w sobie jakością i nie ma co go porównywać do reszty zabawek , które są w większości wykonane z plastiku i znalu .
Co do PX4 i wszystkich klonów z magazynkami obracanymi tzn. dwa wianki na obu końcach , nie polecam kolega ma rok jakoś bardzo intensywnie nie męczył i magazynek był padł albo i nawet gniazdo w pistolecie .Celność taka sobie , blow-back czy ja wiem może to i jakiś fun ale ja go tam nie czuję .
Moim zdaniem jak ma coś kopać to niech będzie celne i niech ten śrut śmiga a nie szybuje i koziołkuje w locie :roll:
W k/s jest Baikał poproś o fotki jak nie wygląda strasznie to bierz a jak musi być nowy to kup dziadkowi Crosmana 357 jest tani i prosty i w sumie do zabawy w sam raz .A jak nie to kup Leathermana lub Victorinoxa dziadek się ucieszy rzecz porządna i jak najbardziej użytkowa .
Pozdrawiam
Marek .
Vortex na Kruszynie :one:
airstorm
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 15 grudnia 2016, 11:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prezent dla Dziadka

Post autor: airstorm »

Okej, dziękuję Wam wszystkim bardzo za pomoc, przeczytałem mnóstwo artykułów, obejrzałem video i zdecydowałem się na Gamo P25. Wydaje mi się, że ma najlepszy stosunek jakość/cena i jest najmniej "kłopotliwy"/awaryjny (jeśli wiecie o jakichś jego istotnych wadach, napiszcie), a ma przy tym sensowną celność.

Proszę zatem o rady na początek użytkowania i później, jak kwestia konserwacji? Czy po każdym strzelaniu powinienem wywalić nabój co2, czy może "niedokończony" zostać w pistolecie?

Co powinienem kupić dodatkowo? Jakie proponujecie naboje co2, a jakie śruty?

Dziękuję!
airstorm
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 15 grudnia 2016, 11:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prezent dla Dziadka

Post autor: airstorm »

Będę wdzięczny za odpowiedź, muszę dziś już zakupić wszystko. Wezmę chyba tę ofertę:
http://allegro.pl/wiatrowka-gamo-p-25-b ... 19845.html
i te walizke:
http://allegro.pl/walizka-polimerowa-z- ... 56174.html
dziękuję
Awatar użytkownika
Ślubek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 606
Rejestracja: 14 marca 2014, 08:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Janówek Pierwszy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Prezent dla Dziadka

Post autor: Ślubek »

Rozważ jeszcze ten zakup Gamo P-25 - miałem i nie polecam. Owszem, można załadować diabolo, ale jakość wykonania nie powala:

- luzy zamka, na którym znajdują się przyrządy, powodują, że celowanie nie ma dużego sensu
- tandetny bezpiecznik (ułamał mi się po ok. pół roku niezbyt intensywnego użytkowania)
- tandetny mechanizm obrotu wianuszka (uszkodzony po następnym pół roku) - uniemożliwiał załadowanie następnego śrutu
- niemożność demontażu bez specjalnych narzędzi.

Jedyne, czego nie żałuję, to tego, że go sprzedałem (jako uszkodzony, tak naprawdę po cenie dwóch magazynków).
Jarmiz78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 187
Rejestracja: 23 lipca 2016, 22:48
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prezent dla Dziadka

Post autor: Jarmiz78 »

To może trafiłeś na jakiś feralny egzemplarz?
Bo mam go jakieś 2 lata i od wiosny do wczesnej jesieni "katuję" go na działce.Nic się nie zacina,nic nie odlatuje,nic nie psuje.Na 15 m spinerki obracają się aż miło :one: Poprostu działa i strzela.I nadal wygląda,jak dla mnie niezła jakość wykonania.
Haenel 49,Łucznik wz.70, Artemis CP2,Baikał Iż 61, Remik 1858 .44 Pietta,Kentucky Pistol .45 Ardesa.
Awatar użytkownika
Ślubek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 606
Rejestracja: 14 marca 2014, 08:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Janówek Pierwszy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Prezent dla Dziadka

Post autor: Ślubek »

Być może.

Tylko, że po pierwsze, świadczy to o felernych materiałach (plastik plus gównolit), po drugie, lubię móc zajrzeć do środka, aby wiedzieć jak działa i (w razie gdy coś się zepsuje) móc samodzielnie wymienić części, choćby z innego modelu. Próbowałeś rozbierać swój egzemplarz, choćby do wyczyszczenia paprochów, które zbierają się podczas intensywnej eksploatacji?

Teraz już nie pamiętam szczegółów, ale do napędu magazynka i do bezpiecznika nie udało mi się dostać, pomimo, że trochę mechanizmów w życiu miałem w ręku. Choć faktycznie, być może za słabo próbowałem. :583:
Jarmiz78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 187
Rejestracja: 23 lipca 2016, 22:48
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prezent dla Dziadka

Post autor: Jarmiz78 »

Nie rozbierałem go,nie czyściłem w środku.
Gdyby się coś zacięło,to bym rozebrał.
Ale jak działa,to po co?Moim zdaniem części są dobrze spasowane,a że szajsmetal i plastik?Chyba już nie robią stalowych pistoletów,jak kiedyś Makarowa...
Haenel 49,Łucznik wz.70, Artemis CP2,Baikał Iż 61, Remik 1858 .44 Pietta,Kentucky Pistol .45 Ardesa.
Tommy54
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 25 lipca 2015, 21:17
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prezent dla Dziadka

Post autor: Tommy54 »

I jaki jest finał - kupił kolega dziadkowi Gamo P-25 i ta walizeczkę ?
Jarmiz78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 187
Rejestracja: 23 lipca 2016, 22:48
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prezent dla Dziadka

Post autor: Jarmiz78 »

Z tego co wiem to kupił.Ale nie wiem czy już dostał przesyłkę i czy przestrzelał pistolet.
Może Kolega się wypowie jakie ma wrażenia? :one:
Haenel 49,Łucznik wz.70, Artemis CP2,Baikał Iż 61, Remik 1858 .44 Pietta,Kentucky Pistol .45 Ardesa.
airstorm
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 15 grudnia 2016, 11:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prezent dla Dziadka

Post autor: airstorm »

Dostał, ale pistolet czeka na Wigilię! ;) Nie wiem, czy to bardzo świąteczny pokojowy prezent, ale co tam :mad: Jeszcze jakieś rady przed pierwszym użyciem? Kupiłem i olejek silikonowy, i Brunoxa (mam nim wszedzie popsikac?;)

Jeszcze raz dziekuje za dużą pomoc, mam nadzieje ze prezent bedzie sie dobrze sprawowal. A tu moj Dziadek wrecza odznaczenie w trakcie Swieta Wojska Polskiego :052: http://sucha24.pl/media/k2/galleries/2630/DSC_9320.JPG
excar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 138
Rejestracja: 07 marca 2012, 02:06
Tematy: 20
Lokalizacja: Podkarpacie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prezent dla Dziadka

Post autor: excar »

Ci goście chyba nie potrzebują zabawek...oni po nocach wykopują i czyszczą swoje zabawki z dawnych czasów...no Brunox się przyda :103:
coś tam jest
FireFighter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 540
Rejestracja: 22 czerwca 2015, 16:39
Tematy: 23
Lokalizacja: Vietnam - Hanoi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prezent dla Dziadka

Post autor: FireFighter »

Pozdrów Dziadka.
Szacunek dla Oficerów A.K.
" Wojna jest tam , gdzie młodzi i głupi dają się wrobić starym i zgorzkniałym durniom w zabijanie ludzi " KONRAD ADENAUER
Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”