Wiatrówka - pistolet: jaką kupić?

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

falma
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 17 grudnia 2017, 17:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka - pistolet: jaką kupić?

Post autor: falma »

Zapewne chodzi o:
Beretta M92FS 4,5 mm (419.00.00)

Produkuje ją Umarex. Do kupienia w większości sklepów z wiatrówkami.
Marcin
Vortex Diamondback Tactical 4-16x44@S400
zoom2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1406
Rejestracja: 28 marca 2017, 17:30
Tematy: 117
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka - pistolet: jaką kupić?

Post autor: zoom2 »

Spidi! pisze:Król jest tylko jeden - HW75 :052:
Waga i wymiary porządnej klamki a do tego jeszcze celny,
nowy tani nie jest bo ok. 1300zł ale z drugiej ręki widywałem po 700-800zł
nie wątpię, że to dobry wybór i nawet by się zmieścił w budżecie. Ale on nie spełnia wszystkich cech o które mi chodzi , choć w innych aspektach pewnikiem miażdży te modele których potencjalnie szukam
petermiki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 27 marca 2008, 16:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka - pistolet: jaką kupić?

Post autor: petermiki »

zoom2 pisze:
petermiki pisze:Ja mam Berettę 92FS, która jest robiona na licencji Beretty i takowe oznaczenia/logo posiada. Według mnie do złudzenia przypomina oryginał... do rekreacyjnego strzelania jak najbardziej się nadaje, a dzięki gwintowanej lufie jest bardzo celna. Jest napędzana CO2 i posiada 8 strzałowy magazynek.

a byłbyś tak uprzejmy i zdradził jaki to konkretnie model wiatrówki i gdzie tego mozna szukac?
Beretta 92FS firmy Umarex 4,5mm (na licencji Beretty), kosztuje nowa około 800zł, a używki chodzą 400-500.. jak chcesz mogę wysłać Ci zdjęcia mojej na PW. Moja nie jest na sprzedaż, ale jak poszukasz to na pewno coś znajdziesz. A nowe są w popularnych sklepach i serwisach aukcyjnych... ewentualnie zobacz sobie na youtube jak wyglada i strzela.
Air Arms TX200 HC (Hogan)
Burris Timberline 4.5-14x32mm
zoom2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1406
Rejestracja: 28 marca 2017, 17:30
Tematy: 117
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka - pistolet: jaką kupić?

Post autor: zoom2 »

Bardzo dziękuję za informacje

p.s poprosze foto na PW
Ostatnio zmieniony 16 stycznia 2018, 14:16 przez zoom2, łącznie zmieniany 1 raz.
zoom2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1406
Rejestracja: 28 marca 2017, 17:30
Tematy: 117
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka - pistolet: jaką kupić?

Post autor: zoom2 »

przenieśmy to na PW bo admin wykopie nas ( i słusznie) tak jak handlujących ze świątyni jerozolimskiej
falma
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 17 grudnia 2017, 17:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka - pistolet: jaką kupić?

Post autor: falma »

Ale Ty chyba piszesz o jakiejś wersji ASG na kulki 6mm, a my tu proponujemy wersję na 4.5mm śrut diabollo...
Marcin
Vortex Diamondback Tactical 4-16x44@S400
petermiki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 27 marca 2008, 16:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka - pistolet: jaką kupić?

Post autor: petermiki »

Ja tylko dodam, że pisałem o wiatrówce Beretta 92FS marki Umarex, a nie o tej którą opisuje powyżej kolega. Wydaje mi się, że to zupełnie inna klasa i cena :wink:
Air Arms TX200 HC (Hogan)
Burris Timberline 4.5-14x32mm
zoom2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1406
Rejestracja: 28 marca 2017, 17:30
Tematy: 117
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka - pistolet: jaką kupić?

Post autor: zoom2 »

Odnośnie ASG czy wiatrówka.
Dla mnie to w zasadzie obojętne. Ten sprzęt ma służyć synowi do wytrenowania niektórych elementów ,oczywiscie tylko tych które są na tyle podobne , że ma to sens , do strzelania ostrego na bliskie dystanse.
Najważniejsza jest symulacja pracy z prawdziwą bronią. Celność w rozumieniu sportu wiatrówkowego w zasadzie mało istotna. Wystarczy że w miarę będzie powtarzalnie trafiać na 5-7 metrów.
Warunki bytowe mam takie że mogę bezpiecznie strzelać z wiatrówki ale im bardziej bezpieczny ( mniej inwazyjny) system tym lepiej.
petermiki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 27 marca 2008, 16:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka - pistolet: jaką kupić?

Post autor: petermiki »

No to masz kilka propozycji, a już wedle tego musisz wybrać coś dla siebie :-D Jednak jeśli nie masz konkretnych preferencji i upatrzonego modelu, to najlepiej poszukaj czegoś z odbiorem osobistym i wtedy przed zakupem sam ocenisz wszystkie aspekty wizualne i techniczne :wink: Biorąc pod uwagę opis przedmiotu jakiego szukasz, ja osobiście raczej wybrałbym wierną replikę napędzaną Co2 w kalibrze 4,5mm... tylko o ile wagowo i wizualnie będzie odzwierciedlać oryginał, to jednak na odwzorowanie cyklu strzału i zachowania oryginału raczej nie ma co liczyć :-D
Air Arms TX200 HC (Hogan)
Burris Timberline 4.5-14x32mm
falma
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 17 grudnia 2017, 17:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka - pistolet: jaką kupić?

Post autor: falma »

To może faktycznie ASG lepiej?

Wspomniana Beretta FS92 Umarexa jest jedną z najcelniejszych replik, ale z drugiej strony ma najmniej wspólnego z pracą podobną do broni ostrej.
Np. zamek jest nieruchomy - nie ma blow back, "dziwny" magazynek ładowany w "dziwne miejsce"

Zastanów się co jest dla Was najważniejsze. Repliki ASG mają fajną pracę (jest też Beretta ASG Umarexa robiona przez KWA, tyle że jest droższa. Około 950zł kosztuje), ale celność będzie słabsza.

Są pistolety ASG Tokyo Marui. Replika Glocka np. z nimi można bezpiecznie poćwiczyć właściwie każde zachowanie.



Beretta też się znajdzie.



ASG tego typu trudniej sobie krzywdę zrobić, choć oczywiście się da.
Ostatnio zmieniony 16 stycznia 2018, 16:30 przez falma, łącznie zmieniany 1 raz.
Marcin
Vortex Diamondback Tactical 4-16x44@S400
zoom2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1406
Rejestracja: 28 marca 2017, 17:30
Tematy: 117
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka - pistolet: jaką kupić?

Post autor: zoom2 »

wielkie dzięki za dotychczasowe informacje.
A żeby usystematyzować to ten sprzet nie ma w założeniu uczyć np. opanowania podrzutu bo nawet boczniak vs. dziewiatka to przepasc wiec to raczej jasne ze wiatrowka czy ASG do tego zupelnie sie nie nadaje.
Ale dobywanie broni, sledzenie celu, złożenie i pierwszy strzal można już próbować cwiczyc.Zmiana magow od bidy tez przypomina prawdziwe.
Jako ze o ASG mam pojecie jak swinia o balecie to zapytam czy trafienie w puszke na 5-7 metrow bedzie bardzo rozne z wiatrowki i ASG?
Dziurawic nie musi wystarczy ze "dzwięknie"
A co do preferencji "broni" to już piasałem

1.HK SFP9 i 1911 bo pod to ma byc cwiczone
2.Shadow bo być może
3. Beretta raczej nie bo prawdziwa zle leży dobrze w łapie. Beretta może tylko przebić sie jakimis nadzwyczajnymi cechami repliki.
Istotne jest by była to replika zgodna z ostrym odpowiednikiem bo inaczej trenowanie zabawkami traci jakikolwiek sens.
Ostatnio zmieniony 16 stycznia 2018, 17:20 przez zoom2, łącznie zmieniany 2 razy.
telli
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1319
Rejestracja: 06 grudnia 2004, 17:37
Tematy: 77
Lokalizacja: wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka - pistolet: jaką kupić?

Post autor: telli »

Jak dla mnie, wybór prosty:
Colt Tanfoglio [BB 4.5mm], najbardziej wierny w działaniu i wyglądzie 1911.
Mocne asg/metal [BB 6mm] - Colt Xtreme 45 . Plusem jest regulowana w pełni szczerbinka, minusem to, że zamek nie pozostaje z tyłu po opróżnieniu magazynka.
Obydwa dziurawią i trafiają puszki na tym dystansie bez problemu, i mają blowback"a
Ostatnio zmieniony 18 stycznia 2018, 18:44 przez telli, łącznie zmieniany 2 razy.
Twinmaster competitor/Beeman P-17/Walther PPS+laser/CZ-75D compact+laser/ Sti DutyOne/Colt Combat Clasic/CZ200S+magazynek+dłuższy kartusz+pompka PCP Webley[FX].
zoom2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1406
Rejestracja: 28 marca 2017, 17:30
Tematy: 117
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka - pistolet: jaką kupić?

Post autor: zoom2 »

A byłbyś uprzejmy polecić producentów tych zabawek?
telli
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1319
Rejestracja: 06 grudnia 2004, 17:37
Tematy: 77
Lokalizacja: wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka - pistolet: jaką kupić?

Post autor: telli »

Nie bardzo rozumiem pytania, ale nie sugeruj się nazwą dystrybutora bo tak to należy nazwać np. Umarex i znana reszta. To wszystko produkuje zazwyczaj i tak Tajwan.
Umarex [Niemcy] czy np, ASG [Dania] wykupują jedynie licencję na zamieszczenie oryginalnego oznaczenia broni ostrej, a produkcję zlecają Azjatom.

http://www.bron-militaria.pl/index.php/ ... -5-mm.html

https://www.bron.pl/replika-pistoletu-gg-xtreme-45
Ostatnio zmieniony 18 stycznia 2018, 20:47 przez telli, łącznie zmieniany 3 razy.
Twinmaster competitor/Beeman P-17/Walther PPS+laser/CZ-75D compact+laser/ Sti DutyOne/Colt Combat Clasic/CZ200S+magazynek+dłuższy kartusz+pompka PCP Webley[FX].
Radzio007
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 18 stycznia 2018, 18:42
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka - pistolet: jaką kupić?

Post autor: Radzio007 »

Witam wszystkich zakupiłem crosmana 2240 i szukam kogoś kto by mógł mi ją trochę przerobić oczywiście za opłatą. Za każdą propozycję z góry dziękuję
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”