Wiatrówka - pistolet: jaką kupić?

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

kuzik71
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 05 grudnia 2016, 18:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka - pistolet: jaką kupić?

Post autor: kuzik71 »

Panowie ,zależy do czego mu to jest potrzebne ....90 gości tu pyka z 4,5 a pistolet polecacie w 5,5 trochę mnie to dziwi.....,ale .
Cp1 to wersja jedno strzałowa bez magazynka
Cp1-m to wrsja z magazynkiem
Jak jestes prawo ręczny to wybrał bym wersję z przeładowaniem z lewej strony jest wygodniejsza....
Ten pistoley to idealna baza do tuningu . Jak znudzi ci sie krótki zawsze możesz go rozbudowac ,zrobic z niego PCP ,ale to już kosztuje.
Wiec do czego ci to jest potrzebne jak do papieru jak tu koledzy strzelają to 4,5 to świat.
Ostatnio zmieniony 06 grudnia 2016, 20:48 przez kuzik71, łącznie zmieniany 1 raz.
Vantor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 300
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 20:20
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka - pistolet: jaką kupić?

Post autor: Vantor »

kuzik71 pisze:Panowie ,zależy do czego mu to jest potrzebne ....90 gości tu pyka z 4,5 a pistolet polecacie w 5,5 trochę mnie to dziwi.....,ale .
Cp1 to wersja jedno strzałowa bez magazynka
Cp1-m to wrsja z magazynkiem
Jak jestes prawo ręczny to wybrał bym wersję z przeładowaniem z lewej strony jest wygodniejsza....
Ten pistoley to idealna baza do tuningu . Jak znudzi ci sie krutki zawsze możesz go rozbudowac ,zrobic z niego PCP ,ale to już kosztuje.
Wiec do czego ci to jest potrzebne jak do papieru jak tu koledzy strzelają to 4,5 to świat.

Dziękuję za post, bo zawarłeś tu wszystkie informacje, których oczekiwałem :P

onet12 pisze:Gdyby kolega chciał, to mam Diane 6 na sprzedaż, stan bdb, po wymianie uszczelek, Diana 6 to olimpijski model wiatrówki sprężynowej z systemem dwóch przeciwbieżnych tłoków redukujących odrzut do zera. Kupiony tutaj na forum, sprzęt z górnej półki. Jak by co to pisz na priv.
PW poszło, ale raczej nie stać mnie na ten sprzęt, budżet trochę mi się zawęził :(
kuzik71
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 05 grudnia 2016, 18:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka - pistolet: jaką kupić?

Post autor: kuzik71 »

Najtańszy CP1 kosztuje 229zł
CP1-M kosztuje ciut ponad 300 ,ale czy warto ? To taki gadżet mam w PR900 i strzelam z pojedyńczych ,wogóle jestem miłośnikiem strzelania z wiatrówki pojedyńczym śrutem ,, poszukaj opni czy nie jest celniej....
Vantor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 300
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 20:20
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka - pistolet: jaką kupić?

Post autor: Vantor »

kuzik71 pisze:Najtańszy CP1 kosztuje 229zł
CP1-M kosztuje ciut ponad 300 ,ale czy warto ? To taki gadżet mam w PR900 i strzelam z pojedyńczych ,wogóle jestem miłośnikiem strzelania z wiatrówki pojedyńczym śrutem ,, poszukaj opni czy nie jest celniej....
Ponoć zdecydowanie warto. Głownie dlatego, że mam ogromną łapę, a cp1 ma małą rączkę. W cp1-m jest ona powiększona. Druga sprawa: w cp1-m ponoć ten element popychający śrut (nie wiem jak fachowo się to nazywa) jest inny, lepszy niż w cp1.
Cóż, głownie chodzi mi o samą rączkę, bo nie zdzierżyłbym gdyby była za mała :D Do tego ten patent z magazynkiem - może przyda się np do zabawy rekreacyjnej - strzelania do puszek czy butelek.
kuzik71
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 05 grudnia 2016, 18:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka - pistolet: jaką kupić?

Post autor: kuzik71 »

No ja nie zauważam jakis ewidentnych różnic albo już oczy nie te ,poza ryflowaniem........


https://www.google.pl/search?q=cp1&espv ... BbWBm7M%3A
damian.xx
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 31 marca 2017, 09:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka - pistolet: jaką kupić?

Post autor: damian.xx »

Vantor pisze:
kuras999 pisze:W miarę celny i tani z magazynkiem jest crosman vigilante. Trenowałem z nim przed egzaminem na patent i bez problemu można uzyskać skupienie 5cm z jednej ręki na 10m. Szwagier kupił jakąś super metalowa replikę beretty za prawie 4 razy tyle co crosman i trzeba się wysilić żeby w kulochwyt trafić w ogóle...
No nie wiem. Ten rewolwer średnio mi się podoba. Przemyślę to :)
A mi się właśnie taki rewolwer spodobał. Cena bardzo atrakcyjna. Opinie również przyzwoite.
Awatar użytkownika
merkant
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 85
Rejestracja: 27 marca 2017, 22:49
Tematy: 0
Lokalizacja: lubelskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka - pistolet: jaką kupić?

Post autor: merkant »

Kupiłem Kandara CP1, postrzelałem - jakieś 300 śrutów i sprzedałem. Teraz nabywam HW40, gdyż zakładam, iż jest celniejszy i lepiej leży w dłoni. Jak ktoś nie ćwiczy na patent :) to CP1 polecam.
Crossman Copperhead, HW40, CZ SP-01 Shadow 9x19, Star FR Sport .22LR
Sandacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 111
Rejestracja: 03 listopada 2016, 09:49
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka - pistolet: jaką kupić?

Post autor: Sandacz »

Nie sądzę by HW40 było celniejsze. CO2 i krótka lufa to są ograniczenia a cp1 ma dłuższą lufę i całkiem dobrą.
Awatar użytkownika
browar25
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 266
Rejestracja: 26 listopada 2006, 11:14
Tematy: 0
Lokalizacja: ~Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka - pistolet: jaką kupić?

Post autor: browar25 »

HW40 samo w sobie jest bardzo celne. Jednak układ strzelec+HW40 może już być mniej celny niż strzelec+cp1.
HW 40
Pepe1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 24 sierpnia 2017, 10:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka - pistolet: jaką kupić?

Post autor: Pepe1 »

Sandacz pisze:Nie sądzę by HW40 było celniejsze. CO2 i krótka lufa to są ograniczenia a cp1 ma dłuższą lufę i całkiem dobrą.
Ale HW40 to jest PCA, czyli pompka, zwany też trabantem, lufa dłuższa niż w replikach. Jedno pompnięcie starcza a nie męczy ręki przed strzałem. Nie trzeba kupować bombiczek i nie ograniczają niższe temperatury.
Też taki chcę sobie sprawić, właśnie mi jeden przeszedł kole nosa.
Sandacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 111
Rejestracja: 03 listopada 2016, 09:49
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka - pistolet: jaką kupić?

Post autor: Sandacz »

Bombiczki są za 1 zł sztuka. Mamy z tego 40 strzałów więc nie jest to już tak droga zabawa.
Pepe1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 24 sierpnia 2017, 10:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka - pistolet: jaką kupić?

Post autor: Pepe1 »

Jeszcze raz przeczytałem kryteria założyciela wątku i dochodzę do wniosku że kolega powinien zainteresować się piestoletem Makarov od Baikał.
On w zasadzie zawiera w sobie wszystkie wymienione pierwszym poście wytyczne.
Awatar użytkownika
Wintorez
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 47
Rejestracja: 09 czerwca 2015, 18:00
Tematy: 0
Lokalizacja: Tychy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka - pistolet: jaką kupić?

Post autor: Wintorez »

Jezeli mag i powiedzmy ciut ponadprzecietna celnosc w semencie plujek bb to np. cybergun swiss arms beretta p92 albo colta tej samej firmy tylko tu trzeba uwazac na zaciecia spowodowane nadmierna iloscia kulek w magu
jezeli celnosc to jednostrzalowce
TGST Tyska Grupa Strzelectwa Terenowego
Walther LG300 Alutec*Vortex Viper PST II 2-10x32 FFP
TX200HC* SWFA SS 10x42 Mil Quad
zoom2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1406
Rejestracja: 28 marca 2017, 17:30
Tematy: 117
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka - pistolet: jaką kupić?

Post autor: zoom2 »

Witam kolegów z airborne division
Mam kilka pytań a jestem w temacie wiatrówkowym zielony ja koper.

1.Użytkownik - w miarę kumaty maturzysta
2.Cel- obycie z szeroko rozumianą bronią, wykształcenie nawyków które będą przydatne po przesiadce na broń palną. Nie mam czasu by wozić dzieciaka na strzelnicę a warunki bytowo-mieszkalne umożliwiają stworzenie bardzo bezpiecznego stanowiska do strzelania z wiatrówki.
3.Poszukiwana broń- PISTOLET, maksymalnie gabarytami(masa, wymiary, chwyt,praca spustu) i pracą mechanizmów przypominający broń palną (nie musi to być replika, choć replika mile widziana), na tyle dobra by można było ćwiczyć strzelanie na dystansie ca. 7-12 metrów. Chyba nie jest wskazana super wyczynowa wiatrówka, bo chyba im bardziej wyczynowa to tym dalej jej z podobieństwem do broni palnej.
4.Budżet- nie określam i zdaję sobie sprawę, że musi to kosztować więcej niż mniej.

Bardzo proszę o odpowiedzi gotowce, bo (i tu posypuję głowę popiołem) nie mam serca i czasu by rzetelnie nabyć tyle wiedzy by samodzielnie móc coś wybrać.

p.s moje jedyne spotkania z wiatrówkami miało miejsce w odległych czasach, gdy byłem w wieku, jakim jest dzisiaj beneficjent tego mojego posta. I była to solidna stalowa luftgiwera, chyba produkcji radomskiego łucznika.
Tommy54
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 25 lipca 2015, 21:17
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka - pistolet: jaką kupić?

Post autor: Tommy54 »

Ja bym kupił HW 45.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”