HW 85 a HW 95

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
zbych16
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 21 sierpnia 2016, 12:57
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW 85 a HW 95

Post autor: zbych16 »

Po przeszperaniu mam taki obraz w głowie. Przy 14J HW50 wierzga, jest to max energetyczny dla tego karabinka, no i wiadomo, że z żywotnością wtedy różnie. Optimum to 12-13 J. System 85/95 przy 16J zachowuje się zgrabnie, jest to jego optimum. Jak dla mnie ma to znaczenie. No i wiadomo - dla lunety tym bardziej :-D
Myślę, że masz trochę rację odnośnie gonienia za królikami. Nie chciałbym tylko po zakupie 50tki żałować, że jednak nie wzięło się 85tki. A 85tka to już system z najwyższej półki (bo czy jest coś wyżej w sprężynie?), za 300-400zł więcej. Co wydaje się i dużo i niedużo. I tu niestety wracamy do gonitwy za królikami ;| A 95lux to wyższy wydatek, czyli gonitwy ciąg dalszy :>
Jeśli mam zły obraz, uświadomcie mnie.
Ostatnio zmieniony 28 września 2016, 15:42 przez zbych16, łącznie zmieniany 1 raz.
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW 85 a HW 95

Post autor: ben_sage »

Tak było kiedyś 12J i było ok dziś jest 14J z nową uszczelką. Przy tych 13-14J to podobno narowista była kiedyś. Kupisz 85tkę to będziesz żałować że nie masz pcp, kupisz pcp i będziesz chciał wrócić do sprężyny ostatecznie znudzi ci się albo wrócisz do jakieś pierdziawki ogrodowej i będziesz zadowolony. Jeśli energia jest dla ciebie istotna to może warto pomyśleć o CP strzelisz kilka razy i zobaczysz że ile by juli nie miała wiatrówka to zawsze będzie mało no chyba że będziesz szukać celności a nie liczyć juli wtedy zabawa inaczej się układa.Myślę że jeśli Hogan pisał że przy 15J jest ok to przy tych 13,5-14J będzie na 99% porządku. Pewien kolega z hw30 z tego forum na 70 metrów bił w puszki pod redbullu z hw50 masz 50% więcej energii. No i jeśli lubisz z siedzenia strzelać lub w pozycji stojącej to hw50 będzie składniejsza i lżejsza od dwóch pozostałych.Mogę tylko gdybać ale wyczytałem już o hw50 wszystko co było w necie i na zagranicznych forach i raczej cieszy się dużą sympatią a u nas jeszcze w starszej generacji pracowała na opinie ale się zmieniło na lepsze.
Zapłacisz 500zł więcej dostaniesz 2 jule a osada i tak nie będzie igła. Za tą cenę kupisz sobie doca i montaż lub zamówisz prima osadkę i będzie lepsza niż ta 85ka/95tka i zostaje szlifować pestki.
Ostatnio zmieniony 28 września 2016, 16:32 przez ben_sage, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
czyżyk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 37
Rejestracja: 06 listopada 2014, 09:31
Tematy: 1
Lokalizacja: Katowice/Imielin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW 85 a HW 95

Post autor: czyżyk »

Odświeżę nieco temat , jak to jest z nowymi osadami w hw a konkretnie chodzi mi o 95 i to to czy chwyt jest bardziej pistoletowy?
Obecnie mam 90 i chwyt pasuje mi bardziej niż w
50-tce o hw30 nie wspomnę ( mam bardzo krótkie palce)
Podobno nowe osady robione w Austrii są bardziej ergonomiczne, może ktoś miał okazję porównać ?
Chodzi mi o strzelanie z optyką a 90 nie dość że ciężka (z lupą było 5,5kg) to jeszcze narowista i mrozu nie lubi.
Takie tam....mam-bo lubię :)
Awatar użytkownika
tomik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 283
Rejestracja: 17 lutego 2011, 19:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Chorzów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW 85 a HW 95

Post autor: tomik »

Przymierzałem się kiedyś do hw77 w nowej osadzie i też nie za bardzo mi pasował chwyt .Palce mam ròwnież kròtkie ,jeżeli chodzi o hw to 97 kt jest najbardziej ergonomiczne ,miałem hw 98 i tam z cofniętym językiem też mi pasowało.Strzelałem z 90 po tuningu i nie było narowiste,zròb tuning a zobaczysz jaka ròżnica.
,DAISY 717. FWB 300s.LGM 2 pcp, tx 200hc
Awatar użytkownika
czyżyk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 37
Rejestracja: 06 listopada 2014, 09:31
Tematy: 1
Lokalizacja: Katowice/Imielin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW 85 a HW 95

Post autor: czyżyk »

Co do tuningu 90-tki to moja ponoć jest po , ale lunetki są innego zdania - zabiła 2 sztuki :cry: choć subiektywnie wydaje się że słabo kopie bo cykl strzału szybki,
ale z otwartych bajka :-D .
A o 95 myślę głównie z powodu wagi i tego że łamana -wygoda przy wkładaniu śrutu
tak że dla mnie ważna jest opinia kogoś kto miał możliwość porównania starej i nowej osady w 95.
Ostatnio zmieniony 09 stycznia 2017, 11:40 przez czyżyk, łącznie zmieniany 2 razy.
Takie tam....mam-bo lubię :)
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW 85 a HW 95

Post autor: ben_sage »

czyżyk pisze:Odświeżę nieco temat , jak to jest z nowymi osadami w hw a konkretnie chodzi mi o 95 i to to czy chwyt jest bardziej pistoletowy?
Obecnie mam 90 i chwyt pasuje mi bardziej niż w
50-tce o hw30 nie wspomnę ( mam bardzo krótkie palce)
Podobno nowe osady robione w Austrii są bardziej ergonomiczne, może ktoś miał okazję porównać ?
Chodzi mi o strzelanie z optyką a 90 nie dość że ciężka (z lupą było 5,5kg) to jeszcze narowista i mrozu nie lubi.
Cześć miałem 90,85 i teraz mam 95. Moim zdaniem chwyt się nic nie zmienił od czasu kiedy miałem 85 koło 2011r.
Nie nazwałbym tego chwytem pistoletowym ale też mam mniejsze rączki i nieco lepiej mi leży od 90, chociaż nie ma tu jakiś znaczących różnic.
Z tych 3 najbardziej mi leżą 2 ostatnie do optyki chyba bardziej 95 bo i po co mi taka rura.

Osobiście polecam jeśli się wahasz. Bardzo sympatycznie strzela przy 15-15,5J.
Awatar użytkownika
czyżyk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 37
Rejestracja: 06 listopada 2014, 09:31
Tematy: 1
Lokalizacja: Katowice/Imielin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW 85 a HW 95

Post autor: czyżyk »

Problem rozwiązany kupiłem slavie 634 ultra,
porównując z hw :
chwyt bajka , strzela fajnie - tylko baka niska.
Ostatnio zmieniony 11 stycznia 2017, 20:19 przez czyżyk, łącznie zmieniany 1 raz.
Takie tam....mam-bo lubię :)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”