Prezent dla ojca - wiatrówka

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

wiaterek552
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 01 sierpnia 2016, 11:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Prezent dla ojca - wiatrówka

Post autor: wiaterek552 »

Witam wszystkich forumowiczów i pozdrawiam :)

Dopadł mnie ostatnio dylemat dot. prezentu (jak co roku przy tych samych okazjach zresztą) i wpadłem na pomysł, aby kupić ojcu wiatrówkę.
Budżet +/- 500zł

Poczytałem dość sporo na temat tych wiatrówek, ale wydaje mi się, że dla laika na początek wystarczy najprostszy model bez żadnych udziwnień :)
Mój ojciec jest wielkim fanem wszystkiego co dot. I i II wojny światowej, ale względu na to, że mieszkamy w PL nie kupię mu ostrej broni :)

Jedyne wymaganie jakie mam do broni to takie, żeby odrzut i siła strzału były jak najmocniejsze, żeby chociaż poczuł namiastkę strzelania z prawdziwej broni - wiadomo, że odrzut w wiatrówkach to sprawa bardzo dyskusyjna :)

Na forum jest ranking, a raczej wynik głosowania forumowicz na temat najlepszej broni w danym przedziale cenowym, czyli :

Wiatrówki do 500PLN
1.SLAWIA 630/631 73% głosujących (ok 490 PLN)
2.Hatsan 55 (RR5) 15% (ok 480PLN)
3.QB78 5%
4.Reck Ranger 3 2% (ok 350PLN)
5.Bajkał MP512 2%
6.Crosman 1760 2%

i najczęściej polecanej - czyli Slawia 630/631 - nie mogę nigdzie znaleźć, a związku z tym, że jest to temat z 2004r. i nie wiem kiedy był uaktualniany to być może te modele są już na dzień dzisiejszy przestarzałe, niemniej jednak Hatsan 55 nadal jest dostępny na allegro, ale czy to dobry wybór w dzisiejszych czasach? może zainteresować się jakimś innym modelem?
Im bardziej wojskowy, im cięższy - tym lepiej :)

Proszę o pomoc i dziękuję :)
javiki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 197
Rejestracja: 19 grudnia 2015, 23:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prezent dla ojca - wiatrówka

Post autor: javiki »

Skoro Ojciec jest miłośnikiem militariów z IIwojny to może lepiej jakiś pistolet wiatrówkę? Wtedy jak nawet strzelanie mu się nie spodoba to będzie miał piękną replikę
https://www.militaria.pl/umarex/wiatrow ... p42732.xml
lub lepiej
https://www.militaria.pl/baikal/wiatrow ... p11196.xml -prawie jak prawdziwy -można rozbierac jak prawdziwy pistolet.
wiaterek552
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 01 sierpnia 2016, 11:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prezent dla ojca - wiatrówka

Post autor: wiaterek552 »

zdecydowanie musi to być broń z lunetą - typowa snajperka :)
chociaż muszę przyznać, że ta broń robi wrażenie - ale szybko mu się znudzi, a snajperka to zawsze snajperka :)
Awatar użytkownika
septius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 209
Rejestracja: 12 września 2009, 17:34
Tematy: 1
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prezent dla ojca - wiatrówka

Post autor: septius »

Diana Mauser K98 carbine
Obrazek
http://www.network54.com/Forum/184474/t ... %26quot%3B
nowość z IWA 2016, w 500 to się nie zmieścisz.

Masz takie opcje:
1. wiatrówka nowoczesna. Celna, mocna ale "nieklimatyczna"
2. wiatrówka stara sprężynowa z zamkiem czterotaktowym typu Haenel 49, ale mocne to nie będzie, ani dostępne, ani nowe a wiadomo- prezent.
3. uderzyć do specjalistów po "ubranko" np do Qb78 bo ma fajny zamek (Daras coś takiego z Dianą zrobił) ale budżet też nie wytrzyma.

Sensownie wyglądającą (w klimatach I i II wojny światowej) mocno i celnie plującą śrutem będzie trudno.

Musisz ustalić czy Ojciec chce celnie strzelać, czy mieć cacko na ścianę.
Pozdrawiam
Jacek
wiaterek552
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 01 sierpnia 2016, 11:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prezent dla ojca - wiatrówka

Post autor: wiaterek552 »

w obliczu ściany przed którą zostałem postawiony to tak :
- na pierwszym miejscu - chcę, żeby broń jak najlepiej oddawała cechy broni prawdziwej, odrzut, strzał, dźwięk, waga, żeby jak najbardziej przypominała prawdziwą broń - może być nowoczesna, wygląd schodzi zupełni na dalszy plan - w tym budżecie priorytety się zmieniają :)
- nie wiem na ile to możliwe, aby wiatrówka podczas strzału wydawała dźwięk STRZAŁU, a nie takie PUF! ale im bardziej będzie to strzał tym lepiej :)
- może to być rzecz używana, ale wolałbym nową
- ma to być rzecz praktyczna - do zabawy, cacko na ścianę to inna broń, inna okazja :)
wiki09
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 465
Rejestracja: 26 sierpnia 2014, 21:53
Tematy: 8
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prezent dla ojca - wiatrówka

Post autor: wiki09 »

Cześć . Będzie ciężko , a nawet bardzo ciężko . Jeśli w grę wchodzi ASG to tam poszukaj . Replikę trafisz , tylko wiadomo napęd inny i z celnością słabo.
wiki09
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 465
Rejestracja: 26 sierpnia 2014, 21:53
Tematy: 8
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prezent dla ojca - wiatrówka

Post autor: wiki09 »

Czterotakt. Raczej nie ASG , tam elektryka , lub CO2 , ewentualnie sprężyna , ale raczej nie warto.
wiaterek552
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 01 sierpnia 2016, 11:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prezent dla ojca - wiatrówka

Post autor: wiaterek552 »

to już nie mam pojęcia co kupić :(
Awatar użytkownika
Marcek1973
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 29 maja 2016, 14:17
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prezent dla ojca - wiatrówka

Post autor: Marcek1973 »

wiaterek552 pisze: (..) chcę, żeby broń jak najlepiej oddawała cechy broni prawdziwej, odrzut, strzał, dźwięk, waga, żeby jak najbardziej przypominała prawdziwą broń - może być nowoczesna, wygląd schodzi zupełni na dalszy plan - w tym budżecie priorytety się zmieniają :)
Przede wszystkim BŁAGAM nie używaj określenia BROŃ pisząc lub mówiąc o wiatrówce, Zwracam na to uwagę bo rozumiem, że chcesz kupić wiatrówkę o energii poniżej 17J,
a nie FAC czyli broń pneumatyczną (energia powyżej 17J), którą Twój ojciec będzie musiał zarejestrować.
To nie jest czepianie się szczególików lecz chodzi o to abyś się nie przyzwyczaił nazywać bronią czegoś co nią nie jest.

Jeżeli chodzi o ASG to ani mocne ani celne - to replika prawdziwej broni - raczej odradzam.
W przedstawionym budżecie to raczej kupisz Hatsana który będzie MOCNY ale za to z celnością już będzie gorzej (czasem dużo gorzej).
Myślę jednak, że Twój ojciec do tarczek to chyba nie ma zamiaru strzelać więc ta snajperska celność raczej nie jest konieczna.
Tylko, że Hatsan jeżeli nie zostanie ucywilizowany - roztrzepie w szybko lunetkę i będzie z niej grzechotka.

Jeżeli chodzi o odgłos strzału... Jest na to rada - zakroplisz przed strzałem do lufy lub do komory sprężania kilka kropel oleju i dzięki
temu podczas wystrzału będzie huk, dym i smród jakby czołg koło Ciebie przejechał. Kilka takich głośnych strzałów i wiatrówka na śmieci
lub do generalnego remontu jeżeli ;przy okazji jej nie rozerwie i nie uszkodzi strzelającego. Zatem to co napisałem o oleju traktuj raczej
jako przestrogę i nigdy nie próbuj tego robić. Generalnie żadna sprawna wiatrówka nie będzie wydawała odgłosu prawdziwego strzału.
Zapomnij.
Także jak wspominałem wcześniej jeżeli będzie "kop" to każda tania lunetka na tej wiatrówce się rozsypie.

REASUMUJĄC: Wymagania jakie stawiasz w korelacji z budżetem są czystą utopią. Gdybyś nawet podwoił budżet to także nic nie znajdziesz.
Diana 75 (rocznik 1978), HW 50 (rocznik 1960), HW 50s, HW 57, HW 97k, Slavia 631, HW 45, Łucznik wz.70 (roczniki 1973 i 1975)
wiaterek552
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 01 sierpnia 2016, 11:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prezent dla ojca - wiatrówka

Post autor: wiaterek552 »

tak więc do 500-600zł coś z lunetą fajnego do ZABAWY kupić? chce kupić coś dobrego, żeby trochę chociaż pochodziło :)
wiki09
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 465
Rejestracja: 26 sierpnia 2014, 21:53
Tematy: 8
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prezent dla ojca - wiatrówka

Post autor: wiki09 »

Zobacz coś takiego , lupkę na początek jakąś tanią , może jeszcze na tuning jakiś coś zostanie http://olx.pl/oferta/wiatrowka-hatsan-s ... 9226a516b5.
Jak tata "zaskoczy" i się spodoba to i tak się nie skończy na czymś budżetowym , a przy okazji może i syn wpadnie w nałóg strzelania. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
septius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 209
Rejestracja: 12 września 2009, 17:34
Tematy: 1
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prezent dla ojca - wiatrówka

Post autor: septius »

Jest jeszcze Walther Lever Action. Ale ciągle budżet...
Popieram sugestię przedmówcy, Kolegi javiki dodając pod rozważenie rewolwery Dan Wesson.
Z założenia wiatrówki są wiatrówkami i mało kto stylizuje je na broń palną, dlatego gotowca raczej nie znajdziesz.
Z wiatrówkami jak i każdym innym hobby - porządny sprzęt kosztuje, a fanaberie odchodzące od kanonu kosztują krocie.
A dodatkowo jeżeli się uprzesz na klimat I i II WŚ i "snajperkę" to za założony budżet może byś optykę kupił. Brutalna prawda.

Hatsany po poprawkach (często wykonanych we własnym zakresie zimową porą) są dobre na start.

Zaznaczam, że to co z Kolegami staramy się zasugerować to są sprzęty, które posłużą, na starcie nie zniechęcą a przy ewentualnej odsprzedaży nie stracą wiele.
Pozdrawiam
Jacek
Awatar użytkownika
Marcek1973
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 29 maja 2016, 14:17
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prezent dla ojca - wiatrówka

Post autor: Marcek1973 »

Popatrz na Allegro, wiatrówki --> karabinki.
Uporządkuj sobie żeby sortowało po cenie.

W ządnym wypadku nie kupuj Kandarów, Liderów, Tytanów, Magnum, Super Magnum, B2, B3, B-coś tam, Designed, Norconia
bo to powyżej (co wymieniłem) to nawet nie jest badziew lecz coś co jest niebezpieczne dla zdrowia.
Wy'google'uj sobie "lider+palce" to zrozumiesz.

Około 400 zł.. (nie wiem czy mogę tutaj wklejać linki z Allegro)
http://allegro.pl/wiatrowka-hatsan-90-s ... 27118.html
Za tą cenę masz Hatsan 90 STG - całkiem fajna i mocna wiatrówka która jest przyszłościowa tzn po ucywilizowaniu
może być niezłym karabinkiem. W zestawie lunetka... Straszny śmieć ale dobrej lunety spodziewaj się od 500zł wzwyż
za używkę.
Do tego pokrowiec, nóż, latarka.. śruty.. hmm te śruty to chyba wszystkie w kosz (zwłaszcza te stalowe)

Nie wiem... Ja bym chyba kupił takie coś jakbym miał taki budżet.

Ale pewnie bardziej doświadczeni koledzy znajdą coś dużo lepszego.
Diana 75 (rocznik 1978), HW 50 (rocznik 1960), HW 50s, HW 57, HW 97k, Slavia 631, HW 45, Łucznik wz.70 (roczniki 1973 i 1975)
Zagorek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 463
Rejestracja: 17 maja 2016, 23:21
Tematy: 17
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prezent dla ojca - wiatrówka

Post autor: Zagorek »

Celna - spoko, głośna - bardzo, możliwość zamontowania lunety - jest, przeładowanie jak w karabinie - czterotaktowe, cena z lunetą, której nie rozwali odrzut - masz. QB 78 ma przeładowanie jak w karabinie (nie łamana), jest dość celna do rekreacji, bez tłumika huk jak z palnej. Wygląd musisz ocenić osobiście. Jest na co2 ale jeśli strzelanie ma być sporadyczne to na kapsułki nie trzeba brać kredytu. A zamiast odrzutu bo tego nie ma przy strzale klepnij tatkę w ramie :one:
Walther LGU + Vortex diamondback hp 3-12x42
BMK 40 + Vortex crossfire 6-18x44
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl/index.php
Awatar użytkownika
czemar
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 1418
Rejestracja: 17 marca 2007, 08:55
Tematy: 23
Lokalizacja: Koło/ZŁota
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi

Re: Prezent dla ojca - wiatrówka

Post autor: czemar »

W k/s wisi jeszcze Diana 24 za 400Pln
Moim zdaniem w tej cenie lepiej nie trafisz
Celna , ładna i nie trzeba w niej gmerać
Pozdrawiam
Marek .
Vortex na Kruszynie :one:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”