Jaka polecacie optykę do Hatsana i Dobre smary i oleje

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Lisekkk123
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 27 lipca 2016, 13:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Jaka polecacie optykę do Hatsana i Dobre smary i oleje

Post autor: Lisekkk123 »

Proszę o pomoc z wyborem optyki... do Hatsana....Chciałbym taką żeby była mocna i nie droga...
I możecie polecić jakieś dobre środki do czyszczenia i konserwacji szukałem na forach ale jest mało wiedzy o tych tematach pewnie wy mi pomożecie...
Dzięki z góry.... :502: :-D
Awatar użytkownika
spioch
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 03 listopada 2015, 18:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Kościan
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaka polecacie optykę do Hatsana i Dobre smary i oleje

Post autor: spioch »

Na zewnątrz miękka ściereczka oczyścić/osuszyć, na żelaztwo oliwka do broni (chyba: pkb, brunox, balistol) choć zdarzało mi się konserwować olejkiem wazelinowym (taki do maszyn, rowerów) nic złego się nie działo (brak rdzy, odbarwień oksydy ) Do osady tej "klasy" jakiś środek do czyszczenia mebli,plastików (pronto, plak)
Jakbyś brał się za środek: rozbierasz ,myjesz wszystko w benzynie ekstrakcyjnej (sprężyna, tłok, prowadnica, wnętrze systemu) .Smarujesz sprężynę i prowadnicę,pogrubiony koniec tłoka obtłuszczasz tylko nie wielką ilością smaru na palcu. Na uszczelkę tłoka rozsmaruj palcem 2krople oleju (np.silnikowego) Najłatwiej dostępny i w miarę nadający się jest smar molibdenowy (do elementów gumowo/ metalowych- parę złotych w sklepie motoryzacyjnym) Ale dużo lepsze efekty dają smary od renomowanych Tunerów wiatrówek, zachęcająco (opis,opinie, cena )wygląda też zestaw do smarowania wiatrówek tutaj na forum w K/S. Do wnętrza wiatrówki nie zakrapiaj żadnego oleju.
snajper800
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 01 października 2017, 10:05
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaka polecacie optykę do Hatsana i Dobre smary i oleje

Post autor: snajper800 »

Ja na każdą z wiatrówek które mialem i mam kupuję Hawke 3x9x40 piekny czysty obraz cena 300 z kawalkiem ale warta PP 3x9x42 cenowo podobne oszczedzisz parę złotych ale moim zdaniem dzień a noc.
Może ktoś mnie zgani za takie porowmanie ale mam na swojej wiatrowce wlasnie Hawke w/w i od roku nawet nie dotknołem zadnej z wiezyczek
Moj karabinek na facu troche ma Jotów i wszystko jest KOI Polecam tą lupkie
onet12
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 150
Rejestracja: 23 grudnia 2015, 22:34
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaka polecacie optykę do Hatsana i Dobre smary i oleje

Post autor: onet12 »

"mocna i nie droga"

Jezeli hatsan jest ucywilizowany to wyzej wspomniany hawke 3x9 powinien spokojnie dac rade, miałem takie dwa i tez je sobie bardzo chwalę. Przy odrobinie szczescia uzywki mozna wyrwac za 200-230pln. Do tego dampe i mozna smigac.
Część ludzi poleciłaby pewnie DOCa, ja nie polecam bo nie lubie lupek bez AO, ale doc tez powinien dac trade na hatsanie w dodatku ma ładny obraz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”