Chrono: Test popularnych pistoletow... (powie prawde)...

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2541
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Chrono: Test popularnych pistoletow... (powie prawde)...

Post autor: adnikauto »

Witam,

W koncu wszystkie czynniki zadzialaly, odkopalem zestaw chrono/drukarka... stal od gwiazdki ubr. zapomniany w szafie i przetestowalem pistolety, ktore posiadam a jendoczesnie sa to bardzo popularne modele... z ktorymi kazdy gdzies sie zetknal wiec wielu z Was bedzie zapewne ciekawe... ile to tych dzuli tam w "srodku siedzi"... :one:

A ile jest prawdy w "opowiesciach" przy komniku... ? :)

Pogoda: 32*C
Wiatr: Umiarkowany
Srut: RWS Diabolo Basic, Kal. 4.5 mm, 0.45 g, 7.0 gr

Pistolety w kalibrze 4.5 mm- w/w srut, 2 serie x 10 strzalow, wyniki wydrukowane, srednia do obliczenia "szmocy" brana z wyzszej sredniej z serii 10-o strzalowej.

Pistolety w kalibrze 4.5 mm to:

Diana LP 8 Magnum
Daisy 747 Powerline
Crosman 2300 KT Storm


Dane pogodowe jak wyzej srut w kalibrze .22
Srut: Crosman Premier Hollow point 14.3 gr, .22

Pistolet w kalibrze .22
Crosman 2240, 10x Multishot, barrel 10.1, muzzle break + 5 inch.

Zdjecia:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


image url

Do obliczenia mocy przyjalem wyzsza srednia z dwoch serii po 10 strzalow i tak:

Crosman 2240 - 10.8 J lub 8 ft/lbs
Diana LP8 Magnum - 7.6 J lub 5.6 ft/lbs
Daisy 747 Powerline - 2.8 J lub 2.08 ft/lbs

Crosman 2300 KT Storm- niestety pomimo wysokich predkosci na poczatku (niecale 600 ft/s) zaczal znowu "cieknac"... musi byc od nowa uszczelniony- wedlug braku miarodajnych wynikow odstapilem od dalszych jego pomiarow... :(

Mam nadzieje, ze w celach pogladowych dane te moga byc Wam przydatne jak rowniez i mnie ciekawilo "co tam w trawie piszczy"? :one:

P.S. Nie testowalem Brocockow ale nie chcialo mi sie pompowac.. za goraco na to bylo... natomiast w sam raz na zimne piwko... :piwo: ...!

Pozdrawiam
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
jakiii
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 987
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 18:12
Tematy: 0
Lokalizacja: O-c
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Chrono: Test popularnych pistoletow... (powie prawde)...

Post autor: jakiii »

No, no ta Diana to prawdziwe, magnum! :roll:
Dla CO2 tylko 1 st. C brakowało do temp. krytycznej. :-D

Pogratulować zapału, darmo potu nie przelałeś. :one:

Pozdro.
Dzień bez pykania to dzień przepykany - Zuka Mikume
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2541
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Chrono: Test popularnych pistoletow... (powie prawde)...

Post autor: adnikauto »

Dzieki jakiii... :wink:

Noo, fakt bylo "cieplo"... ale jak juz sie tym zajalem na serio to zapomnialem o tych 32*C w cieniu... :wink:

Jako ciekawostke chce napisac, ze najprzyjemniej strzela sie z Daisy 747 Powerline.... spust chodzi jak "jedwab", slychac delikatne "puff" i leci dokladnie w wyznaczonym kierunku, nastepny pistolet jaki daje przyjemnosc ze strzelania to Crosman 2240- tutaj spust nie jest juz taki "jedwabisty" jak w Daisy za to wyraznie czuje sie moment "opuszczenia" lufy przez srut- w sumie troche dziwne i nie wiem jak :wink: to opisac.... to nie jest "kop" ani podrzut lufy ale tak jakby lekko wyczuwalny "wstrzas".... "bum" i wiemy/czujemy ze oddalismy strzal - mowie o "srodkowych" strzalach z naboju CO2...

Crosmana 2300 KT Storm nie moge opisac bo moc dramatycznie spadala z kazdym oddanym strzalem- pistolet wymaga uszczelnienia- tak jak pisalem w pierwszym poscie. Ale... jako jedyny z nich ma tzw. "Power Mod"... wiec licze na predkosci porownywalne z Diana LP8 Magnum ok. 600 fps.

No i na koncu Diana LP8 Magnum .... tak sie zastanowilem... w sumie nazwa adekwatna do pistoletu. Co mam na mysli... otoz strzalajac z tak roznych pistoletow w krotkim czasie widac wyraznie, ze tzw. "kultura strzalu" w Dianie jest najnizsza. Spust jest stosunko twardy, droga spustu nie jest dluga ale w chwili zwolnienia iglicy, slychac "jek" sprezyny i "jebuuut"... no wystrzelilismy.... nie mialbym nic przeciwko nizszej mocy tego pistoletu ale za to wyzszej ogolnie rozumianej kulturze strzalu. Inna sprawa jest, ze pistolet wystrzelil moze 500 srutow... wiec nie jest nawet "dotarty"... :-D Jest w nim szerokie pole to "tuningu i ucywilizowania".... dla osoby obeznanej w tym temacie.

Ot i tyle ciekawostek w tym temacie, po naprawie dolacze wyniki Crosmana 2300.

Pozdrawiam czytajacych :one:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2541
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Chrono: Test popularnych pistoletow... (powie prawde)...

Post autor: adnikauto »

Do powyzszych pistoletow chce dodac: /zeby wszystkie wyniki z chrona byly w jednym temacie bo bedzie ich coraz wiecej/....

Smith Wesson 78G Target Pistol .22cal pistolet z 1971 roku.

Dwie serie po 10 strzalow przez chrono...


Srut:
Exact Jumbo RS Diabolo 0,870g lub 13.43gr

Energia:
8,1J lub 6,0 ft/lbs

Pogoda:
Temperatura ok. 25 *C nie bylo dzisiaj jakis szczegolnych upalow...
Ogolem ilosc oddanych strzalow z jednego kartrydza CO2 to 55- z tego 50 rownych a piec ostatnich z duzym opadem....

Zdjecia:
Obrazektemporary image hosting
Obrazekuploading images



P.S. Crosman 2300 KT Storm w mojej "udziwnionej" wersji z tzw. "Power Mod" jest w trakcie naprawy/uszczelnienia i bedzie nastepny do pomierzenia... :wink: .... licze po cichu na ok. 600 fps w kalibrze .177 ale na razie... ciii.... !
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2541
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Chrono: Test popularnych pistoletow... (powie prawde)...

Post autor: adnikauto »

Witam,

Dzisiaj od rana "ogarnelo" mnie zeby uruchomic moje PCP. I tak sie tez stalo..... ale jak zapytalem sie Was czy "przepompowanie" kartusza nie zabije wiatrowki w temacie "pompka Hilla - obalamy mity" to tylko Telli sie odezwal i poradzil mi upuscic powietrza ale.... od poczatku...

Polozylem moje dwa Brococki na dywaniku na podlodze, zeby mialy "miekko" i dawaj pompowac - obydwa karabinek i pistolet nie maja wskaznika takowy jest tylko w pompce Hilla wyskalowany do 300 bar... uporczywie nachodzila mnie mysl, ze musze "dobrze" napompowac bo chyba z rok z nich nie strzelalem... no wiec h... mysle sobie jedziemy z "koksem"... minelo 200 bar a ja pompuje... minelo 230 bar a ja dalej pompuje... doszlo do 250 bar - oho... mysle sobie zrobil sie wiekszy opor... moze starczy... pistola napompowalem ciutke ponad 250 bar a karabinek rowne 250 ...

Poniewaz kartusze sa maluskie w obu przypadkach idzie to piorunem... zeby pompka dawala mniejszy opor pewnie do 300 bym napompowal...
... ale pozniej cos mnie tknelo.... wlasciwie to jakie powinno byc cisnienie w kartuszu... :?: :?: :?:

.... o zesz ty w morde kopany..... pisze jak byk na obudowie max. 200 bar.... o curwa mysle sobie ale kirk.... :651: pewnie spierd... lem obie wiatrowki.... :shock: .... no ale h... jak sie powiedzialo A to trzeba powiedziec BBBBBB.... ;laughing:

Mysle sobie... podlacze chrono... zeby mial pojecie co sie w nich dzieje... i tak.. zeby "upuscic" powietrza zaczalem strzelac naprzemian raz z jednej a raz z drugiej....

Liczbowo wyglada to tak:

- 4 magi x 6 = 24 x 4 serie = 96 srutow na jeden sprzet.... nie wszystkie oczywiscie przez chrono, ladowalem najtanszy crosman i "napierdzielalem" w las... a teraz konkrety:

- wiec im dluzej strzelalem tym bardziej predkosc srutu rosla czyli fps... czyli sprzet powracal do zywych jak mniemam... :124:
- zrobilem pare zdjec sprzetu oraz wyniki z chrona z poczatku strzelania zarowno z pistola jak i z karabinka
- przy koncu strzelania karabinek dochodzil juz do 700 fps- pistol nie pamietam dokladnie ale w/g producenta chyba powinien miec cos ok. 450 fps o ile dobrze pamietam..... zrobilem przerwe, sprzet odpoczal, zakonserwowalem z zewnatrz i narazie polezy pare dni.... pozniej znowu powtorka z rozrywki.... skad mi sie wzielo te 250 barow... ??? :090:

P.S. Przy okazji wymienilem scopa na karabinku - zdjalem "pierdolasa" /pojdzie do mojego Crosa 2300 KT Storm/ (do robienia wrazenia wystarczy a Cross i tak nie wykorzysta jego mozliwosci)(nawet przy 600 fps) a zalozylem mysliwskiego Bushnella .... ale oczywiscie w tych warunkach nie bylo mowy o utawianiu "zera" .... ale... "wyostrzylem"... optyke tak by "przejrzyscie" widziec srebrna glowke od wkreta z nacieciem krzyzowym ... w lawce do ktorej montuje tarcze.... :532: :one:

Energi tez nie obliczalem... bo dane nie sa miarodajne.... poki co wrzucam zdjecia... dlaczego tutaj... no bo sa wyniki z chrona... ciulowe jak diabli ale sa.... a na prawdziwe trzeba zaczekac... :one:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
image hosting 20mb

A to z zakonczenia pompowania.... "lo matko"....

Obrazekfree image uploading
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2541
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Chrono: Test popularnych pistoletow... (powie prawde)...

Post autor: adnikauto »

Witam,

Korzystajac z ciagle dosyc ladnej pogody i temperatury ok. 20 *C w ciagu dnia- nadrabiam braki w strzelaniu z calego lata... oraz wzialem sie za testowanie/chronowanie sprzetu.

Od razu zaznacze, ze nie wszystko szlo idealnie po mysli... a to papier sie skonczyl w drukarce, a to chrono zaczelo dawac blad za bledem- trzeba bylo zmienic baterie ale jak sami widzicie... "sie przygotowalem"!

Zapas papieru do drukarki, 2 dodatkowe kartrydze, zapasowa bateria plaska 9V, wozek ze sprzetem, sruty - caly przekroj, jeszcze w miedzy czasie instalowalem szyne Picatinny na Crosmanie 2240 /jak widac troche utrudnia ladowanie srutu ale daje "profesjonalny" wyglad zamiast jakichs "dziwnych" adapterow i usadowienie RedDot jest idealne dla oka i wywazenia pistola...


Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek


Wspomniane wyzej usprawnienie:


Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek


Do rzeczy...

Jeszcze raz przetestowalem Diane LP8 Magnum- bylem ciekawy jej mocy po tuningu- duze slowo- na prawdziwy tuning to dopiero pojdzie /pisalem o tym w innym watku/. Do przestrzelenia uzylem najciezszego srutu w kalibrze .177 jaki posiadam a mianowicie:

Srut: Beeman Kodiak 10.65 Grains .177
Temperatura powietrza 19*C
Srednia predkosc srutu to: 600 FPS
Nie zrobilem wydruku- taka srednia pokazalo chrono...

Wyniki z przeliczenia uzywajac naszego Kalkulatora sa dla mnie szokujace:
Wychodzi:
Moc: Diana LP8 Magnum - 11.5 J lub 8.5 ft/lbs


Obrazek

W takim razie tylko patrzec kiedy moj scope na Dianie - "Bug Buster" sie rozleci... na razie przeszlo przez Diane ok. 330 srutow... kop jest solidny, strzalu nie slychac ale "lobudniecie" sprezyny i owszem..

Uwaga: srut Beeman Kodiak jest srutem "nadkalibrowym" wchodzi do lufy z oporem- musi byc dopchniety paznokciem by wszedl do konca i zeby "sukienka" nie wystawala... dotyczy glownie wiatrowek "lamanych".


Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek



Drugi z pistoletow jaki przetestowalem po raz pierwszy od montazu to:
Custom Crosman 2240 kaliber 5.5 zlozony w duzej czesci z "odpadkow" czyli czesci, ktore zostaly mi przy budowie innych strzeladel... /tak wygladal na poczatku tego roku/..

Obrazek

Tutaj zaskoczenia nie bylo... pistolet bez "Power Mode" wiekszosc czesci seryjnych oprocz... paru lekko zmodyfikowanych... rowniez podkrecona sprezyna napiecia zbijaka i co mamy?

Srut: Exact Jumbo RS 13.43 Grain
Temperatura: 19*C
Predkosc FPS minimalna: 430 FPS
maksymalna: 437 FPS
Predkosc srednia: 434 FPS
Moc: 7.6 J lub 5.6 ft/lbs
/dokladnie tyle samo co seryjna/sklepowa Diana LP8 Magnum/


Czyli mamy solidnego okolo - 30-strzalowca + 5 strzalow z jednej bombiczki Co2.
Pistolet bardzo ladnie trzyma cisnienie i daje naprawde bardzo stabilne strzaly- patrz wydruk...


Wraz z zamontowanym Red Dot nie daje takich mozliwosci jak z optyka ale na moim dystansie spokojnie starcza by trafiac w cel - jest za to szybszy w celowaniu /cele ruchome/- /kropka na cel/ i trach... i lzejszy oraz poreczniejszy niz z optyka.


Chcialem jeszcze postrzelac do tarcz tego dnia- dlatego musialem sie "skupiac" bo od 6pm robi sie juz "szarowka" na dworze... temperatura tez szybko spada...

Tyle na dzisiaj jak bede mial czas to wroce z nowa energia i chronem by dokonczyc mierzenie sprzetow /jeszcze pare sztuk jest nie pomierzonych/... :one:

Pozdrawiam
:piwo:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Jarmiz78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 187
Rejestracja: 23 lipca 2016, 22:48
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Chrono: Test popularnych pistoletow... (powie prawde)...

Post autor: Jarmiz78 »

Wzroku nie mogę oderwać...piękne pistole...szczególnie ten Cross...Podziwiam...ładniejszego nie widziałem...coś fabrycznego zostało w nim?
Haenel 49,Łucznik wz.70, Artemis CP2,Baikał Iż 61, Remik 1858 .44 Pietta,Kentucky Pistol .45 Ardesa.
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2541
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Chrono: Test popularnych pistoletow... (powie prawde)...

Post autor: adnikauto »

Skadze znowu, sa ladniejsze... :one:

Jestem zapalonym zwolennikiem mocnych pistoletow /zrodlo napedu nie ma dla mnie wielkiego znaczenia/,
i druga sprawa... po prostu uwielbiam je modyfikowac- wiekszosc z nich trzymam dla siebie, niektore sprzedaje.

W tym roku sprzedalem 2 szt. ze wzgledu na brak miejsca... wszedzie sa porozstawiane stojaki i pistolety... jakbym byl nieco "zaburzony" psychicznie... ;laughing:

Wracajac do pytania w tym egzemplarzu jest jest bardzo duzo czesci seryjnych/modyfikowanych tzn. seryjne ale nieco ulepszone... na pewno to nie jest sprzet porownywalny z fabrycznymi pistoletami np. PCP za 1500 USD ale dla wprawnego oka i pewnej reki daja mnostwo radosci i o to w tym chodzi.

Jest poza tym nutka snobizmu w tym wszystkim- kazdy z nich /pistolow/ jest sprzetem jednostkowym, kazdy jest inny, posiada inne rozwiazania, inne czesci, inne podejscie i inna dusze!

I nie ma zadnego absolutnie doskonalego- zawsze mozna cos ulepszyc, zmienic, poprawic... to takie moje hobby i tyle w temacie... ;laughing: :) :one:


P.S. Teraz zaczynam na serio moja przygode z pistoletami Brocock a wiec PCP... jutro /wtorek/ dostane kolejny egzemplarz- Atomix... bedzie co robic w dlugie zimowe wieczory... :wink:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2541
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Chrono: Test popularnych pistoletow... (powie prawde)...

Post autor: adnikauto »

W poprzednim poscie walnalem blad... nie zaden Atomix ;laughing: a Atomic S6 Elite.

Koledzy z Airguns of Arizona sie spisali... we wtork otrzymalem nowy nabytek czyli kolejny pistolet z serii Brocock- Atomic S6 Elite.

Opis macie pod tym linkiem:
http://www.airgunsofarizona.com/pre-own ... -.22-used/

Praworeczny, kalber .22, szesciostrzalowy magazynek /kompatibylny z wczesniejszymi modelami/, shrouded barrel, gwint 1/2 UNF do montazu tlumika, ergonomiczna rekojesc... mowiac krotko- kawal "gnata"... :)

Pare zdjec plenerowych:

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek


Po oddaniu pierwszego strzalu odkrylem jego najwieksza wade - nadmierna "glosnosc"...
Skubany jest tak glosny jak .22 LR nie ma nawet mowy by strzelac bez tlumika - okazuje sie, ze tlumik od poprzednich modeli ma inny tzw. "proprietary" gwint i za cholere nie pasuje do tego modelu... wiec tutaj zonk... :-/

Jest mozliwosc montazu orginalnego tlumika Huggett ale ta przyjemnosc "kosztuje" nastepne 250 USD... :roll:
nie za bardzo jestem sklonny w niego zainwestowac tyle kasy.... a bez tego nie postrzelam... mysle co dalej zrobic...

Poniewaz Koledzy z Airguns of Arizona "schronowali" pistoleta wiez zobaczmy co im wyszlo...?

Ilosc strzalow: 5
Srut: JSB Exact 15.9 gr
Srednia predkosc: 647 FPS

Po przeliczeniu na naszym forumowym kalkulatorze otrzymujemy:

Moc: 20.03 J lub 14.77 ft/lbs

:651:

O kurka wodna, wyjasnila sie sprawa "glosnosci"... 20 Julianow moze juz troche "pohalasowac" a ja ni z tego ni z owego ... FAC-a mam w swoim arsenale... :roll:

Mam zgryz czy go trzymac czy odeslac z powrotem... zebym mogl go uzywac bez sluchawek ochronnych potrzebny jest Moderator za 250 USD, potrzebna rowniez jest przejsciowka z quick-fill do Forster valve "female" - sprawdzalem ceny pom. 20 -30 USD plus shipping...

A mialo byc tak pieknie... ;laughing: jest to najmocniejszy bez watpienia pistolet fabryczny, ktory do mnie trafil i powiem szczerze tak do 12 Juli dla pistoletu jest naprawde, naprawde wystarczajaco uwierzcie mi- te ktore posiadam mieszcza sie w tym przedziale i do tego do czego mi sa potrzebne sa jak najbardziej OK...

...... natomiast pistolet 20 Juli, hm... nie za bardzo wiadomo co z nim zrobic do cholery... i do czego go tak naprawde uzywac???

Ciekawe jest rowniez co innego, jakim cudem pistolet z GB jest sprzedawany w USA jako FAC?
Jak kojarze u Brytyjczkow jest chyba limit 7.5 j....?! Wiec, ...?

Nie wiem, pomysle co z tym zrobic... :one:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2541
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Chrono: Test popularnych pistoletow... (powie prawde)...

Post autor: adnikauto »

Witam,

Ze wzgledu na duze skoki predkosci i brak stabilnosci strzalow wyslalem moj karabinek Brococka do Airguns of Arizona na wymiane wszystkich uszczelek i "przy okazji" regulacje spustu czyli ustawienie na "pierdniecie komara"... :wink:

Dzisiaj karabinek do mnie wrocil /sam naped/ tak jest latwiej i taniej do wysylki... zalaczam zdjecia.

Obrazek Obrazek


Karabinek po naprawie zostal poddany tygodniowej probie szczelnosci oraz zostal przestrzelany przez chrono...

Wyniki ponizej:

Ilosc strzalow: 7
Srut: JSB 14.3gr
Srednia predkosc: 680.1
Moc: 19.9 J lub 14.67 ft/lbs
- po przeliczeniu na naszym kalkulatorze - czyli Koledzy z "Airguns of Arizona" nic sie nie pomylili... :wink:

Czyli reasumujac otrzymalismy maly, lekki /ale wariat... :) / karabinek, ktoremu nie straszne dziurkowanie puszek na wiekszych odleglosciach oraz tzw. "pest control" jako, ze w USA czesto wykorzystuje sie bron pneumatyczna do walki ze szkodnikami.

Zdaje sie, ze czeka mnie rowniez wysylka mojego pistoletu Brococka- rowniez na wymiane uszczelek, trigger adjustment i zapewne bedzie nastepny FAC do kolekcji... :one:

I to tyle na chwile obecna... :516:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”