Jaka krótka wiatrówka (pistolet/rewolwer) ?

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

nhumri
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 07 sierpnia 2009, 16:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Jaka krótka wiatrówka (pistolet/rewolwer) ?

Post autor: nhumri »

Witam!

Od razu pragnę zaznaczyć iż opcja "szukaj" nie jest mi obca i była w ostatnich dniach dosyć intensywnie wykorzystywana. Czy skutecznie - tego już nie potrafię dokładnie ocenić jednakże proszę szanownych forumowiczów o wyrozumiałość.

Jak w temacie - poszukuję krótkiej wiatrówki (to jest nienegocjowalny ;) warunek - więc bardzo proszę o niepisanie, że np. slavka byłaby wielokrotnie lepsza - zgadzam się jednak to nie ten topic). Wiatrówka masłużyć głownie do strzelania rekreacyjnego, tarczowe sporadycznie i z lekkim przymróżeniem oka co do rezultatów. Strzelanie na odległość do powiedzmy 20-25m. Na max dystansie za dobry rezultat rozumiem trafienie i przebicie puszki po farbie 1-1.5l. Ze względu na permamentny brak wolnego czasu strzelania nie będą odbywać się za często stąd ograniczone fundusze przeznaczone na sprzęt (do ok 400 pln ale można podyskutować w szczególnych wypadkach).

Przeglądając fora jak narazie udało mi się wytypować 2 potencjalne kandydatki:

- crosman 3576 - ponoć dosyć silny (niech szmoc będzie z nami) i powtarzalny, wady - obawiam się uszkodzenia ponoć dosyć kiepskiej konstrukcji w trakcie użytkowania (nawyki pozostałe po używania ostrej 38)
- crosman 2240 - silny i dosyć celny, stosunkowo łatwe i szybkie ładowanie (mimo, że nie powtarzalny)

- crosman 1377 - mimo swoich zalet całkowicie odpada ze względu na system ładowania - 10-15 "pompnięć" to stanowczo za długo - o jakimkolwiek strzelaniu "sytuacyjnym" można wtedy zapomnieć
- żelazna trójca umarexa - w tym najbardziej pasująca "88" odpadają ze względu na cenę

Niestety nie udało mi sie znaleźć żadnego "sensownego" pistoletu sprężynowego - te wymieniane na forum jako dobre są już dawnio nieprodukowane a więc ich zakup jest bardzo, bardzo utrudniony - z pewnych względów interesują mnie głównie te pozycje które można nabyć w ciągu ok. tygodnia (zaplanowany czas wyjazdu na urlop też ma tu niebagatelne znaczenie ;) ) Bardzo chętnie nabyłbym właśnie pistolet z takim napędem (jeśli chodzi o jednostrzałowce). W szczególności jeśli byłby on w miarę celny (jak na rekreację) i dysponował dużym zapasem "szmocy". Z broni krótkiej miałem okazję strzelać - zazwyczaj z rewolwerów 9mm (więc potencjalny "kop" broni mi niestraszny) , z pneumatyków również - aczkolwiek tutaj w większości z długich łuczników głównie.

Ufff to by było w skrócie na tyle - teraz tylko czekam na te gromy z forum ;) i może jakies rady...
j.kruczek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 200
Rejestracja: 30 listopada 2008, 18:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: j.kruczek »

Witam. W tym przedziale cenowym i z wymaganiami 20-25 m to HW40.
Ja mam HW45 ale cena już inna za to jaka frajda :-D
WALTHER CP99C RECON+laser HW45+WALTHER 2X20, DAN WESSON 6'
nhumri
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 07 sierpnia 2009, 16:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: nhumri »

Hmmm HW40 hmm ;) No zastanawiałem się i nad nią tylko, że ogólnie ciężko jest je spotkać w sprzedaży a już za cenę w okolicach 400 pln to bardzo trudno :( I nie chodzi tu o jakieś straszne ograniczenia finansowe czy wrodzone skąpstwo ;) ale o czysty fakt braku czasu - szkoda kupić dobrą "klamkę" a potem zostawić ją w szufladzie...
A jeśli chodzi o HW40 to jak z czasem ładowania, skutecznym zasięgiem, siłą "rażenia" ? Pytania do osób które aktywnie strzelają/strzelały z tej zabawki a nie tylko testowały przez krótki okres czasu.
Awatar użytkownika
goldwinger
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 314
Rejestracja: 08 kwietnia 2008, 19:36
Tematy: 16
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: goldwinger »

Z HW strzelałem zawsze na strzelnicy 10m więc o zasiegu sie nie wypowiadam. Ładowanie z początku przynajmniej dla mnie troche kłopotliwe było. Jak się przyzwyczaiłem to tylko co jakiś czas gdy miałem na sobie luźniejszą bluzę denerwowało mnie przytrzaśnięcie jej zamkiem.
Powiem szczerze że kupiłbym (a i nie wykluczone że jeszcze kupię) gdyby nie gabaryt tej wiatrówki.
j.kruczek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 200
Rejestracja: 30 listopada 2008, 18:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: j.kruczek »

nhumri pisze:Hmmm HW40 hmm ;) No zastanawiałem się i nad nią tylko, że ogólnie ciężko jest je spotkać w sprzedaży a już za cenę w okolicach 400 pln to bardzo trudno :( I nie chodzi tu o jakieś straszne ograniczenia finansowe czy wrodzone skąpstwo ;) ale o czysty fakt braku czasu - szkoda kupić dobrą "klamkę" a potem zostawić ją w szufladzie...
A jeśli chodzi o HW40 to jak z czasem ładowania, skutecznym zasięgiem, siłą "rażenia" ? Pytania do osób które aktywnie strzelają/strzelały z tej zabawki a nie tylko testowały przez krótki okres czasu.
HW45, HW40 (lub odpowiednik chiński jest tańszy) są można powiedzieć w ciągłej sprzedaży. Ładowanie to trochę zabawy ale relaks to nie tylko wywalenie kilogramów ołowiu na godzinę :-D. W HW40 jest trochę zabawy przy zamykaniu bo trzeba pokonać opór tłoka, a w HW45 na odwrót zamykanie jest bez problemów.
WALTHER CP99C RECON+laser HW45+WALTHER 2X20, DAN WESSON 6'
Awatar użytkownika
...MISIEK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 290
Rejestracja: 08 lutego 2008, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ...MISIEK »

Tak się zastanawiam... dystans 20-25 m i przebić puszkę po farbie :shock: :-/

Mam kilka "pukawek", owszem można postrzelac i strzelam całkiem skutecznie z nich nawet na 25-30m do puszek po piwie, ale celując trzeba brać duuuuużą poprawkę ze względu na spory opad śrutu...


hmm... a o przebiciu puszki po farbie !, przy takim dystansie nie ma mowy !


Acha! Nie odrzucałbym propozycji -Crosman 1377. Tania ! i bardzo celna pukawka !
A pompowanie wcale nie jest problemowe.
Na dystansie 10m pompuję 3-8 razy, hmm... a przy 15 pompnięciach -noooo, wtedy to już ma "śmoc" !

Z biegiem czasu można go trochę potuningować, np. tak:
Obrazek

albo tak (tutaj w innym towarzystwie):
Obrazek

można nim "wyciąć" jeden otworek:
Obrazek
Beretta M92FSXX
Mariusz (Maniek)
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 272
Rejestracja: 06 listopada 2004, 20:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Pajęczno
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Mariusz (Maniek) »

Jeśli chodzi o HW40 to na 25m niema żadnych problemów z trafieniem puszki po piwie (wypełnioną wodą przebija na wylot).
Do puszki po farbie to by potrzeba z 15J na pokładzie :mad: .

Wiatrówki - pistolety to raczej zabawki do strącania różnych śmieci(czytaj cele rekreacyjne niereaktywne) a nie destrukcji.
Falcon PF25Bs BullBarrel
HW40, QB78
nhumri
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 07 sierpnia 2009, 16:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: nhumri »

Misiek - nie odrzucam całkowicie 1377 - czytałem Twoje posty (poniekąd bardzo edukacyjne) w tym te dotyczące 1377 i możliwych modyfikacji. Przyznaję, że pozycja bardzo ciekawa...tylko zupełnie nie nadaje się do strzelań powiedzmy bardziej "sytuacyjnych" - gdzie przemieszczasz się kolejno od celu do celu w stosunkowo krótkimk czasie. Wiem, że HW40 tez do takich celów nie jest stworzony i najlepiej sprawdziłbaby się tutaj jakaś powtarzalna klameczka ale najbardziej pasująca "88" jest (przynajmniej jak narazie) po prostu za droga (jak czas pozwoli na pewno nie skończę na jednym egzemplarzu "urządzenia pneumatycznego" ;) to wtedy pomyślimy).
Co do "szmocy" to możliwe że faktycznie troche przesadziłem z oczekiwaniami :) ale proszę o wyrozumiałość - wiatróweczkę miałem w łapach ostatni raz już dosyć dawno temu.
Nie chodzi mi też o "destrukcję" - zdaje sobię sprawę, że to zupełnie nie ta grupa urządzeń miotających (no może poza kilkoma modelami FAC z najwyższej półki). Po prostu samo przewrócenie puszki nie daje takiej frajdy jak równoczesne jej "dziabnięcie" odrobinę.
Jakbym chciał poczuć "szmoc" w łapach to zdecydowanie wybrałbym jakiś cięższy kaliber CP albo starego, dobrego mossberga 500 - niestety niewiele jest miejsc gdzie można postrzelać z tego ostatniego no i tanie to też nie jest.
Odnośnie WH40 oraz 1377 mam już w miarę jasność dzieki szanownym forumowiczom. A może ktoś używał/używa crosmana 2240? Nie jest to co prawda pompka ani sprężyna ale ponoć (według róznych testów forumowych) dosyc toto "szmocne" i celne - tylko ile w tym prawdy...?
nhumri
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 07 sierpnia 2009, 16:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: nhumri »

Btw - gratuluję zacięcia i umiejętności w modyfikacji 1377 - to naprawdę COŚ
Awatar użytkownika
madpat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 136
Rejestracja: 03 marca 2009, 14:53
Tematy: 1
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: madpat »

nhumri pisze:Hmmm HW40 hmm ;) No zastanawiałem się i nad nią tylko, że ogólnie ciężko jest je spotkać w sprzedaży a już za cenę w okolicach 400 pln to bardzo trudno :( I nie chodzi tu o jakieś straszne ograniczenia finansowe czy wrodzone skąpstwo ;) ale o czysty fakt braku czasu - szkoda kupić dobrą "klamkę" a potem zostawić ją w szufladzie...
A jeśli chodzi o HW40 to jak z czasem ładowania, skutecznym zasięgiem, siłą "rażenia" ? Pytania do osób które aktywnie strzelają/strzelały z tej zabawki a nie tylko testowały przez krótki okres czasu.
TUTAJ masz hw40 tyle, że za 449zł ale być może do negocjacji .. .
One Shot One Point
Awatar użytkownika
glowak_71
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 158
Rejestracja: 30 sierpnia 2008, 20:43
Tematy: 9
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: glowak_71 »

Mariusz (Maniek) pisze: Wiatrówki - pistolety to raczej zabawki do strącania różnych śmieci(czytaj cele rekreacyjne niereaktywne) a nie destrukcji.
Eee, nie zgodzę się chyba. Weź takiego Brococka Aim-X, 10J. na pokładzie, a można go wyśrubować duuużo wyżej. (35 J. do pest controllingu)
Z tych 10J. to destrukcja i 25 m. naprawdę nie jest wyzwaniem. Wiem, bo mam takiego monstera. Celność też nie pozostawia wiele do życzenia.

Natomiast, niestety, cena poza limitami wyznaczonymi przez autora tematu.
Instruktor strzelectwa sportowego, bojowego i dynamicznego, sędzia sportowy.
witeg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 453
Rejestracja: 17 sierpnia 2005, 15:54
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice w-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: witeg »

Hw 40 używkę do 400zł spokojnie powinieneś kupić (za 400 pewnie sprzedałbym swoją). Dla mnie ma jedną zasadniczą wadę upierdliwe ładowanie jak nie ma się palców zegarmistrza, z oporem przy zamykaniu daję radę, dla mniej mocarnych pań to problem.
O przebijaniu z pistoletu dmuchającego puszki farby z 20metrów zapomnij, chyba że zwiększysz znacząco limit cenowy, albo puszkę "wysezonujesz" kilka lat na świeżym powietrzu.
"Trójca umarexa" chyba najmniej z wymienionych kandydatów spełnia wymagania, które postawiłeś.
Ze sprężyn możesz spróbować zapolować na Dianę, chyba czasem widziałem używki łapiące się w podanej cenie.
Awatar użytkownika
...MISIEK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 290
Rejestracja: 08 lutego 2008, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ...MISIEK »

Proponuję zatem uzbroić się w cierpliwość a nie będziesz żałował. :!:


No chyba, że kupisz teraz coś tańszego, a CP88 (skoro Ci przypadł do gustu, hmm... a może model Competition) będzie jako drugi...
Beretta M92FSXX
nhumri
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 07 sierpnia 2009, 16:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: nhumri »

dziekuje wszystkim za odpowiedzi. Teraz zostaje uzbroić się w cierpliwość.
Grzmiwor - jeśli nadal rozważasz sprzedaż to może dojdziemy do porozumienia - aktualnie przebywam w Warszawie ;)
Awatar użytkownika
woytan
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 339
Rejestracja: 24 września 2007, 00:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: woytan »

nhumri - pomyśl zamiast o HW40 o zanabyciu drogą nabycia Marksmana 2004.
Miałem oba i nie zauważyłem szczególnych różnic (Marksman miał delikatnie większą Vo).
Po dołożeniu 1 lub 2 uszczelek do tłoka (zależy co lubisz :evil: ) masz niezniszczalny sprzęt, a jeśli coś w nim pada to koszty naprawy oscylują w okolicach do 1pln ---> uszczelki ;laughing:
U Andrzeja jest teraz promocja za 293pln - nowa sztuka.
Więcej niż warte przemyślenia!

Chyba że masz możliwość ściągnięcia z USA... tam cena to 36$ (Beeman P17) LINK :shock:

Jeśli by ktoś miał taką możliwość ściągnięcia z USA Beeman-a P17 to piszę się z miejsca na 3szt + rozsądne koszty przesyłki!!!)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”