Diana RWS LP8- test strzelca, srutu i pistola...

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
mildot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1398
Rejestracja: 01 września 2011, 12:35
Tematy: 44
Lokalizacja: Bemowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Diana RWS LP8- test strzelca, srutu i pistola...

Post autor: mildot »

No, jak popatrzysz na ofertę GSG to Diana LP8 pięknie wkomponowuje się pomiędzy chińskie repliki na CO2 oraz wyroby o znajomo brzmiących nazwach takich jak: GSG S400, GSG CP1-M, Swiss Arms 1911, Tanfolglio Limited Custom, DanWesson...

Nie ma co panikować pewnie, bo wyroby oznaczone znaczkiem Diana nadal pewnie będą trzymały jakość. o ile nie przeniosą produkcji na Taiwan... Co nie zmienia faktu, ze może mała Diana jest miła w strzelaniu, ale ja strzelając z tych większych (Stutzen i 48) nie miałem jakiś szczególnie pozytywnych wrażeń. Negatywnych też szczególnie, nie. Jendak w ciemno wziąłbym HW97 gdybym miał wybór. Chyba, że dla urody to Stutzen nie miała sobie równych. ;)
Strzelam... bo lubię. ;)
Awatar użytkownika
czemar
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 1418
Rejestracja: 17 marca 2007, 08:55
Tematy: 23
Lokalizacja: Koło/ZŁota
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi

Re: Diana RWS LP8- test strzelca, srutu i pistola...

Post autor: czemar »

Ja z dorosłych Dian miałem 34 ale strzelałem tez z D54 oba karabinki były dopracowane
D34 bomba w torcie malutki kopniak lekki i składny tyle, że osada nieco za wąska
D54 wiadomo anty odrzut robi swoje zero reakcji sprzętu przy 25J tyle , że klocek ponad 5kg więc do rekreacji ni jak / z tym , że nie do tego go stworzono /
Dla mnie era dobrych i trwałych wyrobów minęła bezpowrotnie i nie dotyczy to tylko wiatrówek
Jedyne co pozostaje to Egun i szukanie dobrze utrzymanego karabinka co też nie jest łatwe bo perełki szybko kupują handlarze nawet ci nasi
Co do Hw97 to też nie jest tak różowo eksportową sprężynę trzeba umieć wcisnąć bo lekko nie jest , a waga karabinka swoje robi tu jednak wolę Hw95 moim zdaniem jeden z mądrzejszych karabinków łamanych na rynku .
Pozdrawiam
Marek .
Vortex na Kruszynie :one:
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Diana RWS LP8- test strzelca, srutu i pistola...

Post autor: adnikauto »

Oj tam, oj tam.... marudzicie.... :one:

W swoim egzemplarzu nie ma widocznych niedorobek, kultura strzalu jak na sprezyne jest.... "kulturalna" ;laughing: ... i celna jest z "pudelka" bez "Hoganowania" czy "Debowania"... ale trzeba "zwazac" do czego sie porownuje.... jak Dianke bedziemy porownywac do pistoletow bo nie mowie o karabinkach za 700 dolcow to pewnie, ze jest roznica w wykonaniu.... widze to na przykladzie mojejgo pistoletu Brococka- ale w klasie 300 dolcow jest klasa i wzorcem dla innych.... nie "porownujta" Syrenki do Porsche.... :one:

Dosyc przelewania z pustego w prozne.... "lecta i kupujta"- bo kto Dianki nie kupi to- przegral swoje zycie.... ;laughing: ;laughing: i nie bedzie w K/Lubie Dianki... :piwo:

.... raczej mozna silic sie na porownanie z Browningiem 800 czy pistolem Hatsana - o to jest wlasciwe porownanie.... co dziwne moj egzemplarz nie ma "F" w pieciokacie... :shock:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
czemar
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 1418
Rejestracja: 17 marca 2007, 08:55
Tematy: 23
Lokalizacja: Koło/ZŁota
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi

Re: Diana RWS LP8- test strzelca, srutu i pistola...

Post autor: czemar »

Diana LP8 to jest właśnie taki pistolet w rodzaju Hatsana Superchargera, ten Browning to to samo co Hatsan tylko opakowanie nieco inne tak myślę patrząc na mechanizm spustowy i gabaryty ale dlaczego taka cena ? Za marną markę , która w wiatrówkach nigdy nic nie znaczyła :-?
Co do LP8 fajne strzeladełko w sam raz na wypad pod namiot czy inne wczasy :one: a "f-ki " nie ma bo w USA nie ma limitu energetycznego prawda ?
A jeśli już mowa o pistoletach ma ktoś doświadczenie z Gamo Center ? jak to wypada na chrono ?
Pozdrawiam
Marek .
Vortex na Kruszynie :one:
jakiii
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 984
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 18:12
Tematy: 0
Lokalizacja: O-c
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Diana RWS LP8- test strzelca, srutu i pistola...

Post autor: jakiii »

czemar pisze: A jeśli już mowa o pistoletach ma ktoś doświadczenie z Gamo Center ? jak to wypada na chrono ?
Ma doświadczenie a nawet pistol do upłynnienia. ;laughing:
Od 120-130 m/s.

Pozdro.
Dzień bez pykania to dzień przepykany - Zuka Mikume
Awatar użytkownika
czemar
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 1418
Rejestracja: 17 marca 2007, 08:55
Tematy: 23
Lokalizacja: Koło/ZŁota
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi

Re: Diana RWS LP8- test strzelca, srutu i pistola...

Post autor: czemar »

Czyli takie cherlawe to to jest i nijak mu do Superheńka :)
Szkoda bo na wygląd to przyzwoite jest to pierdzidełko :-/
Trzeba będzie szukać w Chińczykach / Benjamin / lub się zmusić do Turka
Pozdrawiam
Marek .
Vortex na Kruszynie :one:
ater12
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 28 marca 2016, 20:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Diana RWS LP8- test strzelca, srutu i pistola...

Post autor: ater12 »

Bardzo ciekawy model.
jakiii
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 984
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 18:12
Tematy: 0
Lokalizacja: O-c
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Diana RWS LP8- test strzelca, srutu i pistola...

Post autor: jakiii »

Bo jest przyzwoite, strzela tam gdzie celujesz (bez extra poprawek jak w innych) no i ma regulowane pochylenie chwytu (bardzo smukłego).
Fi tłoka 25mm to nie 27 mm hatsana (ze wszystkimi tego konsekwencjami), o +0,5 kg nie wspominając. :P
Dzień bez pykania to dzień przepykany - Zuka Mikume
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Diana RWS LP8- test strzelca, srutu i pistola...

Post autor: adnikauto »

Witam Kolegow,

Poniewaz nie wszyscy czytaja cale forum "od deski do deski"... :wink: a ja straszny zlosliwiec jestem wiec do dopelnienia tematu wkleje zdjecia po "upiekszeniu" i "dopieszczeniu" mojej Dianki.... :one:


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek



Wyposazenie:

- plecak "Fieldline" o rozmiarach 45 cm x 23 cm x 11 cm
- UTG 1PC Offset Airgun Mount w/Stop Pin, 1" Bi-direction
- Simmons ProHunter ProDiamond Reticle Shotgun Scope, 4x32mm
- Galbraith Brothers Black Walnut custom grips for the Diana RWS LP8 Magnum


Diana miesci sie w plecaku "na styk"... ale sie miesci i... gra gitara.... :wink:

Na co nalezy zwrocic uwage.... montaz lunety jest na szyne Dovetail i jest montazem jednoczesciowym, po drugie- sama lunetka ma stale powiekszenie a "obraz" reguluje sie pierscieniem z tylu.... nie ma zadnych innych czesci ruchomych. Eye relive wynosi 4 incze czyli ok. 10 cm ale dzieki szynie o dlugosci 6 inczy mozna ja ustawic w bardzo dowolnej odleglosci od oka- duzo blizej lub bardziej "pistoletowo"....

Lunetka jest przeznaczona do sprzetow z duzym "recoill" wiec Diana nie powinna jej "zabic" w krotkim czasie... a moze wogole... :-D

.... Poniewaz ja strzelam z postawy "emeryckiej" wiec dla mnie taki "dyngs" pasuje...

I to by bylo na tyle.... jak sie ociepli znowu ustawie "stanowisko" i bede testowal obecny zestaw.

.... kto nie kupil Diany ten przegral zycie, ten przegral zycie.... ;laughing: :one: :piwo:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Diana RWS LP8- test strzelca, srutu i pistola...

Post autor: adnikauto »

Znudzila mi sie moja Diana LP8 Magnum w obecnej formie... :wink:


Jak niektorzy z Was wiedza jestem "pistoletowy" i lubie maly ale efektywny/efektowny sprzet.... :one:


Jak ogolnie wiadomo Diana LP8 Magnum jest jednym z najmocniejszych pistoletow sprezynowych na rynku... zaczalem robic przymiarki jak zamiast "mania" 8J .... podniesc jej moc do gory... moze wyciszyc odlglos wystrzalu... moze zamontowac anti-bounce piston ..... nie wiem - to znaczy wiem co chce- tylko nie wiem jak to osiagnac..... takie tam rozne pomysly mi chodza po glowie....



Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek



Nawiazalem wiec kontakt z Héctor J. Medina G.- Airgunsmith of CT Custom Airguns LLC.... ktory jest takim amerykanskim "Hoganem" i specjalizuje sie w "sprezynach".... :) ... porozmawiamy, pomyslimy... i moze sie okazac, ze Koledzy ganiaja ze swoimi "HW-siami" i "Diankami".... a u mnie bedzie prawie "to samo" ale w... "malym pakiecie"! ;laughing:


Poki co Diana ulegla uszkodzeniu... wylamala sie czesc szczerbinki z tylu... :109: .... ale spoko... nowa czesc juz leci do mnie z Anglii....


Obrazek Obrazek Obrazek


A mowilem- do tarczy sie strzela a nie rzuca sprzetem.... :roll:

W kazdym razie troche to zapewne zajmie czasu ale mam nadzieje na:
- pistolet- ktory strzela plynnie, miekko, mocno i cicho... przeca to takie proste, nieprawdaz...?
:piwo:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Diana RWS LP8- test strzelca, srutu i pistola...

Post autor: adnikauto »

Anglicy sie w miare postarali i dzisiaj otrzymalem mala paczuszke a wniej szczerbinka do Diany... !

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Przyslali caly komplet- szczerbinke, 2 sprezynki oraz sworzen... korzystajac z mojego zestawu narzedzi wymiana odbyla sie w sposob "profesjonalny"... ;laughing: :) ... i moglem w koncu przymocowac "na stale" scopa czyli "Bugbustera"...

..... poniewaz reszte rzeczy czyli shroud na lufie z wewnetrznym pierscieniem przenoszacym naprezenia/sile przy lamaniu wraz z wyciszaczem mialem gotowa wczesniej pozostal tylko montaz koncowy i jest OK.

Jednak jest kop... i to wcale niemaly- jak dlugo ten scope wytrzyma to sie okaze... taki mikroskopijny srut .177 a jednak buja gongiem... hm... musze znowu pomierzyc na chrono.

Do szybkiego przestrzelenia wzialem srut Crosmana "dzizsas" co za pokasztaniony srut- jeden wchodzi bez problemu drugi nadkalibrowy... jednakze chodzilo tylko o szybkie sprawdzenie systemu...

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek


Jak tylko Hector bedzie mial troche czasu to jednak musze wyslac Diane na tuning do niego... obojetnie co zrobi ale musi poprawic kulture pracy sprezyny... ja sie na tym nie znam i nie mam czasu sie "zapoznawac"... moze jak bede na emeryturze to sie bede bawil w rozkladanie sprezym... moze... :piwo:

Niebawem zmierze Dinake na chrono- tymczasem dolaczyla do kolekcji- niby taka sama jak poprzednio ale.... inna... ;laughing: :one: ladniejsza dla oka... :wink:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Diana RWS LP8- test strzelca, srutu i pistola...

Post autor: adnikauto »

"Zlota Lopata" za odkopanie mojego wlasnego tematu z 2017 roku :one:

Zdjecia 'znikniete" Diany LP8 z 2016 roku /data nabycia/ mam w backupie bo orginalny serwer juz nie istnieje.

Tak wygladala moja Diana LP8 w 2016/17 roku:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I to na tyle tytulem zkonczenia watku w 2017... :)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dlaczego odkopalem watek dotyczacy dosyc juz "historycznego" modelu pistoletu sprezynowego... ???

Dlatego szanowni Koledzy, poniewaz przez 6 lat nie pojawilo sie na rynku nic godnego uwagi w tej kategorii wiatrowek oprocz przyzwoicie wykonanego HW 45, ktorego bylem rowniez posiadaczem...

A rowniez dlatego, ze stalem sie ZNOWU posiadaczem Diany LP8 Magnum, tak mniej wiecej od dwoch tygodni... :one:

Pistolet jest przestrzelany - na razie w stanie fabrycznym, poza plastikowym sliskim, paskudnym gripem /ktory napredce owinalem tasma maskujaca jaka mialem pod reka/ oraz zamontowaniu szyny z RedDotem jaki wygrzebalem z szuflady nie ma wiecej zmian...

Pistolet przestrzeliwuje w domu na "osi" 11.8 meters = 38.7 ft = 12.9 yard
Na razie szukam srutu, ktory daje najlepsze skupienie i najmniej odskokow...

Pistolet Diana LP8 - do strzelania tarczowego jest niezmiernie wymagajacy ze wzgledu na "wage spustu" - nie mierzylem jeszcze ale ma spokojnie pomiedzy 3.5 a 4 kg, jest rowniez solidny recoil a jakze...

Strzelam z pozycji siedzacej /emeryckiej/ z podporki a jak to wychodzi to zobaczcie sami...

Pistolet:
Obrazek
Obrazek

Strzelam z tej podporki:
Obrazek


Tarcze- przewalilem ich sporo od chwili zakupu, na poczatek tluklem ze srutu Crosmana, zeby "nalowowic" i dotrzec lufe /srut Crosmana jest srutem wykonanym z twardego stopu olowiu /w pudelku jest malo paprochow a sam srut nie jest odksztalcony...

Minusem jest 30%- a roznica w wielkosci glowki, dlugosci srutu oraz wadze, w praktyce to tak jakby strzelac przynajmniej dwoma roznymi srutami z jednego pudelka... co ma swoje odbicie na tarczy /pomijajac bledy strzelca czy nierowna prace pistoletu - bedzie schronowany/

Test srutu ponizej:
https://hardairmagazine.com/reviews/air ... st-review/


Tarcze:
Obrazek

Zaskakujaco dobre skupienie przy uzyciu Crosmana /strzelane zawsze seriami x5 srutow/


Najlepsza grupa jak udalo mi sie wystrzelac to 49 lub 48 pkt /zalezy jak sie liczy ;laughing: / na 50 przy RedDocie ustawionym na jasnosc "1" ledwo widoczna plamka...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pistolet ma potencjal a ja ledwo widze na tej odleglosci do czego strzelam... :shame:

Obrazek
Obrazek


W zwiazku z "polubieniem" pistoletu zamowilem profesjonalne grips oraz "stalke" czyli lunete ze stalym powiekszeniem x3 zebym chociaz troche widzial w co strzelam, przypominam odleglosc to jest 11.8 metra

Obrazek

Fajnie jest wrocic do porzadnie wykonanego sprzetu, wsrod zalewu "chinszczyzny"...
Jak sie wstrzelam to wrzuce wiecej tarcz...
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Diana RWS LP8- test strzelca, srutu i pistola...

Post autor: adnikauto »

Dzisiaj /wtorek/ troche postrzelalem ale nic mi nie wychodzilo... tzn. na 11.8 metra wszystkie sruty w "9" i "10" - tkach ale rece mi potwornie drzaly i za nic nie bylem w stanie uzyskac skupienia, przeciez nic poza piwem jednym czy dwoma nie pilem... :052:

Diana LP8 jest w trakcie przerobek... a AV46- M robi jedna dziurke na tym dystansie ale nie dzisiaj i nie dla mnie... :angry: :roll:



Na zdjeciach wszystko widac jak na dloni...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Lupka jest fajna, z podswietleniem oraz regulacja jego natezenia, stale powiekszenie x3 oraz jest przeznaczona na kusze tzn. jest zbudowana na odrzut do przodu i do tylu jak w wiatrowkach sprezynowych, ma bardzo duze pole widzenia oraz cieniiutki cross-hair...

Widac przez nia doskonale, jak rowniez uwidacznia rownie doskonale moje trzesace sie rece na pistolecie sprezynowym /LP8/
BTW- chociaz to "Chinczyk" to ma dozywotnia gwarancje... za cale $59.0 wyglada na niezly deal...


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


DonnyFL pracuje nad adapterem na lufe, zeby dalo rade polaczyc ja z tlumikiem od Brococka, ktory zalegal mi w szufladzie niewykorzystany... btw, nie chodzi o wytlumienie halasu ale o latwosc "lamania" lufy bez zakladania tej nieszczesnej przedluzki... :roll:

Grip tez sie niby "produkuje" jak wojna nie przeszkodzi to moze dotrze do mnie przy koncu marca... ehh, cierpliwosci trzeba...
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Diana RWS LP8- test strzelca, srutu i pistola...

Post autor: adnikauto »

Odleglosc ta sama: 11.8 m, srut ten sam co poprzednio, zainstalowany adapter & moderator... zmienil sie POI na gora/lewo dokladnie o 3 kliki na optyce... zmienilo sie rowniez w zdecydowany sposob wywazenie pistoletu...

Po naniesieniu poprawek, tarczki wprawily mnie w oslupienie :651:

Obrazek

To jest koledzy moja "zyciowka".... :!: i to w dodatku z pistoletu sprezynowego.... nie maczowego!

x 5 srutow w kazdej serii...
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Diana RWS LP8- test strzelca, srutu i pistola...

Post autor: adnikauto »

Fabryczna lufa w pistolecie ma 7'' in. dlugosci.
https://www.pyramydair.com/product/diana-rws-lp8?m=1840

Obrazek


Po montazu adaptera oraz tlumika firmy Brocock /ktory zalegal w szufladzie/ calosc czyli lufa+ adapter+ tlumik ma 12'' in. dlugosci oraz calkowicie zmienilo sie wywazenie pistoletu...

Obrazek
Obrazek


I wlasnie ta zmiana spowodowala, ze pistolet zaczal "sam z siebie" :-D w magiczny sposob strzelac "w punkt"....
A co Koledzy mysla na ten temat... ???
:one:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”