Wymiana warta świeczki ?

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Pomnik
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 02 listopada 2017, 13:18
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Wymiana warta świeczki ?

Post autor: Pomnik »

Witajcie strzelcy ! :516:


To mój pierwszy post i pewnie nie ostatni.
Mam na imię Adam lat 18 na koncie niewiele zawodów kbks z pudłem także calkiem zielony nie jestem. :568:

Panowie jestem w posiadaniu Slavi 630(bez frezu pod lunetę) po Ś.P Dziadka który jeszcze za życia doceniając mój sukces strzelecki wreczyl mi ja na naukę. Oprócz Czechosłowackiego karabinka w moim posiadaniu jest także łucznik. Obydwie wiatrówki nie miały mocy. Nie raz śrut zostawał w lufie. Postanowiłem niewielkim kosztem zrobić ich renowację. Sprężyny,uszczelki,konserwacja naturalnie elementy(podobno)orginalne nawet prowadnica została fabryczna. Jeśli będzie trzeba to wytocze sobie na odpowiedni wymiar.
Sprężyny i reszta szpeju jeszcze nie przyszła ,a w głowie już rodzi się pewna myśl...

Zastanawiam się czy nie zastąpić dziadków czymś nowszym i w zasadzie tylko dwa wybory przychodzą
do głowy.

Łucznik na HW-40 (Ale on to sprawa drugorzędna)
Slavie na diane 52.

Zdaję sobie sprawę ,ze to karabinki z zupełnie innych półek. Skąd myśl o zamianie ? Moc Diany to limit 17-stu często ponad ponad do tego boczny naciąg który podczas pozycji leżącej ułatwia sprawę ,a za tym idzie stała lufa.
Strzelam z otwartych na odległości 10-50metrów ze Slavi. Diana to +50m na strzały i możliwość montażu optyki.
Pytanie czy jest sens zmiany i czy trening ze Slavi będzie równie efektywny co z diany. (prZynajmniej w jakimś stopniu)
Czy może zaczekać rok,dwa zbierać doswiadczenie i dopiero zmienić.
Dodam też ze spust w slavi jest na dotyk , dosłownie.
Awatar użytkownika
czemar
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 1418
Rejestracja: 17 marca 2007, 08:55
Tematy: 23
Lokalizacja: Koło/ZŁota
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi

Re: Wymiana warta świeczki ?

Post autor: czemar »

Jeśli Diana od kogoś z drugiej ręki to bierz ale Slavkę sobie zostaw.
Jeśli myślisz o zakupie w sklepie to raczej Hw 95
Kosztuje połowę Diany jest nie mniej celny i spokojnie obskoczysz 50m i więcej.
Hw 40 to zacne strzeladełko na zimę do garażu czy piwnicy i na 10 m robi jedną większą dziurkę jak się do pasuje ze strzelcem.
Co do tego strzelania na leżąco to sprężyna średnio się sprawdza bardziej PCP .
Pozdrawiam
Marek .
Ostatnio zmieniony 03 listopada 2017, 15:22 przez czemar, łącznie zmieniany 1 raz.
Vortex na Kruszynie :one:
Pomnik
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 02 listopada 2017, 13:18
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Wymiana warta świeczki ?

Post autor: Pomnik »

Pamiątki po dziadku nie mam prawa się wyzbyć bo to jak strzał w kolano.
Mówisz ,że sklepowo to Hw 95 jednak to wciąż dolny naciąg. Właśnie z tego powodu rozważałem diane 52 boczny naciąg,energia,celność,wykonanie.
Forumowicz podesłał zapytanie czy nie interesuje mnie kupno BMK 21 taka niemal kopia diany. Jeśli byłaby w naprawdę dobrej cenie i powiedzmy górowałaby nad slavią jeśli chodzi o strzały na dystans i montaż optyki , czemu nie.Odpychająca jest wieść o tym , że to produkt z chin, ugggghhhh. Może ktoś ma doświadczenie z tego typu karabinkiem.

Wracając krokiem do diany 52... Może masz rację ,że do strzelania leżącego pcp. Z tym,że PCP wyjdzie znacząco więcej.Chyba,że używka i tu też otwiera się dróżka. Puki co czekam na info o bmk 21.
Awatar użytkownika
Michaus
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 1394
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:04
Tematy: 69
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Wymiana warta świeczki ?

Post autor: Michaus »

HW95 nie ma dolnego naciągu - jest klasycznie łamana.
Nie zmienia to faktu, że to dobry karabinek.
"Nie muszę wyważać drzwi co już zostały wyważone."
Awatar użytkownika
czemar
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 1418
Rejestracja: 17 marca 2007, 08:55
Tematy: 23
Lokalizacja: Koło/ZŁota
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi

Re: Wymiana warta świeczki ?

Post autor: czemar »

Jskoś nie bardzo widzę naciąganie nawet z bocznym naciągiem sprężynowego karabinka na leżąco .Diana ma dość silną sprężynę więc potrzeba się troszkę przyłożyć do tego naciągania
A co do pochodzenia Chińskiego sporo wiatrowek dziś z tamtąd pochodzi .Diana także firmuje swoim logo kilka modeli odkąd została sprzedana więc tu byłbym ostrożny w ocenach .Bmk31 jeśli jest z ostatniego wypustu to jest możliwość że będzie służyć latami jak oryginał.Radził bym jednak dopytać o przeszłość karabinka i uzyskać jakieś dobrej rozdzielczości zdjęcia wtedy można pomyśleć nad zakupem .
M.
Ostatnio zmieniony 04 listopada 2017, 09:18 przez czemar, łącznie zmieniany 1 raz.
Vortex na Kruszynie :one:
Pomnik
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 02 listopada 2017, 13:18
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Wymiana warta świeczki ?

Post autor: Pomnik »

@Michaus Przejęzyczenie :) Naturlanie miałem na myśli klasycznego łamańce którego raz trzeci nie chcę(przed slavią była/jest wiatrówka MAGNUM za całe 99zł kupiona laaaata temu gdy mały Adaś pierwszy raz strzelał :) ) bo to trochę jak trzeci raz kupować golfa III z tym ,że trzeci raz w GTI ;laughing:

Zauważyłem , że coraz więcej osób mówi o PCP (nie tylko na forum ale także poza) i nie neguję ,że to byłby chyba najlepszy pomysł bo w półautomacie byłby. Nawet podrzucono mi promocję na AirMaster Puncher PCP Synthetic za 950zł. I faktycznie PCP to chyba najlepszy pomysł w moim wypadku. Mam nadzeję ,że będzie się dało wyciągnąć ze 3J powyżej limitu. Czemu tak ? Wydaje mi się ,że z 17J na 100m będzie się strzelało dobrze jednak z tymi trzema joulami będę mógł wziąć mniejszą poprawkę na opad śrutu.
wojtas1493
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 21 lipca 2010, 22:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Przemków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wymiana warta świeczki ?

Post autor: wojtas1493 »

Podpowiem koledze tak, slawkę po dziadku zostaw do popykania i z sentymentu! A co do PCP to - kup używaną CZ200,nie kiedy są już po lekkim tuningu,i mają regulator , są super celne i dobre jakościowo,odpuść sobie Air Mastery,Kandary itp wynalazki,CZ wywodzi się poniekąd od Slawi Twojego dziadka.Pamiętaj że musisz mieć do niej jeszcze butlę lub pompkę no i dobrą lunetę. Tak pi x oko- karabinek można poszukać tak od 1300-1500 pln,pompkę już od 350 pln,lub butlę z przetoczką i manometrem od 400-600 pln,lunetę? To zależy do czego chcesz strzelać,moim zdaniem powiększenia od 3 do 18 max do 24 więcej nie ma sensu do wiatrówek a rozpiętość cen to tak od 500 do nawet 1500 pln,szukaj używanych Delt, Vortexów ,Howke,Nikko,w ostateczności Leapersów . Mam nadzieję że rozświetliłem koledze troszeczkę całą sytuację. Pozdrawiam. :516:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”