Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Jaka wiatrówka PCP

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

mariuszj0808
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Jaka wiatrówka PCP

Postautor: mariuszj0808 » 2017-02-14, 22:33

Kaliber 5,5 mm w limicie nadaje się do puszek , nie bez powodu ci co się bawią w strzelectwo jako tako sportowo wybierają 4,5 mm , im lepszy sprzęt kupisz tym dłużej będziesz go używał a nie zastanawiał się chwilę po kupnie na co by tu wymienić żeby było celniej zacznij od jakiegoś Air Armsa , loguna solo przy takim budżecie albo doskrob trochę i kup walthera lgm.
Ostatnio zmieniony 2017-02-14, 22:35 przez mariuszj0808, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Aligatius

Postautor: Aligatius » 2017-02-15, 12:16

Ja mam AT w kal. 4,5mm po tuningu dagiego. Jeśli chodzi o skupienie, to jestem w stanie wyciąć otwór 20gr. na 50m (fotki prezentowane tu i na airgun.hunt...) NATOMIAST na zawodach benchrest regularnie okupuję ostatnie miejsca w tabeli (czasem przedostanie :wink: ) - inna sprawa, że zdecydowana większość w tej konkurencji to Walthery, Steyery i kilka HW100 (czyli sprzęty kilka półek wyżej) jakiś AA też chyba był. Musisz pamiętać o tym, że AT wymaga "zrobienia", czyli poprawienia wszystkich fabrycznych niedoróbek - koszt jest stosunkowo niedrogi. Jeśli masz jakieś oczekiwania od wyników na tarczy, to AT wyjętym z pudełka się nie nacieszysz.
AT44 S10 LW + Blog 6-24x50.
Beretta 92FS

MarWen

Postautor: MarWen » 2017-02-15, 13:38

popatrz na BSA Buccaneer cena dobra i karabinek też fajny.

Awatar użytkownika
Aligatius

Postautor: Aligatius » 2017-02-15, 13:52

MarWen pisze:popatrz na BSA Buccaneer cena dobra i karabinek też fajny.

W zasadzie racja, ale Buccaneer jest bardzo wybredny i ponoć latają w nim celnie tylko bardzo twarde śruty.
Znajomy miał AT (pudełkowy odkupiony z forum) i narzekał. Zrobił w nim poprawki i w międzyczasie wystawił na sprzedaż. Znalazł się kupiec i nie zdążył sprawdzić efektów swojej pracy. Kupił Buccanera i początkowo był zawiedziony wynikami z jsb exact, dopiero po dobraniu bardzo twardych peletek (nie pamiętam jakich) sprzęt strzela lepiej. W innym wątku o tym BSA też o tym wspominano.
Beretta 92FS

MarWen

Postautor: MarWen » 2017-02-15, 14:57

Też słyszałem , że lufy BSA nie lubią JSB , ale w moim to się nie potwierdza.
Ja niewiele poprawiałem w swoim dołożyłem reduktor od Kuffla i poprawiłem port ładowania oraz spust.
Teraz jestem bardzo pozytywnie zaskoczony celnością i cyklem strzału. To naprawdę fajny sprzęt.
Miałem AT 44 i od niego moim zdaniem lepszy i lepiej wykonany. Jest bardzo prosty w konstrukcji nie bardzo ma się co psuć. Nie jest to oczywiście Steyr czy nawet HW100 (miałem oba) ale przy tej cenie do rekreacji a nawet i na zawody godny polecenia.
PS ja używam JSB 4,53 i crossman domed na obu jest ok

Awatar użytkownika
rokasa58

Postautor: rokasa58 » 2017-02-15, 15:55

Buccaneer dobrze strzela też śrutem JSB Heavy. U mnie to chyba najlepiej, Domeda (7,9gr) trochę źle indeksuje, ale skupienie ok.
S 400F-custom+ Vortex
Walther LGU + Nitrex
FWB 60C PCP+ SS 10x42 MQ

kewalsPL

Postautor: kewalsPL » 2017-02-15, 17:31

Aligatius pisze: Buccaneer jest bardzo wybredny i ponoć latają w nim celnie tylko bardzo twarde śruty.

Prawie wszystkie lufy BSA lubią twarde śruty, ja ładuję H&N FTT- JSB robi siewnik.

lis3k

Postautor: lis3k » 2017-02-16, 23:07

makarus pisze: Kaliber 5,5 mm w limicie do 17 Juli to sprzęt na maksymalne 30 metrów, dalej i opad będzie duży i energia zleci na łeb i szyję.

Z tym, że większy opad się zgodzę bo mniejsza prędkość na starcie ale co do energii to większy kaliber doniesie więcej energii na większy dystans bo wolniej ją wytraca.
Poza tym od opadu są podziałki na siatkach celowniczych :wink:

Awatar użytkownika
ben_sage

Postautor: ben_sage » 2017-02-17, 07:31

5,5 jest tak samo celny jak 4,5. W niektórych przypadkach 5,5 ma zalety w innych 4,5 można sobie gadać i gadać nad lepszością jednego i drugiego.
Radochy tak samo dużo a czasem nawet więcej 5,5.
Tak nie dyskutuje się... każdy czego innego oczekuje.

marlena

Postautor: marlena » 2017-02-18, 16:35

AA S400, w 4,5. Celny, przyjemny, do rekreacji i na zawody.
AIR BENCHREST

Gustav

Postautor: Gustav » 2017-02-27, 14:25

Jakie PCP?

Jeśli na początek i nie chcemy zanadto naruszać domowego budżetu, ale jednocześnie trafiać, a nie tylko wydmuchiwać peletki, to ja także polecam AT 44 z drugiej ręki, po poprawkach. Tak jak napisał Aligatius, 20 gr na 50m to nie przesada. Tyle w temacie.
AT44 / BMK 19 / Łucznik 187 / Łucznik wz70

Est

Postautor: Est » 2017-04-12, 21:50

MarWen pisze:popatrz na BSA Buccaneer cena dobra i karabinek też fajny.

Jak się ma do CZ200? Bo cena podobna

Awatar użytkownika
Linek

Postautor: Linek » 2017-04-12, 22:04

Nie widziałem jeszcze na zawodach at 44 co dwugroszówkę wystrzeliwuje na 50 metrach

Na 50 metrach to ciężko z topowych wiatrówek takie skupienie osiągnąć o czym piszecie sami że na zawodach benchrest okupujecie dalsze pozycje

Nie twierdzę że się nie da jednej lub dwóch tarczek ładnych strzelić ale w dłuższym strzelaniu każdy szuka steyra Waltera lub hw100 bo są bardziej powtarzalne 2 groszówki na 50 metrów

Później ktoś kupi at i nigdy nie strzeli 10x 2 groszy na 50 metrach

Awatar użytkownika
Aligatius

Postautor: Aligatius » 2017-04-13, 08:06

Linek pisze:Nie widziałem jeszcze na zawodach at 44 co dwugroszówkę wystrzeliwuje na 50 metrach

Jakie zawody masz na myśli gdzie strzela się u nas na skupienie? Benchrestu też nie strzela się na skupienie, tylko na punkty do 25 małych tarczek. A skoro o nich mowa to taka mała ciekawostka - na ostatnich zawodach na 50m zająłem atekiem 8 miejsce na 18 startujących. Być może fuks, być może słaba forma konkurencji, być może "Pan Bóg śruty nosił" :wink: Z tego co pamiętam, to dagi40 swoim atekiem wystukał kiedyś na 100m chyba 3 albo 4 miejsce. Z tego co słyszałem właściciele ateków też kilka razy stawali na pudłach w HFT
Ale żeby była jasność - AT, to nie HW. To nie sprzęt z którym "śmiało" się idzie na zawody, ale sprzęt z którego po odpowiednim dopracowaniu "da się"
Ostatnio zmieniony 2017-04-13, 08:17 przez Aligatius, łącznie zmieniany 1 raz.
Beretta 92FS

Tommy54

Postautor: Tommy54 » 2017-04-13, 08:27

Sorry Kolego ale nie przekonuje mnie to do do polubienia AT44. Jeżeli masz takie umiejętności strzeleckie jak piszesz, to po co strzelasz z "badziewia" jakim jest "turek" ? I ile walki na pewno miałeś i kasy wydałeś , aby tego ATka w miarę "ucywilizować" .Ale w miarę to nie znaczy do końca - wielu tematów się nie przeskoczy.
Z dobrego prawdziwego KARABINKA do benchrestu , (na pewno droższego bo wyczyn kosztuje) - uzyskiwałbyś spoko 2-3 miejsca na bank .

Wróć do „Wiatrówki”