Pistolet PCP SPA PP700 chińskie PCP

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Wiecho
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 869
Rejestracja: 28 stycznia 2006, 23:10
Tematy: 10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet PCP SPA PP700 chińskie PCP

Post autor: Wiecho »

MATERLO11 pisze:Na pistolecie zamontowany kolimator.
Jaka jest wielkość "plamki" w tym kolimatorze?
LG300 Dominator, AirArms FTP900, FWB P44
MATERLO11
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 30 września 2006, 20:12
Tematy: 0
Lokalizacja: WARSZAWA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet PCP SPA PP700 chińskie PCP

Post autor: MATERLO11 »

Do strzelania używałem kolimatorka Burris. Plamka mała w zasadzie nie do regulacji jasności ale wymyśliłem własną metodę zmniejszania jasnosci plamki. Żeby lepiej widzieć plamkę na tarcze naklejam czarny okrągły kartonik. Kolimator to nie to samo co lupka. Nie ma takiego precyzyjnego celowania ale wyszło jak wyszło. Chyba w sumie nie najgozej
Alexander
radoslaw787
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 92
Rejestracja: 17 grudnia 2010, 13:42
Tematy: 0
Lokalizacja: Mirzec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Pistolet PCP SPA PP700 chińskie PCP

Post autor: radoslaw787 »

W p770 ograniczeniem będzie jakość fabrycznej lufy.
Sam przewód jest dobry, ale korona i port ładowania trzeba poprawić.
W brocock-u aimx zbijak waży 63 gramy. Tu mamy 1/3 tego i brak transfer portu w lufie - na pewno warto pobawić się w delikatne poprawki.
Artemis cp1m Diana 6G
Awatar użytkownika
Wiecho
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 869
Rejestracja: 28 stycznia 2006, 23:10
Tematy: 10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet PCP SPA PP700 chińskie PCP

Post autor: Wiecho »

Burrisy mają plamki 3 - 8MOA. Najpopularniejsza to chyba 4MOA, czyli ok. 1.16mrad. W odległości 35m taka plamka przysłania cel o średnicy 4cm. Takim sprzętem jest znacznie trudniej precyzyjnie celować do tarczy, niż lunetą. Dodatkowo - oparcie o drzewo jest dalekie od stabilności.
IMHO zestaw i warunki w jakich strzelałeś bardziej pokazują możliwości strzelca (na marginesie bardzo przyzwoite IMO), niż sprzętu.

W moim teście starałem się w możliwym stopniu wyeliminować wpływ strzelca. Najlepsze byłoby prawdopodobnie imadło ale nie miałem go pod ręką 8-)
Gospodarz strzelnicy podesłał mi komórkowe zdjęcia prowizorycznego stanowiska, o którym wcześniej wspomniałem:

Obrazek

IMO skupienie pistoletów powinniśmy sprawdzać w podobny sposób, jak to robimy w przypadku karabinków.
Również porównanie dwóch pistoletów będzie bardziej obiektywne, gdy wyeliminujemy np. chwilową dyspozycję strzelca.
LG300 Dominator, AirArms FTP900, FWB P44
MATERLO11
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 30 września 2006, 20:12
Tematy: 0
Lokalizacja: WARSZAWA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet PCP SPA PP700 chińskie PCP

Post autor: MATERLO11 »

Masz rację nie ma co porównywać lunety do kolimatora. Z lunety precyzja celowanie jest o wiele dokładniejsza niż z kolimatora. Dodatkowo w moim przypadku oparcie o drzewo nie eliminuje błędów strzelca co spowodowało gorszy wynik na tarczy. Nie mam możliwości strzelana z imadła a to pokaże skupienie pistoletu. Obecnie w pistolecie zmieniam lufę. Nowa lufka będzie dłuższa o 4,5cm i zrobioną prawidłowo koronę jak i port ładowania. Lufa jest produkcji czeskiej, gwint wygląda ładnie. Zobaczymy jak
nowa lufka wpłynie na wynik na tarczy.
Alexander
MATERLO11
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 30 września 2006, 20:12
Tematy: 0
Lokalizacja: WARSZAWA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet PCP SPA PP700 chińskie PCP

Post autor: MATERLO11 »

Witam. W moim PP700 dokonałem małe zmiany a mianowicie:
wymieniłem lufę oryginalna na inną dłuższą kal. 4,5mm. Obecna lufa jest o 4cm dłuższa od oryginalnej. Lubię strzelać z otwartych i dlatego zamontowałem przyrządy - muszka dorabiana a szczerbinka od Crosmana 2300 w pełni regulowana. Obecnie pistolet wygląda tak:
http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/xCFI ... b5e0K5jLSX
http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/SvLQ ... 9ZvKfzV9Cf
http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/BQso ... zyZdR41Z5_
W sumie co to dało:
- zwiększenie Vo o 5-8m/s
- trochę polepszyło się skupienie pistoletu. Lufa produkcji czeskiej - ładny gwint.Dobrze zrobiona korona lufy
- strzelanie z otwartych - jest też miejsce na kolimatorek. Zamontowanie lupki wymaga zdjęcie szczerbinki co jest bardzo proste do wykonania.
- strzał nieco glośniejszy
Przy okazji wymieniłem wszystkie oringi chińskie na nasze. Chińskie oringi to wyjątkowy "chlam"
Alexander
foker
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 417
Rejestracja: 13 marca 2004, 00:21
Tematy: 12
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet PCP SPA PP700 chińskie PCP

Post autor: foker »

Skusił mnie ten pistol, bo ma pochlebne opinie w sieci i moim zdaniem jest zgrabny. Po sygnałach odnośnie jakości o-ringów, oraz z wielkiej ciekawości wczoraj rozebrałem go na części pierwsze. Fakt, o-ringi spuchły, jeden pęknięty. Główne kartusza tak bardzo, że z trudem go rozkręciłem. Trochę o cechach konstrukcji :
- dostęp z zewnątrz do śruby regulatora ciśnienia bez rozbierania czegokolwiek ,
- regulowany spust, który można ustawić dosłownie na dotyk, ale aby tak było wymaga tylko delikatnej polerki w rejonie zaczepów,
- regulowane napięcie sprężyny kurka (po zdjęciu rękojeści),
- regulowane napięcie sprężyny zaworu strzałowego (oczywiście po jego wykręceniu, co jest bardzo proste i nie grozi nagłym wyskoczeniem jakiejś sprężynki),
- lufa wkręcana bez otworów powietrznych, przez co prosta do wykonania i umożliwia szybką zmianę kalibru,
- brak niedoróbek, śladów zgrubnej obróbki części, opiłków. Jedynie lufa przy wkładaniu w blok na delikatny luz, który jednak nie ma istotnego znaczenia, gdyż jest wkręcana i stabilizowana ściskaną osłoną, Jedynie standardowo port i korona wymagają polerki.
- przez odchylany w prawo tranferport umieszczanie śrutu w lufie jest dla mnie "o niebo" wygodniejsze niż tradycyjnie gdzieś pośrodku systemu i pod optyką. Tu optyka nie przeszkadza.
- prosta, estetyczna, przemyślana konstrukcja dająca nadzieję na bezawaryjne użytkowanie. Nawet chwyt, o prostej formie, jest bardzo wygodny.

Co można było zrobić inaczej/ lepiej:
- zielona rękojeść :-/ - jest bodziec, aby porzeźbić w drewnie,
- za krótka szyna montażowa, tylko ok. 67mm
- przydałyby się otwarte.

Pistolet jest elastyczny "energetycznie" i celny. Bez problemu daje się wysterować od 5 do 16J. Więcej nie próbowałem. Dziś postrzelałem próbnie z kolimatorem i ustawieniem na 15J - kostka wielkości pudełka zapałek z 20m oberwała 10razy z rzędu (pozycja podarta oburącz).
Uważam, że w tej cenie PP700 nie ma obecnie konkurencji. I długo mieć nie będzie. No, może niewiele droższy będzie zapowiedziany następca, już bez tych wad - PP700S-A. Sylwetkowcy powinni się nim zainteresować.
WLA-pcp i kilka innych, Colt Dragoon, 2xNavy, Remik i Sharps Cavalery DP
Skype : Dariusz124
MATERLO11
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 30 września 2006, 20:12
Tematy: 0
Lokalizacja: WARSZAWA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet PCP SPA PP700 chińskie PCP

Post autor: MATERLO11 »

Witam. Mam pytanie do kolegów posiadających pistolet SPA PP700 . Może ktoś będzie mógł mi powiedzieć dlaczego tak się stało?
Wczoraj trochę grzebałem w pistolecie, wymieniałem oring i przy okazji postanowiłem podregulować regulator. Przed regulacją pistolet z napełnionego kartusza do 220Bar było dobre 30 strzałów do 90Bar. Instrukcje jak wyregulować regulator wyczytałem na forum "Airgun Hunting"
Po ustawieniu regulatora przestrzelałem pistolet na chrono i co się okazało: Moc wzrosła o około 10m/s. Przed regulacją Vo 222 - 230m/s po regulacji
Vo = 232 - 240m/s a spadek Vo nastąpił po spadku ciśnienia w kartuszu poniżej 100Bar. Wzrost Vo można wytłumaczyć podniesieniem ciśnienia w regulatorze z 90Bar do 100Bar i tak pewnie jest. Zauważyłem, że znacznie spadła konsumcja powietrza ale jakoś wczoraj nie zwróciłem na to szczególnej uwagi. Nie bardzo pamiętałem ile powietrza było w kartuszu przed rozpoczęciem strzelania.
Dziś rano napompowałem kartusz na 220Bar i korzystając z ładnej pogody udałem się trochę postrzelać. Strzelało się całkiem fajnie. Strzał cichszy niż przed regulacją. Oddałem 30 strzałów / JSB Exact 4,51/ i okazało się ,że zużyłem bardzo niewiele powietrza w kartuszu manometr pokazał 170Bar.
W pierwszej chwili pomyślałem ze manometr się zaciął. Oddałem jeszcze następne 10 strzałów / w sumie 40/ a na manometrze 150Bar. Dłużej nie strzelałem bo mi się czas skończył.Reasumując wyszło na to, że będzie z pełnego kartusza dobre 60 strzałów o mocy 14-15J. Po powrocie do domu odstrzeliłem kilkanaście razy przez chrono - Vo bez zmian. Zużycie powietrza nadal bardzo małe średnio 2Bary na strzał. Nie bardzo wiem jak wytłumaczyć taką moc pistoletu przy tak małym zużyciu powietrza z kartusza. Może ktoś z kolegów będzie mógł coś dodać na powyższy temat.
Pozdrawiam
Alexander
foker
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 417
Rejestracja: 13 marca 2004, 00:21
Tematy: 12
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet PCP SPA PP700 chińskie PCP

Post autor: foker »

To, że jest spadek Vo przy 100barach nie musi oznaczać, że tak jest ustawiony regulator. Rzeczywiście może być ponad 110bar. Przy tak małym zakresie ugięć sprężyn talerzowych regulacja na suwmiarkę bez manometru jest orientacyjna. Może trafiłeś w idealne ciśnienie pracy regulatora dla danego ustawienia napięć wstępnych sprężyn zaworu i kurka. Jak masz wkręconą śrubkę w transferporcie - tą na górze? . To nie tylko jest otwór technologiczny, ale również dławik.
WLA-pcp i kilka innych, Colt Dragoon, 2xNavy, Remik i Sharps Cavalery DP
Skype : Dariusz124
MATERLO11
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 30 września 2006, 20:12
Tematy: 0
Lokalizacja: WARSZAWA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet PCP SPA PP700 chińskie PCP

Post autor: MATERLO11 »

Witam.Dziś znowu udało mi się postrzelać. Naładowałem kartusz na 230Bar do ciśnienia 100Bar wyszło przeszło 50 strzałów. Bardzo mi się to podoba , że nie trzeba ładować kartusz co 30 strzałów lecz co 50. Moc trzyma do 100Bar, potem prędkość spada.Od ciśnienia 120Bar pykałem przez chrono. Przy 100Bar Vo=231m/s potem już poniżej 230m/s. Śrubkę o ,która pytasz mam
odkręconą - nie dławi powietrza. Teraz mam nową robotę. Ustawienie regulatora w pistolecie Kalibrgun Ocelot 5,5mm
Pozdrawiam.
Alexander
MATERLO11
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 30 września 2006, 20:12
Tematy: 0
Lokalizacja: WARSZAWA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet PCP SPA PP700 chińskie PCP

Post autor: MATERLO11 »

Witam.Dziś znowu udało mi się postrzelać. Naładowałem kartusz na 230Bar do ciśnienia 100Bar wyszło przeszło 50 strzałów. Bardzo mi się to podoba , że nie trzeba ładować kartusz co 30 strzałów lecz co 50. Moc trzyma do 100Bar, potem prędkość spada.Od ciśnienia 120Bar pykałem przez chrono. Przy 100Bar Vo=231m/s potem już poniżej 230m/s. Śrubkę o ,która pytasz mam
odkręconą - nie dławi powietrza. Teraz mam nową robotę. Ustawienie regulatora w pistolecie Kalibrgun Ocelot 5,5mm
Pozdrawiam.
Alexander
kryspin 110
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 188
Rejestracja: 11 listopada 2015, 16:38
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet PCP SPA PP700 chińskie PCP

Post autor: kryspin 110 »

Witam.
Noszę się z zamiarem zakupu tego pistoletu i mam pytanie czy warto dopłacać do wersji 700 SA.
Wersja ta ma inną osłonę lufy, szczerze mówiąc bardziej mi się podoba.
Tylko nie wiem czy oprócz tego czymś jeszcze się różnią te dwie wersje.
Awatar użytkownika
swinka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 276
Rejestracja: 07 kwietnia 2013, 17:07
Tematy: 0
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet PCP SPA PP700 chińskie PCP

Post autor: swinka »

Panowie i jak Wam się sprawują pistolety po 2 latach?
HW95 Lux 4,5mm + Vortex Diamondback 4-12x40 AO
HW40 4,5mm
Awatar użytkownika
drLecter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 472
Rejestracja: 08 kwietnia 2009, 11:36
Tematy: 0
Lokalizacja: Malmö
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet PCP SPA PP700 chińskie PCP

Post autor: drLecter »

Podpinam się pod pytanie?
Awatar użytkownika
Wiecho
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 869
Rejestracja: 28 stycznia 2006, 23:10
Tematy: 10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet PCP SPA PP700 chińskie PCP

Post autor: Wiecho »

swinka pisze:Panowie i jak Wam się sprawują pistolety po 2 latach?
Pistolet przez cały okres mojego użytkowania spisywał się niezmiennie niezawodnie.
Sprzedałem kilka miesięcy temu.
Teraz mi go brakuje. Zdecydowałem się na zakup kolejnego.
LG300 Dominator, AirArms FTP900, FWB P44
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”