Pistolet PCP SPA PP700 chińskie PCP

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

MATERLO11
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 30 września 2006, 20:12
Tematy: 0
Lokalizacja: WARSZAWA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Pistolet PCP SPA PP700 chińskie PCP

Post autor: MATERLO11 »

Witam grono strzeleckie.
Dwa dni temu zakupiłem za całe 850,00pln pistolet PCP SPA PP700 z darmową dostawą do domu.
Pistolet w kartonowym pudełku zabezpieczony steropianem, żadnego kuferka czy pokrowca. Po rozpakowaniu ukazał się pistolet taki jak na zdjęciach poniżej:

http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/hBiL ... T8NYqOqGyI
http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/tyEl ... R~tTAwucSz

Pierwsze wrażenie to ,że pistolet jest lekki waży dokładnie 850gram i jest dobrze wyważony. Rękojeść z plastiku w kolorze zielonym. Całośc oprócz lufy i uchwytu wykonana ze stopu , wygląda to na zenal . Mój egzemplarz jest w kalibrze 4,5mm. Długość pistoletu 36cm i nie posiada otwartych przyrządów celowniczych. W komplecie torebka z zapasowymi oringami i dwie szybkozłączki oraz instrukcja obsługi w języku angielskim. W sumie zabawka prezentuje się całkiem nieźle i wygląda estetycznie.
Następny krok to strzelanie. Napełniłem kartusz / poj.kart. 60cm3/ na 200Bar ustawiłem chrono i rozpocząłem test mocy pistoletu. I tu pierwsze zdziwienie. Pistolet owszem strzela nawet nie tak bardzo głośno tyle ,że Vo skacze raz 200m/s zaraz potem 215m/s. albo 220m/s Oddałem ponad 25 strzałów i kiedy na manometrze ciśnienie pokazało 100Bar Vo gwałtownie zaczęło spadać. Postanowiłem , że trzeba sprawdzić regulator bo takowy jest zamontowany w pistolecie. Zacząłem rozkręcać pukawkę no i zaczęły się pierwsze schody. Moje usiłowania odkręcenia osłony spustu spełzły na niczym. Dwie śrubki tak zapieczone ,że nie dało rady. Na szczęście udało się dostać do regulatora no i tu klapa. Pierwszy raz zobaczyłem coś takiego. Nie mam pojęcia jak się do tego zabrać. Na jednym z angielskich forum wyczytałem , że można regulować regulator śrubką przy pomocy klucza imbusowego. W moim przypadku bez zdjęcia osłony spustu nie da rady.
W końcu trochę rozebrałem pistol i dobrałem się do śrubki regulacyjnej. Przy okazji wymieniłem dwa oringi uszczelniające , były w fatalnym stanie i jakość oringów bardzo tandetna. Przy chińskich oringach polskie są super. W instrukcji użytkowania wyczytałem zalecenie żeby po oddaniu 1000 strzałów wymieniać oringi.
Wracając do regulacji regulatora to niewiele zdziałałem. Skręciłem śrubkę w prawo do oporu i napełniłem
kartusz na 220Bar i ponownie na chrono. Tu znowu zaskoczenie. Pierwszy strzał Vo = 230m/s na JSB 4,51
potem Vo rośnie do 242m/s i dalej spadek do 230 i w sumie wyszło 32 strzały. Spadek Vo nastąpił po przekroczeniu 100Bar na manometrze. Odniosłem wrażenie, że regulator chyba nie działa bo tak zachowują się pistolety bez regulatora. Jako ,że nie jestem za bardzo biegły w znajomości regulatorów zostawiam na razie tak jak jest i poczekam co na ten temat napiszą koledzy biegli w tym temacie.
Postrzelałem z pistoletu na 25m. Skupienie takie średnie, nic nadzwyczajnego. Lufa "chinka" o długości 23cm
gwint 12 bruzd - na pewno ustępuje lufie LW. Lufa łatwo się wykręca i pomyślę o wymianie lufy na coś lepszego. Pistolet posiada szynę montażową 11mm pod kolimator albo lunetkę. Spust twardy, konstrukcja spustu prosta. Wymieniłem dwie sprężynki twarde na miękkie / od długopisu/ i jest trochę lepiej.
Wadą pistoletu jest utrudniony dostęp do portu ładowania. Trzeba do tego się przyzwyczaić.
Reasumując - nie jest to " cudo" ale po poprawieniu fabryki może wyjść całkiem udany pistolet do strzelań rekreacyjnych. To tyle co do pierwszych wrażeń na temat SPA PP700 chińskiego pistoletu PCP
Poniżej linki w jęz. angielskim na temat powyższego pistolet i sporo zdjęć jak również zdjęcia regulatora.

http://www.airgunnation.com/topic/revie ... spa-pp700/
http://www.airgunsarp.com/2016/01/28/be ... cp-pistol/
http://mrodair.com/mrodair_airmax_preci ... _regulator

pozdrawiam. Materlo11
Alexander
Awatar użytkownika
mildot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1398
Rejestracja: 01 września 2011, 12:35
Tematy: 44
Lokalizacja: Bemowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet PCP SPA PP700 chińskie PCP

Post autor: mildot »

Napisz gdzie kupiłeś?

Jakiś czas temu widziałem zajawki, ale nigdzie nie można było kupić. Wygląda na super zabawkę na zimowe wieczory. :)

Kupiłbym sobie w .22 do destrukcji rekreacyjno-działkowej. :)
Strzelam... bo lubię. ;)
Awatar użytkownika
ravkill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 6030
Rejestracja: 18 listopada 2003, 01:42
Tematy: 133
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Pistolet PCP SPA PP700 chińskie PCP

Post autor: ravkill »

Też poproszę o info, gdzie takie cudo dostać idzie.
Parę gratów i zero ambicji...(graty sponsorowane przez dzieciaki za pomocą programu 500 + ...)
Awatar użytkownika
Beorn
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 371
Rejestracja: 17 grudnia 2009, 11:04
Tematy: 0
Lokalizacja: podlaskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet PCP SPA PP700 chińskie PCP

Post autor: Beorn »

Miałem ten sprzet na testach i po nich stwierdziłem ze nie wart tych pieniedzy.Regulator u mnie też nie działał jak należy, śruby poodkręcane na siłe.Oringi były w dwu kawałkach,lub wybrakowane cześc wymieniłem.
No i od razu nie działał manometr, po pierwszym pompowaniu zatrzymał sie na 200 i tak pozostał.
Generalnie moim zdaniem lepiej za te pieniądze dopieścić CP1.
auto i semi-auto fan
MATERLO11
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 30 września 2006, 20:12
Tematy: 0
Lokalizacja: WARSZAWA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet PCP SPA PP700 chińskie PCP

Post autor: MATERLO11 »

Witam.
Pistolet kupiłem w sklepie internetowym Luna 888 z Jasła lel. 888 411 886. Pewnie jeszcze maja kilka na składzie ale trzeba się pospieszyć. Pozdrawiam
Alexander
Awatar użytkownika
scaRpel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1056
Rejestracja: 05 listopada 2004, 16:39
Tematy: 0
Lokalizacja: marianów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet PCP SPA PP700 chińskie PCP

Post autor: scaRpel »

chętnie sprawdziłbym jak strzela bo z wyglądu... ta zielona rękojeść... to jest trochę bez smaku :-?
co tam Panie w wielkim świecie?
MATERLO11
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 30 września 2006, 20:12
Tematy: 0
Lokalizacja: WARSZAWA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet PCP SPA PP700 chińskie PCP

Post autor: MATERLO11 »

Witam. Przeglądając różne posty na google dotyczące pistoletu SPA PP770 natknąłem się na post holenderskiego
użytkownika SPA PP770. Kolega z Holandii opisał w kilku słowach jak dokonał regulacji regulatora. U niego wynik byl znakomity. Odskoki prędkości po regulacji co najwyżej 2, 3m/s. Poszedłem tą samą drogą i w podobny sposób dokonałem regulacji regulatora. Okazało się ze regulator jest sprawny i działa. Trwało to trochę ale wynik jest zadawalający. Obecnie mam ustawiony pistolet na Ek = 13J . Kartusz napełniony na 210 Bar dał 32 strzały.
Vo min = 214m/s , Vo max = 222m/s na JSB Exact 4,51. Widoczny spadek prędkości nastąpił kiedy w kartuszu ciśnienie spadło poniżej 90Bar. No i nie ma już "górki" strzały są w miarę rowne. Taki wynik mnie satysfakcjonuje. Wymienilem prawie wszystkie oringi w pistolecie. Oringi oryginalne chińskie są bardzo kiepskiej jakości. Niektóre z nich były uszkodzone co powodowało wyciek powietrza. Wygląda na to, że pistolet można dopracować do użytku tyle tylko ,że to wymaga czasu i cierpliwości.Nadal jednak nie mogę odkręcić dwóch małych śrubek, no ale to nie jest takie istotne. Pozdrawiam
Alexander
Awatar użytkownika
Wiecho
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 869
Rejestracja: 28 stycznia 2006, 23:10
Tematy: 10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet PCP SPA PP700 chińskie PCP

Post autor: Wiecho »

Pistolet o bardzo intrygującej konstrukcji. Na tyle, że zamówiłem sztukę w kal 4.5mm.
Pierwsze wrażenie - pozytywne zaskoczenie. Bardzo przyzwoita jakość wykonania, chiński rodowód potwierdza jedynie ten paskudny "zapach" taniej chińskiej oliwy, którą zalewają swoje produkty.
Ergonomia bez większych uwag.
Rzut oka na instrukcję - w stosunku do danych na stronie producenta da się zauważyć istotne różnice i uzupełnienia:
- ilość strzałów 40 w miejsce 25 (4.5mm, 0.55g, 700fps)
- ciśnienie ustawione na reduktorze - 110bar
- pojemność kartusza 67.5cm3.
Do dyspozycji jest więc teoretycznie ok. 8800cm3 powietrza "atmosferycznego". Całkiem nieźle. W karabinku 16-dżulowym z takiej objętości byłoby ok. 50 strzałów.
Niestety, tutaj mamy krótką lufę, skromną komorę zredukowanego ciśnienia i spore napięcie wstępne sprężyny zbijaka - w takich warunkach trudno spodziewać się cudów :wink:

Ciśnienie w dostarczonym pistolecie 130 barów. Cztery strzały - 219m/s każdy :651: Podejrzenie pada na Chrono R2, nigdy wcześniej nie używane. Rzut oka do instrukcji - nie trzeba go kasować po każdym strzale, więc wszystko w porządku.
Kartusz naładowany do dozwolonego ciśnienia. Manometr zestawu ładującego wskazał 240bar, manometr pistoletu - 250bar.
Śrut JSB Exact i pierwsza charakterystyka:
1 224
2 225
3 220
4 220
5 220
6 222
7 222
8 222
9 221
10 220
Krótka przerwa, zapis ciśnienia - 210bar.
11 203
12 223
13 224
14 222
15 220
16 222
17 223
18 222
19 222
20 223
Ogromne zdumienie. Przerwa na przemyślenia, czy w pomiarach tkwi jakiś błąd. Może chrono nie resetuje się za każdym razem?
Ciąg dalszy charakterystyki będzie przeprowadzony z każdorazowym zerowaniem chrono.
Odczyt ciśnienia po zakończeniu testu - 165bar.
Po około 18 godzinach przed kontynuacją testu - 160bar.
21 219
22 221
23 223
24 221
25 221
26 221
27 222
28 221
29 221
30 221
31 222
32 221
33 221
34 218 - pierwszy strzał wychylający się z szeregu, zatem odczyt ciśnienia - 110bar. Potwierdza się zatem fabryczne ustawienie reduktora.
35 216
36 216
37 212
38 212
39 208
40 205
Pistolet "pudełkowy". Bez jakichkolwiek ingerencji, dopieszczań. Gdyby nie dwa pierwsze strzały i strzał 11., byłoby idealnie. 34 strzały ze średnią prędkością 221m/s i średnią energią 13.4J.
Producent deklaruje 40 strzałów z energią 12.5J, co wobec powyższego wydaje się ilością całkiem realną.
Wygląda na udany egzemplarz.
Tak, czy owak, w tej konstrukcji tkwi spory potencjał...
LG300 Dominator, AirArms FTP900, FWB P44
kryspin 110
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 188
Rejestracja: 11 listopada 2015, 16:38
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet PCP SPA PP700 chińskie PCP

Post autor: kryspin 110 »

Szanowni koledzy może napiszecie coś więcej o celnosci jakiś test skupienie? Zastanawiam się też po co w tym pistolecie jest ustawiona taka duża moc, przecież przy krótkiej lufie nie ma to większego sensu.
Awatar użytkownika
Wiecho
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 869
Rejestracja: 28 stycznia 2006, 23:10
Tematy: 10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet PCP SPA PP700 chińskie PCP

Post autor: Wiecho »

Pistolet posiada spust dwuoporowy. Pierwsza droga to kasowanie luzu, druga - wyzwolenie strzału.
I tutaj kolejna miła niespodzianka. Obydwie drogi są regulowane. 7-stronicowa instrukcja nic o tym nie wspomina.
Sił sprężynek powrotnych się nie reguluje. Są pochodnymi regulacji dróg. Oczywiście sprężynki można wymienić wg upodobań. Byle spełniały swoje role :wink:

Ciemna strona pistoletu to oryginalne oringi. Szarobrązowe, chińskiej produkcji puchną, być może pod wpływem chińskiego oleju. Oring 21x3 przybrał wymiary 23.6x3.7 :shock:
Z innymi może być podobnie...
Aż dziw,że sprzęt przyzwoicie działa z takimi uszczelnieniami.
Na szczęście oringi to najmniejszy problem...
LG300 Dominator, AirArms FTP900, FWB P44
MATERLO11
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 30 września 2006, 20:12
Tematy: 0
Lokalizacja: WARSZAWA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet PCP SPA PP700 chińskie PCP

Post autor: MATERLO11 »

Wracając do mojego testu pistoletu na chrono wyszło to tak jak pokazuje poniższa tabelka. Nie jest tak dobrze jak u kolegi Wiecha ale w miarę przyzwoicie. Strzałów było mniej bo kartusz napełniłem tylko na 210Bar . Jestem pewien , że na mocy 13J spokojnie będzie 30 puknięć z jednego napełnienia kartusza. Zgadzam się ,że pistolet ma duże możliwości tunigu i dopasowania do własnych życzeń i upodobań. Można ustawić regulator na
niższe ciśnienie i przy mocy 10 -11J będzie pewnie ponad 50 strzałów z jednego kartusza. Miałem kiedyś pistolet Brocock AIM-X 4,5mm o podobnych parametrach i pamiętam ,że na Ek =10J około 60 strzałów z kartusza. Tabelka z chrono poniżej.

Obrazek

Dzisiaj korzystając z dobrej pogody wybrałem się trochę postrzelać z pistoletu. Strzelałem na dystansie 25m, 40m i 50m.
Strzelec ze mnie raczej średni to i wyniki nie najlepsze. Porównałem z tarczkami z Brocoka, moc i parametry pistoletów prawie identyczne. Jednak z z Brococka skupienie wyraźnie lepsze niż z SPA PP770. Brocock ma lufę LW a PP770 zwykła " Chinkę" ale Brocock jest dwa razy droższy niż PP770
Alexander
Awatar użytkownika
Wiecho
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 869
Rejestracja: 28 stycznia 2006, 23:10
Tematy: 10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet PCP SPA PP700 chińskie PCP

Post autor: Wiecho »

Warunki testu:

1.Strzelnica zamknięta, odległość 50m.
2.Pozycja leżąca, prowizoryczne podparcie pistoletu, względnie stabilne.
3.Pistolet nadal w stanie "pudełkowym". Wymienione jedynie oringi korków kartusza.
4.Zmierzona ''waga" spustu: 1120g !!!
5.Luneta SWFA SS 10x42 MD. Najmniejsza, jaka była na podorędziu :wink:
6.Standardowa tarcza PPn10 - czarne pole ok. 6cm

Przebieg:
Cały test z jednego ładowania kartusza. Pięć strzałów na przystrzelenie. Następnie serie do tarcz w kolejności od 1. do 3. Po pierwszej tarczy korekta lunety - 7 klików w lewo.
Pistolet każdorazowo podnoszony ze stanowiska w celu załadowania śrutu i ponownie ustawiany. Benchrestowcy wiedzą o czym piszę :wink:

Obrazek

To tyle odnośnie mojego egzemplarza - w jego stanie "pudełkowym".
Czas na kolejny doktorat 8-)
LG300 Dominator, AirArms FTP900, FWB P44
kewalsPL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2770
Rejestracja: 13 marca 2008, 19:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubomia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet PCP SPA PP700 chińskie PCP

Post autor: kewalsPL »

Wiecho pisze:Strzelnica zamknięta, odległość 50m.
Cześć, jak tak możesz ze wstrętnej Chinki (na dodatek pistoletu) strzelać tak daleko i jeszcze na dodatek celnie :shock: . Zaraz przeciwnicy wschodnich zabawek Cię :502: , gratulacje z mojej strony :piwo: .
jakiii
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 984
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 18:12
Tematy: 0
Lokalizacja: O-c
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet PCP SPA PP700 chińskie PCP

Post autor: jakiii »

To fakt :-D i do tego przy takim umiejscowieniu lunety (wyważenie całości). :one: dla strzelca.

Pozdro.
Dzień bez pykania to dzień przepykany - Zuka Mikume
MATERLO11
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 30 września 2006, 20:12
Tematy: 0
Lokalizacja: WARSZAWA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet PCP SPA PP700 chińskie PCP

Post autor: MATERLO11 »

Poniżej porównanie tarcz ze strzelania z pistoletów PP770 i Brocock AMiX . Jak już wspominałem w moim poprzednim poście pistolety o podobnych parametrach zarówno wymiarowych jak i mocy. Jeden i drugi mają zamontowany regulator.Warunki atmosferycze podobne - prawie bezwietrznie.
Odległosci te same = 35m. Poniżej tarczki:
http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/0Yx5 ... tTRJ9xOIrT

Jak widać na zdjęciu skupienie nieco lepsze ze strzelania z Brococka. Tarczka standartowa 13,5cm a czarne koło ma średnicę 9cm.
Strzelałem stojąc oparty o drzewo. Srut w obu strzelaniach HN Sport. Na pistolecie zamontowany kolimator. Pewnie na wynik miały wpływ lufa
LW w Brococku i staranniejsze wykonanie korony. Niestety w moim PP770 korona lufy wymaga poprawki. Możliwe , że jak poprawię koronę lufy to skupienie na PP770 poprawi się. Narazie jest jak jest i kolejny "chinski oring" do wymiany
Alexander
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”