AirMaster Puncher / Kral Puncher - kolejny turecki PCP

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Outside
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 626
Rejestracja: 04 grudnia 2007, 23:58
Tematy: 20
Lokalizacja: mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AirMaster Puncher / Kral Puncher - kolejny turecki PCP

Post autor: Outside »

Ustawodawca nie wypowiada się o przerabianiu wiatrówek limitowych na FAC bo ustawodawcy to nie obchodzi. Dopóki masz wiatrówkę, nawet fac ale jej nie zarejestrowałeś nikt nie będzie Ci jej sprawdzał pod kątem energii- bo i po co? Lecz jeśli taką wiatrówką złamiesz prawo i przejdzie ona kontrolę pod kątem energii i okaże się że jest FAC to masz problem.
Prawo mówi: jeżeli wiatrówka spełnia kryteria zawarte w art. 8 ustawy o broni i amunicji, wtedy zgodnie z obowiązującym prawem podlega rejestracji. Koniec kropka. Ustawodawca nie określił kto, kiedy, jak i gdzie, czy Ty czy sąsiad. Masz fac rejestrujesz i koniec, ty nie przerabiasz broni bo wiatrówka bronią nie jest, to trzeba jasno określić. Lecz problemem jest że może ona się stać bronią pneumatyczną i wtedy zgodnie z ustawą musisz ją zarejestrować.
http://www.airguns.pl/porady-prawo-reje ... umatycznej
http://www.airguns.pl/porady-prawo-dotyczace-wiatrowek

Zresztą odbiegliśmy od tematu, jakby komu się chciało to może te wypociny usunąć lub przenieść. Zresztą może się mylę? może nie jest tak jak mówię?
p89
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 04 września 2014, 11:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AirMaster Puncher / Kral Puncher - kolejny turecki PCP

Post autor: p89 »

Karabinek jak na sprzęt za te pieniądze jest bardzo fajną propozycją dla kogoś kto zaczyna swoją przygodę z pcp. Po wyjęciu z pudła można strzelać celnie jeśli trafi się na dobry egzemplarz lub trzeba będzie wprowadzić pewne modyfikacje. Na pewno do robienia jest korona lufy bo w karabinku jej w sumie nie ma ale dla kogo to problem? Port ładowania śrutu też wymaga lekkiej kosmetyki by śrut już na starcie nie był uszkodzony. Co do sfaczenia sprawa jest prosta, wystarczy otwór transfer portu powiększyć wiertełkiem do fi3 i ewentualnie można pobawić się sprężyną zbijaka ale samo rozwiercenie proszę mi wierzyć wystarczy. Niestety nie mamy jak w przypadku at44 wkręcanego kartusza, ten w puncherze jest wsuwany (uwaga na origni by nie uszkodzić), trzymają go bodajże dwa małe imbusy do których dostęp jest po zdjęciu drewienka. Sam karabinek jest bardzo ciekawą konstrukcją i spodoba się każdemu kto nie onanizuje się nad tym jaką to selekcję śrutu robi lub ze znosi mu o 2 mm... Spokojnie można wyciągnąć 40 kucy a po założeniu tłumika ciekawie ma brzmienie :) ja gorąco polecam bo nie żałuję.
Awatar użytkownika
P_iter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 769
Rejestracja: 09 października 2006, 09:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AirMaster Puncher / Kral Puncher - kolejny turecki PCP

Post autor: P_iter »

Kończąc ze swej strony wspomnę, że nie pisałem o "przerabianiu broni", bo jak słusznie kolega zauważył, wiatrówka limitowana bronią nie jest. Napisałem o "wytwarzaniu broni" a FAC już jest bronią. Na "wytwarzanie" jest specjalny paragraf. No ale jak to mówią: nie moje małpy nie mój cyrk. Kolega może się chwalić dowolnie głośno chęcią przeróbki na dowolnych forach.
Pozdrawiam
P_iter
jurek40b
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3027
Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
Tematy: 113
Lokalizacja: Otmuchów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AirMaster Puncher / Kral Puncher - kolejny turecki PCP

Post autor: jurek40b »

Jeżeli piszecie, że spust jest dużo gorszy od Quatro Trigger, to jak można porównać ten karabinek do AT44. Pomijając, że ładnie wygląda. Przecież dobry spust to podstawa celnego strzelania .
Kruszynka na sterydach jest ok.Marksman też daje radę.
speed_wrc
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 30 maja 2015, 00:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: AirMaster Puncher / Kral Puncher - kolejny turecki PCP

Post autor: speed_wrc »

p89 dziękuję za odpowiedź tutaj i na PW.
Bardzo mi pomogłeś w wyborze.
Juz jestem w 90% zdecydowany na Punchera:)
speed_wrc
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 30 maja 2015, 00:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: AirMaster Puncher / Kral Puncher - kolejny turecki PCP

Post autor: speed_wrc »

jurek40b: jednak na różnych forach osoby które miały styczność z hatsanem at44 i puncherem wypowiadaja sie że puncher bije na łeb hatsana... sam nie wiem kogo słuchać ...
jurek40b
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3027
Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
Tematy: 113
Lokalizacja: Otmuchów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AirMaster Puncher / Kral Puncher - kolejny turecki PCP

Post autor: jurek40b »

Cały czas bazuję na informacjach z forum,że dobry spust to podstawa.
Kruszynka na sterydach jest ok.Marksman też daje radę.
p89
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 04 września 2014, 11:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AirMaster Puncher / Kral Puncher - kolejny turecki PCP

Post autor: p89 »

To powodzenia życzę z takim nastawieniem :) samych dziesiąteczek.
Kubaszak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 115
Rejestracja: 08 stycznia 2006, 18:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Czerniejewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AirMaster Puncher / Kral Puncher - kolejny turecki PCP

Post autor: Kubaszak »

Witam.
Widzę że temat coś zamilkł więc dorzucę swoje parę groszy do tematu. Skuszony dość pozytywnymi opiniami na temat tego karabinka postanowiłem takowy zakupić. Karabinek zwróciłem po 2 dniach a właściwie po godzinie użytkowania. Sam karabinek jest dość fajny, składny, na oko dość dobrze wykonany ale co z tego kiedy nie da się z niego strzelać. A nie da się strzelać z powodu tandetnie wykonanych magazynków. Użyte materiały na budowę magazynka są niskiej jakość a zwłaszcza zapadka zrobiona z miękkiego aluminium mająca za zadanie indeksować magazynek. Zapadka bardzo szybko się wyrabia przez co oczko ze śrutem nie zatrzymuje się w osi lufy i praktycznie nie idzie załadować śrutu do lufy albo idzie bardzo ciężko a śrut jest totalnie kancerowany. Poza tym dalej związane z wyrabianiem się zapadki jest przeskakiwanie magazynka o kilka oczek. Najgorsze jest to że już nowe magazynki w zestawie nie nadają się do użytku. Karabinek odesłałem choć w pierwszej chwili chciałem wymiany magazynków. Niestety sprzedawca po rozmowie telefonicznej oznajmił że samych magazynków nie można wymienić ewentualnie cały zestaw reklamować albo zwrócić, jednocześnie dodał że na 10 sprzedanych egzemplarzy 8 ma już reklamowanych i są w serwisie - o czymś to świadczy. Pozdrawiam.
Hatsan AT 44-10 AR, Łucznik wz. 70 i jeszcze kilka innych złomów
p89
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 04 września 2014, 11:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AirMaster Puncher / Kral Puncher - kolejny turecki PCP

Post autor: p89 »

Z AT44 na początku produkcji też były problemy przecież także nie robi na mnie wrażenia ten post. Ja na swój nie narzekam, wystrzeliłem z niego już 2 paczki śrutu i ani razu nie zacięły mi się magazynki, szybki też nie popękane. Korona lufy poprawiona ( w sumie każdy budżetowy karabinek tego wymaga) tak samo port ładowania śrutu. Powietrze nie ucieka a karabinek strzela tam gdzie chcę, na 50 metrów zamykam się w 1cmx1cm, o czymś to chyba świadczy prawda?
Kubaszak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 115
Rejestracja: 08 stycznia 2006, 18:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Czerniejewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AirMaster Puncher / Kral Puncher - kolejny turecki PCP

Post autor: Kubaszak »

Bardzo się cieszę że koledze p89 wszystko działa. Najważniejsze to być zadowolonym z przedmiotów zakupionych za ciężko zarobione pieniążki - ja nie byłem. Pozdrawiam.
Hatsan AT 44-10 AR, Łucznik wz. 70 i jeszcze kilka innych złomów
Awatar użytkownika
dagi40
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 534
Rejestracja: 22 listopada 2007, 23:08
Tematy: 18
Lokalizacja: Jarosław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AirMaster Puncher / Kral Puncher - kolejny turecki PCP

Post autor: dagi40 »

Jako że miałem to cudo ostatnio na warsztacie, to i ja coś skrobnę.
Lufa - do poprawy i z przodu i z tyłu. Port ładowania krzywy, nadawał się tylko do obcięcia i zrobienia na nowo. Uszczelka lufy jest za cienka i została wydmuchana.
Spust - no cóż. Jest. Klasy B2.
Magazynki - gdyby wykonali je Niemcy albo co najmniej Anglicy, to by działały. A tak doopa. Stopień skomplikowania jest wysoki a jakość materiałów i wykonania wprost odwrotnie. Będą się sypały jak zamek w Chęcinach.
Regulacja energii- też jest. Mało precyzyjna ale jakoś działa.
Popychacz za krótki i nie dopycha śrutu we właściwe miejsce. Gdybym nie ciął lufy to trzeba by go przedłużyć. Zrobiłem nieco inaczej port ładowania i jest ok.
Teraz plusy.
Hmmm, no na pewno nie cena...
Osada dla mnie składna, z zewnątrz wygląda ok, w środku zapomnieli pomalować.
Karabinek lekki, na pierwszy rzut oka dobrze wykonany jednak po bliższym zapoznaniu dużo traci.
Jeśli zostanie pozbawiony chorób wieku dziecięcego i wzrośnie jakość obróbki lufy i magazynków, to może zostać niezłym strzeladłem do rekreacji.
Według mnie tej chwili na pewno nie jest konkurencją dla AT.

Kolego p89, iloma śrutami zamykasz się w skupieniu 1x1cm na 50m?
HW35, Walther LGM-2 PCP, Remington New Army .44
Jeżeli włosy są ładne, to nie musi być ich k...wa dużo!
p89
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 04 września 2014, 11:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AirMaster Puncher / Kral Puncher - kolejny turecki PCP

Post autor: p89 »

dagi40 pisze:Kolego p89, iloma śrutami zamykasz się w skupieniu 1x1cm na 50m?
7/10 - uważam to za bardzo dobry wynik gdyż znam swoje możliwości i wiem, że strzelec ze mnie średni

załączam zdjęcia jak u mnie wygląda to co dagi opisał:

u mnie tak daleko popychacz wpycha śrut do lufy względem trafnsferpotu
Obrazek


tak wygląda lufa od strony ładowania po wyjęciu z monobloku
Obrazek

a tak po osadzeniu już w monobloku
Obrazek
Embrion
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 64
Rejestracja: 18 października 2015, 21:12
Tematy: 0
Lokalizacja: Chełm , Lubelskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AirMaster Puncher / Kral Puncher - kolejny turecki PCP

Post autor: Embrion »

Uuu..:/ do poprawy. Tak byc nie moze:) Poprawa tego napewno polepszy skupienie. Ja czekam teraz na Comete lynx v10:)
Pozdrawiam
p89
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 04 września 2014, 11:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AirMaster Puncher / Kral Puncher - kolejny turecki PCP

Post autor: p89 »

Niżej tarczka 6 strzałów (skończyły się peletki):
karabin: AirMaster Puncher 5,5 / .22
śrut: JSB Exact Jumbo Diabolo 1,030g / 15,89gr
pozycja: stojąca, z dachu samochodu, podpórką był zrolowany ręcznik
odległość: 50m
Obrazek
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”