500zł - co kupić? (dla nowych forumowiczów)

Miejsce, gdzie wrzucamy wszystkie beznadziejne i nic nie wnoszące posty i tematy.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
JesperKyd
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1523
Rejestracja: 25 lipca 2009, 09:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: JesperKyd »

Po pierwsze. Zacznij w końcu pisać po polsku!
Zasadą panującą na tym forum, jest dbanie o język ojczysty. Literówki są tolerowane, ale ogólne zasady muszą być przestrzegane.

1. Pisz tak, by tekst był zrozumiały nie tylko dla ciebie.

2. Używaj przecinków i kropek - to istotnie zwiększa zrozumiałość tekstu.

3. Nie przeklinaj - jeśli musisz użyć mocnego słowa, wykropkuj słowo po pierwszej literze.

4. Używaj dużych liter, też poprawiają czytelność tekstu, ale nie pisz wszystkiego dużymi literami - to oznacza krzyk, a nie lubimy krzykaczy. Istotne fragmenty możesz uwypuklić używając podkreślenia lub pogrunienia fragmentów tekstu (zanacz właściwy fragment i naciśnij klawisz z literą lub [ b ], znajdujące się nad okienkiem edycji.

5. Panuj nad ortografią. Rozumiemy, że nie każdy miał sposobność/zdolność przyswojenia zasad ortograficznych, ale jest wiele sposobów na przygotowanie poprawnego tekstu do publikacji. Możesz użyć darmowej przeglądarki - Mozilla Firefox ( http://www.mozilla-europe.org/pl/products/firefox/ ) - ma wbudowany moduł polskiej korekty językowej, który od razu zaznacza błędnie napisane słowo. Program jest darmowy i łatwy w instalacji.

6. Pamiętaj, że jesteś oceniany po tym jak piszesz. Możesz nie dostać odpowiedzi, tylko z tego powodu, że zniechęcisz do tego innych użytkowników tym, jak napisałeś swój tekst.

7. Zanim o coś spytasz, użyj wyszukiwarki na forum (lupki). Pytanie, które chcesz zadać, prawdopodobnie zostało już zadane. Przeczytaj co zostanie znalezione i pytaj tylko o to, co do tej pory nie zostało opisane. Założenie kolejny raz tego samego tematu, skończy się jego zamknięciem lub usunięciem, więc i tak będziesz musiał przeglądać zasoby forum - dla oszczędzenia sobie czasu - zrób tak od razu.
_________________


Po drugie. Czas abyś leniu zaczął czytać do cholery!

http://lmgtfy.com/?q=hatsan+2+generacji+vs+3+generacji
BMK40 Hogan® + Hawke Vantage & BMK20 JesperKyd® + PP 3-12x42AO & Iż61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn...
green_thunder
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 1622
Rejestracja: 09 kwietnia 2006, 21:53
Tematy: 0
Lokalizacja: z Mokotowa
Grupa: RIP

Post autor: green_thunder »

Oprócz tego, co napisał Jesper, to zajrzyj tu i być może zaspokoisz się, choć czytać wszędzie trzeba :mad: http://www.e-tawerna.pl/index.php
Vz.47, jakieś długie, pośrednie, parę pistoletów
katsu1
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 20 lipca 2015, 20:42
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: katsu1 »

Fajna strona jaka podales wszystko rozpisane dziekuje.
Przepraszam za pisowanie czasem zrobie to na szybko bez poprawek.
Ostatnio zmieniony 23 lipca 2015, 11:08 przez katsu1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Cortez
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3702
Rejestracja: 01 grudnia 2007, 15:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Cortez »

katsu1 pisze:...Fajna strona jaka pidales....

Sorry, zaraz nikt Ci nie odpowie.... :027:
Daystate Merlyn S + SS 10x42/Nitrex 3-9x42
tomekl18
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 07 grudnia 2014, 12:35
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: tomekl18 »

Witam, od kilku dni zastanawiam się nad zakupem wiatrówki.
Modele które biorę pod uwagę to : Slavia 630/631 i Crossman remington vantage ultra z cekausa. Mam dylemat czy próbować kupić używkę Slavii czy zdecydować się jednak na Crossmana.
Bardziej się skłaniam do Slavii ale nie wiem gdzie mógłbym dokonać w miarę pewnego zakupu, nie chce kupić jakiegoś bubla. Jeżeli chodzi o Slavie to jakie cechy brać pod uwagę przy przeglądaniu aukcji? rocznik ma jakieś znaczenie?
Jestem całkowicie zielony jeżeli chodzi o wiatrówki, moglibyście dać mi jakieś rady?
Mogę max wydać 500zł.
katsu1
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 20 lipca 2015, 20:42
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: katsu1 »

Cortez pisze:
katsu1 pisze:...Fajna strona jaka pidales....

Sorry, zaraz nikt Ci nie odpowie.... :027:
Przepraszam do dyspozycji mam tylko telefon na ten moment, czasem nie dużo czasu i ciężko trafic w odpowiedznia literkę.
Corleone99
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 20 listopada 2015, 22:37
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 500zł - co kupić? (dla nowych forumowiczów)

Post autor: Corleone99 »

Wybór jest taki, że ciężko się na coś zdecydować. Mi zależy na takiej wiatrówce żeby miała cokolwiek wspólnego z bronią palną w tym sensie, że jeśli wypracuję celność strzelając z wiatrówki, to biorąc broń palną do ręki też będę potrafił mniej więcej trafić. Co moglibyście polecić pod tym kątem?
reactor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 504
Rejestracja: 09 lutego 2006, 00:39
Tematy: 72
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 500zł - co kupić? (dla nowych forumowiczów)

Post autor: reactor »

wiatrówka to nie broń, a broń to nie wiatrówka... No chyba że się jednak mylę :P Raczej nie znajdziesz czegoś takiego. Jedyne co mogę polecić to wydać te pieniążki na strzelnicę i strzelać z prawdziwej broni ;)

Jedynie co mogę ewentualnie polecić, co CHYBA zrealizuje twoje plany too.. UMAREX Beretta PX-4 storm. Poniżej link... Przewiń sobie od razu na 6:30, a potem na końcówke filmu, gdzie pokazane jest oddanie strzału w spowolnieniu 8:00. Taki puszkobijca na 10m, ale miałem w łapce, dość fajne... W miarę realistyczne oddawanie strzału dzięki blow-back :)

Sprzęt - FWB C55 | Aeron ACZ 101 Spider | Röhm Twinmaster | Reximex RP | AA S400F | SPA P10 | Diana 100
Optyka - SWFA SS 16x42 MQ | Burris Timberline 4.5-14x32 | Vortex Diamondback Tactical 4-16x44 FFP | VectorOptics Mustang II 1-4x30 | Delta Minidot2
mario1313
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 10 grudnia 2015, 01:01
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 500zł - co kupić? (dla nowych forumowiczów)

Post autor: mario1313 »

Witam serdecznie, przeszukałem wiele tematów, ale niestety nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.
Poszukuję pistoletu wiatrówki. Cena do 400-500 zł. Głównie zależy mi na celności. Rozważę każdą propozycję. Bardzo proszę o pomoc.
Yannu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 168
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 14:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 500zł - co kupić? (dla nowych forumowiczów)

Post autor: Yannu »

Czy ma wyglądać "jak prawdziwy", dawać kopa, sam się przeładowywać, czy też ma precyzyjnie trafiać w tarczę oddaloną o 6m lub 10m?
W 1. przypadku: coś na CO2
W 2. przypadku: PCA: (malejąco) Zoraki HP-01 (rzadko spotykane używki w tej cenie), HW40, Daisy717/747, Gamo Pr45, Crosman 1377. Lub CO2: Kandar CP1-M
gruen
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 07 listopada 2015, 22:52
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 500zł - co kupić? (dla nowych forumowiczów)

Post autor: gruen »

W tym przedziale cenowym kupisz pistolety: nowe Gamo PR-45 lub używane HW-40. Popularny jest też kandar CP1. W wersji pudełkowej jest kiepski, miałem i sprzedałem bez żalu. Szkoda mi było kasy w jego poprawki.
mario1313
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 10 grudnia 2015, 01:01
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 500zł - co kupić? (dla nowych forumowiczów)

Post autor: mario1313 »

Chodzi mi o coś na CO2. Rozumiem, że jeżeli nie wymieniliście żadnego modelu na dwutlenek węgla te pistolety to chłam?
Yannu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 168
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 14:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 500zł - co kupić? (dla nowych forumowiczów)

Post autor: Yannu »

mario1313 pisze: Chodzi mi o coś na CO2. Rozumiem, że jeżeli nie wymieniliście żadnego modelu na dwutlenek węgla te pistolety to chłam?
W żadnej mierze. Po prostu nigdy nie interesowałem się replikami na CO2 i nie mam wiedzy na ten temat.
Aczkolwiek np. Makarow MP-654K cieszy się podobno niezłą opinią. Na forum jest sporo wątków na jego temat.
zgraja
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 17 stycznia 2016, 22:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 500zł - co kupić? (dla nowych forumowiczów)

Post autor: zgraja »

Witam szukam wiatrówki do 400zł 4,5mm sprężyna lubie drewniane
mam na oku
HATSAN 55 350zl
HATSAN 55S 250zl
hatsan 90 280zl
Yannu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 168
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 14:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 500zł - co kupić? (dla nowych forumowiczów)

Post autor: Yannu »

H90 to chyba polimer.
Wybór OK, ale upewnij się, że że Hatsany mają spust Quattro Trigger.

Jeśli możesz się wstrzymać i coś dołożyć (ew. nie boisz się używek), to możesz poszukać Slavii w tym zakresie cenowym.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rynsztok”