I PCP - głównie do HFT, ale nie tylko

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

emi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 375
Rejestracja: 19 września 2007, 09:33
Tematy: 7
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

I PCP - głównie do HFT, ale nie tylko

Post autor: emi »

Od dawna badam temat, szukam, wybieram pierwszego PCPa. Chciałbym kupić taki karabinek, który ze mną pozostanie na długo. Nie będzie mnie ciągał po serwisach ani zmuszał do grzebania we wnętrznościach, ponieważ nie jestem miłośnikiem takich zajęć. Upatrzyłem dwa modele znanych marek, ale życie pokazuje, że z tymi sprzętami bywa różnie. Najpierw wpadł mi w oko:
https://www.feinwerkbau.de/en/Sporting- ... 16,3-Joule
po kilku miesiącach poszukiwań:
https://jga.anschuetz-sport.com/index.p ... how=detail
Proszę o opinie. Chętnie poczytam uwagi na temat niezawodności / zawodności, stabilności bądź nie systemów, dobrych i złych stron, przydatności w HFT. Wszelkie sugestie, rady mile widziane. Z karabinkami PCP nie mam żadnych doświadczeń.
Mój wybór skłania się w stronę Anshutza 9015 HP, ale chodzi mi po głowie myśl by kupić wersją sportową 7,5J (ma przyrządy celownicze) i dokupić zestaw HP:
https://www.egun.de/market/item.php?id=7751647
Nie wiem tylko czy taki laik jak ja, swobodnie może wymienić zestaw części HP przystosowując karabinek do HFT. Później zamienić reduktor na 7,5 i przejść na karabinek sportowy. Czy powyższe operacje wymagają głębszych zabiegów, serwisu?
Anshutz z jasną bukową osadą jest tańszy od wersji Black Air więc zestaw HP nie byłby dodatkowym obciążeniem finansowym. Fakt, czarna osada jest bezapelacyjnie ładniejsza no i wersja HP ma krótszą lufę. Myślę, że dłuższa lufa nie obniży celności.
Mile widziane rady gdzie taki sprzęt zakupić, proszę o sprawdzone sklepy również te za granicą.
Zrobiłem małe rozeznanie, ale proszę o rady.
Emi
Awatar użytkownika
DrA
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 378
Rejestracja: 16 kwietnia 2007, 19:43
Tematy: 21
Lokalizacja: opolska dziura
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: I PCP - głównie do HFT, ale nie tylko

Post autor: DrA »

Wybrałeś idealnie przeciwnie do oczekiwań :)

Kup Steyra.

FWB ani Anschutza nikt Ci w Polsce nie zrobi poprawnie ( de facto jest ktos, kto zrobi, ale nie bede reklamował ).
To sa karabinki matchowe i tylko w tej wersji działają. Wersje HP to mina.
Warszawski Klub Field Target
======= WKFT =======
emi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 375
Rejestracja: 19 września 2007, 09:33
Tematy: 7
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: I PCP - głównie do HFT, ale nie tylko

Post autor: emi »

Cześć,
By faktycznie uniknąć reklamy, podaj namiar na PW. Domyślam się o kogo chodzi.
Widzisz, poczytałem trochę zagraniczne fora, ale brakowało mi opinii naszych strzelców. Widać dobrze, że pytam - dzięki. Tłumacz google nie jest zbyt dokładny, ale na czeskim forum za bardzo FWB się nie oberwało - oczywiście w drewnianej osadzie. W Anglii bardzo popularny jest Anshutz, było sporo uwag ale w 2017 roku. W temacie poprawek, konwersji mają swoich speców. Funt za drogi, więc ten kierunek pomijam.
Myślałem, że skoro Anshutz przygotował zestaw części zamiennych HP - to kwestia przekładki. Wykonanie tych paru czynności nie musi być problemem.
Proszę o opinie użytkowników wersji 7,5J.
Emi
gabro
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 08 kwietnia 2014, 11:02
Tematy: 10
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Grupa: RIP

Re: I PCP - głównie do HFT, ale nie tylko

Post autor: gabro »

Tak jak DrA pisze, kup Steyra i to od razu Challenga FT, nowego

Mam 3 lata, nic się nie dzieje, nawet specjalnie nie smarowany, sporadycznie tylko te części co się da z zewnątrz.

Popatrz na listy zawodów ile jest Challengy, no porównywalnie dużo Waltherów.

Ale Walthera to dawno nowego nie widziałem, a Challenge to z 10 nowych w tym roku, a zawodów było mało.
emi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 375
Rejestracja: 19 września 2007, 09:33
Tematy: 7
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: I PCP - głównie do HFT, ale nie tylko

Post autor: emi »

Do Steyra nie czuje chemii :) chociaż FT jest ok. Za drogi dla mnie.
Walther już prędzej. Trafił do mnie niedawno LGM 2 (Hexer jeszcze raz dzięki), ale na razie nie chcę go przerabiać i nie wiem czy w ogóle na to się zdecyduje.
Emi
Awatar użytkownika
Zapp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1034
Rejestracja: 19 marca 2007, 17:21
Tematy: 12
Lokalizacja: ze wsi (OPO)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: I PCP - głównie do HFT, ale nie tylko

Post autor: Zapp »

Anschutz HP nie osiąga 15J na Exact.
Po założeniu tego kita będzie tak samo - podcinając korpus regulatora zwiększyli w sumie pojemność "komory" o jakieś marginalne wartości. Trzeba to będzie rozwiercić, także ze względu na stabilność.
Chodził mi po głowie ONE FT, ale konieczność grzebania w nowym, i filmiki pokazujące jak to łoże jest filigranowe, mnie zniechęciły.
Jak nie LG110 (mnie też nie leży), to LG400 (tu temat ew. 7,5 na 16J jest prosty i rozpracowany).
Różne alu-sprzęty :)
gabro
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 08 kwietnia 2014, 11:02
Tematy: 10
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Grupa: RIP

Re: I PCP - głównie do HFT, ale nie tylko

Post autor: gabro »

JAk Ci sie podobaja drewniane osady to HW100 i jeszcze na wypas lunetę starczy.

GC chyba sprzedaje, a on niego bez pudła można brać i już pewnie po poprawkach.
Awatar użytkownika
DrA
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 378
Rejestracja: 16 kwietnia 2007, 19:43
Tematy: 21
Lokalizacja: opolska dziura
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: I PCP - głównie do HFT, ale nie tylko

Post autor: DrA »

Emi jak chcesz postrzelać przed zakupem to możemy sie kiedys umówić na Siekierkach.

Mam Walthera LG400, FWB 800, Steyra LG110, Daystate MK4 Platinum.
Będziesz mial porównanie.
Warszawski Klub Field Target
======= WKFT =======
emi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 375
Rejestracja: 19 września 2007, 09:33
Tematy: 7
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: I PCP - głównie do HFT, ale nie tylko

Post autor: emi »

Dziękuję Wam koledzy :-D
Bardzo pomocne uwagi. Często kupuje się oczami i z wiarą, że dobre musi kosztować.
Zapp, filmiki o Anshutzach też oglądałem, trochę jak nieme kino (brak znajomości języka), ale po wymontowaniu regulatora podkręcenie śrubki miało zwiększać energią. To rozwiercanie komory regulatora opisywane na forach przez strzelców angielskich zapaliło mi lampkę ostrzegawczą. Nie wiedziałem jednak jaki to był sposób modyfikacji - z wykorzystaniem części zamiennych czy chałupniczy. Karabinek zapadł mi w serce, głównie wersja HP, ale widać muszę go odlubić :-/
DrA dziękuję za gotowość, trudno nie skorzystać, ale nie teraz. Spróbujmy trochę przeczekać.
Emi
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”