CZ200 hunter

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

telli
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1319
Rejestracja: 06 grudnia 2004, 17:37
Tematy: 77
Lokalizacja: wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ200 hunter

Post autor: telli »

Wygląda że tak.
Czy warto?
Dla mnie nie, ale jeśli chcesz wycisnąć maksimum z tego karabinka, to pewnie tak, ale pod warunkiem że to pewny i sprawdzony produkt [zwrot 30 dni 8-) ]
Twinmaster competitor/Beeman P-17/Walther PPS+laser/CZ-75D compact+laser/ Sti DutyOne/Colt Combat Clasic/CZ200S+magazynek+dłuższy kartusz+pompka PCP Webley[FX].
benekpe
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 94
Rejestracja: 02 lipca 2008, 20:53
Tematy: 3
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ200 hunter

Post autor: benekpe »

Dolny zakres nastaw czyli 100bar wydaje się sensowny. Tak ustawiony regulator penie zapewni większą ilość powtarzalnych strzałów o przyzwoitej jeszcze mocy. Za kwotę 500zł uzyskamy powtarzalność i zwiększoną ilość strzałów oraz możliwość napełniania kartusza bez konieczności jego wykręcania...
Wysłałem zapytanie o możliwość zakupu kompletnego kartusza z takim regulatorem. I tak nosiłem się z zamiarem dokupienia drugiego większego kartusza...
Ostatnio zmieniony 06 maja 2018, 22:29 przez benekpe, łącznie zmieniany 1 raz.
zbyszek1957
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 47
Rejestracja: 13 listopada 2009, 15:25
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ200 hunter

Post autor: zbyszek1957 »

Ta, jeszcze trzeba oba ustawić identycznie, może się uda :-D
Awatar użytkownika
Szuwarek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 133
Rejestracja: 18 kwietnia 2016, 21:46
Tematy: 11
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ200 hunter

Post autor: Szuwarek »

Cześć,

Panowie przechodziłem, przez proces dodawania Quick filla i QF (oba linki powyżej).

Opłaca się bardzo!

Na większym kartuszu -155cm3 przy energii 15.8J i dobrze ustawionym transfer porcie (śrubka lewej strony bloku) wychodzi 95-100 strzałów z powtarzalnością +/- 1m/s.

CZ200 niezależnie od wersji to mega celny karabin z super lufą. Eliminując górkę poprzez dodanie rega robi się z tego sprzęt mogący bez problemu konkurować z karabinami kosztującymi trzy razy więcej (wliczając koszt rega i QF)

Tak na marginesie te graty w Balistas są produkcji Altarosa który posiada własną stronę na której można je zakupić. Jest też opcja zakupu całego kartusza Alu wraz z regiem i QF - taki plug and play i w taką opcję finalnie poszedłem.

Dla zainteresowanych jest link jak strzela CZ na dystansie 52,5m.

http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=19 ... 3#p1680973

Według mnie jedyny element wymagający dużej przeróbki to spust, ale do tego nie doszedłem z moją CZ200S Green. Cieszy ona teraz młodego strzelca co potwierdza jej ostatni upgrade również "moją" lunetą Vortex 4-16x42HP.

CZ200 jest super i przez was znowu chodzi mi po głowie.... :-?

Pozdrawiam
Maciek
Awatar użytkownika
Szuwarek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 133
Rejestracja: 18 kwietnia 2016, 21:46
Tematy: 11
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ200 hunter

Post autor: Szuwarek »

PS. Z tego co wiem Serwis wiatrowy ma regulator zewnętrzny "plug and play".

Wkręcany przed kartusz w blok.

Znając jakość ich prac powinien być bardzo dobry.

Pozdrawiam
Maciek
Ostatnio zmieniony 10 maja 2018, 12:10 przez Szuwarek, łącznie zmieniany 3 razy.
benekpe
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 94
Rejestracja: 02 lipca 2008, 20:53
Tematy: 3
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ200 hunter

Post autor: benekpe »

Dzięki za wyjaśnienia. Zwróciłem się jakiś czas temu z zapytaniem do Serwisu Wiatrowego - jednak pewnie w natłoku codziennych prac i obowiązków nie odnieśli się do mojego pytania. Dzisiaj strzelałem z magazynkiem - bajka. Na pewno zainwestuję w ten regulator to kwestia najbliższego czasu.
PS
Jestem po rozmowie z Serwisem Wiatrowym.
Oferują regulator w formie przejściówki pomiędzy karabinkiem a kartuszem - w kwocie ok. 600zł. Jest to o tyle wygodne, że nie trzeba przerabiać kartusza i można go npełniać jak dotyczczas - odkręcając i wkręcając do butli. Przy okazji zlecę im kompleksowy przegląd i poprawki po fabryce - ale dopiero pod koniec lipca - pzed wyjazdem na wczasy...
Ostatnio zmieniony 10 maja 2018, 16:22 przez benekpe, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Szuwarek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 133
Rejestracja: 18 kwietnia 2016, 21:46
Tematy: 11
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ200 hunter

Post autor: Szuwarek »

Dobra decyzja.

Wyślij im karabinek to na pewno zoptymalizują go pod regulator.

Pozdrawiam
Maciek
benekpe
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 94
Rejestracja: 02 lipca 2008, 20:53
Tematy: 3
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ200 hunter

Post autor: benekpe »

Szuwarek pisze:Dobra decyzja.

Wyślij im karabinek to na pewno zoptymalizują go pod regulator.

Pozdrawiam
Maciek
Tak właśnie zamierzam zrobić - przed wyjazdem na urlop - przerwę wakacyjną wykorzystam właśnie na dopieszczenie mojej kruszynki. Póki co domówiłem kolejny bębenkowy magazynek i trochę środków do pielęgnacji i konserwacji karabinka.
benekpe
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 94
Rejestracja: 02 lipca 2008, 20:53
Tematy: 3
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ200 hunter

Post autor: benekpe »

Kolejne szybkie pytanie...
W akcie spontanizmu dokupiłem dodatkowy kartusz 41cm - mam potrzebę posiadania dwóch....
Nie czekając na przerwę wakacyjną zamierzam już teraz zamówić regulator. I tutaj moje do Was pytanie. Jakie ciśnienie na regulatorze było by optymalne? Ciśnienie, które gwarantowało by z jednej strony przyzwoitą prędkość i moc a z drugiej znacząco zwiększyło by ilość powtarzalnych strzałów. Tak czy siak karabinek i tak trafi do zestrojenia i poprawek, jednak już teraz chciałbym mieć w nim zamontowany ten regulator.
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: CZ200 hunter

Post autor: Cin91 »

Ciśnienie za regulatorem to sprawa bardzo indywidualna zarówno dla modelu karabinka, jak i konkretnego egzemplarza. Wyobraź sobie, że np FX Streamline dla EK=16J potrzebuje zaledwie 65 bar na regu. Natomiast, aby osiągnąć 16J w Waltherze czy Steyrze potrzeba tych barów już powyżej 80.

Najczęściej statystycznie dla 16J spotyka się ciśnienia w okolicy 85 barów.

Każdy karabinek, nawet tego samego producenta, ten sam model, działa nieco inaczej. Może mieć inną charakterystykę pracy zaworu strzałowego, przez co inne ciśnienie będzie dla niego optymalne. Optymalne ciśnienie określa się poprzez zdjęcie charakterystyki pracy zaworu strzałowego, ale to już inny temat.

Póki co popytaj innych posiadaczy CZ z regulatorem, jakie mają ciśnienia.
Ostatnio zmieniony 17 maja 2018, 09:50 przez Cin91, łącznie zmieniany 1 raz.
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
benekpe
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 94
Rejestracja: 02 lipca 2008, 20:53
Tematy: 3
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ200 hunter

Post autor: benekpe »

Kolejne szybkie pytanie.
Moja kruszynka tak bardzo mnie urzekła, że zamierzam jej poświęcić więcej czasu i zgłębić tajniki jej budowy oraz regulacji. Wyregulowałem sobie spust "pod siebie" - teraz jest o niebo lepiej. Zdecydowałem się na zakup regulatora i tutaj pytanie. Rozumiem, że regulator będzie utrzymywał ciśnienie na określonym poziomie. Kilka razy mierzyłem prędkość śrutu na JSB Exact Diabolo - wyszło za każdym razem prawie identycznie 248m/s. Zamierzam zmniejszyć tą prędkość do 238-240m/s. I tutaj pytanie. W CZ200s są dwa elementy regulacyjne - sprężyny zbijaka - śruba dostępna po zdjęciu osady, oraz regulacja dławika - po prawej stronie systemu. Którą śrubą można zmniejszyć tą prędkość? Zmniejszamy wkręcając czy wykręcając? Pomiędzy karabinek a kartusz będzie wkręcony regulator ustawiony na ok. 90barów Pomiar oczywiście na tym samym chrono i tym samym śrucie.
telli
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1319
Rejestracja: 06 grudnia 2004, 17:37
Tematy: 77
Lokalizacja: wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ200 hunter

Post autor: telli »

Ja bym zostawił...wkręć odrobinkę śrubę dławika.
Twinmaster competitor/Beeman P-17/Walther PPS+laser/CZ-75D compact+laser/ Sti DutyOne/Colt Combat Clasic/CZ200S+magazynek+dłuższy kartusz+pompka PCP Webley[FX].
benekpe
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 94
Rejestracja: 02 lipca 2008, 20:53
Tematy: 3
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ200 hunter

Post autor: benekpe »

Dzisiaj w końcu ukończyłem swój projekt - totalna zmiana CeZetki.
Dzięki Kufflowi karabinek zmienił się diametralnie. Posiada już zewnętrzny regulator, korek szybkiego napełniania QF z manometrem na kartuszu no i piękną nową osadę, która poprawia o niebo ergonomię karabinka.
Poniżej link do zdjęć:
https://www.dropbox.com/sh/75jv9biuad0i ... pDuLa?dl=0
Dla porównania zdjęcie z HW100S - nie wiem dlaczego pokutuje w środowisku stwierdzenie, że CZ200s to mały karabinek dedykowany dla młodzieży i kobiet. Dla mnie jest optymalny - po Michała poprawkach mogę śmiało powiedzieć że "uszyty na miarę".
Ostatnio zmieniony 22 czerwca 2018, 16:35 przez benekpe, łącznie zmieniany 1 raz.
benekpe
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 94
Rejestracja: 02 lipca 2008, 20:53
Tematy: 3
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ200 hunter

Post autor: benekpe »

Moja CeZeta polubiła śrut Express Diabolo Exacta w kalibrze 4,52 :-D
Teraz szlifuję umiejętności strzeleckie na dystansie 50m :wink:
Jak widać w tym karabinku drzemie duży potencjał.
Obrazek
benekpe
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 94
Rejestracja: 02 lipca 2008, 20:53
Tematy: 3
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ200 hunter

Post autor: benekpe »

Dzisiaj test śrutu H&N Field Target Trophy w kalibrze 4,52 - dystans 25m, lekka mżawka, delikatny wiatr
Wszystko wskazuje że wypada lepiej niż express Exacta
Obrazek
5 serii po 3 strzały:
Obrazek
5 strzałów i skupienie:
Obrazek

Mój HW100 niestety nie radzi sobie z tym śrutem, duży rozrzut, spore odskoki.

Pokuszę się o porównanie moich CZ200s i HW100.
CZ200s radzi sobie praktycznie z każdym śrutem, bardzo dobre skupienie, zachowana powtarzalność. Natomiast z HW100 ciągle poszukuję tego świętego Grala - czasami jest lepiej innym razem gorzej. W HW100 ewidentnie widać który śrut jest do bani a który "w miarę". Póki co to w moim egzemplarzu Express Exacta lata najlepiej i przewidywalnie. Poniżej seria z HW100 na expressie na dystansie 25m, te same warunki co przy strzelaniu z CZ, tragedii nie ma ale mogło by być lepiej...

Obrazek
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”