Crosman 2300KT Custom...

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2544
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Crosman 2300KT Custom...

Post autor: adnikauto »

Witam,

Wlasnie dzisiaj otrzymalem przesylke na ktora czekalem od paru tygodni.... :P
Troche "zaszalalem" i zamowilem Crosman 2300KT z Crosman Custom Shop w Bloomfield, NY. http://www.crosman.com/custom-shop
Sprzet jest fajny wyposazony w 10.1 Lothar Walther lufe, custom "Cocobolo Target Grips" i pare innych drobiazgow jak np Red Dot Sight... Jednakze to ciagle "masowka" ktora posiada pare "niedociagniec" tu i tam....
Wiec zeby miec pelen "wypas" i cieszyc sie jak dziecko... sprzet zostanie "przejrzany" przez
Tima Smitha z Smith Airgun Repair, North Carolina... http://www.smithairgunrepair.com/
i zapewniam Was, ze po jego "dopieszczeniu".... bedzie cod, miod, malina i orzeszki... :piwo:
A poki co kilka zdjec nie zaszkodzi... :)

Pudelko zamkniete fabrycznie i opieczetowane....
Obrazek
Obrazek

W srodku certyfikat "autentycznosci"... skserowany ale podpisany "recznie" i z data... :-D
Obrazek

A w pudelku :?:
Obrazek
Obrazek

I tutaj "pelen wypas"... czarno na bialym dla kogo jest ten egzemplarz.... ;laughing: ;laughing:
Obrazek

Wiecej opisow, testow jak pistolet wroci do mnie po tuningu przez Tima... oj, bedzie sie dzialo... :) :) :)
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 14 września 2014, 18:07 przez adnikauto, łącznie zmieniany 4 razy.
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Atomic
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 359
Rejestracja: 30 marca 2004, 13:11
Tematy: 23
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Atomic »

Gratulacje!
Jakim cudem udało Ci się zamówić w tym sklepie? A cło, vat itp.?
4.5 mm, 5.5 mm
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2544
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: adnikauto »

Atomic pisze:Gratulacje!
Jakim cudem udało Ci się zamówić w tym sklepie? A cło, vat itp.?
Nie takim "szalencem" nie jestem, zeby do Polski wysylac i tak by paczka "zaginela"... :)
Jestem teraz w Stanach czyli "no problem".... :P wszystko dzieje sie za "wielka woda"... kupno, tuning... zadnych tam vatow, cel.... tylko lokalny podatek... :)
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Atomic
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 359
Rejestracja: 30 marca 2004, 13:11
Tematy: 23
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Atomic »

A to inna bajka :-)
Ja też zachorowałem swojego czasu na 2300kt ale ściąganie do PL było zbyt kosztowne.
No to baw się tam dobrze.
4.5 mm, 5.5 mm
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2544
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: adnikauto »

Atomic pisze:Ja też zachorowałem swojego czasu na 2300kt ale ściąganie do PL było zbyt kosztowne. No to baw się tam dobrze.
Dzieki serdeczne... :) ... Nie... sciaganie do Polski to bardzo kosztowna sprawa... nawet kupno tutaj na miejscu tez poniekad staje sie problemem- poniewaz duzo miast amerykanskich zabrania wysylania, w ogole obrotu wiatrowkami, czesciami do nich, itp. po prostu paranoia jakas... :shock: :evil:
Ooo... takie sa ograniczenia: http://www.pyramydair.com/shipping-restrictions
Latwiej kupic "klamke" na rogu niz legalny sprzet... mam na mysli duze miasta NY, Chicago, Philly... zreszta wiecej w linku...
Dzieki i pozdrawiam...
:-D
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
TEX
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1199
Rejestracja: 10 stycznia 2004, 22:40
Tematy: 6
Lokalizacja: Zach. Polska.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: TEX »

Bardzo ładny ten Twój Cros'ik Kolego i to nijako już z pudełka.
Gratuluję i cieszę się, że przybył kolejny strzelec tego wdzięcznego w użytkowaniu pistoletu.
Napisałeś (fragment):
...i zapewniam Was, ze po jego "dopieszczeniu".... bedzie cod, miod, malina i orzeszki...
Zapraszam więc do działu testy w temacie pistoletów Cros'a, gdzie będziesz mógł porównać osiągi swojego "pupila" :-) z innymi na tarczy lub strzelając do jedynie słusznego napoju.
Ja ze swojej strony spróbuję swoim "polsko-angielskim-custom", sprostać lufie LW Twojego Crosa - chociaż przewiduję, że łatwo nie będzie.

Pozdr. TEX :-).
Strzelectwo pojmuję jako... jedną z wielu form wypoczynku/relaksu.
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2544
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: adnikauto »

Dzieki TEX... :-D

Cross jest w drodze do Tima....a tak naprawde to dzisiaj... 5.09. powinien go otrzymac... zobaczymy co powie tym razem na "rekodzielo" Crosman Custom Shop... :?:

Prosilem Tima o najlepsze komponenty (czytaj Don Cothran- http://www.cothranmachine.com/).... ale nie chce tutaj udawac "eksperta" bo nim nie jestem jak rowniez i "wyborowym strzelcem".... ot... po prostu zaczalem przygode z wiatrowkami i chcialbym miec jakas przyzwoita powtarzalnosc- a nie "raz w pniaka a raz w liscia" jak to ktos madry powiedzial... :) i radosc z posiadania dobrego sprzetu i to tyle....

Biorac pod uwage szybkosc z jaka "wyplywa" kasa na wspomniane zabawki- to raczej bedzie ostatni moj "sprzet"... przynajmniej dopoki nie zlapie "oddechu"... ;laughing: a poza tym duzo czasu poswiecam na czytanie, zeby zapoznac sie z tematem- bo jak sam widze na forum co drugi z Was to strzelec/rusznikarz... ;laughing:

TEX dzieki kolego... ale nic sie nie martw- gdyby lufa mogla "sama" strzelac to pewnie bylbym najlepszym strzelcem... ;laughing: ;laughing: ;laughing: ale poki co to raczej ja "jej" bede "przeszkadzal"... ;| Bardzo chetnie "rzuce" okiem na testy... sam bede mogl cos powiedziec jak sie "wstrzelam" w sprzeta... ale spoko tarcze czekaja...

Obrazek
Obrazek

Tez "custom made".... ;laughing: ;laughing: ;laughing:
Tak wiec jak sami widzicie jestem gotowy... ale dobrze bedzie jak sie "czarnego" bede trzymal... na wiecej nie licze... no i zeby szyb w piwnicy nie potluc (znowu)... :)

Bede robil "updaty" w tym temacie w miare nowych "nowosci"... :-D
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Atomic
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 359
Rejestracja: 30 marca 2004, 13:11
Tematy: 23
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Atomic »

Jak chciałeś strzelać do tarczy to nie lepiej było od razu iść w jakiegoś matchowca? Przerabiasz tico na golfa.
4.5 mm, 5.5 mm
rc.poznan
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Post autor: rc.poznan »

Chyba na razie to tarcz tylko po to aby sprawdzić powtarzalność, w końcu to jego pierwsza wiatrówka, a na początku trudno wiedzieć w którą drogę pójść :)
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2544
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: adnikauto »

Atomic pisze:Jak chciałeś strzelać do tarczy to nie lepiej było od razu iść w jakiegoś matchowca? Przerabiasz tico na golfa.
Nie, nie... to nie moja liga... w moim przypadku Crosman to raczej sprzet wielozadaniowy "do wszystkiego" a w szczegolnosci do wyrabiania sobie celnosci oka i "fanu", nie mam inklinacji zeby porownywac sie z wiatrowkami za $1200- 1500... to nie moja liga... i umiejetnosci- ten sprzet i tak mnie przerasta... :) jak napisalem powyzej- bede szczesliwy jak "sie bede trzymal czarnego" na tarczy... a puszki i butelki tez sa w zasiegu mojej uwagi... a do takich zadan szkoda naprawde drogiego specjalistycznego sprzetu... :-D

A tak mam szanse na bycie "miszczem" w niszczeniu "opakowan aluminiowych"... ;laughing:
zartuje oczywiscie... :P

EDIT:

rc.poznan- oczywiscie masz racje... moje cele sa proste, strzelac, czytac, strzelac, czytac.... i miec "radoche".... a nie udawac kogos kim nie jestem... :)
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
TEX
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1199
Rejestracja: 10 stycznia 2004, 22:40
Tematy: 6
Lokalizacja: Zach. Polska.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: TEX »

Atomic pisze:Jak chciałeś strzelać do tarczy to nie lepiej było od razu iść w jakiegoś matchowca? Przerabiasz tico na golfa.
To prawda - Największym mankamentem, nie do "przeskoczenia" w tej konstrukcji, jest prymitywne urządzenie spustowe (w każdym razie w moim).
Sporo nad tym myślałem ale temat usprawnienia spustu wydaje się nie do przeskoczenia bez b.wysokich kosztów.
Poległem więc i dokupiłem... matchówkę :-).
Ciekawe jak w tym "amerykańcu" Kol. adnikauto, zmieniono coś czy pozostawiono bez zasadniczych zmian ?

TEX.
Strzelectwo pojmuję jako... jedną z wielu form wypoczynku/relaksu.
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2544
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: adnikauto »

W tej kwesti wypowiem sie jak pistolet wroci z tuningu od Tima (patrz wyzej)... i jak rowniez napisalem powyzej...."Prosilem Tima o najlepsze komponenty (czytaj Don Cothran- http://www.cothranmachine.com/)".... wiec za wczesnie na jakiekolwiek oceny... wysokosc rachunku o tym zapewne zaswiadczy.... :) :)
Ostatnio zmieniony 07 września 2013, 07:56 przez adnikauto, łącznie zmieniany 1 raz.
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2544
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: adnikauto »

Witam,

Moj 2300KT jest u Tima.... Mam teraz nieograniczone niczym mozliwosci stuningowania tego pistoletu... Tak sie zastanawiam co w nim ulepszyc, w ktora strone isc??? Wasze sugestie???

Tutaj macie pomysly na usprawnienie... airgunartisans(kropka)com

Najprawdopobnie bedzie zainstalowany spust z GMAC... lub Don Cothran... czy "isc" w polerke czy zostawic jak jest... jakie przyrzady celownicze, Red Sight Dot, scope, czy Wiliams sight...???

Prosze Was o wszelkie sugestie na ten temat.... jakbyscie Wy budowali sprzet dla siebie w co byscie inwestowali.... zalozenie jest nastepujace- to ma byc pistolet dla przyjemnosci jego uzytkowania, nie sluzy i nie bedzie sluzyl tylko i wylacznie jako "tarczownik", ma byc sprzetem uniwersalnym, do tarczy, puszek, sywetek zwierzakow... chyba wyrazilem sie jasno... :-D i byc przedmiotem dumy jego posiadacza! ;laughing:

A wiec... propozycje???

P.S. Admin szaleje... znowu mam ograniczenie na zalaczanie linkow... moze by tak admin troszke "wyluzowal"... byloby znacznie przyjemniej... ot taka moja sugestia... :P
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
miesnyJez
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 209
Rejestracja: 26 marca 2012, 15:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: miesnyJez »

Witam,

1. Odnośnie modyfikacji.
Pistolet masz u speca więc to on powinien doradzić co się powinno w nim zmienić.

2. Przeznaczenie.
Masz podobne założenia co ja rok temu. W stopce widać co kupiłem i powiem szczerze, że nie czuję obciachu strzelając do puszek. Można w niej przecież wyciąć jakiś ładny obrazek - ":)", albo przeciąć w pół :P

Szkoda, że kolega nie trzymał w ręku matchówki, w innym przypadku nie byłoby tego tematu :)

Pozdrawiam,
Jeż
AA PS 4,5 Lazaglide Hogana + SS 10x42
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2544
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: adnikauto »

Miesny Jezu- masz swietny nick... :) :) :) naprawde uwielbiam takie nicki... ;laughing:

Wszystko sie zgadza, wyslalem Timowi 10 punktowa liste... moich spostrzezen/usprawnien...
Ostatni raz uzywalem broni w wojsku i byl to KBK-AK MS w latach 82-84 od tamtej pory nie strzelalem... i nie zamierzam z nikim rywalizowac- jedynie sam ze soba...

Dlatego potrzebuje sprzetu uniwersalnego... zobaczymy co Tim odpowie i zasugeruje... poki co zaczal "chodzic" mi po glowie celownik laserowy... ;laughing: na "dokladke"... a matchowki w lapkach nie mialem to prawda... na razie nie odczuwam takiej potrzeby... :P

Dzieki za opinie....
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”