Diopter FWB

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Shotcalling
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 42
Rejestracja: 18 października 2021, 06:17
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Diopter FWB

Post autor: Shotcalling »

Witam,
Panowie chciałbym zrobić przegląd dioptera FWB ale tylko pod warunkiem, że nieinwazyjnie dostanę się do środka. Chcę skontrolować stopień zużycia podzespołów, ślady korozji na elementach stalowych (sprężyny, śruby regulacyjne, blaszka retencyjna) i wymienić smar (widać jakieś stare mazidło/mydło).

Odkręca się jedną śrubkę i zdejmuje osłonę ale dalej wychodzi na to, że bez wybicia prowadnic/sworzni po których chodzi blok dioptera chyba się nie obejdzie. Zresztą jedna prowadnica musi chodzić luzem ale tylko w niewielkim zakresie, żeby móc zdjąć osłonę - chowa się tylko na 1cm i koniec. Zanim podejmę decyzję na użycie "siłowych argumentów" wolę się zapytać bo może jest coś o czym nie wiem a "intuicja grzebacza zwodzi mnie w kierunku młotka". Ktoś pomoże?

Obrazek

Obrazek
Rlyeh
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1556
Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 19:39
Tematy: 70
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Diopter FWB

Post autor: Rlyeh »

Nie wszystko musi być rozbieralne i niektórych rzeczy nie warto rozbierać. Wyczyść jak teraz możesz, daj na skraje regulacji i też wyczyść, możesz kapnąć czymś, i tyle.
Ten diopter ma chyba nowocześniejszą konstrukcję niż blaszkowe Haenelki - kulka i zapadka - to ciężko zajechać, bo całe szczęście elementów podlegających tarciu nie robiono wtedy z alu.
Awatar użytkownika
Linek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1004
Rejestracja: 02 czerwca 2011, 00:11
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Diopter FWB

Post autor: Linek »

Nie rozbierałem nigdy ale jak działa to bym nie ruszał.

Z fotki wygląda że wykręcasz muszlę przeziernika i blaszkę w bok wybijasz.
Shadow, CZP10F, CeGlock 19 PH5, Tanfoglio, Luger P08, VIS ,TT Radom, S&W 38 spec, Rak, Tikka Sporter, Stag, Mauser 1939, 2xSzwed 6,5x55, Bock Fair ,Mosin Buss, CZ457. CZ557, ATA Sporter UZI.Sporo tego było
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”