Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Feinwerbau, FWB 800 FT

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
ravkill
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: ravkill » 2015-06-02, 23:37

RobFra pisze:[
Dziwimy się... Przynajmniej ja, ale jestem ciekaw wzoru. No i analiza drgań w alu FWB P800 Ft i np. w drewnie np. S400. Hmm, a to nie zima.

Drgania, znając długość lufy idzie chyba określić wpływ w minutach katowych, a te chyba idzie przeliczyć na rozrzut na znanej odległości do celu. Matematykiem wybitnym nie trzeba być, zapewniam. Trzeba znać tylko maksymalne wychylenie drgającej lufy, jej długość i odległość do celu. Ale na określenie tego, trzeba mieć filmik z widoczną drgającą końcówką lufy (reszta mnie nie interesuje) i znać jej długość oraz odległość od celu. Wymiary lufy, też by się przydały, co by wyliczyć jej maksymalne wychylenia i ich maksymalny wpływ, na rozrzut..

P.S. Dzięki za filmy, ale z tego co podesłaliście, tematu ewentualnie dotyczy link z EV 2
https://www.youtube.com/watch?v=dUAUxuV4AFo. Albo jestem śleby, albo zadnego mierzalnego grania lufy, nie wykryłem. Film jest niestety w podłej jakości. Springi i verminatora z 1200 fps w cal 22 możemy chyba pominąć. Temat sensu zastosowania długiej lufy w wiatrówce sprężynowej, jest znany na forum i nie ma sensu się na ten temat rozpisywać.

Zakładając, że lufa drga przy strzale, co najmniej tak jak optyka, wynika, że maksymalny wpływ drgań facowego steyera hp, w calibrze 20. na dystansie 100m, to 1,5 cm. Jesli drgania lufy, są większe, to i ich wpływ będzie większy. Zakładam, że opis filmu w necie, jest prawdziwy:

dowód:
https://www.youtube.com/watch?v=wuwTGJuR4jI

Tak czy siak, niestety wygląda, na to, że wpływ drgań jest dość znaczny i kolejny raz, "misiamy" i nadal nie wiadomo, co lepsze, długie, czy krótkie. Szczerze powiedziawszy, zniechęciłem się, do montażu lufki 60 cm w crickecie. Na pocieszenie, w limicie drania i kop, będzie mniejszy, ale nawet jeśli wyniesie "głupie" 0,5 cm, to i tak jest to sporo, bo mamy 2,5 mm rozrzutu na 50 m, wynikającego z samych drgań lufy... Fwb 800 robi ponoć 4 mm rozrzutu w realu...
Ostatnio zmieniony 2015-06-03, 17:32 przez ravkill, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Leszek Willi Do

Postautor: Leszek Willi Do » 2015-06-03, 11:54

Znakomite są te filmy.
Jestem po przestrzeliwaniu 64 cm lufy i stwierdzam:
1) punkt trafienia na 50 m obniżył się o 2 cm. przy tej samej vo (242m/s). Jest to chyba wynik "zwisu lufy", gdyż nie jest ona nigdzie podparta.
2) musiałem obniżyć do 79 bar ciśnienie w komorze strzałowej. Karabin strzela o wiele łagodniej, mniej skacze .
3) musiałem pomniejszyć komorę strzałową ( tzn. powrócić do oryginalnej o 1/3 pojemności komory z przed wymiany lufy)
4) zmniejszyłem napięcie sprężyny zbijaka , gdyż po wymianie lufy vo skoczyła mi z 242 do 253 m/s.

Z poduchy i z klęczącej widzę poprawę skupienia na 50 m.
Dzisiaj strzelam stojącą ( to dopiero się zacznie).

Generalnie rzecz biorąc: pozostaję przy 64 cm.
PS.
Witek ma dużo racji.
będzie lepiej

yaro

Postautor: yaro » 2015-06-03, 12:13

Obniżenie punktu trafienia - obstawiam ugięcie lufy pod własnym ciężarem.

Przy stojaku może się okazać potrzebna drobna zmiana techniki strzału, ściąganie spustu minimalnie przed wejściem w cel i standardowo jak we wszystkich - dążenie do utrzymania w celu po strzale.

Awatar użytkownika
Leszek Willi Do

Postautor: Leszek Willi Do » 2015-06-04, 21:14

Też myślę że ugięcie lufy.
Przy 242 m/s.stary opis lunety do lufy 42, pokrywa się w całości i na szczęście nic nie muszę przestawiać za wyjątkiem wieży , co nie jest problemem. W S&B to przewidzieli.
Stojąca.
Lepiej poszło niż na 42. Karabinek bardziej idzie na lufę i w sumie jest bardziej stabilny. Nie jestem ekspertem od stojącej. Zobaczymy na zawodach.
Generalnie rzecz biorąc - ludzie - " kupójta " FWB i po roku przeróbek,adaptacji,nerwów i kociokwiku może dojdziecie do wniosku że z " tego" da się strzelać. ;laughing:
będzie lepiej

Awatar użytkownika
Włamywacz.P.S

FWB 800

Postautor: Włamywacz.P.S » 2015-06-04, 21:43

Jak widać Leszek potwierdza wszystkie moje wnioski . :mad: Czyli mit został OBALONY . :) Szkoda że trwało to tyle LAT . :cry: POZDRO
popraw to co inni spieprzyli

Awatar użytkownika
Włamywacz.P.S

FWB 800

Postautor: Włamywacz.P.S » 2015-06-04, 22:07

Przestudiowałem prawie wszystkie karabinki oczywiście te z górnej półki . Zaprojektowałem i wykonałem stojak do przestrzeliwania , wyważarkę do karabinków z lunetą i wiele innych osprzętów ułatwiających strzelanie . Więc wiem co mówię a tu co mnie spotkało . A te wszystkie naukowe wywody są bardzo piękne i co z tego jak karabinek strzela lepiej i celniej . Filozofowanie tu na forum do niczego dobrego nie prowadzi jak samemu się wszystkiego nie opracuje tylko powtarza po innych głupoty . POZDRO

Awatar użytkownika
hexer
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontaktowanie:

Postautor: hexer » 2015-06-05, 10:35

Problematyka dobierania przez FWB lufy do śrutu w Leszkowej 800'ce:
nigdy takiego nie było!
Jedynym "dobraniem" było fabryczne ustawienie zażyczonej przez Leszka prędkości na takim a nie innym śrucie.
Owszem, były rozmowy na temat dobrania lufy (w kwesti celności na danym śrucie), ale po wyjaśnieniu jak się to odbywa i ile kosztuje, temat się skończył.

Ciekawą historię z dobieraniem miał Artiom Chadżybekow. Spędzili cały tydzień u Walthera, przestrzelali wagon amunicji (.22) RWS i wreszcie znaleźli. Tę jedyną lufę i pasującą do niej partię amunicji. Amunicji wzięli od razu jakąś tonę a lufę wieźli jakby była z najkruchszego materiału...
No i co im z tego przyszło oprócz straty czasu i pieniędzy?
Na cle rosyjskim pan celnik przypier...olił stalową sztancą i 2-kilowym młotkiem jakąś grafikę na lufie w dość newralgicznym jej miejscu.
Od tego momentu lufa stała się niewrażliwa na amunicję. Czy za 1 czy za 1000 rubli za nabój, strzelała tak samo parszywie.

Awatar użytkownika
Młynek

Postautor: Młynek » 2015-06-05, 11:22

Łot ku... technika ;laughing: :wink:
COLT Łódź
22LR, 9X19, 38/357 Magnum, 223Rem, 308Win

Awatar użytkownika
ravkill
Kontaktowanie:

Postautor: ravkill » 2015-06-05, 12:30

Młynek pisze:Łot ku... technika ;laughing: :wink:

Nie technika, stan umysłu....

Awatar użytkownika
lorak

Postautor: lorak » 2015-06-05, 23:11

Dlatego, ja już wcześniej posłuchałem Piotrka
i mam lufę w Steyrku 60cm, a w Waltherku 56cm :idea: :)

Pozdrawiam.
... trochę stali, drewna, szkła i dużo amelinium ...
Mój arsenał, moja tajemnica.

Awatar użytkownika
Włamywacz.P.S

FWB 800

Postautor: Włamywacz.P.S » 2015-06-05, 23:24

Dzięki Karol to wielka ulga że choć jeden Kolega posłuchał i skorzystał z ogromu mojej ciężkiej pracy . :) Szkoda że nie napisałeś o swoich doświadczeniach . :cry: POZDRO

shooter3

Postautor: shooter3 » 2015-06-12, 00:07

Włamywacz, nie wątpię w ogrom pracy, który wykonałeś, jednak proszę, abyś nie generalizował. Długa lufa może być OK do konkretnego zastosowania i w konkretnym układzie, na który wpływ ma mnóstwo czynników.

Masz tu przykład grupy na 150 jardów z czeskiego Vulcana bulla:

Obrazek

Lufka ma 45 cm. Prawie fifka od peta.

Przykro mi, że nie dopuszczasz do siebie innych teorii a hołubisz tylko Walthera z długą lufą, ciesząc się niezmiernie jak ktoś Ci przyklaśnie, jednocześnie poddając w wątpliwość koszerność fifek.
Ostatnio zmieniony 2015-06-12, 00:28 przez shooter3, łącznie zmieniany 2 razy.

mmx01

Postautor: mmx01 » 2015-06-12, 00:15

Jaka fifka... normalnie lufy (nie long) mają 450mm... np. Steyr jako długą ma 550mm... powyżej to już wydumki na zamówienie.

Miałem 2 lufy dobrane z partiami śrutu 450 i 550 obie po parę złotych, że nie wspomnę lufki hw100 430 chyba. Zostałem przy 450.

M
BN 10-50x60 + CHALLENGE
HW40 + HK3204

Awatar użytkownika
duber

Postautor: duber » 2015-06-12, 06:26

Lufa 41 cm 50m w bezwietrzny dzień' :)
Postawa hmm z dachu samochodu czyli nie do końca stabilna,bywało lepiej z bipoda ale foty nie mam
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Roar

Postautor: Roar » 2015-06-12, 10:02

lufa steyr 450mm
10 strzałów 50m
imadło, tunel