Feinwerbau, FWB 800 FT

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
ravkill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 6032
Rejestracja: 18 listopada 2003, 01:42
Tematy: 133
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: ravkill »

szambi pisze:To ja sobie siekne do Ripleya taką 8 m. Przy najbliższych celach nie będę musiał używać srutu.
Bez przesady, ale jak miałem hw 100 lang, z nakręconym tłumikiem, można było fajnie rozgarniać trawy i krzaki...
Awatar użytkownika
szambi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2875
Rejestracja: 01 maja 2005, 22:03
Tematy: 27
Lokalizacja: Celestynów Pogorzel
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: szambi »

Włam.
Musisz strzelać cały tor FT ze stojaka, zostaniesz Mistrzem Świata.
Air Arms EV2
Awatar użytkownika
Włamywacz.P.S
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1058
Rejestracja: 05 września 2006, 22:35
Tematy: 33
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

FWB 800

Post autor: Włamywacz.P.S »

Darcie Łacha to fajowa zabawa ale mnie to nie rusza wręcz śmieszy bo dla mnie to żaden wyczyn . :) A ja mam świadków i to wielu bo bardzo często strzelam ze stojącej na taki dystans i do kapsli po koli . :mad: Jak jestem w formie i wypoczęty to trafiam częściej jak pudłuje . :mad: Ale w Waszych główkach to się nie mieści bo nawet nie próbowaliście . :027: A co do wyników na zawodach to całkiem inna bajka jak laicki na luźnym treningu . :) I jeszcze jedno jak ktoś ma ochotę i wątpliwości to zapraszam na odwiedziny mojej piaskownicy . :mad: Maczo będzie mógł spróbować i osobiście POŚWIADCZYĆ . :) POZDRO
popraw to co inni spieprzyli
Awatar użytkownika
Włamywacz.P.S
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1058
Rejestracja: 05 września 2006, 22:35
Tematy: 33
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

FWB 800

Post autor: Włamywacz.P.S »

Jutro jedziemy na zawody WOJSKOWE zabieram swój najlepszy karabinek i na koniec postaram się strzelić trzy postawy na 100 m dla jaj oraz frajdy . :) Bo trzeba się bawić i sprawdzić możliwości karabinka a nie szablonowo trzymać się forumowych mitów . :027: POZDRO
popraw to co inni spieprzyli
Awatar użytkownika
Qbuś
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 521
Rejestracja: 02 września 2007, 13:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław\Muchobór
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Qbuś »

Włamywacz.P.S pisze:postaram się strzelić trzy postawy na 100 m dla jaj oraz frajdy . :) Bo trzeba się bawić i sprawdzić możliwości karabinka a nie szablonowo trzymać się forumowych mitów .
:piwo:
HW 30, Prosport, LGM -2, TX 200, FWB-600, IŻ-38, "GROM" i inne pier..ły.
"Lider", "Lidor", "lidur" (Germany :) )
Awatar użytkownika
szambi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2875
Rejestracja: 01 maja 2005, 22:03
Tematy: 27
Lokalizacja: Celestynów Pogorzel
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FWB 800

Post autor: szambi »

Włamywacz.P.S pisze:Darcie Łacha to fajowa zabawa ale mnie to nie rusza
No i słusznie. Osobiście w takiej sytuacji zarapowałbym nawet fragment kawałka ekipy "Pięć Dwa Dębiec": (...Chcesz ze mnie kpić ? Nie poczułem nic! Daj piii. Nie powiedziałeś tego w ryj ? To nie powiedziałeś nic!...)
Tym nie mniej, swoją drogą wyczynu gratuluję, gdyż sam osobiście tak nie potrafię. Jak uda mi się trafić w KZ 40 mm na 40 m ze stojaka, to śmiało mogę uznać to za sukces.

POZDRO :P
Air Arms EV2
Awatar użytkownika
Włamywacz.P.S
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1058
Rejestracja: 05 września 2006, 22:35
Tematy: 33
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

FWB 800

Post autor: Włamywacz.P.S »

Robercik spróbuj a przekonasz się że to nie taki trudne tylko trzeba przełamać opory psychiczne . :) POZDRO
popraw to co inni spieprzyli
Awatar użytkownika
szambi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2875
Rejestracja: 01 maja 2005, 22:03
Tematy: 27
Lokalizacja: Celestynów Pogorzel
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: szambi »

W tym względzie nie brakuje mi oporów psychicznych, brakuje mi natomiast umiejętności. Ale to podobno rzecz nabyta, więc mam nadzieję że nic straconego :-D .
Wracając do długości lufy nie jest źle, piątka z przodu (55 cm). Przynajmniej w Ripleyu, bo u mnie z racji wieku bywa różnie, zwłaszcza po kąpieli w zimnej wodzie :) .
Air Arms EV2
Awatar użytkownika
Leszek Willi Do
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1693
Rejestracja: 15 lutego 2009, 21:51
Tematy: 29
Lokalizacja: Chojnice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Leszek Willi Do »

Moje obawy dotyczące długości lufy i w związku z tym mniejszej stabilności szczegòlnie w pozycji stojącej nie potwierdziły się.
Wręcz odwrotnie. Obecnie na zawodach zaliczam przeciętnie 3/4 ,gdzie poprzednio zadowolony byłem z wyniku 2\4.
Bardzo rzadko wychodzę po za strefę zony i trafiam pomimo występujących wiatrów na torze.
Tak więc mogę stwierdzić,że lufa 64 jest lepszą od lufy 42.
Lufę 64 kupiłem przy pomocy Adama Benke i była dobierana do mojej amo.
Szukali jej przez 4 miesiące. Adam , dziękuję.
będzie lepiej
Awatar użytkownika
Włamywacz.P.S
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1058
Rejestracja: 05 września 2006, 22:35
Tematy: 33
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

FWB 800

Post autor: Włamywacz.P.S »

Myślę że post Leszka jasno i dobitnie masakruje mit o tym że długa lufa jest gorsza od krótkiej . :) :) :) Pozdrowienia dla inaczej twierdzących . :evil: :evil: :evil:
popraw to co inni spieprzyli
Pawel
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 29 listopada 2002, 11:34
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Pawel »

Włamywacz.P.S pisze:Myślę
A ja myślę że to zweryfikują zawody O np. MŚ - FT

Oby nie było jak na poprzednich MŚ np. tych we Włoszech :-D
Awatar użytkownika
Włamywacz.P.S
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1058
Rejestracja: 05 września 2006, 22:35
Tematy: 33
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

FWB 800

Post autor: Włamywacz.P.S »

Jest napisane jasno i wyrażnie z pełną weryfikacją . :mad: :mad: :mad: Pawel a Ty byłeś gdzieś na zawodach bo jakoś Ciebie nie pamiętam ? :027: :027: :027: A co do strzelania i wygrywania na zawodach to łatwo się mądrzyć ale tam na wynik wpływa tyle warunków że o tym mogą dyskutować tylko Ci co zaliczyli ich setki tak jak JA . :mad: :mad: :mad: POZDRO
popraw to co inni spieprzyli
Awatar użytkownika
duber
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8460
Rejestracja: 21 czerwca 2009, 17:03
Tematy: 40
Lokalizacja: Lubuskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: duber »

Paweł miał na myśli zapewne ze jeśli twierdzą tak dwie osoby to .... wiesz co ;)
308,223,22lr,9x19,9x18,12/70,
Awatar użytkownika
witboj
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 6036
Rejestracja: 02 sierpnia 2007, 22:12
Tematy: 158
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: witboj »

To dorzucę kamyczek. Miałem kilka luf do HW100, takiej samej długości. Jedne były nieco celniejsze, drugie nieco mniej, teoretycznie, bo jak już pisałem gdzieś wcześniej po zmianie śrutu na inna partie potrafiło się odwrócić. Skoro lufy tej samej długości róznią się od siebie to nie ma w tym nic dziwnego, że lufy róznej długości też się róznią. I może być tak, że karabin staje sie celniejszy po wymianie na dłuższa lufe bo... akurat ta lufa jest lepsza, posiadany śrut lepiej jej przypasował. Może być dokładnie odwrotnie -po zmianie na krótszą będzie lepiej, nie dlatego, że krótsza jest lepsza tylko dlatego, że to lepszy egzemplarz (lepiej spasowany śrut).

Musiecie to brać pod uwagę. Doświadczenia Leszka w żaden sposób nie udowania wyższości długiej lufy nad krótką. Na razie udowodniona jest wyższość jednego egzemplarza nad drugim.


Musielibyśmy mieć tak po 10 szt egzemplarzy luf tego samego producenta, dorobionych do tego samego karabinu, żeby wyciagnąć wniosek.

Trudno np. podejrzewać FWB czy Steyra, że przy takiej cenie karabinu oszczędzają na 5-10 cm lufy. Widocznie przeprwadzili badania i nie widzieli różnicy. Raczej nie mają kłopotu z ilością luf do testów. Natomiast pewnie też uwzględniają czynnik rynkowy i skoro jeden klient z drugim się upiera, że dłuższa jest lepsza ... to dlaczego nie zarobić na ich dobrym samopoczuciu. Tym bardziej, że do FAC i ak potrzebują dłuższych luf.
Awatar użytkownika
Dany
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1158
Rejestracja: 20 sierpnia 2006, 00:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Sanok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Dany »

długa lufa = lepsze wykorzystanie energii , to fakt .
Co do celności , jak dobieraliśmy śrut w bochuminie 3 siejery ( jeden z długa lufą ) i FWB
na różnych śrutach matrycach itp , nie było zauważalnej różnicy między seriami ( raczej kosmetyczna między 1 grosz a 20 groszy ) i piszę tu o paru seriach nie o jednej wy-celebrowanej
po mszy itp inaczej było z FWB .
opis z muchą mi się już znudził , więc będzie tak ...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”