Smarowanie wiatrówek sprężynowych

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Terrormachine
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 192
Rejestracja: 05 października 2015, 23:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Smarowanie wiatrówek sprężynowych

Post autor: Terrormachine »

Rozbieralem już B3,lufa oparta na pasku od spodni,reszta o podłogę,wyciągniecie zaślepki-trzpienia,nie wiem jak toto sie nazywa :) i już rozebrana panienka ;laughing: nie wiem,czy ktoś coś wymieniał,ale aż tak mocna nie jest,żeby to był FAC ;laughing: dzięki za radę :piwo:
AndrzejBreiwicz
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 03 września 2015, 15:21
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Smarowanie wiatrówek sprężynowych

Post autor: AndrzejBreiwicz »

Witam. Czy WSZYSTKIE elementy w wiatrówce sprężynowej uwalone tym bazowym smarem należy wyczyścić benzyną ekstrakcyjną? Łącznie z tłokiem i wnętrzem cylindra? A jak potem nasmarować wnętrze cylindra?
Awatar użytkownika
mildot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1398
Rejestracja: 01 września 2011, 12:35
Tematy: 44
Lokalizacja: Bemowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Smarowanie wiatrówek sprężynowych

Post autor: mildot »

Wszystkie. Wnętrza tłoka najlepiej nie smarować wcale...
Strzelam... bo lubię. ;)
AndrzejBreiwicz
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 03 września 2015, 15:21
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Smarowanie wiatrówek sprężynowych

Post autor: AndrzejBreiwicz »

a co z tym cylindrem odnosnie czyszczenia i smarowania j.w? Bo tłok i cylinder to przecież dwie różne rzeczy :583:
Awatar użytkownika
mildot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1398
Rejestracja: 01 września 2011, 12:35
Tematy: 44
Lokalizacja: Bemowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Smarowanie wiatrówek sprężynowych

Post autor: mildot »

Odpisywałem na szybko i stąd pomyłka. Chodziło mi oczywiście o wnętrze cylindra. Jeśli uszczelka jest z tworzywa to najlepiej nie smarować wcale lub symbolicznie.
Strzelam... bo lubię. ;)
AndrzejBreiwicz
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 03 września 2015, 15:21
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Smarowanie wiatrówek sprężynowych

Post autor: AndrzejBreiwicz »

A czy zewnętrzne boczne powierzchnie tłoka przesmarować delikatnie cieniutko molibdenowym czy nic nie smarowac tam?
Awatar użytkownika
mildot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1398
Rejestracja: 01 września 2011, 12:35
Tematy: 44
Lokalizacja: Bemowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Smarowanie wiatrówek sprężynowych

Post autor: mildot »

Tylko antykorozyjnie. Czyli smarujesz i wycierasz do sucha. Np . ręcznikiem papierowym.
Strzelam... bo lubię. ;)
Awatar użytkownika
hogan
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 2289
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 20:11
Tematy: 21
Lokalizacja: śląsk
Grupa: Ekspert Wiatrówki
Kontakt:

Re: Smarowanie wiatrówek sprężynowych

Post autor: hogan »

rzabba pisze: Może kopie bo ktoś wstawił sprężynę z traktora i masz faca. generalnie za kopanie odpowiada zespół uszczelka-sprężyna-kapelusz.:
Nie tylko, najistotniejszą sprawą jest waga tłoka i otwór wylotowy w cylindrze, potem te sprawy o których piszesz :one:
Pozdrawiam Waldemar.
www.airgunservice.pl
AndrzejBreiwicz
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 03 września 2015, 15:21
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Smarowanie wiatrówek sprężynowych

Post autor: AndrzejBreiwicz »

Witam ponownie.

Po długim czasie od kupienia wiatrówki, pierwsze rozkręcenie, odkonserwowanie i zakonserwowanie właściwe, wraz ze złożeniem, dobiegło końca.
Właśnie wystrzeliłem pierwszy raz dla kontroli czy mechanizm spustowy przy naciągu sprężyny działa jak trzeba. Niestety przy wystrzale zaobserwowałem dwie niepokojące rzeczy. Jedna to jakby wyprysk rozpylacza z lufy a druga smród delikatny spalenizny. Niby objawy "dizla" ale cylinder wyczyściłem bardzo porządnie, przy smarowaniu sprężyny też uważałem żeby nie przedobrzyć (oczywiście jak już kolega radził wnętrza cylindra nie smarowałem) . Dodam tylko, że pierwszy strzał był z nasączonym pkb przecierakiem filcowym i śrutem za nim (bo był to ogólnie pierwszy strzał z karabinka) w celu odkonserwowania lufy.
Pisze ze zniecierpliwieniem i przerażeniem bo strasznie dużo czasu, nerwów i cierpliwości kosztowało mnie zrobienie tego wszystkiego, a żeby pojechać na dłuższe strzelanie i sprawdzić czy po prostu była to specyfika pierwszego strzału z przecierakiem, na razie nie mam możliwosci bo mieszkam w mieście. Z tych przyczyn gorąco proszę o odpowiedź specjalistów czy jest nadzieja, że czegoś nie spieprzyłem.

Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9714
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Smarowanie wiatrówek sprężynowych

Post autor: Senio »

AndrzejBreiwicz pisze: Z tych przyczyn gorąco proszę o odpowiedź specjalistów czy jest nadzieja, że czegoś nie spieprzyłem.
Pierwsze 10 strzałów jest decydujące. Jeśli zapach spalenizny nie minie a w lufie będzie żółto, lub będzie wręcz dym wylatywał, to znaczy że jest diesel i przesadziłeś ze smarami.
Awatar użytkownika
hogan
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 2289
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 20:11
Tematy: 21
Lokalizacja: śląsk
Grupa: Ekspert Wiatrówki
Kontakt:

Re: Smarowanie wiatrówek sprężynowych

Post autor: hogan »

Dokładnie jak Senio pisze.
Ale dodam swoje : smar na sprężynie nie ma nic do Diesla ! najpierw jedna kropla oleju na uszczelkę tłoka i wkładamy tłok do połowy cylindra, potem smarujemy smarem tylną jego część, wtedy wiadomo że komora sprężania jest OK i Diesla nie może być.
Piszę to już po raz kolejny i myślę że ostatni 8-)
Strzelanie z przecieraka jest wedle mnie bez sensu, najlepiej chcąc wyczyścić lufę przeciągnąć kilka razy szmatkę przywiązaną do mocnego sznurka, wtedy jest tak jak powinno być.
Pozdrawiam Waldemar.
www.airgunservice.pl
AndrzejBreiwicz
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 03 września 2015, 15:21
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Smarowanie wiatrówek sprężynowych

Post autor: AndrzejBreiwicz »

Dziekuję wszystkim za porady. Okazało się, że to była kwestia tylko paru strzałów. Przeczysciłem lufę szmatką na żyłce (na prawdę świetny sposób) i już nic nie czuć po strzale. Hatsan wreszcie skończony i można się zabrać za strzelanie :)

Pozdrawiam.
Terrormachine
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 192
Rejestracja: 05 października 2015, 23:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Smarowanie wiatrówek sprężynowych

Post autor: Terrormachine »

Dzięki wielkie za pomoc i rady.Chinkę poprawił mi zacny kolega kewalsPL i chodzi leciutko,nie kopie aż tak przy strzale.A co do sprężyny...to ktoś ją wcześniej kątówką potraktował :roll: ale kolega Wiesiu odwalił kawał dobrej roboty,bo strzela teraz celnie,a i kultura pracy o niebo lepsza,jakby nie ta sama wiatrówka...a to tylko chinka przecież...Pozdrawiam Wiesiu :piwo:
kris2682
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 28 grudnia 2015, 18:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Smarowanie wiatrówek sprężynowych

Post autor: kris2682 »

Ludzie jest gdzieś dostępna "wizualizacja" prawidłowego smarowania konserwowania. Chodzi mi o filmiki ewentualnie zdjęcia. Nie mam pojęcia jak się do tego zabrać w pierwszej wlasnej wiatrowce.
rzabba
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 109
Rejestracja: 03 stycznia 2015, 02:52
Tematy: 0
Lokalizacja: Żyrardów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Smarowanie wiatrówek sprężynowych

Post autor: rzabba »

Wizualizacja jest dostępna na youtube, stronach tematycznych i forach takich jak to :033: Jak napiszesz co to za sprzęcior to będzie łatwiej pomóc. Nie umiesz rozebrać, czy nie wiesz ile, gdzie i czym smarować?
4,5mm, 9x19, 12x76, .223
VIS Lipno, Braterstwo.eu
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”