HW97 KT Black Line

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Peter77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 70
Rejestracja: 06 września 2020, 13:56
Tematy: 13
Lokalizacja: lubelskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

HW97 KT Black Line

Post autor: Peter77 »

Witam. Mam w planach nieco upiększyć swój karabinek. Po pierwsze wymienić oryginalną osłonę spustu, która jest nie wiadomo z czego. Na pewno nie z metalu. Mosiężną mam zamiar ją zastąpić, by się ładnie komponowała ze spustem i śrubą regulacyjną. Kol. Merkury się zajmuje takimi rzeczami, jak mi wiadomo. Poza tym chciałbym wymienić też stopkę na regulowaną...również z mosiądzu. Montaż osłony nie powinien stanowić problemu raczej, ale ze stopką trudno powiedzieć jak to być może. Wersja KT w drewnie ma kolbę jednolitą/ pełną. Polimer jest w środku pusty, lecz jeśli otwory będą we właściwym miejscu, powinno być dobrze myślę. Tylko czy nie będzie to wyglądało zbyt kiczowato, bądź tandetnie ? Może który z grona Kolegów ma coś na ten wzór ?
Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9714
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: HW97 KT Black Line

Post autor: Senio »

Rzecz gustu. O gustach się nie dyskutuje. Dla mnie plastikowa osada już go dyskwalifikuje. Dla innego będzie najładniejsza. Tak samo jak i reszta dodana tu i tam czy to ze smakiem czy bez.
jasnosc
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 16 września 2021, 11:45
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: HW97 KT Black Line

Post autor: jasnosc »

Osobiscie lubie syntetyki czarne. Tak po prostu.
Jesli jednak osada w drewnie jest szlachetna to wtedy wlaczaja mi sie hamulce. W przypadku takich przecietnych osad drewnianych nie mialbym watpliwosci (jesli ten syntetyk jest ladnie wykonany, a nie wyglada jak z odpustu ze straganu z diabelkami wziety) i zmienil.
Mam HW50 w osadzie z FWB, ktora byla kupiona juz przez kogos lakierowana na sreberko (podklad, lakier profesjonalnie). Przemalowalem ja na czarno i jest pieknie po prostu. Niby szkoda ladnego laminatu ale ktos juz wykonal pierwszy krok - i okazalo sie, ze to bomba.
Sprobuj, zawsze mozesz wrocic do oryginalu nie?
Peter77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 70
Rejestracja: 06 września 2020, 13:56
Tematy: 13
Lokalizacja: lubelskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW97 KT Black Line

Post autor: Peter77 »

Sprobuj, zawsze mozesz wrocic do oryginalu nie?


Jeśli przemaluję osadę z laminatu np. na czarno , a miałem zamiar tego dokonać w HW100, tzn. najpierw kupić karabinek potem lakierować, to do oryginału już się raczej nie powróci. Gdyby HW100 robili w osadzie całkowicie syntetycznej, nie z tymi gumowymi dodatkami, to brałbym od razu...
jasnosc
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 16 września 2021, 11:45
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: HW97 KT Black Line

Post autor: jasnosc »

Moge Ci tylko powiedziec, ze jesli profesjonalnie pomalujesz osade z laminatu na czarno to bedziesz wniebowziety jaki efekt bedzie.
Nie da sie zjesc ciastka i miec ciastko - :/
rokasa58
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 595
Rejestracja: 25 lutego 2016, 10:34
Tematy: 4
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW97 KT Black Line

Post autor: rokasa58 »

Mam osady drewniane w oleju i polakierowane,mam też Crowna w syntetyku i ta osada najbardziej mi odpowiada.
Raz,że trudno ją uszkodzić a dwa,w dotyku jest b. "ciepła"
A wracając do pytania o stopkę,podniosłem w prosty sposób bakę i przy wysokim montażu stopka jest na zero.
Obrazek
ONE SHOOT ONE MOMMENT NO MISS
Awatar użytkownika
AndyOO
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1164
Rejestracja: 13 września 2008, 15:08
Tematy: 15
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW97 KT Black Line

Post autor: AndyOO »

jasnosc pisze: 21 września 2021, 08:26 ...Nie da sie zjesc ciastka i miec ciastko - :/ ...
Opowiadasz, wystarczy kupić dwa i zjeść tylko jedno :)

Sorry za offtop, ale nie mogłem się powstrzymać :-D

Co do osad polimerowych, to ja też je lubię, nie za piękno i nie za wygląd, po prostu za to, że można je gorzej traktować niż te drewniane, szczególnie olejowane i jeszcze w orzechu :idea:
Gdzie to trzeba o to dbać, wystrzegać się opadów atmosferycznych itp., itd..
Polimer wystarczy przetrzeć na czysto i już, no i w wersji lakierowanej drewno zwykle się ślizga w łapie, a polimer mniej :idea:
Oczywiście są to moje prywatne odczucia i nie zamierzam dyskutować z purystami, którzy hołdują jedynie drewnu na osadę, mają do tego prawo :wink:
Kompromisem będzie tutaj laminat, mniej podatny od drewna na uszkodzenia :idea:
SQ7OO
I żeby nie było, ja świetnie strzelam, tylko rzadko trafiam :502:
Peter77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 70
Rejestracja: 06 września 2020, 13:56
Tematy: 13
Lokalizacja: lubelskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW97 KT Black Line

Post autor: Peter77 »

Jednak zrezygnowałem z PCP. Nie będzie lakierowania. HW97 zostanie dopracowane, na ile to możliwe...
Ostatnio zmieniony 22 września 2021, 08:29 przez Peter77, łącznie zmieniany 1 raz.
jasnosc
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 16 września 2021, 11:45
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: HW97 KT Black Line

Post autor: jasnosc »

Peter77 - pomalowalem czarny mat bardzo cienko dwoma warstwami bezbarwnego, efekt super. Moge polecic / zasugerowac :idea: . Zrobisz jak Tobie bedzie najlepiej. 8-) Efekt jednak jest przedni.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”