Nowy Weihrauch HW110

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Poprzedni tematNastępny temat
Awatar użytkownika
witboj
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki

Re: Nowy Weihrauch HW110

Post autor: witboj »

Szybciej pognie się aluminium na szynie HW100 niż ten "plastik" na szynie HW110. To rzeczywiście jest prawdziwy "ballistic polymer"
Problemem jest co innego:
- większy odrzut niż w HW100
- nie umiem zdemontować lufy
- praktycznie brak części zamiennych - poza zamiennymi z HW100, uniwersalnymi (oringi, sprężyny talerzowe) oraz wybranymi, dostępnymi w jednym sklepie w Anglii
- jeszcze bardziej utrudniona regulacja energii

A tak ogólnie spisuje się Ok, już ze 2 lata mam i nie narzekam. Ale jak miałbym kupować nową to wolałbym używaną HW100. Żeby wybrać 110 musi być istotnie tańsza od HW100, bo HW100 jest zwyczajnie lepsza.
Z drugiej strony miałem wiele karabinków o wiele gorszych niż HW110...

sEE_JAy
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Post autor: sEE_JAy »

Jako że mój dopieszczony TX 200 zostanie ze mną raczej "na zawsze" to szukam dla niego jakiejś rekreacyjnej alternatywy. Mam problem z dostępem do wymarzonego AA Ultimate Sporter R Black więc szukam czegoś "podobnego". Warunek: PCP, SL, magazynek, +/- 10 serii z pełnego kartusza no i najlepiej coś ala "black tactical" ewentualnie laminat (ma też cieszyć moje oko:)) Sprzęt do rekreacji kiedy znudzi mi się machanie dźwignią naciągu w TXie ale i do zabawy z dziećmi - oddanie "serii" np. 10 strzałów bez zmiany pozycji.
Moją uwagę przykuł właśnie HW110T i TK ale właśnie wszędzie widzę że w porównaniu do HW100 wypada "blado".
Dziękuję wszystkim za opinie i oczywiście czekam na kolejne.
Zaznaczę że jak najbardziej jestem w stanie doinwestować w karabinek jeśli ma ze mną zostać na dłużej pytanie tylko czy Waszym zdaniem warto.

Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik

Post autor: Yurko »

Nie żartuj sobie. Nie wypada "blado" tylko właśnie "rekreacyjnie". Czy ktoś kupuje HW100 jako "rekreacyjną alternatywę"? Chyba tylko w wersji "BP"... ;laughing:
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)

Andrew13
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Post autor: Andrew13 »

Hw100 można dostać za porównywalne pieniądze jak 110.
Tak więc ja bym wybrał 100, do rekreacji super, 14 w magazynku :) a i na zawodach wstydu nie zrobi.

sEE_JAy
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Post autor: sEE_JAy »

A czy Waszym zdaniem jako że wersja T/TK w laminacie jest nowsza niż ST/ST-K to mogła zostać nieco poprawiona? Czy dalej to jest ten sam system?

Awatar użytkownika
Yurko

Post autor: Yurko »

Nie liczyłbym na żadne "poprawki". Z punktu widzenia producenta, ta wiatrówka nie ma żadnych wad. Miała być odpowiedzią na ogólną tendencję do zalewania rynku plastikiem i dlatego taka właśnie jest. Można by ewentualnie liczyć na jakieś uproszczenia serwisowe, typu "jak w tym do ch... wymienić lufę?"

Obrazek
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)

Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”