Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Moja nowa "chińska" Baikal MP-61

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

nowicjusz-amator
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Moja nowa "chińska" Baikal MP-61

Postautor: nowicjusz-amator » 2019-04-30, 14:24

:evil:
Witajcie. Jestem tutaj nowy więc zacznę od przywitania :516:
Czytam wasze forum od kilku tygodni i mój wybór padł na Baikal PM-61.
Przeszedł mi straszny szrot, muszka luźna, nawet po dokręceniu lata. Dodany jakiś bezpiecznik który też lata, śruby od góry plastikowe z rozwalonymi gwintami. Dzwoniłem do sklepu, rozmowa z Panem z ukraińskim akcentem i ma moje uwagi stwierdził, że oni tak teraz robią w Rosji. Jakość moim zdaniem gorsza od chińskiej. Na szybko filmik :
https://youtu.be/BQuj4jFvA-0

Awatar użytkownika
Ziemo
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Re: Moja nowa "chińska" Baikal MP-61

Postautor: Ziemo » 2019-04-30, 14:57

Orzeszku... :-/

Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontaktowanie:

Postautor: Cin91 » 2019-04-30, 15:14

Faktycznie szrotowato to wygląda... Jak zamawiałeś przez internet to masz 14 dni na odstąpienie od umowy kupna i zwrot. I tak bym zrobił na Twoim miejscu.
Jeżeli kupiłeś stacjonarnie to rękojmia!
I nie daj się znów wepchnąć w opcję "buy kał" ;laughing: Jak chcesz nadal ten model to zamów go ze sprawdzonego sklepu, np. od Eresa z SuperWiatrowki.
Steyr LG110 FT + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP

nowicjusz-amator
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: nowicjusz-amator » 2019-04-30, 15:50

Będę ją zwracał bo to jest tragedia. Wydawało mi się, że jak ktoś ma super sprzedawcę i 3500 pozytywów to będzie sprawdzony sklep.
Kupiłem tutaj :
https://allegro.pl/oferta/wiatrowka-bai ... witemShare

Nie twierdzę, że sprzedawca z premedytacją wprowadza w błąd. Ale jak taka jest jakość Baikal w tym momencie to podziękuję. Dodatkowo to jakiś "nowszy model" bo posiada bezpiecznik, który lata na prawo i lewo na filmiku.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2019-04-30, 17:25 przez nowicjusz-amator, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
czemar

Postautor: czemar » 2019-05-02, 08:08

Brak słów .
Stary Baikał ze stalowym blokiem jeszcze jakoś dmuchał i wygladał .
Ten to jest wydmuszka i pewnie ledwo pluje śrutem.
Miałem takiego jakiś czas temu nie było szału a przeszedł wszystkie możliwe tuningi u speców ;laughing:
Osobiście radzę to odesłać i kupić np.Hw30 lub Diankę 240 .
M.

Awatar użytkownika
mildot

Postautor: mildot » 2019-05-02, 16:17

O matko i córko! O co tyla lamentu robio!?

Bajkał jak mądrze zrobiony to fajny jest. Ja miałem dwa i teraz trzeci. Że stalowym blokiem nie był celniejszy niż ten pozostałe dwa z plastiku... ;)

Myszkę trzeba wcisnąć mocniej na wieloklin i skontrować nakrętką i będzie git.
Ta śruba plastikowa to tylko korek technologiczny i za nic nie odpowiada poza tym, że ma tam być.
Bezpiecznik to jakaś nowość. Jak Cię drażni to urwij bo i tak na nic nie potrzebny...
Najważniejsze w tym modelu to dopracować spust i napęd. Wtedy jest nieźle i daje sporo frajdy grillowo-ogródkowej. To nie jest sprzęt na zawody ani do tarczy więc nie stresuj się zbytnio. Po cenie też pewnie wiesz, że za wyższej klasy wiatrówkę płaci się kilka razy więcej?
Strzelam... bo lubię. ;)

nowicjusz-amator
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: nowicjusz-amator » 2019-05-10, 09:45

Wiatrówka odesłana, czekam na zwrot pieniędzy.
Wyjaśnienie sprzedawcy jest takie, że Baikal to szrot. W sumie nie ich wina.
Nie polecam więc tego BAIKALA.

Witamy

Wysłana przez Pana wiatrówka sprawdzona,usterki nie stwierdzono,sprawdziłem tez kilka innych egzemplarz tej wiatrówki,jednak jest to raczej cecha tej wiatrówki.
Zlecenie zwrotu należności zostało przekazane do księgowości.

Z wyrazami szacunku.

Menua.PL

Awatar użytkownika
coyote_x

Postautor: coyote_x » 2019-06-05, 14:53

Czy jest tu więcej użytkowników tych nowych wersji, którzy mogą potwierdzić lub zaprzeczyć, że jest obecnie gorzej niż było?

Kusi mnie taki iżyk w wersji od "Eresa" ale fajnie żeby to miało jakiś sensowny poziom, który nie będzie straszył.

Awatar użytkownika
Mc Gyver

Postautor: Mc Gyver » 2019-06-05, 16:25

Może zapytaj u źródła, czyli bezpośrednio Eresa, jak to jest z tymi nowymi egzemplarzami.
"Na starość dziwne mam pomysły, lecz chcę by ziemską mą godzinę, zegar odmierzał zwykły, co w sercu ma sprężynę."

Awatar użytkownika
zbisz41

Postautor: zbisz41 » 2019-06-05, 16:29

Dokładnie jak pisze Mc Gyver zapytaj Eresa , kolega Eres chętnie służy informacjami i ma dobry sprzęt -sam kupowałem u niego co nieco nawet tego iżyka .
Wydaje mi sie ze nie będzie sprzedawał badziewia które by musiał reklamować czy użerać się z słusznie niezadowolonymi kupcami ;laughing:
Hunter Team Śląsk
*-Steyr LG110+Burris 4.5-14x32 -*-FWB-150-*
Lepiej głupio zapytać niż coś mądrze ....spartolić ;laughing:

tom_n

Postautor: tom_n » 2019-06-05, 23:26

Cześć,

Mój, a właściwie mojego syna MP-61 ma swoje lata, lecz jest podobnie wykonany. A ponieważ kupiłem go z drugiej ręki więc myślałem że tę śrubę od góry ktoś wyrobił ;-) Mimo wszystko w tym przedziale cenowym uważam że jest to świetna pukawka, z rewelacyjnym spustem, do tego niezły pożeracz śrutu. Młody woli go od innych wiatrówek, w tym PCP. Mi jedynie przeszkadza zbyt krótki chwyt, no i mógłby być nieco cięższy.
Przy okazji - muszka też się tak obraca. Teraz przynajmniej wiem, że mam normalny egzemplarz ;-) Bezpiecznika brak, ale jeśli jest samoczynny po każdym strzale to może być irytujący jak podejrzewam. Mimo wszytko jeśli karabinek działa jak należy i jest celny to bym go nie skreślał, da się polubić.

Awatar użytkownika
coyote_x

Postautor: coyote_x » 2019-06-06, 10:14

Rozmawiałem z Eresem, jeśli dobrze zrozumiałem nie miał jeszcze wersji z bezpiecznikiem.

Zanim zamówię to może gdzieś mi się uda ją obejrzeć na żywo coby wiedzieć czego się spodziewać, nie znalazłem nic ciekawszego z tańszych co by było tak samo wygodne i tanie do rekreacji.

Włodek

Postautor: Włodek » 2019-06-12, 14:46

Witam kolegów mam 2 Bajkały: 60 jeszcze metalowy i 61 który kupiłem jakieś 8 lat temu.Są te wiatróweczki klasą samą dla siebie i trudno je przyrównywać .moją dopieszczał Senio i uważam to za element niezbędny . Fajne jako pożeracz śrutu i nudy ,do użytku w domu i na działce. Są lekkie i mają " bojowy " wygląd tak że moje wnuki chętnie z nich strzelają , a zimą w piwnicy i ja się skuszę. No ale patrząc na te zdjęcia to widać że jakością mocno zjechali. Szkoda bo to tani i fajny sprzęt rekreacyjny jedyny w swoim rodzaju.
hw 77K. Diana 300R. tex3. Ł 70 x3 . Diana mod. 5 . iż 60 , 61. różne vomzy. colt walker ,R&S ,oraz kilka innych mniejszych.

Awatar użytkownika
coyote_x

Postautor: coyote_x » 2019-06-17, 15:27

Mam zamiar się wybrać do kolby zobaczyć osobiście jak to wygląda przed ewentualnym zakupem, nigdzie indziej nie widziałem żeby te nowe modele tak źle były wykonane, jakość plastiku osady podobno lepsza ale kto wie co z tego zrobili.

Jak zobaczę to napiszę, jeśli zdecyduję się kupić to napiszę więcej :-)

Awatar użytkownika
coyote_x

Postautor: coyote_x » 2019-06-26, 23:00

Dzisiaj byłem w sklepie obejrzeć IZH-61 oraz 60.

W obu wersjach bezpieczniki są, w trzech egzemplarzach mniej lub bardziej luźne i wynika to ze sposobu ich konstrukcji/spasowania.

Jedna sztuka po naciągnięciu sprężyny się nie złożyła, uchwyty dźwigni przeładowania we wszystkich wyglądają na wiekowe i okopcone - taki plastik :-)

Wykonanie ogólnie w porządku ale do niektórych detali się idzie przyczepić, był obok tańszy Hatsan Striker i jego wykonanie było ogólnie lepsze.

Po oględzinach zdecydowałem się na wersję 60.

Na plus można zaliczyć uszczelkę na popychaczu śrutu oraz całkiem znośną kulturę pracy po wyjęciu z pudełka, mam wrażenie że jest mocniejszy niż 4.5J ale to dopiero sprawdzę na chrono przy jakiejś okazji,

Ogólnie wiatrówka bardzo przyjemna, mniejsza niż myślałem, fajnie się z niej strzela i chyba nie warto zakładać optyki (bez zdejmowania muszki DOE 4x32 AO musi być na średnim montażu) ponieważ rewelacyjnie się składa do mechanicznych przyrządów celowniczych, a luneta będzie chyba troszkę za wysoko.

Wróć do „Wiatrówki”