Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

QYS – być może konkurencja dla JSB Exact

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
tedibeer
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: QYS – być może konkurencja dla JSB Exact

Postautor: tedibeer » 2019-04-07, 17:48

benekpe pisze:Dlatego nie można generalizować. Wcześniejsze moje HW-100 było bardzo kapryśne, o czym wielokrotnie na tym forum pisałem. Wszystko jednak wskazuje na to, że trafił mi się w końcu przewidywalny egzemplarz. Exact w nim dobrze lata, chińczyk jak widać też. Mam w końcu dwa fajne karabinki, które nie są wybredne na śrut i oferują bardzo przyzwoite jak dla mnie wyniki - czego chcieć więcej? ;laughing:

Może poprzednie hw było za bardzo grzebane? Im więcej poprawiaczy tym bardziej karabinek zaskakuje, w tym negatywnym znaczeniu
Challenge + Vortex Viper

Awatar użytkownika
Spidi!

Postautor: Spidi! » 2019-04-07, 20:05

Piciu piciu, nie ma jak przetestować samemu :052:
Od razu na wstępie się wytłumaczę, że to moje pierwsze strzelanie w tym roku, mimo że las to warunki były wietrzne więc oddają pole zawodów HFT, dystans max dla HFT czyli 42m. Śruty prosto z paczki bez żadnych czarów i kąpieli.
Jak widać na fotkach szpiczak okazał się najlepszy dla mojego Prosporta, zjadł nawet mojego Exacta z superanciej starej serii.
Wszystkie QYS miały opad nieco większy niż JSB, nie miałem przy sobie chrono więc nie wiem jakie były prędkości ale z pewnością w limicie zawodów.
Najwięcej obiecywałem sobie po kulce a najmniej obstawiałem na szpic a tu zaskoczenie... :124:
Nie zaobserwowałem ani podczas testu ani później żadnych nie wytłumaczalnych odskoków, wychodzi na to, że Pointed wydaje się być nie wrażliwy na wiatr i wyraźnie kocha lufę Prosporta :103:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ultra3000

Postautor: Ultra3000 » 2019-04-07, 21:01

Wiadomo może gdzie znajdę informacje jakie jest BC dla poszczególnych rodzajów śrutów QYS?

Josef

Postautor: Josef » 2019-04-09, 16:15

Wystrzeliłem ok. 250 śrutów QYS i dzisiaj czyściłem lufę. Chętnie wyślę komuś na swój koszt 2 przecieraki do sprawdzenia, czy rzeczywiście będą na nich jakieś wiórki, opiłki itp. po tych śrutach. Ja pod swoją lupką takich nie zauważam. Trzeci przecierak był już czysty. Przecieraki w trakcie czyszczenia lufy były zamontowane na końcu rurki węglowej, jak radził Cin91, i spełniały rolę wycioru. Idealny przyrząd do "chochlowania" lufy. :-D Lufa w środki "jeden ". :-D

Krzysiek69

Postautor: Krzysiek69 » 2019-04-09, 18:58

Cześć,
Zaintrygowałeś mnie tymi przecierakami na rurce węglowej. Napisz więcej co i jak, może i ja spróbuję.
Na końcu posta jest zdanie niezbyt zrozumiałe, mógłbyś uzupełnić dla mniej domyślnych?
Pozdrawiam
Krzysiek

Josef

Postautor: Josef » 2019-04-10, 08:56

Ostatnie zdanie winno brzmieć: Lufa w środku "jeden błysk". To takie kaliskie powiedzonko. :-D Pominąłem słowo "błysk". :shame:

1) rurka węglowa o średnicy 3 mm kupiona przez internet o długości 1 m, ucięta na długość ok. 70 cm,
2) żyłka wędkarska ucięta na długość ok.100 cm (ja mam o grubości 0,45 mm),
3) przecieraki filcowe 4,5 mm kupione w sklepie z artykułami strzeleckimi,
4) igła krawiecka (moja 1,26 mm).
Przecierak przekłuty igłą wzdłużnie na wylot. Na jednym końcu żyłki zawiązany supełek/pętelka. Żyłka końcówką bez supełka/pętelki przeciągnięta przez przekłuty przecierak filcowy aż do momentu, gdy przecierak oprze się o supełek/pętelkę. Żyłka tym samym końcem, co przy przeciąganiu przez przecierak, przeciągnięta przez rurkę węglową aż przecierak oprze się o koniec rurki. Żeby przecierak w trakcie chochlowania lufy cały czas przylegał do rurki, żyłka przechodząca przez rurkę musi być trochę naciągnięta/naprężona. Dlatego koniec żyłki bez supełka/pętelki jest owinięty wokół palca/dłoni (dlatego między innymi żyłka jest dłuższa od rurki) trzymającej również końcówkę rurki węglowej przeciwną do końcówki rurki, o którą opiera się przecierak. Tak zmontowany zestaw do lufy i chochlowanie. :-D

Pomysł z rurką węglową pochodzi od Cin91. On proponował wkleić w rurkę mały wkręt i na ten wkręt nakręcić przecierak. Ja ten pomysł zmodyfikowałem przez zastosowanie żyłki zamiast wkrętu. Który pomysł lepszy - nie wiem. Miałem pod ręką żyłkę, a nie miałem odpowiedniego wkrętu i kleju, więc ją wykorzystałem.

Awatar użytkownika
Cin91
Kontaktowanie:

Postautor: Cin91 » 2019-04-10, 09:15

Ja stosuję opcję z wkręcikiem, bo jest mniej kłopotliwa, a po drugie - wkręt rozpycha przecierak, przez co ten o wiele ciaśniej przechodzi przez lufę, czyli znacznie lepiej ją szoruje.
Moje czyszczenie lufy składa się z dwóch etapów:
1) wacik kosmetyczny bezpyłowy nasączony brunoxem przeciągam na żyłce od portu ładowania aż po ujście lufy - powtarzam czynność 2 razy
2) następnie przecierak nasączony brunoxem założony na "wycior" z rurki węglowej wsuwam do lufy od strony ujścia i szoruję powoli od portu ładowania aż po koronę, przecierak wyrzucam i zakładam świeży - również z brunoxem i powtarzam czynność, następnie jeszcze jeden przecierak, ale suchy, aby zebrał nadmiar Brunoxa. Na koniec ze 2-3 suche strzały, coby wypluć resztki syfu z lufy. GOTOWE
Steyr LG110 FT + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP

benekpe

Postautor: benekpe » 2019-04-14, 12:15

Taka sytuacja...
Rześki poranek, spory wiatr, napoczęta kolejna już 3-cia paczka Chińczyka, śrut załadowany w magazynki HW100...lufa nie czyszczona.
Poniżej fotka. Po lewej przestrzeliny po zerowaniu lunety, po prawej seria 5-ciu strzałów...dystans tylko 25m, bo przy tym wietrze dłuższy dystans byłby niemiarodajny. Po wystrzeleniu ok 10-ciu magazynków nie odnotowałem ani jednego większego odskoku, który by wskazywał na problem ze śrutem. Owszem, jakieś delikatne odchyłki związane z silniejszymi porywami wiatru oczywiście były. JSB dzisiaj był zdecydowanie bardziej podatny na wpływ wiatru - niezależnie od rodzaju użytego śrutu. Chińczyk w mojej ocenie i w moich karabinkach doskonale radzi sobie z wiatrem - na pewno lepiej od czeskiego śrutu.
Obrazek

Wola

Postautor: Wola » 2019-04-14, 23:11

Czy można prosić jeśli ktoś opisuje test wpisał z jakiego typu Chińczyka strzelał. Bo jak nie ma informacji o typie to raczej opis nie jest przydatny.

Awatar użytkownika
tommylee
Moderator globalny
Moderator globalny
Grupa: Moderatorzy globalni

Postautor: tommylee » 2019-04-15, 09:12

Dokładnie tak.
Inaczej nie wiadomo o którą wersję QYS chodzi.

Teraz moje z wczoraj.
Śrut POINT myty i smarowany 3 krople Napier na 500 szt śrutu.
Lufa kuta, skok gwintu 400mm.
Niestety mimo, że momentami jest niesamowity błysk odskoki skreślają go w zastosowaniu do AB.
Widać nie może się dogadać z moją lufą.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Tomek :-)

Steyr LG110 + T36 / DOT FFP

app.php/rules

benekpe

Postautor: benekpe » 2019-04-15, 16:12

W uzupełnieniu mojego ostatniego wpisu - strzelałem Domedem.

Awatar użytkownika
bladerunner

Postautor: bladerunner » 2019-04-15, 17:17

@tommylee, faktycznie wcześniejsze tarcze AB z QYS wyglądały dużo lepiej. Tarcza P1 strzelana lufą po 300 strzałach tylko tym ryżem?
Wygląda na to, że "dłuższe" zaołowienie tej lufy lub/i "przesmarowanie" śrutu, nie wpływa raczej korzystnie na celność. Czy to jest oryginalna lufa sztajera?
I czy QYS jest z tej samej partii?
Widzę, że dV na 3 ostatnich tarczach wynosi 5-6 m/s.
3 x ... Walther
Łucznik wz.70/Diana mod 30R

Awatar użytkownika
tommylee
Moderator globalny
Moderator globalny
Grupa: Moderatorzy globalni

Postautor: tommylee » 2019-04-15, 18:29

300 strzałów wcześniej to Exact.
Strzelam cały czas przez chronograf.
Niestety Point powoduje większy skoki prędkości.
Lufa od steyra LG 100 ośmio bruzdowa. Takie były stosowane w karabinkach steyra. W LG 88 jest taka sama.
Jednak zrezygnowali z nich bo mieli zbyt dużo odpadów i wprowadzili lufy LW że skokiem 450mm i gwintem 12 bruzdowym.

Lufy celowo nie czyściłam żeby sprawdzić kiedy zacznę tracić skupienie.
Pozdrawiam
Tomek :-)

Steyr LG110 + T36 / DOT FFP

app.php/rules

Awatar użytkownika
Spidi!

Postautor: Spidi! » 2019-05-07, 09:35

Cosik ucichło w temacie, jak się sprawdził QYS na MMP?

Ultra3000

Postautor: Ultra3000 » 2019-05-07, 09:59

moje testy srutow QYS. strzelane z HW97 (4,5 mm) + trojnog. Dystans 50 m. wiatr slaby / sredni. uwazam ze w mojej lufie lata lepiej niz Exact

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wróć do „Wiatrówki”