Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

MASZ MAKAROWA,NAPISZ.....

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
slepe_oko
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: MASZ MAKAROWA,NAPISZ.....

Postautor: slepe_oko » 2018-10-04, 20:55

herflik-00 pisze:Witam

O ile mnie wzrok nie myli to nr seryjny zaczyna sie literkami TP ... a to oznacza gładką lufę.
Niby przy BB to nieistotne, ale wspominam żeby się ktoś nie rozczarował 8-)

pozdrawiam

Na 100 m będziesz strzelał?
''histeryczne panny, nie znoszące drapania po szkle, ale znoszące pranie ich po pysku'' :033:

herflik-00

Postautor: herflik-00 » 2018-10-05, 16:08

Witam

Zgubiłeś jedno "0" , na 1000 planuję ... :roll:

pozdrawiam
Zbieracz "jeżyków" :)

gregord

Postautor: gregord » 2018-10-08, 18:35

falma pisze:Gdzieś mi się obiło o uszy że podróbki są? Czy coś pomieszałem? :-D

Wczoraj, po kilkunastu latach od ostatniej wizyty, pojechałem z na gliwicką giełdę samochodową, kiedyś jedyne słuszne centrum handlu położone najbliżej mojego miejsca zamieszkania, gdzie można było kupić wszystko. Pojechałem z ogólnej ciekawości, jak ten handel funkcjonuje współcześnie. Główny cel, to stoiska ze starociami oraz stoiska "ruskich" a cel poboczny, to stoiska z wiatrówkami, nożami i tego typu rzeczami.
Funkcjonuje to dobrze, przede wszystkim ciuchy, ze starociami ubóstwo, ruskich nie było (nawet tego ostatniego, który tam rzekomo jeszcze handluje), wiatrówki też ubóstwo - Hatsan Striker, Hatsan mod. 5, Kandary jakieś i tyle. Ogólnie straszne dziadostwo.

Tylko na jednym stoisku znalazłem Makarowa. Wziąłem do ręki, przeładowałem, oddałem suchy strzał, poklikałem jeszcze trochę i odłożyłem z obrzydzeniem. To miało takie luzy i wszystko tam latało na prawo i lewo tak strasznie, że w życiu nie uwierzyłbym, że to oryginał, tym bardziej że mam porównanie do zabawek tego typu, którymi bawiłem się kiedyś tam przez chwilę - Beretta i Sig Sauer. Tego czegoś, co dotykałem, na pewno nie wytworzono w Rosji, czy w Niemczech, a jeżeli w Chinach, to jest chińsczyzna chińszczyzny.

Na tej podstawie stwierdzam, że podróby Makarova istnieją. A skoro spotykane są na pospolitym targu, to i w sklepach pewnie też, bo przecież tego co widziałem na tym targu zapewne nie wyprodukowano

Awatar użytkownika
slepe_oko

Postautor: slepe_oko » 2018-10-08, 21:06

Baikał?
''histeryczne panny, nie znoszące drapania po szkle, ale znoszące pranie ich po pysku'' :033:

Awatar użytkownika
JJKILLER

Postautor: JJKILLER » 2018-10-09, 12:04

Obstawiam jednak Umarex, jak to widziałem to miałem wrażenie że zepsuje się od samego patrzenia.
Zmotany Makarov, zmotany P99 desert.
Ostre: Toz - 18, Iż 27E, Star 28pk, PM-63 "Rak" z zatrzaskiem magazynka przy kciuku

gregord

Postautor: gregord » 2018-10-09, 17:24

slepe_oko pisze:Baikał?

Raczej nie, choć nie zwróciłem uwagi na producenta, a na napis Makarov na opakowaniu. I jeszcze jedno - nie było na tym żadnej oksydy, tylko farba/lakier. Tandetnie to wyglądało.

Awatar użytkownika
JJKILLER

Postautor: JJKILLER » 2018-10-11, 03:19

No to 100% że nie Bajkal, Umarexy były malowane proszkowo, i zrobione ze ZnAlu.
Zmotany Makarov, zmotany P99 desert.
Ostre: Toz - 18, Iż 27E, Star 28pk, PM-63 "Rak" z zatrzaskiem magazynka przy kciuku

Wróć do „Wiatrówki”