TX 200 HC/MK3

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 4742
Rejestracja: 30 listopada 2002, 08:15
Tematy: 159
Grupa: Ekspert Wiatrówki

TX 200 HC/MK3

Post autor: TZ »

Kłaniał,
Czy możecie z łaski swojej drodzy właściciele obu wersji, krótko i długo lufowych obu TX'ów wkleić mi zdjęcia boczne waszych karabinków z naciągniętym naciągiem?
Chciałbym się przyjrzeć dokąd w obu wersjach dochodzi wajcha dolnego naciągu pod kątem wykonania do nich cusomowego łoża z szyną na palmrest na spodzie łoża.
O ile w HC sam wielokrotnie widziałem, aby nie powiedzie jako były posiadacz wiem na 100%, że no problem i wajcha krótka jest i zostanie miejsca na palma, to muszę zobaczyć MK trójkę, aby w efekt "ProSporta" się nie władować. Wątpię, ale zdjęcie by mi pomogło. Raczej się już nigdzie nie wybieram na zawody w tym roku, dlatego też prośbę kieruję, bo coś mi po głowie chodzi.
Z góry dziękuję.
Pozdr,
TZ
PFTA/WKFT więcej wiatru, trochę nitro
Awatar użytkownika
Ziemo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 140
Rejestracja: 30 sierpnia 2018, 20:18
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań Nowe Miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: TX 200 HC/MK3

Post autor: Ziemo »

MK3

Obrazek
HFT
Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 4742
Rejestracja: 30 listopada 2002, 08:15
Tematy: 159
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: TX 200 HC/MK3

Post autor: TZ »

Serdeczności. Dzięki. O to chodziło.
No to jednak będę kombinował z HC.
Pozdr,
TZ
PFTA/WKFT więcej wiatru, trochę nitro
Awatar użytkownika
StgMechanik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 153
Rejestracja: 26 października 2016, 10:27
Tematy: 14
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: TX 200 HC/MK3

Post autor: StgMechanik »

Jeżeli dzwignia przeszkadza to można zrobić jej miejsce w rescie odpowiednio go profilujac :583:
AA Prosport i Nikon Monarch dają przyjemność nawet jak chybiam
rokasa58
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 595
Rejestracja: 25 lutego 2016, 10:34
Tematy: 4
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: TX 200 HC/MK3

Post autor: rokasa58 »

Może tutaj Kolega coś znajdzie dla siebie.
http://www.fieldtarget.it/portale/index ... Itemid=118
ONE SHOOT ONE MOMMENT NO MISS
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2541
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: TX 200 HC/MK3

Post autor: adnikauto »

TZ pisze:Kłaniał,
Czy możecie z łaski swojej drodzy właściciele obu wersji, krótko i długo lufowych obu TX'ów wkleić mi zdjęcia boczne waszych karabinków z naciągniętym naciągiem?
Chciałbym się przyjrzeć dokąd w obu wersjach dochodzi wajcha dolnego naciągu pod kątem wykonania do nich cusomowego łoża z szyną na palmrest na spodzie łoża.
O ile w HC sam wielokrotnie widziałem, aby nie powiedzie jako były posiadacz wiem na 100%, że no problem i wajcha krótka jest i zostanie miejsca na palma, to muszę zobaczyć MK trójkę, aby w efekt "ProSporta" się nie władować. Wątpię, ale zdjęcie by mi pomogło. Raczej się już nigdzie nie wybieram na zawody w tym roku, dlatego też prośbę kieruję, bo coś mi po głowie chodzi.
Z góry dziękuję.
Pozdr,
TZ


Drogi TZ- tak "niechcacy" :wink: przegladam tematy AA TX 200 HC i.... podrzuce Tobie gotowe rozwiazania palmrestu do TX-a. Sa opracowane/gotowe/w sprzedazy- rozwiazania, ktore wymagaja tylko nacisniecia "guzika" - "zaplac" i palmrest juz leci do nas... :one: nad ktorym to rozwiazaniem ja rozniez sie zastanawiam... minimalistyczne, w orzechu, klocek lub cup- moze chcesz w laminacie- tez sa... :101:


Konkrety:

1. Rapid Air Weapons https://www.rapidairweapons.com/xcart/p ... ctid=17615
Weight 2.50 lbs
Price 150.00- € / USD 200.00

Powiem krotko- moze sie nie znam ale na moj glupi rozum to jest "superowe" wykonanie... :) dla calosci brakuje mi tylko tego "dyngsa" do ktorego sie mocuje palmresta.... i bedzie bajka...


2. Zdjecia:

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek


3. TX200 FT Dominator... ;laughing: :) niech Ci od Walthera sie powkurzaja... :one:
Customowa osada + palmrest- to w kwestii: "a jak to wyglada na karabinku"... ?

W orzeszku:
Obrazek Obrazek

W laminaciku:
Obrazek


BTW- macie rowniez na Forum Kolege Wlamywacza, ktoremu nie obce sa takie pamlresty jak sadze, wiec to jest nastepna opcja dla Ciebie/Was....

Dla mnie najpewniej pozostanie RAW Knee Riser: https://www.rapidairweapons.com/xcart/home.php
- jesli juz sie nan zdecyduje... :wink:

Pozdrawiam

EDIT:
Zapomnialem napisac kto robi takie fajne customowe osady do TX200 i HW 97 to jest:
DaveG- http://davegcustomstocks.com/aboutuspage.html
Ostatnio zmieniony 17 września 2018, 03:50 przez adnikauto, łącznie zmieniany 1 raz.
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 4742
Rejestracja: 30 listopada 2002, 08:15
Tematy: 159
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: TX 200 HC/MK3

Post autor: TZ »

Tak dzięki. Takie przykładowe palmy ze strony RapidAir'a posiadam akurat 2 sztuki. Trochę inaczej kombinuję. Ja karabinki bardzo mocno dociążam na lufę. Ten typ, czyli ja tak ma. Skoro na lufę, to szukam takiego ustrojstwa, któr pozwoli max w stronę lufy przesunąć palmrest, tak aby dźwignia naciągu nie obijała się jeszcze o palma, ale całość była ze śr ciężkości mocno z przypodu. Wycinanie w stopce palma szczeliny na naciąg uważam za brzydkie rozwiązanie.
Nie mając TX'a w rękach i tylko ze zdjęć widzę jednak, że ma on pewną przewagę w tym aspekcie od np. HW 97, z którego obecnie strzelam. Kto wie? Może kolejny sezon spróbuję ze stanią AA. Celność ta sama, wszystko i tak byłoby w laminacie szytym na miarę pod moje body. Pożyjemy zobaczymy. O ile pamięć mnie nie myli TX ma na końcu lufy źeńską 1/2 ? Doważenie byłoby więc banalnie proste i przyjazne dla oka, co ważne.
Pozdr,
TZ
ps. Te dwa zdjątka w laminacie pierwsza klasa robota. Ładnie to wygląda.
Ostatnio zmieniony 17 września 2018, 07:06 przez TZ, łącznie zmieniany 4 razy.
PFTA/WKFT więcej wiatru, trochę nitro
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2541
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: TX 200 HC/MK3

Post autor: adnikauto »

Kolego TZ z nieba mi spadles! :-D Czy ewentualnie masz/moglbys zrobic zdjecie szyny montazowej do wspomnianego wczesniej palmrestu firmy RAW? Chodzi mi o wielkosc ingerencji w osade... jako, ze chcialbym miec wszystko jak najbardziej zblizone do serii w moim TX-e....
/czy to jest szyna wpuszczona w osade, czy dokrecana na zewnatrz i troche "odstajaca"?/

I napisz prosze jakie sa Twoje odczucia z uzywania wspomnianego palmrestu??? Warty grzechu czy nie?
Z gory dziekuje :piwo:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 4742
Rejestracja: 30 listopada 2002, 08:15
Tematy: 159
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: TX 200 HC/MK3

Post autor: TZ »

Nie tylko zrobię ci wersję z HW 97k, ale i wersję z Walthera LGU, który jest prawie, prawie TX'em ....
Oba karabinki są w laminatowych body i dość sprytnie rozwiązane z tymi Palmami o które pytasz. Każdy ma "mini" rest, który to on dopiero posiada szynę, w którą wjeżdżają te Palmresty z twoich wklejonych zdjęć. Trochę rozjechany jestem w tym tygodniu, ale na łyk end porobię co trzeba w różnych ujęciach, tak abyś nie miał problemu z zobaczeniem o co biega.
Sam palmrest jak to palmrest 8-) kuń jak kuń, cztery nogi ma :wink: a na serio mam kilka palmów, te dwa obecnie w użyciu na mocnych sprężynach. Pozostałe na słabych sprężynach i bardziej delikatne są.
Te o które pytasz są bardzo mocne i stabilne. Najlepiej nadają się do nastawienia, zablokowania i tak trzymać. Można oczywiście zmianiać nastawy, kąt pochylenia stoki palma etc, ale do szybkiego przestawiania mniej się nadają ponieważ sporo siły trzeba włożyć w zablokowanie i potem odblokowanie.
Do sprężyny jak najbardziej nadają się znakomicie. Stopkę palma mam oklejoną od spodu czymś, co przypomina swoją fakturą papier ścierny. Nie ślizga mi się wtedy po dżinsie spodni.
Resztę zobaczysz po sesji zdjęciowej.
Pozdr,
TZ
PFTA/WKFT więcej wiatru, trochę nitro
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2541
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: TX 200 HC/MK3

Post autor: adnikauto »

Super! Jestem Tobie bardzo wdzieczny! Nie ma pospiechu, zrobisz zdjecia jak bedziesz mial czas....


W miedzyczasie dostalem odpowiedz z RAW /moje pytanie brzmialo- jak wyglada szyna montazowa pod ten "ichniejszy" palmrest?/

.......

...."Thank you for your inquiry. The Knee Riser attaches the accessory rail fitted under the stock on our air rifles. The accessory rail is similar in design to a UIT Anschutz conversion rail. Please contact us with any questions"...


OK, znalazlem punkt zaczepienia :wink: krotki search i mamy TO:

Obrazek


Kurcze, troche sie zmartwilem- trzeba by te szyne "wpuscic" w osade....co wymaga znowu wyslania osady do profesjonalnego zakladu- ja tego nie zrobie nie ma co snic... LUB- zrobic tak jak Ty piszesz:
TZ pisze:Oba karabinki są w laminatowych body i dość sprytnie rozwiązane z tymi Palmami o które pytasz. Każdy ma "mini" rest, który to on dopiero posiada szynę, w którą wjeżdżają te Palmresty z twoich wklejonych zdjęć.

Zaczekam na Twoje zdjecia TZ i dopiero po porownaniu i przemysleniu tematu... podejme decyzje w ktora strone sie "pierdyknac"... :) i czy w ogole sie za to brac...?

BTW- w najblizszy piatek mam operacje ciesni nadgarstka prawej reki /lewa zrobilem w lutym/ wiec i tak beda mial... "postrzelane" :-/ oraz duzo czasu na przemyslenia... :wink:

TZ, dzieki za pomoc i zaangazowanie... :piwo:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 4742
Rejestracja: 30 listopada 2002, 08:15
Tematy: 159
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: TX 200 HC/MK3

Post autor: TZ »

Kilka zdjątek obu karabinków poczyniłem telefonem marki jabłko. Jak dorwę się do kompa stacjonarnego w robocie, czyli najszybciej w środę - wkleję. Będziesz wtedy wiedział o co kaman.
Generalnie wystarczy ci szyna długości rzędu 5-7 cm i sprawę masz załatwioną a palm wchodzi i się blokuje na spokojnie.
No to tyle tytułem podgrzania tematu :wink:
Pozdr,
TZ
PFTA/WKFT więcej wiatru, trochę nitro
Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 4742
Rejestracja: 30 listopada 2002, 08:15
Tematy: 159
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: TX 200 HC/MK3

Post autor: TZ »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Mniemam, że wszystko jasne. Masz zdjęcia obu karabinków HW 97 i Waltherka LGU w custowowych łożach.
Szyny jak widzisz wpuszczone w drewno dokręcane śrubami do drewna. Jedna ze śrub "małego palma" pod którym jest szyna wpuszczana jest i łączy się oczywiście z systemem.
Mam nadzieję, że to ci w czymś pomoże.

Pozdr,
TZ
Ostatnio zmieniony 28 września 2018, 12:05 przez TZ, łącznie zmieniany 2 razy.
PFTA/WKFT więcej wiatru, trochę nitro
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2541
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: TX 200 HC/MK3

Post autor: adnikauto »

@TZ

Zdjecia sie nie wyswietlaja.... ratunku! :-D
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 4742
Rejestracja: 30 listopada 2002, 08:15
Tematy: 159
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: TX 200 HC/MK3

Post autor: TZ »

Cholera ... a ja je widzę znakomicie.
Wrzuć mi adres maila na pw. Spróbujemy inną mańką,
TZ
PFTA/WKFT więcej wiatru, trochę nitro
Awatar użytkownika
Michaus
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 1394
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:04
Tematy: 69
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: TX 200 HC/MK3

Post autor: Michaus »

Wkleiłeś nieudostępnione zdjęcia i jako właściciel je widzisz.
Niestety tylko Ty.
Tu masz "co i jak": :arrow: http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=81&t=145561
Ostatnio zmieniony 28 września 2018, 12:02 przez Michaus, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie muszę wyważać drzwi co już zostały wyważone."
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”