Problem z HW-100

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

tompas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 17 maja 2016, 12:46
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Problem z HW-100

Post autor: tompas »

Po którymś z kolei zimowym strzelaniu zauważyłem niewielki powolny ubytek powietrza z kartusza.Więc wymieniłem uszczelkę kartusza i było ok!Ale coś mnie podkusiło jeszcze sprawdzić ciśnienie za regulatorem.I tu moje zdumienie 150bar takie jak w kartuszu.Kręcenie śrubą regulacyjną sprężyn talerzowych nic nie dawało.Wymiana sprężyn na nowe, to samo bez efektu ciśnienie takie jak w kartuszu.Przejrzałem wszystkie uszczelki w regulatorze i tłoczku ,stan nienaganny.Może któryś z kolegów miał podobny przypadek i podzieli się swoimi doświadczeniami w takim przypadku.Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
Michaus
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 1394
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:04
Tematy: 69
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Problem z HW-100

Post autor: Michaus »

Proponuję spytać kolegę Witboja. On zęby zjadł na HW100.
Obawiam się jednak, że zdalnie będzie trudno zbadać przyczyny niedziałania regulatora.
"Nie muszę wyważać drzwi co już zostały wyważone."
Awatar użytkownika
Łysy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 611
Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 21:00
Tematy: 18
Lokalizacja: Ciechocinek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Problem z HW-100

Post autor: Łysy »

Skoro ciśnienie za regulatorem jest takie jak w kartuszu to znaczy, że regulator się nie zamyka, to, że przejrzałeś wszystkie uszczelnienia i są ok to nie znaczy, że mają one odpowiednie parametry rozmiarowe i twardościowe. Piszesz, że kręciłeś tą śrubką regulacyjną - a ile kręciłeś bo przeważnie zakres regulacji to zawiera się w bardzo małym zakresie. Niestety raczej cię nie ominie wymiana uszczelnień na nowe i sprężyn talerzowych a możliwe, że i ewentualna wizyta u jednego z naszych serwisantów.
Steyr z krzywą lufą + Vortex PST I
tompas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 17 maja 2016, 12:46
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Problem z HW-100

Post autor: tompas »

Teraz po całkowitej wymianie uszczelek zgodnie ze specyfikacją i złożeniu systemu manometr za regulatorem wskazuje 0 bar.I tu kończy się moja cierpliwość.Szukam pomocy u fachowców!
Awatar użytkownika
Januszpelle
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 586
Rejestracja: 17 czerwca 2012, 21:57
Tematy: 12
Lokalizacja: Zalesie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Problem z HW-100

Post autor: Januszpelle »

tompas pisze:I tu kończy się moja cierpliwość.Szukam pomocy u fachowców!

To, że potrafimy zrobić wiele i różne trudne rzeczy w życiu robiliśmy z zamkniętymi oczami, nie oznacza, że potrafimy się uporać z "głupimi, małymi sprężynkami i uszczelkami". :-)
Raz poświęciłem dobę z małymi przerwami na odnalezienie maleńkiej sprężynki, która "wystrzeliła" z systemu.
Szukałem w doniczkach i listkach kwiatów, rozkręcałem drukarkę do której mogła wpaść, w lampach żyrandola, w dywanie z lupą i nosem w podłodze, na meblach, w pojemnikach ze stosem długopisów i wszelkich papierach w pokoju i przylegającym korytarzu. Kota futro też sprawdziłem.

Nie na moje nerwy..... Kolega Wtboj zlitował się nade mną. :-)
Było dobre HW 100, teraz będzie FTP 900.
tompas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 17 maja 2016, 12:46
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Problem z HW-100

Post autor: tompas »

Panie Januszu i tu w niczym się nie różnimy,mam jeszcze dwa inne karabinki ale ten jest dla mnie niezastąpiony.Wielokrotnie grzebałem w nim samodzielnie i zawsze z dobrym końcowym efektem,wymieniłem w nim lufę na bardzo celną ,poznałem go od przodu z tyłu i pod każdym kątem każdą jego część osobno, zrobiłem zbijak.Mam do niego kupę części i taki ZONK :621: Też biorę pod uwagę ,że mogło coś wypaść,wystrzelić czego nie zauważyłem .Trzeci dzień się z nim zmagam ale chyba nie dam tym razem rady.I zwrócę się do tego kolegi o którym Pan pisze,choć przeczytałem chyba wszystkie jego posty na temat HW-100 jakie znalazłem na forum.Dzięki za odpowiedź PZXDR
Awatar użytkownika
Łysy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 611
Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 21:00
Tematy: 18
Lokalizacja: Ciechocinek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Problem z HW-100

Post autor: Łysy »

No to wychodzi na to, że wtedy regulator się nie zamykał a teraz się nie otwiera :cry: , wydaje mi się, że coś musiałeś pomylić podczas rozbierania albo żle wyregulowałeś, w steyerze też tak jest że jak śrubkę regulacyjną wkręcisz do lekkiego oporu to powietrze z kartusza w ogóle nie pójdzie dalej. Jak ustawiałem regulator w 110-tce to z pięć razy musiałem kręcić tą śrubką regulacyjną i wystarczy ruszyć o maleńki kąt i już ciśnienie sie podnosi lub zmniejsza. Podejrzewam, że w tym leży problem w twoim HW - pokombinuj trochę z ustawieniem śrubki regulacyjnej jeśli jeszcze masz trochę siły i nerwy ci nie puściły. :583:
Steyr z krzywą lufą + Vortex PST I
Awatar użytkownika
debowy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 110
Rejestracja: 21 lipca 2008, 17:23
Tematy: 6
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Problem z HW-100

Post autor: debowy »

Nasadka numer 8 i odkrecasz gniazdo kartusza. Tam jest kulka zamykająca regulator, sprężynka i oring 2x2 (można włożyć 2,57x1,78) który jest przyczyną Twojego kłopotu. Tylko wyjmujac uważaj żeby tam niczego nie zarysować, weź na przykład wykałaczkę.
Ostatnio zmieniony 24 lutego 2018, 01:54 przez debowy, łącznie zmieniany 2 razy.
"no drill, no skill"

Obrazek
tompas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 17 maja 2016, 12:46
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Problem z HW-100

Post autor: tompas »

Witam dębowego!
Spotkaliśmy się w Bochuminie byłem tam razem z Ernim. Widzę że jesteś nocnym markiem .Mnie też ten zaworek dolotowy nie daje spać.Sądzę ,że przyczyna braku otwarcia regulatora jest właśnie w tym miejscu.Sprawdziłem cały system tłoczka ,sprężyny popychają go w stronę zaworu kulkowego nie ma żadnych zahamowań czy zacięć.W zaworku jest właśnie taka uszczelka jak piszesz,próbowałem też inne ale efekt był żaden.Wymiarów uszczelek nie mogłem pomylić, każdą sprawdziłem taką specjalną lupką z podziałką co do 0,05 mm.No nic jeszcze pogmeram w tym zaworku mam dwa dni, chyba ,że mi się powietrze skończy w butli .Dzięki za odp.PZDR
tompas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 17 maja 2016, 12:46
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Problem z HW-100

Post autor: tompas »

W końcu znalazłem usterkę.Otóż winna była tulejka 16x5mm wentyla (ta z kulką i sprężynką) łącząca kartusz z wentylem regulatora. Po wymianie i ustawieniu ciśnienia za regulatorem karabinek jest ponownie sprawny.PZDR
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”