Crosman pdm9b

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
wiatq
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Crosman pdm9b

Postautor: wiatq » 2017-05-31, 19:23

Czy spust jest twardy? Nie jest to z pewnością mięciutki spust matchowy z wiatrówek sportowych, ale jak dla mnie jest do opanowania i z całą pewnością jest lżejszy i bardziej przewidywalny od niektórych replik na BBsy. Najważniejsze jest to że w trybie SAO spust ma wyraźny drugi stopień co zapobiega zrywaniu strzałów.
TX200+Varmint 6-24x44
Gamo PR45+Havke 1x30
QB57 tuning własny :)

Szymo1234
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: Szymo1234 » 2017-06-19, 20:22

Gdzie można kupić wianuszki do pdm9b ???I czy można wyślać to na gwarancje ?

Pepe1

Postautor: Pepe1 » 2017-10-18, 22:20

octuss pisze:Pytanie zasadnicze - na tle innych pistoletów w tej klasie - warto to to kupić? :)

Polecam, tani, prosty jak cep - nie rozumiem jak inni mieli problemy z rozebraniem go. To był mój pierwszy pistolet i intuicyjnie lub podświadomie (pewnie zapamiętałem z filmów) go rozebrałem. Świetnie się prezentuje, blow back fajnie imituje oryginalną berette, ładnie leży w ręku, dobrana waga, z 10m walę w tarczę między 6-9, skupienie ok fi 3cm. Jedyny minus to, to że cały nie jest z metalu, ale wtedy nie kosztowałby do 3 paczek.

Pepe1

Postautor: Pepe1 » 2017-10-18, 22:28

Sollux pisze:Z własnych obserwacji:
W magazynku są cztery bębenki, jeden mniejszy bez aluminiowego środka. Trzy z metalowym rdzeniem są do śrutu diabolo i kulek BB a ten mniejszy nadaje się tylko do kulek BB, w otworkach są delikatne wypustki utrzymujące kulki.

Z moich obserwacji, ale i sprawdzone w praktyce, ten plastikowy magazynek idealnie nadaje się do najtańszego śrutu, np oztay.
Dostałem taki w ilości 1000 szt aportem, przy kupnie coppeheada, w tych 3 z metalową wkładką trochę latał, wręcz wypadał, a w tym plastykowym wianku trzyma się idealnie. No i tym sposobem mamy strzelanie z pół darmo kupując 1000szt oztaya za 15 złociszy.

harroc

Postautor: harroc » 2017-11-13, 21:44

cześć,

kilka dni temu wszedłem w posiadanie PDM9B,
udało mi się przepuścić około 1000 śrutów przez tą zabawkę, głównie dziurkowanie papieru,
zrobiłem pomiary na chrono, poniżej wykresy V i E, wystrzelane 9 magazynków z 1 co2,
jak widać,nie ma sensu strzelać więcej niż 7 ( 56 śrutów )
tarczkami nie będę się chwalił bo jestem mocno początkujący, ale skupienie rzędu 4cm na 7m do uzyskania ( oburącz, stojąc), strzelanie z poduszki daje niewiele lepsze rezultaty.
przyrządy celownicze irytujące, ustawione są tak, że trafia poniżej poziomu góry zgranej muszki i szczerbinki, przydało by się to jakoś obniżyć, białe kropki bez sensu, po zgraniu wierzchu muszki i szczerbinki kropka na muszce jest wyżej niż kropki na szczerbince, przyrządy celownicze zasłaniają cel.
zabawę psują zacięcia i puste strzały, nie wiem z czego to wynika ale na crosman match dość często się to zdarzało, trzeba było wyciągać magazynek obrócić, i dopiero dalej strzelać, na gamo match trochę lepiej, ale też się to zdarza,
na razie nie udało mi się znaleźć powodu tych zacięć
przy strzelaniu przez chrono łapałem śrut w szmatę, ciężko się dopatrzyć śladu gwintu, no chyba że komuś naprawdę będzie bardzo zależało :-)

generalnie bardzo przyjemnie się strzela, nawet mimo tych wad.
czy testował ktoś śrut 4,51 i większy? mam wrażenie że 4,5 jest dość luźny w tych wianuszkach i trochę lata.

Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2017-11-13, 21:54 przez harroc, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wiatq

Postautor: wiatq » 2017-11-14, 06:59

Odpowiedzi są dość proste na Twoje pytania i uwagi odnośnie PDMa:
a) przyczyną zacinania się śrutu jest zbyt luźny śrut - choć mi się nigdy zacięcia nie zdarzały (ale używam spasowanego śrutu) ale jest to możliwe - raz tylko jeden wianuszek załadowałem czymś luźnym i tylko po zamknięciu i wyjęciu magazynka okazało się że dwie śruciny miały lekko sprasowane główki - przyczyną pewnie luźny śrut i pewnie gdybym nim wystrzelał więcej niż jeden wianuszek pojawiłyby się zacięcia
b) a puste strzały są jeszcze łatwiejsze do wyjaśnienia. System w tej wiatrówce działa w ten sposób że przeładowanie wianuszka nie następuje w momencie oddania strzału, ale na samym początku pierwszej drogi spustu przy oddawaniu kolejnego strzału i to naprawdę blisko początku. W związku z tym wystarczy że lekko naciśniesz język spustowy i odpuścisz nie oddając strzału - nastąpi przeładowanie wianuszka, potem znowu naciśniesz - co ponownie spowoduje przeskoczenie wianuszka o jeden śrut - już oddając strzał i gotowe ... masz oddany strzał a jedna śrucina przeszła dalej już na stronę tych wystrzelonych... więc żeby się do niej dostać musisz - zależnie od układu i momentu w którym oddajesz strzał i jak często Ci się takie cofnięcie palca zdarzyło - musisz oddać kilka pustych strzałów w celu dotarcia do tej ostatniej śruciny.
TX200+Varmint 6-24x44
Gamo PR45+Havke 1x30
QB57 tuning własny :)

Pepe1

Postautor: Pepe1 » 2017-11-14, 18:16

Jeśli chodzi o puste strzały to dokładnie jak napisał wyżej kolega wiatrq w pkt b, spust naciskasz zdecydowanie do końca aż do strzału i wszytko OK. Jak się krygujesz, przymierzasz lekko naciskasz, znów przymierzasz, to własnie wtedy w tej pierwszej krótkiej drodze spustu nastąpił ponowny obrót wianka. Więc ciśnij palcem raz a dobrze i do końca, bez większego przymierzania się. To pistolet do strzelania, najlepiej dynamicznego a nie zastanawiania się i mozolnego przycelowywania. Krótkie namierzanie i strzał i nie będzie pustych strzałów.
Co do zacinania się czyli w/w pkt a, mam dwa PDM-y i ani razu się nie zaciął a używałem różnych śrutów, najczęsciej luźnych bo najtańsze. Raz tylko śrut został w lufie, bo gazu prawie nie było i nie miał siły go wypluć. Więc ten pręcik z kompletu w lufkę i wypadł.
Jeszcze raz powtarzam to nie matchówka, tylko replika gnata i jak gnat czyli typową klamkę powinno się go traktować.
Ostatnio zmieniony 2017-11-14, 18:18 przez Pepe1, łącznie zmieniany 1 raz.

harroc

Postautor: harroc » 2017-11-16, 18:07

z pustymi strzałami to macie 100% racji, zwróciłem na to szczególną uwagę przy ostatnich strzelaniach,
mechanizm obracania bębenka działa w bardzo wczesnej fazie naciskania spustu,

co do zacięć i śrutu, to crosman match wypada średnio/słabo, tomitex diablo gładkie masakra, wypada z magazynka i sieje, gamo match classic i pro match dobrze,
wydaje mi się, że gamo match najlepiej, ciasno wchodzi w magazynek
myślałem żeby spróbować na czymś 4,51 ale chyba nie ma sensu się w to bawić,
i tak największym ograniczeniem jest na razie strzelec :-)

generalnie jestem bardzo zadowolony, do ćwiczeń/zabawy super
Ostatnio zmieniony 2017-11-16, 18:10 przez harroc, łącznie zmieniany 1 raz.

harroc

Postautor: harroc » 2017-11-18, 08:31

stojąc, 7m, oburącz, po 8 strzałów
lepiej do tej pory się nie udało,
czy to już może być "ogracznienie" wynikające ze sprzętu?
mam wrażenie, że przy tarczy( bez strzałów z ewidentnie moim błędem) dziurki układają się w takim skupieniu.

Obrazek

Wróć do „Wiatrówki”