Crosman niecrosman o co chodzi?

Co kupić ? Co do czego i z czym....

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Bij Dziada
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Crosman niecrosman o co chodzi?

Postautor: Bij Dziada » 2017-05-19, 08:15

Witam! Taką mam przygodę i brak morału, może ktoś podpowie. Chciałem kupić wiatróweczkę dziecku różową, na stronie http://www.crosman.com/airguns/air-pistols/wildcat. Ale nie umiem znaleźć/nie ma w Polsce. Z za granicy też chciałem ściągnąć ale jakieś skomplikowane. Przy tej okazji zwróciłem uwagę na niską cenę, później chciałem porównać z ceną innej wiatrówki crosmana PDM9B Blow Back 4,5 mm co to jest teraz w promo za to nie ma żadnej opini na jej temat. Potem chciałem sprawdzić różnicę w cenie z oryginalnej stronki z usa i przeliczyć na złote z dolarów żeby sprawdzić jak mnie rżną sklepy. I okazało się ostatecznie, że PDM9B nie ma crosman w ofercie, przynajmniej na swojej oficjalnej stronce. A to niby nowość. O co chodzi? Jakiś morał?
Ostatnio zmieniony 2017-05-19, 08:16 przez Bij Dziada, łącznie zmieniany 2 razy.

javiki
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Crosman niecrosman o co chodzi?

Postautor: javiki » 2017-05-19, 09:50

Ostatnio zmieniony 2017-05-19, 09:51 przez javiki, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wiatq

Postautor: wiatq » 2017-05-19, 09:59

Crosman Crosman - to że nie ma go na stronie producenta oznacza że producent nie ma ich w swoim sklepie a nie że to nie ich wiatrówka.
Co do ceny to w USA we wszystkich sklepach jest wyprzedany na rynku pojawił się w USA gdzieś koło listopada grudnia 2016 i jest obecnie wyprzedany. Widocznie chińskie rączki dopiero kolejny rzut produkują. W usa był w cenie około 100 dolarów lub poniżej w niektórych sklepach. W UK w niektórych miejscach cena dochodziła nawet do 150 funciaków więc obecna cena w PL wydaje się być dość okazyjna.
Czy warto? To zależy ... dużym plusem jest to że ma gwintowaną lufę i jest na śrut diabolo (lub na kulki ołowiane 4,5mm - i niech nikt nie wkłada zwykłych bbsów metalowych bo ani to celne i mocne nie będzie a lufę można poharatać), waga tylko jakieś 150 gram niższa od wagi oryginału, blow back, na minus to że nie wszystkie przełączniki działają tak jak w oryginale i zamek nie zostaje w pozycji otwartej po ostatnim wystrzale.

Do tańszego wyrobienia sobie odruchów obsługi palnej - nie do końca bo nie wszystko działa jak w oryginale
Do precyzyjnego strzelania - absolutnie nie
Do puszkobicia i zabawy grillowej - myślę że może dać sporo dobrej zabawy.
HW50+DOC 3-9x40MilDot
QB57 tuning własny :)
Baikal IŻ61 + 4x32

Bij Dziada
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: Bij Dziada » 2017-05-19, 12:00

To urządzenie jest chińskie? Nie z USA? Albo choć z Taiwanu jak ASG Dania robi i reklamują niby czeska zbrojowka bo to cz75 replika?

Awatar użytkownika
wiatq

Postautor: wiatq » 2017-05-19, 12:04

Chińskie. Tzn. Crosmann to firma amerykańska jednak z fabrykami w Chinach.
HW50+DOC 3-9x40MilDot
Baikal IŻ61 + 4x32

javiki

Postautor: javiki » 2017-05-19, 12:39

wiatq pisze:Czy warto? To zależy ... dużym plusem jest to że ma gwintowaną lufę i jest na śrut diabolo (lub na kulki ołowiane 4,5mm - i niech nikt nie wkłada zwykłych bbsów metalowych bo ani to celne i mocne nie będzie a lufę można poharatać), waga tylko jakieś 150 gram niższa od wagi oryginału, blow back, na minus to że nie wszystkie przełączniki działają tak jak w oryginale i zamek nie zostaje w pozycji otwartej po ostatnim wystrzale.

Albo ja na jakiś inny pistol patrze albo Ty o czymś innym piszesz...WILDCAT (BB) To C11 w innym ubarwieniu. Koniec. Zero lufy gwintowanej -to zabawka na bbs. Zero BB. Plastik nieruchomy w całości...
Wildcat to nie PDM9B a P10PNK a dokładniej http://www.crosman.com/c11-pistol-177 w innnych barwach.
Ostatnio zmieniony 2017-05-19, 12:40 przez javiki, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wiatq

Postautor: wiatq » 2017-05-19, 12:46

Chyba niezbyt wyraźnie było napisane...
Przy tej okazji zwróciłem uwagę na niską cenę, później chciałem porównać z ceną innej wiatrówki crosmana PDM9B Blow Back 4,5 mm co to jest teraz w promo za to nie ma żadnej opini na jej temat. Potem chciałem sprawdzić różnicę w cenie z oryginalnej stronki z usa i przeliczyć na złote z dolarów żeby sprawdzić jak mnie rżną sklepy. I okazało się ostatecznie, że PDM9B nie ma crosman w ofercie, przynajmniej na swojej oficjalnej stronce. A to niby nowość. O co chodzi? Jakiś morał?

Więc to czego kolega szukał to C11 w różu, ale zasadnicze pytanie jakie zadał to co to to jest ten crosman PDM9B i czy to w ogóle Crosman - stąd moja odpowiedź.
HW50+DOC 3-9x40MilDot
Baikal IŻ61 + 4x32

javiki

Postautor: javiki » 2017-05-19, 14:19

https://www.militaria.pl/crosman/wiatro ... p78459.xml
Ale tego w różu to chyba nie ma...

Awatar użytkownika
wiatq

Postautor: wiatq » 2017-05-19, 14:21

javiki pisze:https://www.militaria.pl/crosman/wiatrowka_crosman_pdm9b_blow_back_4,5_mm_pdm9b_p78459.xml
Ale tego w różu to chyba nie ma...

Czy jest w różu czy nie tego nie wiem - kolega pytał o model PDM9B i na jego pytania starałem się odpowiedzieć nie wnikając w kolory bo o nie nie pytał.
HW50+DOC 3-9x40MilDot
Baikal IŻ61 + 4x32

Bij Dziada
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: Bij Dziada » 2017-05-19, 16:24

Wszyscy maja racje bo to byla zawila historia z podwójnym dnem, choć bez puenty. Szukajac rozowego ostatecznie bezskutecznie nadzialem sie na tego crosmana z promocji i go rozważałem, myslalem ze dobrze odtwarza obsluge palnego wzorca. Ten brak opini mnie martwi.

Awatar użytkownika
wiatq

Postautor: wiatq » 2017-05-19, 16:36

Brakiem opinii się nie martw bo ten brak wynika ze to stosunkowo nowy model na rynku. Co do tego że dobrze imituje palną to nie do końca.... tak jak Ci napisałem na korzyść imitacji przemawia waga zbliżona do oryginału (prawie) blow back (choć tu po oddaniu ostatniego strzału zamek nie blokuje się w pozycji otwartej więc nie jak w palnej), spory plus to gwintowana lufa i śrut diabolo - co będzie pomagać w celniejszym strzelaniu (oczywiście mówimy tu o celności na mocno rekreacyjnym poziomie). Minus to to że jednak to plastik (choć nieźle imituje metal) i to że część blokad i przełączników jest nieruchoma (nie spełniają żadnej funkcji jaką spełniac powinny w palnej).
Jak na tę cenę - można się zastanawiać ale wybór należy do Ciebie.
HW50+DOC 3-9x40MilDot
Baikal IŻ61 + 4x32

Bij Dziada
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: Bij Dziada » 2017-05-19, 23:41

A w porównaniu z CZ75 P07 jak to się może mieć? Miałes może okazję postrzelać z tego crosmana?

Bij Dziada
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: Bij Dziada » 2017-05-21, 18:00

I oto puenta: ten z promocji CROSMAN PDM9B został na półce ponieważ duży, jakiś taki plastikowy trochę za bardzo w dotyku, gwintowana lufa czyli trzeba strzelać ołowiem by nie zjechać gwintu czyli droższe pociski. Wziąłem więc dla dziecka najpierw tak: Bersa BP9CC bez odrzutu zamka- https://www.militaria.pl/action_sport_g ... ml?cat=124 Po próbnym strzelaniu byłem zadowolony, mini mankament to kropka na muszce lekko nierówno namalowana. Postrzelaliśmy do tarczki, do sylwetki, wszystko fajnie, odniosłem wrażenie, że to ten sam mechanizm co w CZ75 p07 jaki tez mamy, jedynie inna obudowa, mniejszy, bardzo zgrabny, sam mam dłoń raczej drobną niż bochen chleba i najważniejsze- dobrze leży w dłoni dziecku. Celny i mocny, dwanaście metrów w dziesiąteczkę na tarczy parę razy trafiłem (nie powiem na ile strzałów). Jednak brakło mi po chwili realizmu z odrzutem zamka jeśli chodzi o estetykę i zamek nie zostawał z tyłu po wystrzeleniu magazynka czyli musiałem słuchać czy jeszcze lecą śruciny albo liczyć do dwudziestu, inaczej po prostu kilka pustych strzałów i się człowiek zastanawia czy się zatkało, czy pusty magazynek czy może strzela tylko nie ma śladu rany czy też, nie daj boże, ZEZ!!!??? Oddaliśmy dzisiaj do sklepu i zamówiliśmy model z B-B dopłacając stówę. https://www.militaria.pl/action_sport_g ... p12996.xml Będzie za tydzień. Opiszę zmiany.
Tak przy okazji mało jest jakoś opisów wiatrówek replik na CO2, albo ja szukam niewłaściwych albo też nieumiejętnie. Mógłby być taki dział osobny same opisy wiatrówek, po modelach czy coś.
Ostatnio zmieniony 2017-05-21, 18:03 przez Bij Dziada, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
telli

Postautor: telli » 2017-05-21, 22:49

Bij Dziada pisze:Oddaliśmy dzisiaj do sklepu i zamówiliśmy model z B-B dopłacając stówę. https://www.militaria.pl/action_sport_g ... p12996.xml .

Miałem wersję bez B-B. Można go uaktywnić zakładając uszczelkę za parę złoty.
Twinmaster competitor/Bersa BP9CC/CZ-75D compact z laserkiem/CZ200S+magazynek+dłuższy kartusz+BSA 4X32+pompka PCP Webley.

Wróć do „Piaskownica czyli pierwsze pytania...”