Sharps

Wszystko o strzelaniu na dalsze dystanse. Współczesna broń palna, czarnoprochowa i wiatrówki.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

slawo34
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 39
Rejestracja: 27 czerwca 2008, 20:42
Tematy: 0
Lokalizacja: Gostynin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sharps

Post autor: slawo34 »

Strzela ktoś jeszcze z sharpsa? Poniżej tarcza 15 strzałów 100y lyman 457 677 60g ves smar no 1.
[img][[IMG]https://images84.fotosik.pl/595/aac4b897f814b70fmed.jpg[/img]/img]
Potrzebuję informacji na temat ciasteczka smarnego ,jego grubości i budowy.Moje to warstwa gazety/ 5 mm smaru/ gazeta oraz oddzielam je z każdej strony dodatkowo od prochu i pocisku 1mm krążkiem tektury.Czy taka grubość i budowa jest dobra ? Jakieś sugestie jak jak robią to bardziej doświadczeni strzelcy.
Theoben MFR, BE4200 6-24x40 .Saguaro Sharps Sporting .45 .Remington New Model .44
Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2442
Rejestracja: 16 listopada 2009, 21:29
Tematy: 98
Lokalizacja: Poraj k/Cz-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sharps

Post autor: kapera »

Kiedyś strzelałem ze sportinga pedersoli .45 Nie używałem żadnych ciasteczek przekładek . Jedynie co aby polepszyć nieco smarowanie po zasmarowaniu rowków smarem , przed pierścieniem pocisku który wchodzi w stożek przejściowy robiłem dodatkowo obwódkę ze smaru który nakładałem wąskim pędzelkiem na gorąco .Smar twardy . Efekt nagar dawało się usunąć suchym przecierakiem i nie zalegał na stożku . ładowałem osobno pocisk i osobno ładunek prochowy .Był to bardzo powtarzalny zestaw .Scalanie pocisku z ładunkiem prochowym w kalibrze .45 nie dawało już takich efektów .
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK
slawo34
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 39
Rejestracja: 27 czerwca 2008, 20:42
Tematy: 0
Lokalizacja: Gostynin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sharps

Post autor: slawo34 »

Tarcza strzelona powyżej pocisk obficie smarowany ręcznie +ciasteczko 3.5 mm dmuchane między strzałami.
Wczoraj strzelałem pociskiem smarowanym smarownicą więc tylko w rowkach +ciasteczko 5 mm ,poprzednia kombinacja
wypada dużo lepiej rozrzut większy nagar twardszy.
Theoben MFR, BE4200 6-24x40 .Saguaro Sharps Sporting .45 .Remington New Model .44
Awatar użytkownika
Willie357
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 2774
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 16:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: RIP

Re: Sharps

Post autor: Willie357 »

Slavo, z całym szacunkiem, ale na tej technologii daleko nie zajedziesz.W Twej kombinacji zostaw tylko pocisk,bo jest b dobry, reszta WON.
Taką konstrukcja smarujesz jedynie gazetę.Kup beeswax compound, po naszemu węza pszczela, i po minimalnej kompresji prochu, prochu a nie vesuvitu wytnij przybitke z wosku, która uniemozliwi migracje smaru z ciasteczka do prochu.Potem ciasteczko (może być ciut bardziej miekkie niz smar w rowkach, ale bez przesady)I ewentualnie podkładka z papieru gazetowego pod pocisk(jest pewność,ze nie zostanie na bazie pocisku.)No i smar jakiś, bo nr 1 to sie nadaje do zasmarowywania bębnów w srebrnych Remingtonach z wąska szczeliną(nie kapie z pod pachy na dresik)Na pierwszym strzelaniu zobaczysz róznicę.
CZARNE I NITRO,>30, moturki , G 4x4 Bundeswehr , za młodu kobietki.
TAK dla eutanazji kretynów
slawo34
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 39
Rejestracja: 27 czerwca 2008, 20:42
Tematy: 0
Lokalizacja: Gostynin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sharps

Post autor: slawo34 »

Dzięki, fajnie że jeszcze jest ktoś kto coś konkretnego chce podpowiedzieć.Między proch dawałem dodatkowo przekładkę wyciętą z 3 mm tektury więc migracji smaru być nie powinno.Mam też SPG ale szkoda mi go było do vesuvitu a CH 3 w tej chwili niestety nie mam.To już moja trzecia kokila mam też 125 i 132 ale ta jest obiecująca chociaż 125 strzelała też bardzo dobrze,kiedyś odlałem partie pocisków z ołowiu niewiadomego pochodzenia+ wykopki+ pociski scalone byłem w szoku na 109 y dwu calowe skupienie i pojedyncze odskoki chociaż kokila nie składała się równo i pociski nie wyglądały idealnie .Kilka zostało i wziołem je niedawno na strzelnice skupienie takie samo ,niestety składu ołowiu nie umiem powtórzyć.Kupiłem wreszcie lepszą wagę Hornady G2-1500 bo poprzednie tańsze doprowadzały mnie do szału ,kupiłem termometr,poraz pierwszy nasmarowałem pociski zrobioną przez siebie praską kalibrująco-smarującą a tu kicha za mało smaru na tarczy siewnik mimo dmuchania między strzałami. Wosk pszczeli mam ,natomiast pytanie węza pszczela do kupienia na al ma kształt komórek czy taka się nadaje czy musi być gładka i jaka powinna buć grubość przekładki z niej wycietej.
Theoben MFR, BE4200 6-24x40 .Saguaro Sharps Sporting .45 .Remington New Model .44
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7302
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Sharps

Post autor: marekp »

Do Sharpsa nadaja sie dobrze bardzo twarde pociski. Zapewne dlatego olow z kulochwytu dal takie celne pociski. Lyman zaleca 15 BHN twardosc. Podaje na swojej stronie jaki to jest stop. Z grubsza 90% olowiu 5% antymonu i 5% cyny. Mozna dac 60% olow 40% czcionek od linotypu i troche cyny z olowiem takiej do lutowania 60/40. Warto sprawdzic co wyszko za pomoca czegos co twardosc mierzy.

MarekP
slawo34
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 39
Rejestracja: 27 czerwca 2008, 20:42
Tematy: 0
Lokalizacja: Gostynin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sharps

Post autor: slawo34 »

Wiem staram się czytać posty osób które mają większe doświadczenie, o stopie lymana też czytałem pociski z których strzelałem to 90% ciężarków 10% cyna lc50 oraz druga partia 90% ołów 10% cyna lc60.Skupienie lepsze z pocisków odlanych z ciężarków
Theoben MFR, BE4200 6-24x40 .Saguaro Sharps Sporting .45 .Remington New Model .44
Awatar użytkownika
Willie357
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 2774
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 16:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: RIP

Re: Sharps

Post autor: Willie357 »

Co do wezy pszczelej z portalu alg to każda dobra .Przemyśl kwestie czy ciasteczko jest Ci potrzebne do szczęscia. Ono tak naprawdę jest potrzebne aby poprawic zmiękczanie nagaru pomiedzy strzałami.Ta kwestię można załatwić czyszczeniem po każdym strzale,gdy jest na to czas, a z reguły jest.Hordy ciapatych na wielbładach jak na razie jeszcze u nas nie atakuja i mozna strzelac wolniej niz minigun gatlinga
CZARNE I NITRO,>30, moturki , G 4x4 Bundeswehr , za młodu kobietki.
TAK dla eutanazji kretynów
nosu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1503
Rejestracja: 27 grudnia 2005, 09:30
Tematy: 4
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sharps

Post autor: nosu »

Jeśli miałeś stop zbierany z różnych rodzajów ołowiu a do tego dodałeś cyny , to stawiam że miał twardość max 10HB czyli gdzieś pomiędzy czystym ołowiem a stopem Lyman 2.
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7302
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Sharps

Post autor: marekp »

Najlepiej kupic twrdosciomierz. Mnie sie dobrze sprawda Leeprecision.
Wtedy wiadomo z czego sie odlewa.

MarekP
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Daleki dystans - Long Range”