Sharps

Wszystko o strzelaniu na dalsze dystanse. Współczesna broń palna, czarnoprochowa i wiatrówki.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

rmatysiak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 602
Rejestracja: 24 sierpnia 2006, 18:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: rmatysiak »

nosu pisze:Zajmij się proszę strzelaniem , nie czytaniem...będzie zdrowiej dla wszystkich.
Co z tego jak pocisk na 100 y lata celnie a ma problem z osiągnięciem 1000 y? Trzeba osiągnąć kompromis i tyle.
Edyty w tym poście nie będzie :P
Tylko że pocisk z sharpsa nie bedzie miał problemów z doleceniem na dystans 1000 yardów.

Marku problem z przejściem predkosci dziwięku bardzeij uderza chyba w nowoczesne pociski. Podczas przejscia przez bariere dzwieku tracą one stabilności. Chyba twoje kluchy lepiej radza sobie z tym problemem. Ale to trzeba było by sprawdzić z chronem.

PS Zaczynam rozumiec czemu to forum ma taka opinie a nie inną. Jak się z kims nie zgadzasz to przewaznie trzeba oczekiwać wszytkiego tylko nie merytorycznych argumentów.
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7298
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: marekp »

Wiesz ja daje merytoryczne argumenty. Strzelam na duzym dystansie z powodzeniem. Bez falszywej skromnosci. Opisalem co zrobilem w duzej mierze przypadkiem. Wynik na tarczy byl doskonaly. To maly dystans ale widzie jak sie strzela. Lepiej duzo. Na najblizsze sylwetki bede tak strzelal. Z rozdzielonych ladunkow. Jest naprawde lepiej. Nie brudzi sie tak bradzo.
Papier wylatuje caly.

MarekP
rmatysiak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 602
Rejestracja: 24 sierpnia 2006, 18:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: rmatysiak »

marekp pisze:Wiesz ja daje merytoryczne argumenty.
MarekP
Nie pisałem o Tobie. Zawsze z dużą przyjemnoscia czytam twoje posty. Przeczytałem cały wątek o tym jak pierwszy raz ujażmiałes sharpsa. A teraz trzymam kciuki ze na 1000 yardach same dychy bedą ;)
Awatar użytkownika
tadeusz45
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 728
Rejestracja: 24 listopada 2007, 14:57
Tematy: 0
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: tadeusz45 »

No niestety masz rację, wygłoszenie własnej opinii nie kolidującej z niczyimi interesami ale innej narazi Cię na idiotyczne kpiny. Ludzi z rozdętym ego i licznymi kompleksami tu nie brakuje.
Awatar użytkownika
rob644
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 269
Rejestracja: 06 marca 2010, 10:29
Tematy: 8
Lokalizacja: Boat
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: rob644 »

Oj chopoki ino się nie kłóćcie ,co by nie narobić w tym dziale śmietnika.

żeby nie było OT
Zawsze mi się to karabinisko podobało.Strzelam z CP hm..jakiś piąty roczek ,przez ten czas przewinęło się przez moją chatkę ładnych parę szt. broni CP,począwszy od Hawkena ,Zuave,Gallagera no i obecnie Sharps DP .45 sporting zapoczątkował nową erę "użerania" się z CP.
Sharpsika kupiłem 2-a tygodnie temu oczywiście po tuningu w wiadomym , zaprzyjażnionym sklepie czyli u Michała.
Moje pierwsze strzelanie (oś u nas na strzelnicy niestety tylko 50 m czyli do plumkania ) :
testowane pociski Lyman 125 i Lee ( wysępione od Michała ) oraz z kokili pedersoliego 303 -459 własnoręcznie "poczęte "Naważka prochu 55grains CH3 (taki tylko z lepsiejszego sortu mam ),Uświstaczone patrony z papieru do drukarki,kasza,przybitka trochę smaru i na strzelnice .
Pierwsze wrażenia baaardzo pozytywne ,Sharpsik nie dmucha bokami ale z kominka jak z parowozu (kominek już wymieniony).Jeżeli chodzi o skupienie - w moim z tych trzech testowanych pocisków najlepiej lata pedersoli 303-459 skupienie dwa odskoki reszta wyrwana 10-a czyli jakoś tak centalnie wszystko wlazło.
To takie pierwsze wrażenia na gorąco.
Teraz trzeba pogonić węża z kieszeni i dokupić jakieś przyrządy celownicze i strzelać strzelać ...itd

żeby nie było ,że jakiś dobry ze mnie strzelec to dodam -strzelałem z podparcia z badziewnym diopterem pedersoli (który kupiłem tak na początek )
Ostatnio zmieniony 21 stycznia 2013, 15:59 przez rob644, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7298
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: marekp »

Coz. Zwykle cena karabinu to jest gdzies kolo polowy ceny zestawu :-). No moze ciut przesadzam ale kokile kalibratory smarownice..... No i diopter. I muszka. To nie za duzo przesadzam mowiac ze to prawie drugie tyle. Jesli chodzi o to jak lataja pociski. To jest malo testow. Rozne nawazki do roznych pociskow. Rozmaite prochy. Jest tego duzo. Tych kombinacji.
Co do kominka to 1.5mm znakomicie zapala patrony. Ale dmucha tak, ze czasem kurek napina. 1.2mm nie dmucha. Ale zdaza sie ze nie zapali. 1.3 jest lepiej ale ma wady obu - to znaczy 1 na 20 moze nie odpalic i czasem kurek sam z siebie sie podniesie..... Nie dajcie sie koledzy wrobic w kominek na naboje startowe! One sa skuteczne ale wypalaja blok. Nie wiem dlaczego i prawde mowiac nie chce mi sie wiedziec ale tak jest. Trzeba sie pogodzic z takim nieco himerycznym zaplonem. Jak iskra ma kilometr do przelecenia..... Ja pomagam rozrywajac bibulke przed strzalem. Ale fakt ze to jest irytujace.

MarekP
Awatar użytkownika
rob644
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 269
Rejestracja: 06 marca 2010, 10:29
Tematy: 8
Lokalizacja: Boat
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: rob644 »

marekp pisze: Ja pomagam rozrywajac bibulke przed strzalem. Ale fakt ze to jest irytujace.

MarekP
Dobry pomysł MarkuP ,muszę to sprawdzić .
Kominek wymieniłem na 1,2 i rzeczywiście czasami nie odpali za pierwszym ,ale wolę już tak niż darmowe opalanie brwi i paprochy na okularach
Awatar użytkownika
mkl1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 9020
Rejestracja: 14 lipca 2006, 15:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Optyka na Sharpsie "Malcolm "

Post autor: mkl1 »

Trochę OFF

Wiem, wiem do Sharpsa TYLKO dipter, ale mam takie nieśmiałe pytanie odnośnie położenia lunety na Sharpsie.
Mnie bardziej niż dany model lunety Malcolma interesuje je montaż:
1) czy montaż jest CENTRALNIE, czy też "bardziej z lewa?

Jęzęli centralnie to mógłbym się zdecydować, , jeżeli nie to odpada , bo strzelam z lewusa...
Dlaczego Malcolm ??? bo tak, żle strzelam z przezierników. Jęzęli montaz nie po mojej myśli... Sharps zostanie na ścianie ;laughing: i tyla, albo znajdzie innego właściciela, jeżeli kupię inny karabin :P
Nie strzelać.
Jestem przyjaznym szopem :-D
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: Marek- »

Kup Mirek kominek , teraz sa nawet elektryczne, malo roboty a sharps jednak potrzebuje pewnej oprawy :-)
A Malcolmy na sharpsie sa z reguly centralnie.
Awatar użytkownika
mkl1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 9020
Rejestracja: 14 lipca 2006, 15:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mkl1 »

Kominka innego niz na żywy ogień nie trawię :shock: :mad:
A sharps już tyle sobie wisi, lub jest "niedzielnie używany", że się przyzwyczaiłem :shock: :-D :P
Więc dla frajdy strzelam sobie z niego "niedzielnie 100 m" bez napinania się , lub wisi i bedzie wisiał= jeśc nie woła
Nigdy prawdopodobnie nie będzę strzlecem LR z Sharpsa, bo mam braki czasowe na WBP do tego celu a co dopiero inna. Ponadto brakło mi zapału do sharpsa ... :shame: ze względu między innymi na kiepskie wykonanie przyrządów celowniczych prze IAB

edyta...
Dzięki wszystkim, którzy odezwali się na PW- troche mi to rozjasniło sprawę :)

Tak więc Sharps bedzie kurzołapem" a czasami na małe robienie BUMM i jako eksponat przy prowadzeniu pewnych zajęć "dydaktycznych" :shame:
Nie strzelać.
Jestem przyjaznym szopem :-D
Awatar użytkownika
Żółtodziób
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 589
Rejestracja: 18 sierpnia 2004, 19:26
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Żółtodziób »

Mam złą wiadomośc dla Malcolmowców.
Centralnie da sie zamontować ale na Sharpsie na amunicje zepoloną.
Na kapiszonowcu kurek nie puszcza.
Będzie przesunięta na lewą stronę.
Tez mi to nie pasuje.
Modyfikacja kurka też nic nie da.
Nawet jeśli odchylimy część chwytowa kurka na zewnatrz to i tak częśc bijąca będzie pod lunetą na kursie kolizyjnym.
Trzeba by lunete podnieśc ponad kurek. Co przy LR jest być może do zrealizowania.


Ż
A niechaj narodowie wżdy postronni znają ,
Iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają!
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7298
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: marekp »

Mozna dalej przesunac lunete do przodu. Nie musi sie miec oka dokladnie lunecie. Widzialem Sharpsa z luneta na pewno. Nie zespolony. I nawet z niego kilka razy strzelilem. Ale wiem ze byla dosc dalko od oka i nie wiem jakiej firmy byla. A moze wysoko po prostu zamontowana? Nie zwrocilem uwagi jak to bylo zrobione.

MarekP

Kiedys chcialem kupic Shrapsa Shiloh na e-Gun. On mial na sobie lunete i na pewno byla centralnie. Zrezygnowalem z powodow finansowych choc ze sprzedawca juz sie dogadalem co do ceny.
Zrobilem troche pociskow z uszkodzonej kokili. Moim zdaniem sa ok. 547132 - to Willi wie ktora kokila. Ale co mnie zastanowilo. Ten sam "wsad" do kociolka. Pociski 547125 waza ok. 520 grains. A 547132 ..... niemal dokladnie tyle samo! Czyli 524- 527 grains. Tak ma byc? Bo z opisu wynika ze ma byc 500 do 530. Jest inaczej. I to nie jest wynik uszkodzenia. Ta kokila sie nadaje spokojnie. Przekalibrowac lekko i jest dobrze. Kto wie dlaczego tak sie ciezar rzeczywisty rozni od katalogu? Mialo byc 500 jest 420. Mialo byc 530 jest nieco mniej. O co tu chodzi? Dalszy ciad nieidentycznych kokil? Ze kazda sztuka inna?

No nie wychodzi inaczej! 457125 wazy 520grains. 457132 wazy 525. Za nic nie bedzie 535. Chyba ze zero cyny moze. O co chodzi z ta waga? Pisza ze 500 i jest 520. Ma byc 535 a jest 525. Nic nie rozumiem. Ten sam olow w obu przypadkach.
slawo34
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 39
Rejestracja: 27 czerwca 2008, 20:42
Tematy: 0
Lokalizacja: Gostynin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: slawo34 »

Zakupiłem wczoraj kokilę 457 132 i odlałem 70 pocisków .Stop ołowiu z cyną 5 % waga moich 534-535,6 graina natomiast średnica głowicy 0.448 cala.Aby średnicę głowicy zwiększyć (najlepiej 0.450) należy dodać więcej czy mniej cyny do ołowiu?Jaką tolerancje wagową stosować do strzelania na 100y.
Theoben MFR, BE4200 6-24x40 .Saguaro Sharps Sporting .45 .Remington New Model .44
Awatar użytkownika
Willie357
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 2774
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 16:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: RIP

Post autor: Willie357 »

W przypadku tego pocisku im mniejsza głowica tym lepiej.-Dalej wchodzi i sie samoczynnie osadza.
Na tym dystansie tolerancja wagowa jest praktycznie pomijalna +- 3 grainy nie zrobią praktycznie jakiejkolwiek różnicy.
CZARNE I NITRO,>30, moturki , G 4x4 Bundeswehr , za młodu kobietki.
TAK dla eutanazji kretynów
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7298
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: marekp »

To tym bardziej nie rozumiem dlaczego moje 132 sa tak lekkie. Kokila jesli jest uszkodzona bedzie robic ciezsze pociski bo do niej nic sie nie nalalo moglo tylko materialu ubyc. To dlaczego moje sa tak lekkie? Czy az taki rozrzut w wykonaniu? Dzis pomierze to dokladnie i napisze co mam.

MarekP
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Daleki dystans - Long Range”