Notatnik strzelca

Wszystko o strzelaniu na dalsze dystanse. Współczesna broń palna, czarnoprochowa i wiatrówki.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Macin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 88
Rejestracja: 21 września 2020, 16:41
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Notatnik strzelca

Post autor: Macin »

Poszukuję notatnika strzelca, opakowania/organizera jak i wkładek.

Przykład organizera
Obrazek


Przykład wkładek wydrukowanych do różnych celów (osobne np. na zawody)
Obrazek



Mój notesik, pożyczony od córki jest już lekko styrany i ma -10 z definicji za "dziewczyńskie" kolory do TacticCool :(
Poza tym, jak trochę pada to się mokry robi :(

Znalazłem takie coś
Obrazek
na https://miltur.pl/organizery/197-organi ... ni-a5.html

Fajnie jak będzie kieszonka z przezroczystą folią, to nie będę musiał używać koszulek A4 :)


Polecicie coś?
Czego używacie?

Wujek Gogiel daje całkiem sporo wyników na "sniper Log Book" ale jakoś nie znalazłem nic ciekawego.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Notatnik strzelca

Post autor: LARPAK »

Wkładki jeszcze w opracowaniu o uwagi innych, ale jeszcze chwilę to zajmie:
https://061.com.pl/FORUM/index.php?topi ... 87#msg9787

https://braterstwo.eu/tforum/t/292280

EDYTA:
jak nie znajdziesz nic odpowiedniego to polecam zrobić sobie samemu wg potrzeb.
Kupujesz notes rite in the rain na sprężynce i wyciągasz z niego kartki. Drukujesz i ponownie nawijasz na sprężynę.
Inna opcja to zakup kartek A4 rite in the rain i zastosowanie klipsa lub czegoś podobnego.

Pokrowce na notatniki znajdziesz w sklepach militarnych, a na forum znajdziesz z pewnością kogoś kto uszyje Ci coś na wymiar - może kolega Jorguś z podforum wiatrówkowego.
Awatar użytkownika
Macin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 88
Rejestracja: 21 września 2020, 16:41
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Notatnik strzelca

Post autor: Macin »

Dzięki za linki.

Myślałem nad czymś własnym lub zleceniem, jednak 119zł. za gotowiec z powyższego linku, to nie jest zła opcja.
Bardziej szukam wkładu i mam już to co udostępnił. p. Ejsmont i kilka z USA (ang. to nie kłopot) ale myślałem że jest coś "naszego".
Popatrzę na przesłane linki, dziękuję.
kamykPK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 18 sierpnia 2016, 08:54
Tematy: 2
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Notatnik strzelca

Post autor: kamykPK »

Gdy zacząłem czytać wątek to od razu na myśl przyszły mi organizery z miltura. Dla osoby, która tam szyje strzelectwo nie jest obce. Fajne jest to, że są 3 rozmiary - A4, A5 i A6, no i wykonane z cordury. Jeśli uważasz, że to dla Ciebie za dużo koszt to zawsze możesz poszukać czegoś na allegro jak np. to
https://allegro.pl/oferta/teczka-aktowk ... 8996770548

Wkład jest bardzo indywidualną sprawą i najlepiej jest wykonać go w całości samemu. Można jedynie doradzić w sposób ogólny co powinno się tam znaleźć, zaczynając od rzeczy najistotniejszych. W pierwszej kolejności tabele nastaw dla Twojej broni. I teraz pytanie jest czy strzelasz z jednego karabinu czy z kilku jednostek broni o różnych kalibrach? Dla każdej broni powinna być osobna tabela nastaw. Podobnie dla amunicji z pociskami o różnej masie. Następnie tabela z poprawkami na wiatr - najlepiej dla wartości wiatru 1 /ms bo możesz wtedy prosto pomnożyć wartość z tabeli przez siłę wiatru odczytaną z wiatromierza. Skoro mamy tabele poprawek na wiatr to potrzebna jest i tzw. róża wiatru, najlepiej na tej samej stronie by ułatwić liczenie. Skoro jesteśmy przy poprawkach bocznych to następna może być tabela poprawek na derywację (można ją też wkomponować w tabelę nastaw). Jeśli uznasz za przydatne to nie zapomnij o współczynnikach do strzelania pod kątami. Tak na prawdę co jeszcze wstawić i w jakiej formie to - jak już wspomniałem - indywidualna sprawa, sam musisz do tego dojść i swój dziennik dopracować. Wszystkie strony z stałymi danymi można zalaminować, następnie potraktować dziurkaczem i do organizera.

Po za tym warto mieć zawsze puste strony w kratkę, na których można prowadzić notatki. Są jeszcze tabele do opisywania wyników strzelania do tarczy. Osobiście wolę jednak dobrze opisać i numerować tarczę, wpisać w notatniku czym (jaką amunicją/numer elaborowanej amunicji), ile strzałów, do której (który nr) tarczy, a po oddanej serii zrobić zdjęcie tarczy z przestrzelinami. Przeanalizować wyniki można w aplikacji w telefonie już na spokojnie w domu.
Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1676
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 37
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Notatnik strzelca

Post autor: stangret »

Co do samego etui to wpisz w goglarkę
a5 cordura book cover organizer
Co do wypełnienia to widziałem na Amazonie :wink:
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Notatnik strzelca

Post autor: LARPAK »

W sumie dobrze by było, aby autor wątku określił czego tak na prawdę potrzebuje, co jest w sumie zależne od tego co strzela i na jakim dystansie. Bo jak na 50 czy 100 metrów to nie są mu potrzebne jakieś kierunki wiatru czy wilgotność powietrza itd. - oczywiście może z tego korzystać, ale jak nie posiada żadnych urządzeń pomiarowych to tego typu dane mogą okazać mu się zbędne.

Podobnie jak strzela z .22LR bawiąc się w mini snajpera to standardowe info z pudełka amunicji wpisze niż ktoś kto samemu elaboruje amunicję i z nią eksperymentuje - pociski, naważki, rodzaje prochu itd.
Z kolei jak robi swoją amunicję to może chcieć mieć w takiej karcie więcej miejsca na informacje o niej niż jest to w standardowym druku.

W związku z czym najlepiej taką kartę zrobić sobie samodzielnie wg potrzeb - word lub excel naszym przyjacielem jest.
Najgorsze będzie jak kupisz sobie gotowca i na strzelnicy okaże się, że 50% takiej karty nawet nie zapełniłeś lub nie wykorzystujesz ich możliwości albo z braku potrzeb, sprzętu czy też tego, że zostały wykonane do innego rodzaju strzelań.
kobza77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 77
Rejestracja: 23 października 2018, 10:20
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Notatnik strzelca

Post autor: kobza77 »

A ja tylko dodam, ze jak ktos nie ma niewiadomo jakich oczekiwan to moze na amazonie za 20 zl kupic notatniki strzeleckie
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Notatnik strzelca

Post autor: Spitfire24 »

kobza77
Możesz wrzucić linka?
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
Awatar użytkownika
Macin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 88
Rejestracja: 21 września 2020, 16:41
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Notatnik strzelca

Post autor: Macin »

kamykPK pisze: 10 kwietnia 2021, 23:13 Wkład jest bardzo indywidualną sprawą i najlepiej jest wykonać go w całości samemu.
Tak, lecz można spróbować i posiłkować się dokonaniami innych o które właśnie pytam ;)

LARPAK pisze: 11 kwietnia 2021, 08:50 W sumie dobrze by było, aby autor wątku określił czego tak na prawdę potrzebuje, co jest w sumie zależne od tego co strzela i na jakim dystansie. Bo jak na 50 czy 100 metrów to nie są mu potrzebne jakieś kierunki wiatru czy wilgotność powietrza itd. - oczywiście może z tego korzystać, ale jak nie posiada żadnych urządzeń pomiarowych to tego typu dane mogą okazać mu się zbędne.

Fakt ;)

Na razie 100% to histotyk czyli do 300m z mechanicznych bez lunet.
Zatem nastaw wiatru, derywacja pocisku, nastawy, kliki, itp. są chwilowo zbędne.
Opisy strzelań i wyniki na tarczach, pogoda.
Nie elaboruję :(

Na nowy sezon '22r. będę jednak kompletował swój zestaw do LR (długa historia)
Tu będzie potrzebne już więcej karteczek ;)

Dlatego pomyślałem o etui z wymiennymi wkładami.
W podstawie jest i tak zazwyczaj to samo:
- miejsce na długopisy
- kilka kieszonek
- przegródki
- trochę rzepów ;)
- system MOLLE ;)
To starczy.
Szukam raczej wygodnego etui, kieszonki z folią przezroczystą, systemu zapięć znanego z segregatorów (4 uchwyty, zamiast 2), materiału który wytrzyma trochę dłużej niż notes córki ;) i będzie bardziej odpowdny na kilka przypadkowych kropelek z chmurki.

Zastanawiam się pomiędzy dużym A4 (ew. B5) a wygodniejszym A5.
Teraz A5 starcza ale później chyba lepiej A4.

kobza77 pisze: 11 kwietnia 2021, 22:57 A ja tylko dodam, ze jak ktos nie ma niewiadomo jakich oczekiwan to moze na amazonie za 20 zl kupic notatniki strzeleckie
Też racja. Lecz czy nie lepiej najpier zapytać czy ktoś nie ma czegoś ciekawszego ?
Po co drewno do lasu wozić ? :)

Spitfire24 pisze: Możesz wrzucić linka?
https://www.amazon.de/Shooting-Logbook- ... 57&sr=8-1

Tu więcej opcji
https://www.amazon.pl/s?k=shooting+logb ... nb_sb_noss


Jak pisałem, wujek Gogiel daje całkiem sporo wyników na "sniper Log Book" ale jakoś nie znalazłem nic ciekawego, dlatego pozwoliłem sobie na niniejszy wpis ;)

https://www.google.com/search?q=sniper+ ... 40&bih=883
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Notatnik strzelca

Post autor: LARPAK »

@Macin:
wkłady jakie przedstawiłem w moim pierwszym poście są zrobione w wordzie.

Jak masz jakieś uwagi lub propozycje, które chcesz, aby były w nich zawarte to napisz i się zrobi.

Etui to już inna sprawa i w sumie gotowce masz w sieci.
Możesz też coś samemu zaadoptować np. panel dowódcy/minera z Miwo czy Taiwangun.

Osobiście wolę A5 niż A4 bo wygodniejsze w transporcie i użyciu na stanowisku.
kamykPK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 18 sierpnia 2016, 08:54
Tematy: 2
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Notatnik strzelca

Post autor: kamykPK »

Macin pisze: 12 kwietnia 2021, 10:31 Na razie 100% to histotyk czyli do 300m z mechanicznych bez lunet.
Zatem nastaw wiatru, derywacja pocisku, nastawy, kliki, itp. są chwilowo zbędne.
Opisy strzelań i wyniki na tarczach, pogoda.
Nie elaboruję :(
W takim razie dziennik jak dla strzelca wyborowego (a tym bardziej wszelkie gotowce do takiego dziennika) są Ci zbędne. Tak na prawdę wystarczy Ci etui z zapięciem jak w segregatorze i plik zwykłych czystych kartek plus długopis. Kilka razy zapiszesz wyniki ręcznie i szybko dojdziesz jak przyspieszyć i ułatwić sobie robienie zapisków ewentualną tabelą (i czy w ogóle jest Ci taka potrzebna). Zwłaszcza, że w gruncie rzeczy masz do zapisania bardzo niewiele informacji, więc po co sobie komplikować życie?
Awatar użytkownika
Macin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 88
Rejestracja: 21 września 2020, 16:41
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Notatnik strzelca

Post autor: Macin »

kamykPK pisze: 12 kwietnia 2021, 12:05
W takim razie dziennik jak dla strzelca wyborowego ... są Ci zbędne.
...

... masz do zapisania bardzo niewiele informacji, więc po co sobie komplikować życie?

Jak wspomniałem, na nowy sezon będę kompletował swój zestaw do LR.
Obecnie faktycznie mniej potrzebne do zabaway z historykiem.
Jednak przyda się w obu przpadkach, zatem wolę mieć wcześniej.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Daleki dystans - Long Range”