Semi auto .223

Wszystko o strzelaniu na dalsze dystanse. Współczesna broń palna, czarnoprochowa i wiatrówki.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Dino1984
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 760
Rejestracja: 05 czerwca 2008, 14:22
Tematy: 93
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Semi auto .223

Post autor: Dino1984 »

Koledzy, zastanawiam się nad zakupem jakiegoś .223, najpewniej w systemie AR-15 (coś na wzór Mk12) do strzelań na 100-300 m. Zastanawiałem się nad Stagiem Varmint, ale ta 24" lufa mnie trochę zniechęca, wolałbym coś do 20". Będę wdzięczny za jakieś wskazówki czego szukać.
Ostatnio zmieniony 22 maja 2019, 07:44 przez Dino1984, łącznie zmieniany 1 raz.
.177, 22LR, 5,45x39, .223, 6,5x55 SE, .300BLK, .308, 7,62x54R, 30-06, 9x19, 44 Mag, 12 ga
KS Proelia
"Ubi concordia, ibi victoria"
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Semi auto .223

Post autor: Spitfire24 »

Taki Stag Varmint jest do tego najlepszy. Kolega ma i nawet na 800 m (z odpowiednią amunicją) fajnie strzela, choć jest bardzo podatny na wiatr. A że 24" lufa, no przecież chcesz strzelać tarczowo a nie dynamikę, więc nie powinno ci to przeszkadzać.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
LibreJG
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 02 października 2017, 17:14
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Semi auto .223

Post autor: LibreJG »

Spitfire24 pisze:Taki Stag Varmint jest do tego najlepszy. Kolega ma i nawet na 800 m (z odpowiednią amunicją) fajnie strzela, choć jest bardzo podatny na wiatr. A że 24" lufa, no przecież chcesz strzelać tarczowo a nie dynamikę, więc nie powinno ci to przeszkadzać.
A jak strzela amunicją fabryczną ze średniej albo wyższej półki? Bo zgaduję, że wspomniana amunicja na 800m to amunicja elaborowana.
9x19mm, 22lr, 12/76, 308.
Awatar użytkownika
ImTheOne
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1007
Rejestracja: 29 maja 2012, 22:10
Tematy: 20
Lokalizacja: KS Garda
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Semi auto .223

Post autor: ImTheOne »

Możesz jeszcze rozważyć Staga 3Gun Elite: gruba lufa 18", skok gwintu 1:8", fajny spust. Strzelałem co prawda na razie na 200 m, ale jestem bardzo zadowolony. A i dynamikę postrzelasz z niego, bo z Varmintera to jak nie jesteś Pudzianem to słabo. Zaraz przerzucę zdjęcia z wynikami na tarczy.
Ostatnio zmieniony 22 maja 2019, 14:40 przez ImTheOne, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ImTheOne
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1007
Rejestracja: 29 maja 2012, 22:10
Tematy: 20
Lokalizacja: KS Garda
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Semi auto .223

Post autor: ImTheOne »

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Semi auto .223

Post autor: Spitfire24 »

ImTheOne pisze:Możesz jeszcze rozważyć Staga 3Gun Elite: gruba lufa 18", skok gwintu 1:8", fajny spust. Strzelałem co prawda na razie na 200 m, ale jestem bardzo zadowolony. A i dynamikę postrzelasz z niego, bo z Varmintera to jak nie jesteś Pudzianem to słabo. Zaraz przerzucę zdjęcia z wynikami na tarczy.
No właśnie, nie ma ARa do wszystkiego. Takie skupienie jakie pokazałeś na 200 m to kolega z Varmintera miał na 600m :-D .
LibreJG pisze: A jak strzela amunicją fabryczną ze średniej albo wyższej półki? Bo zgaduję, że wspomniana amunicja na 800m to amunicja elaborowana.
Nie wiem jaką strzelał. Jak się dowiem to dam znać.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
Awatar użytkownika
ImTheOne
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1007
Rejestracja: 29 maja 2012, 22:10
Tematy: 20
Lokalizacja: KS Garda
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Semi auto .223

Post autor: ImTheOne »

No właśnie - z jakiej amunicji, z jakim bipodem? Z podpórką z tyłu/workiem? Z jaką lunetą itp :) Jest jeszcze wiele czynników wpływających na celność, ja tylko pokazałem kilka tarcz z moich zabaw, nie twierdzę, że ten konkretny model będzie idealny, ale Dino chce czegoś do 300 m z lufą do 20". Mam Staga więc polecam Staga :)
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Semi auto .223

Post autor: Spitfire24 »

Amunicja - nie wiem.
Bipod składany chyba Harris
Z tyłu worek.
Luneta - nie wiem jaka.

Stag nie jest zły, Varminter to też Stag ;laughing: .
A twoje skupienia nie są złe :one:
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
koks
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 407
Rejestracja: 07 maja 2003, 14:47
Tematy: 24
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Semi auto .223

Post autor: koks »

Też myślę nad dokupieniem gotowego uppera do swojego AR, Stag lub coś podobnego z ciężką lufą "20 i gwintem 1-8 tylko nie wiadomo czy to ma sens? taki upper to w Polsce wydatek jak za tańszego repetiera varmint pytanie czy takim Stagiem będe w stanie konkurować z repetierami ?
Jak na razie z mojego taniego AR-a po dobraniu elaboracji najlepsza tarcza na 300m wygląda tak
Obrazek
Stag pewnie strzeli lepiej, pytanie czy na tyle by nie żałować kasy na semi auto ? :583: :-D
GP-100 .357
Springfield TM 1911 .45
Rem700 DCR .223
LibreJG
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 02 października 2017, 17:14
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Semi auto .223

Post autor: LibreJG »

koks pisze:Też myślę nad dokupieniem gotowego uppera do swojego AR, Stag lub coś podobnego z ciężką lufą "20 i gwintem 1-8 tylko nie wiadomo czy to ma sens? taki upper to w Polsce wydatek jak za tańszego repetiera varmint pytanie czy takim Stagiem będe w stanie konkurować z repetierami ?
Jak na razie z mojego taniego AR-a po dobraniu elaboracji najlepsza tarcza na 300m wygląda tak
Mogę zapytać jakiego masz AR-15? Przy okazji też jakie wyniki miałeś strzelając z amunicji kupionej tej tańszej i droższej.

Sam mam teraz problem czy kupować AR-15 czy repetiera. Oczekiwania mam takie, że na 300m będzie można dosyć celnie postrzelać bez jakiegoś ciśnienia na bycie snajperem z wynikiem 1 MOA ;laughing: i może nawet na większy dystans do jakiejś blachy dla czystej zabawy.

Niestety budżet mam dosyć mocno ograniczony i kupienie w tej chwili tego i tego odpada tym bardziej, że dochodzi koszt dodatków jak optyka i inne bajery. Dlatego zainteresowało mnie, że powiedziałeś, że masz taniego ARa a wyniki na tarczy są lepsze od moich oczekiwań.
9x19mm, 22lr, 12/76, 308.
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Semi auto .223

Post autor: Spitfire24 »

koks pisze:Też myślę nad dokupieniem gotowego uppera do swojego AR, Stag lub coś podobnego z ciężką lufą "20 i gwintem 1-8 tylko nie wiadomo czy to ma sens? taki upper to w Polsce wydatek jak za tańszego repetiera varmint pytanie czy takim Stagiem będe w stanie konkurować z repetierami ?
To zależy od tego jak strzelasz i jak masz ogarnięty wiatr. Do 300 m masz dużą szansę ale tylko z Varminterem. Zwykły AR nawet z ciężką lufą nie daje gwarancji sukcesu. No i poza tym musisz mieć dobry montaż i lunetę.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Semi auto .223

Post autor: Spitfire24 »

Spitfire24 pisze:Amunicja - nie wiem.
Bipod składany chyba Harris
Z tyłu worek.
Luneta - nie wiem jaka.

Stag nie jest zły, Varminter to też Stag ;laughing: .
A twoje skupienia nie są złe :one:
Edit
Amunicja GGG 77 grain Sierra HPBT
Luneta Bushnell DMR 3.5-21
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
Awatar użytkownika
Alfik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 197
Rejestracja: 15 listopada 2014, 21:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Legia Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Semi auto .223

Post autor: Alfik »

Spitfire24 mnie wywołał więc jestem:

Stag Model 6 Amunicja GGG Sierra BTHP 77 Grain

100M

Obrazek

Obrazek

300M

Obrazek



Obrazek

800 M tarcza z LongShota

Uwaga przesunięcie boczne jest spowodowane błędem w ocenie prędkości wiatru o 0.6 m/s ten sam błąd przy kalibrze 6.5 CM to grupa na ósemkach - Taka grupa centralnie to gwarantowane pudło w Semi Auto - niestety jak widać wiatru czytać nie potrafię - 223 uczy pokory.


Obrazek



Karabin:

Obrazek

Obrazek


Karabin jest fantastyczny - i pozwala strzelać dobre wyniki o ile nie wieje specjalnie. Niestety najmniejsza pomyłka w ocenie wiatru i można wylecieć z tarczy.
"Naród, który jest gotów poświęcić swoją wolność na rzecz bezpieczeństwa i wygody, nie jest wart tych wartości i straci je wszystkie" - Benjamin Franklin
Awatar użytkownika
ImTheOne
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1007
Rejestracja: 29 maja 2012, 22:10
Tematy: 20
Lokalizacja: KS Garda
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Semi auto .223

Post autor: ImTheOne »

Dobra, wygrywacie :D
piotrjub
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 379
Rejestracja: 20 listopada 2011, 19:07
Tematy: 0
Lokalizacja: 3 Miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Semi auto .223

Post autor: piotrjub »

Świetne wyniki gratulacje
222; 223; 243; 308; 30-06; 8x57JRS; 9,3x62; 375H&H; 12/70; 16; 20; 22 LR; 6,35; 7,65; 9 Para; 9 Makarov; 38 Special; 6BR; 30BR; 6,5x47; 284; 6mmAR; 6.5 SLR; 416Barrett;
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Daleki dystans - Long Range”