Semi auto .223

Wszystko o strzelaniu na dalsze dystanse. Współczesna broń palna, czarnoprochowa i wiatrówki.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
arturo111
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1486
Rejestracja: 21 maja 2008, 10:23
Tematy: 11
Lokalizacja: Mogilno, Kuj.-Pom.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Semi auto .223

Post autor: arturo111 »

Alfik , dla mnie kosmos :shock:

Gratulacje !
Trener PZSS, Instruktor PZSS, Sędzia PZSS kl. I
Strzelam dobrze , tylko nie trafiam :)
WANAD Olsztyn
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Semi auto .223

Post autor: Spitfire24 »

Piotr te wyniki są za***iste. Sam przecież wiesz że wiatr na LS rozdaje karty, a tu taka grupa na 800 i to z 223 :-).
Jak dla mnia Alfik jest mistrzem.
Ostatnio zmieniony 22 maja 2019, 21:47 przez Spitfire24, łącznie zmieniany 1 raz.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
koks
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 407
Rejestracja: 07 maja 2003, 14:47
Tematy: 24
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Semi auto .223

Post autor: koks »

:shock: czapki z głów, piękne tarcze Alfik amunicja fabryczna z dobrym pociskiem widać robi robotę
Mogę zapytać jakiego masz AR-15? Przy okazji też jakie wyniki miałeś strzelając z amunicji kupionej tej tańszej i droższej.

Sam mam teraz problem czy kupować AR-15 czy repetiera. Oczekiwania mam takie, że na 300m będzie można dosyć celnie postrzelać bez jakiegoś ciśnienia na bycie snajperem z wynikiem 1 MOA ;laughing: i może nawet na większy dystans do jakiejś blachy dla czystej zabawy.

Niestety budżet mam dosyć mocno ograniczony i kupienie w tej chwili tego i tego odpada tym bardziej, że dochodzi koszt dodatków jak optyka i inne bajery. Dlatego zainteresowało mnie, że powiedziałeś, że masz taniego ARa a wyniki na tarczy są lepsze od moich oczekiwań.
Zwykły Diamondback DBEB15 niestety z fabrycznej amunicji strzeliłem tylko 3 paczki ggg ;) i to jeszcze przed wymianą spustu więc o jakiś sensownych wynikach nie było mowy, potem skoncentrowałem sie na elaboracji i szukaniu złotego środka
tutaj krótki filmik ze strzelania na 300m gdyby cię interesowało

Jak widać po zdjęciach Alfika Stag do twoich potrzeb był by bardzo ok jednak za cenę nowego Stag-a można kupić np .tikke varmint karbin o którym więcej pisać nie trzeba :-D
raczej nie mogę sobie pozwolić na dwa karabiny dodatkowy upper to była by świetna sprawa bo w sumie miał bym te dwa karabiny w jednym jednak przy polskich cenach nie wiem czy warto, gdybym mógł ten upper wyhaczyć za 400$ https://www.stagarms.com/stag-15-varminter-upper/ w tedy bym się nie zastanawiał :-D
ehhh jak żyć ;laughing:
GP-100 .357
Springfield TM 1911 .45
Rem700 DCR .223
piotrjub
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 370
Rejestracja: 20 listopada 2011, 19:07
Tematy: 0
Lokalizacja: 3 Miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Semi auto .223

Post autor: piotrjub »

Jak możesz pokaż swoje tarcze z LongShot z 300m i 600m.
222; 223; 243; 308; 30-06; 8x57JRS; 9,3x62; 375H&H; 12/70; 16; 20; 22 LR; 6,35; 7,65; 9 Para; 9 Makarov; 38 Special; 6BR; 30BR; 6,5x47; 284; 6mmAR; 6.5 SLR; 416Barrett;
LibreJG
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 02 października 2017, 17:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Semi auto .223

Post autor: LibreJG »

koks pisze:
Jak widać po zdjęciach Alfika Stag do twoich potrzeb był by bardzo ok
Na moje potrzeby byłby ok Twój Diamondback jeśli na amunicji sklepowej nawet tej dosyć drogiej bym miał podobne skupienie jak Kolega. I tak na 300m bym nie strzelał często a dodatkowo nie mam miejsca na sprzęt do elaboracji :( . Tym bardziej się cieszę bo zastanawiałem się nad zakupem właśnie Diamondbacka lub Fedarma, który chyba jest podobny pod względem klasy cenowej i jakościowej.
Najlepsza wiadomość dla mnie z tego wątku to mimo wszystko to, że można się ARem pobawić na takie odległości nie wydając na broń wielkich pieniędzy.
9x19mm, 22lr, 12/76, 308.
Raphael27
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1297
Rejestracja: 26 września 2007, 17:10
Tematy: 33
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Semi auto .223

Post autor: Raphael27 »

Alfik napisz coś więcej o swoim stagu.
Jaki spust, łoże bo widzę że zmieniłeś itp.
Dino1984
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 760
Rejestracja: 05 czerwca 2008, 14:22
Tematy: 93
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Semi auto .223

Post autor: Dino1984 »

Czy Stag Model 6 to coś innego niż Varmint czy tylko się nazwą różnią, bo patrzę po necie i wszędzie mi Varmint wyskakuje?
.177, 22LR, 5,45x39, .223, 6,5x55 SE, .300BLK, .308, 7,62x54R, 30-06, 9x19, 44 Mag, 12 ga
KS Proelia
"Ubi concordia, ibi victoria"
Awatar użytkownika
Alfik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 197
Rejestracja: 15 listopada 2014, 21:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Legia Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Semi auto .223

Post autor: Alfik »

Stag model 6 i Stag Varminter to to samo


Jeśli chodzi o modyfikacje i wyposażenie:

To co widać:

loże JP 17"
Kolba Magpul PSR3
Chwyt ergonomiczny z półka
Dwójnóg Harris
Luneta Bushnell DMR 3.5-21 Krzyż G2
Montaż Spuhr 4616
Kolimator Vortex Venom

Powiększone dźwignie przeładowania i zrzutu zamka Strike Industries oraz zrzutu magazynka Magpull


To czego nie widać

Regulowany blok gazowy, lekkie suwadło, i silent spring wszystko od JP

Spust Geissele National Match DMR


Pozostałe tarcze du** nie urywały - ale to moja wina.

Tarcza na 300 M miała dwie grupy pięcio strzałowe 0.39 Moa na ósemkach i 0.38 na piątkach na wysokości centralnej dychy strzelałem z 2 magazynków po 5 i za pierwszym razem przeszacowałem wpływ wiatru grupa na piatkach to dokładnie poprawka na wiatr którą wziąłem - na moment musiało przestać wiać i tego nie zauważyłem, a ta na 8 to i tak przeszacowany wpływ wiatru.

Takze karabin strzelał dobrze - ja poprostu będąc pierwszy raz na Long Shocie nie wiedziałem co się dzieje z wiatrem. Lekcja pokory i pełna kompromitacja.

na 600M wiatr rozwiał mnie na boki na 2 moa i byłem 0.2 milsa za nisko, ale to i tak był niezły wynik w Semi Auto i jak na tą zmianę to i tak było nieżle - tylko na osi B 6 kolegów miało puste tarcze.
"Naród, który jest gotów poświęcić swoją wolność na rzecz bezpieczeństwa i wygody, nie jest wart tych wartości i straci je wszystkie" - Benjamin Franklin
Awatar użytkownika
andiHK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 97
Rejestracja: 22 maja 2017, 08:32
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Semi auto .223

Post autor: andiHK »

Przy całej sympatii do Alfika i jego Staga, to czy nie lepiej od razu wziąć Staga 10 w 6,5 Creedmoor. Taki karabin zajął 2-miejsce na LongShocie i pudło na kwietniowej F-Class. Waga niewiele większa, a lepsze ogarnięcie wiatru i większy dystans zapewnione (spokojnie ponad 1 km).
Precision Firearms 6.5x47 - semi auto
Dolphin 338 LM - magnum
Awatar użytkownika
larky
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 204
Rejestracja: 28 listopada 2016, 23:16
Tematy: 14
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Semi auto .223

Post autor: larky »

To już jest inny przedział cenowy amunicji i żywotność lufy również wchodzi w grę.
Nadwiślańskie Towarzystwo Strzeleckie
piotrjub
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 370
Rejestracja: 20 listopada 2011, 19:07
Tematy: 0
Lokalizacja: 3 Miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Semi auto .223

Post autor: piotrjub »

Alfik pisze:
Pozostałe tarcze du** nie urywały - ale to moja wina.

Tarcza na 300 M miała dwie grupy pięcio strzałowe 0.39 Moa na ósemkach i 0.38 na piątkach na wysokości centralnej dychy strzelałem z 2 magazynków po 5 i za pierwszym razem przeszacowałem wpływ wiatru grupa na piatkach to dokładnie poprawka na wiatr którą wziąłem - na moment musiało przestać wiać i tego nie zauważyłem, a ta na 8 to i tak przeszacowany wpływ wiatru.

Takze karabin strzelał dobrze - ja poprostu będąc pierwszy raz na Long Shocie nie wiedziałem co się dzieje z wiatrem. Lekcja pokory i pełna kompromitacja.

na 600M wiatr rozwiał mnie na boki na 2 moa i byłem 0.2 milsa za nisko, ale to i tak był niezły wynik w Semi Auto i jak na tą zmianę to i tak było nieżle - tylko na osi B 6 kolegów miało puste tarcze.
Wstaw jak możesz
222; 223; 243; 308; 30-06; 8x57JRS; 9,3x62; 375H&H; 12/70; 16; 20; 22 LR; 6,35; 7,65; 9 Para; 9 Makarov; 38 Special; 6BR; 30BR; 6,5x47; 284; 6mmAR; 6.5 SLR; 416Barrett;
Awatar użytkownika
Marcin P.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 256
Rejestracja: 01 lipca 2015, 14:02
Tematy: 19
Lokalizacja: Dzierzgoń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Semi auto .223

Post autor: Marcin P. »

Osobiście szukam czegoś z przyzwoitą lufą 18 cali ze skrętem 1:8, żeby robić przynajmniej 1 moa na 300 metrach. Poleci ktoś coś?
„Najbardziej przerażające słowa w języku angielskim to: Jestem z rządu i jestem tutaj, aby pomóc”.
Ronald Reagan
Awatar użytkownika
Marcin P.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 256
Rejestracja: 01 lipca 2015, 14:02
Tematy: 19
Lokalizacja: Dzierzgoń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Semi auto .223

Post autor: Marcin P. »

223. Raczej coś budżetowego z możliwością modernizacji.
„Najbardziej przerażające słowa w języku angielskim to: Jestem z rządu i jestem tutaj, aby pomóc”.
Ronald Reagan
Awatar użytkownika
larky
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 204
Rejestracja: 28 listopada 2016, 23:16
Tematy: 14
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Semi auto .223

Post autor: larky »

Marcin - Mossberg MMR Pro?
Nadwiślańskie Towarzystwo Strzeleckie
Awatar użytkownika
Alfik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 197
Rejestracja: 15 listopada 2014, 21:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Legia Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Semi auto .223

Post autor: Alfik »

andiHK pisze:Przy całej sympatii do Alfika i jego Staga, to czy nie lepiej od razu wziąć Staga 10 w 6,5 Creedmoor. Taki karabin zajął 2-miejsce na LongShocie i pudło na kwietniowej F-Class. Waga niewiele większa, a lepsze ogarnięcie wiatru i większy dystans zapewnione (spokojnie ponad 1 km).
Masz absolutnie racje

Oczywiście, że lepiej, a JP LR-07 w 6.5 creed bedzie wprost znakomity, ale zwyczajnie nie było mnie stać na taki wydatek.

Stwierdziłem, że więcej nauczę się strzelając stosunkowo dużo z .223 powoli go sobie rozbudowując niż prawie wcale z 6.5.
Dodatkowo jestem po ciężkiej operacji na rdzeniu kręgowym - bez wnikania w szczegóły statystycznie powinienem nie żyć. Przy decyzji zakupu niewielki odrzut miał ogromne znaczenie.
Teraz jest trochę lepiej i będę rozważać 6.5 jeśli przede wszystkim zdrowie i finanse kiedyś pozwolą.

Z tym strzelcem (moim absolutnym Guru) i tym karabinem, który opisujesz wygrałem kiedyś zawody Puchar Legii 300M 600M pomimo dużego wiatru - były w formule ze strzałami próbnymi więc, udało mi się wkręcić i miałem szczęście, że w ocenianych wiało podobnie, ale nie czarujmy się jak 6.5 przewieje na ósemki to .223 na dwójki wiec z .223 o dobrych miejscach w zawodach raczej można zapomnieć - chyba, że prawie nie wieje i akurat mamy kupę szczęścia.

Do nauki czytania wiatru .223 jest tak samo znakomite jak i frustrujące. Reaguje na każde pierdnięcie.

Jeśli więc kogoś stać to zdecydowanie polecam kupić od razu 6.5 albo przynajmniej .308.
Ja musiałem iść inną drogą - ale zdecydowanie nikogo na nią nie namawiam.
"Naród, który jest gotów poświęcić swoją wolność na rzecz bezpieczeństwa i wygody, nie jest wart tych wartości i straci je wszystkie" - Benjamin Franklin
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Daleki dystans - Long Range”