Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

AR10 a długość naboju

Wszystko o strzelaniu na dalsze dystanse. Współczesna broń palna, czarnoprochowa i wiatrówki.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

maciekd
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

AR10 a długość naboju

Postautor: maciekd » 2019-11-25, 22:22

Witam wszystkich. Mam pytanie natury technicznej. Od niedawna strzelam z AR10. Postanowiłem przygotować do niego odpowiednią amunicję. Zmierzyłem komorę aby dobrać optymalną długość naboju. No i tu niespodzianka:) nabój nie mieści się do magazynka:) mam magazynki firmy magpul. Zastanawiam się czy są może dostępne magazynki do których można włożyć dłuższe naboje? czy jest to ograniczenie którego nie da się jakoś obejść?
Maciek

Jedrula

Re: AR10 a długość naboju

Postautor: Jedrula » 2019-11-25, 22:25

Trzeba testować, ale to są różnice góra 1-2mm. obejść można ładując prosto do komory.
Z resztą warto by na początku nabój był jednak krótszy niż max, przy oparciu naboju na komorze trochę ciśnienie rośnie.
Na twoim miejscu zrobiłbym maksymalny jaki z wejdzie lekko do magazynka i strzelił, całkiem spore szanse że będzie ok
Ostatnio zmieniony 2019-11-25, 22:27 przez Jedrula, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Jędrzej

Raphael27

Re: AR10 a długość naboju

Postautor: Raphael27 » 2019-11-26, 09:05

U mnie w 223 podobna sytuacja, a ładowanie pojedyńczo semi auto mina się z celem.
Zmierz długość wew. magazynka, odejmij 0.05-0.1 i masz optymalną długość naboju.
Jedyny minus to nie zastosujesz cięższych pocisków bo przez swoją masę są dłuższe.

Wróć do „Daleki dystans - Long Range”