Vortex Diamondback Tactical 6-24x50 FFP 30 mm AO EBR-2C

Wszystko o strzelaniu na dalsze dystanse. Współczesna broń palna, czarnoprochowa i wiatrówki.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

macher752
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 167
Rejestracja: 27 lipca 2017, 11:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vortex Diamondback Tactical 6-24x50 FFP 30 mm AO EBR-2C

Post autor: macher752 »

mam kilka lunet vortexa.golden .pst 2 ....ta du** nie urywa .w mojej trudno zlapac ostrosc.lepiej dolozyc i kupic cos lepszego
shadov 2. cr 223.iz 35.tikka tac a1.anschutz 1903.benelli supernova .lg m2 pcp.anschutz 2002.saiga mk 103 .beretta 686 sporting.cz 527 mtr.saiga mk 105 i 103.cz scorpion evo.walther ssp.tt.sabatti str 6.5.ksp 200.lg 400.lp 400.hk sfp9.mr308 g28
ds
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 390
Rejestracja: 04 sierpnia 2011, 12:17
Tematy: 12
Lokalizacja: Polska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vortex Diamondback Tactical 6-24x50 FFP 30 mm AO EBR-2C

Post autor: ds »

DB Paralaksy nie ma po wyostrzeniu na celu z czym ja nie mam żadnego problemu, może kwestia wad wzroku... a ironią jest że ostatnio korzystam z niej do precyzyjnego strzelania do tarczy ... dość jasna, daje radę na początek zabawy z ffp , trochę gumowe kliki, ale po co klikać jak jest taktyczna siatka i ffp!!! Czasem jak widzę co maja ludziska pozakładane na sztucerach to DB to wypas ...
A kilku znajomych po zaznajomieniu się z nią rozważają jej zakup , nie każdy chce czy może od razu wydać trylionplnów :!: na wymianę lunety.
Ostatnio zmieniony 07 czerwca 2019, 17:00 przez ds, łącznie zmieniany 1 raz.
meiss
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 282
Rejestracja: 07 stycznia 2015, 17:36
Tematy: 0
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vortex Diamondback Tactical 6-24x50 FFP 30 mm AO EBR-2C

Post autor: meiss »

A jak kliki? Są poprawnie wyskalowane, czy przekłamują?
ds
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 390
Rejestracja: 04 sierpnia 2011, 12:17
Tematy: 12
Lokalizacja: Polska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vortex Diamondback Tactical 6-24x50 FFP 30 mm AO EBR-2C

Post autor: ds »

Tak pięknie to już nie klika, trochę gumowo, korzystamy z niej razem z kolegą w 22lr , i z tą powtarzalnością to możne być różnie , ja jej nie ufam ale 22lr kaprysi okrutnie ostatnio pociski ni gruchy pietruchy zaczęły w pod koniec strzelania opadać ok 8 cm na 100m , powrót do domu sprawdzenie wszystkiego ... i znów wszystko ok na tarczy, kolega strzelał jakieś zawody 50 ,75 i 100m i kręcił wieżami i popłynął na tych zawodach ... mówię mu chłopie coś ty robił! Masz lunetę 1 plan siatkę ebr2c to na niej strzelaj, tzn. bierz poprawki na opad itd. do tego stworzone są lunet FFP a ty kręcisz no i masz. Z tego co mówił to z tą powtarzalnością słabo. DB to taniocha dobra na początek zabawy z FFP . Przyznam się że po 3 latach posiadania FFp :shame: :shame: :shame: zmierzyłem odległość za pomocą siatki w lunecie :idea: Ciekaw jestem ilu z Was czytających to uczyniło 8-) lub próbowało...
Paczkomat, dziewczyna odbierała paczkę , przyjąłem że ma ok 165 m wzrostu , " w siatce" miała ok 2,5 mrad...
1,65x1000 podzielić przez 2,5 =660m ... :one: Po prostu z FFP i Mrad to jest banalnie proste google pokazały 690, jak dojedzie dalmierz laserowy sprawdzę :516:
Ramzes78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 298
Rejestracja: 07 stycznia 2013, 23:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vortex Diamondback Tactical 6-24x50 FFP 30 mm AO EBR-2C

Post autor: Ramzes78 »

meiss pisze:A jak kliki? Są poprawnie wyskalowane, czy przekłamują?
Moim zdaniem jest ok.
To co kolega opisuje to zabawa z amunicją 22LR i jej kaprysami a nie luneta.
Na 223 nic się nie przestawia samo- nawet robiliśmy "sprawdzian kręcenia" i wróciła do nastaw.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1392
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vortex Diamondback Tactical 6-24x50 FFP 30 mm AO EBR-2C

Post autor: Yurko »

ds pisze: Po prostu z FFP i Mrad to jest banalnie proste ...:
Fajnie, ja też sobie kupiłem wersję MRAD, ale niektórzy mimo, że mogli wybierać - zdecydowali się na MOA :shock:
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Awatar użytkownika
V@A
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 250
Rejestracja: 30 grudnia 2018, 18:09
Tematy: 7
Lokalizacja: CANADA - QUEBEC
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vortex Diamondback Tactical 6-24x50 FFP 30 mm AO EBR-2C

Post autor: V@A »

Ja kupilem corce w MOA i nie narzeka , zreszta wszystkie moje lunety mam w MOA . ( to chyba z przyzwyczajenia - zreszta nie bedziemy dyskutowac co jest lepsze , bo to wszystko zalezy od tego co kto lubi i woli )
The older I get, the less I care about your feelings....
Zephyr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 106
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 19:34
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vortex Diamondback Tactical 6-24x50 FFP 30 mm AO EBR-2C

Post autor: Zephyr »

Panowie,
Jakieś nowe obserwacje odnośnie tego szkiełka? przymierzam się właśnie do niej w okolicy czarnego piątku...
"Scio me nihil scire" [Sokrates]... i ja :-D
meiss
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 282
Rejestracja: 07 stycznia 2015, 17:36
Tematy: 0
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vortex Diamondback Tactical 6-24x50 FFP 30 mm AO EBR-2C

Post autor: meiss »

Mogę podać swoje.
Ogólnie luneta średnia i gdyby nie FPP, to wolałbym wrócić do PWSa.
Zalety były wymieniane wyżej przez kolegów. Od siebie dodam, że ma w miarę przyzwoite szkła oraz powtarzalną mechanikę.
Wad nie będę powtarzał dodam tylko to co zaobserwowałem dodatkowo, ale o czym koledzy nie wspomnieli:
- najlepsza ostrość obrazu oraz najmniejszy błąd paralaksy nie pokrywa się - przynamniej na dystansie 100 metrów. Więc albo będziesz strzelał z ostym obrazem i ciasnym składem żeby nie poruszyć głową, albo z niewyraźnym obrazem za to bez błędu paralaksy.
- szkła są jasne za to słabo obrobione. Osobom z astygmatyzmem krzyż się dwoi w oczach na małych powiększeniach.
- mała korekta dioptrii.
- pokrętło paralaksy wyskalowane do 300y. Na dystansach dalszych obraz jest mocno nie wyraźny. Litościwie pominę porównanie do Bushnella, dodam tylko, że odstaje nawet od PWSa. Na dystansie 600-800 jest już całkiem słabo.

Ogólnie tragedii nie ma. Jeżeli potrzebujesz FFP to w tej cenie i tak nic innego nie kupisz.
Jeżeli nie potrzebujesz to weź PWS, będziesz bardziej zadowolony, i na dystansie powyżej 300 jeszcze dojrzysz jakieś szczegóły.
Szczerze powiem, że drugi raz bym nie kupił.

Powyższe przypadłości zaobserwowane w 3 różnych egzemplarzach. 2 swoich lunetach i 1 znajomego.
ds
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 390
Rejestracja: 04 sierpnia 2011, 12:17
Tematy: 12
Lokalizacja: Polska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vortex Diamondback Tactical 6-24x50 FFP 30 mm AO EBR-2C

Post autor: ds »

A ja tam jestem zadowolony :one: Tak kaprysiła amo , kliki nastawy wracają , wszystko widzę zwłaszcza własne błędy, przypadłości z błędem paralaxy u mnie nie dostrzegam , za te kasę trudno o coś lepszego a lepsze już jest 3 lub więcej razy droższe i podobno także ma wady ;laughing: Na dużych odległościach tj 800- 1300m mogło by być ciut lepiej na 24x, ale i tak doskonale widać w co lub kogo się celuje :621:
Ostatnio zmieniony 21 listopada 2019, 23:37 przez ds, łącznie zmieniany 1 raz.
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vortex Diamondback Tactical 6-24x50 FFP 30 mm AO EBR-2C

Post autor: Wilek1 »

Panowie, podpowiedzcie, skomentujcie...
Planuje zakup tej lunety. Tylko do nauki aby uczyc sie pracy na dystansie i lunecie. Ciekawy krzyz, FFP chyba w tym pomoga.
Na razie bedzie siedziec na Sportowym-22lr (mini-snajper 50-100m) oraz AR15 (200-500m Marynino). Dalej nie bede strzelac (ani jezdzic).
(Obecnie strzelam karabinkami z przeziernika, kolimatora i biegowki 1-6x w MOA).
Mam 2 glowne pytania:
1. czy jepiej wybrac MOA czy MRAD/MIL ? Rozumiem roznice, ale nadal nie wiem co zabrac ze sklepu do domu, DO NAUKI /rozwoju.
2. Ostatnio ogladalem chwalona Vector Optics 5-30x FFP i jest on w tej samej cenie. Moze lepiej wybrac jego ? Ciezszy i mniejsza regulacja ale wieksze powiekszenie. Ma pozytywne opinie.
DZIEKI
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vortex Diamondback Tactical 6-24x50 FFP 30 mm AO EBR-2C

Post autor: Spitfire24 »

Wilek1
Kupowanie taniej lunety do nauki IMHO jest błędem. Kupuj to z czym chcesz startować, bo jak kupisz tanią to nie wiesz czy słaby wynik na tarczy jest błędem twoim czy lunety.
Ad.1 Jeżeli będziesz chciał strzelać tylko tarczowo na znane odległości bez presji czasu to MOA - klik jest dokładniejszy. Jeżeli będziesz chciał strzelać taktykę to MRAD, bo łatwiej przeliczać na szybkości.
Ad.2
Vector to chińczyk bez jakiejkolwiek historii eksploatacji i serwisu w PL. W Vortexsie masz super gwarancję. Jak dla mnie tylko Vortex.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
Awatar użytkownika
SpaceDog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1421
Rejestracja: 25 września 2012, 17:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Vortex Diamondback Tactical 6-24x50 FFP 30 mm AO EBR-2C

Post autor: SpaceDog »

No właśnie też chętnie poczytam przez kogo niby ,,chwalony" ten Vector i gdzie niby zbiera te ,,pozytywne opinie"...? :roll:
Vortex ma świetną gwarancję - ważne dla tych, którzy planują czas na wizyty na poczcie, strzelnicy na ponowne przystrzelanie broni i niestraszna im utrata wpisowego na zawodach, do których przygotowywali się przez cały rok... 8-)
Osobiście wybrałbym Bushnella.
https://www.bushnell.com/riflescopes/ta ... 80003.html
z siatką w MILSach

czy nawet...
https://www.bushnell.com/riflescopes/ma ... 78035.html
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vortex Diamondback Tactical 6-24x50 FFP 30 mm AO EBR-2C

Post autor: Wilek1 »

Dziekuje,
Vectora Taurusa chwalily m.in. osoby spotkane na strzelnicy ostatnio (obaj je mieli)....

Ten Bushnell 24x wyglada ciekawie, nie widzialem go. A Vortex ten tanszy Viper HST 24x ? Lub Strike Eagle 24x ?
Docelowo pozniej moze ta lunetka wyladowac na CZ 557 /308 lub podobnym (jako ciag dalszy nauki po etapie .223).

Rozumiem zawody koszty itp.
Ja jednak nie wybieram sie na zawody. Chcialbym po prostu poznac temat, pouczyc sie / i tylko na pobliskiej osi w Maryninie.
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3645
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vortex Diamondback Tactical 6-24x50 FFP 30 mm AO EBR-2C

Post autor: bezduszny »

@Wilek1, wydaje mi się, że optymalnym jest PST 2 gen.
Nie jest to tani paździerz ale tez nie jest to topowa luneta za 10+ tysięcy, której pewnie potencjału nawet nie potrafił bym wykorzystać.

Też się zastanawiałem co kupić do .223 REM na 16.5" lufie.. i chyba najbardziej optymalny jest PST 2 gen. 5-25
więc czekam na okazję/promocję :one:
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Daleki dystans - Long Range”