Vortex Diamondback Tactical 6-24x50 FFP 30 mm AO EBR-2C

Wszystko o strzelaniu na dalsze dystanse. Współczesna broń palna, czarnoprochowa i wiatrówki.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

pjank
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 23 stycznia 2017, 17:42
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vortex Diamondback Tactical 6-24x50 FFP 30 mm AO EBR-2C

Post autor: pjank »

Wilek,
Mam mniejszą wersję tej lunety, czyli DB Tactical 4-16x44 z krzyżem i wieżami w mrad.
Moim zdaniem to przyzwoita luneta, szczególnie w tej cenie, chociaż na pewno daleko jej do lunet z wyższej półki.
Używam swojej od półtora roku na varmincie 308Win. Po około 350 strzałach jest cała i trzyma zero.
Strzelałem w deszczu i przy padającym śniegu i nie parowała.
Na 300 metrach widać przestrzeliny na białym i niebieskim, na czarnym już nie. Na 600 metrach i dalej przestrzelin nie widać wcale.
Na 1000 metrach widać numery tarcz, więc nie ma problemu ze strzelaniem do tarczy sąsiada (chyba, że mocno wieje :wink: ).
Kliki są minimalnie gumowe, ale według mnie wystarczająco dobre. Krzyż według mnie dobry.
Regulacja w mrad - mniej dokładna od moa, ale za to bardzo łatwa w przeliczaniu.
Jeśli chodzi o strzelanie na 1000 m, to w zeszłym roku miałem 73 pkt na tym dystansie, na zawodach w Zielonce, czyli się da, chociaż zdecydowanie nie mówię, że to najlepsza luneta do takich odległości.
Jeśli planujesz zakup karabinu 308 i lepszej lunety w przyszłości, a teraz chcesz coś tańszego na 22lr i 223, to polecam.
W razie czego na 308 też dasz radę używać.
Pozdrawiam
Piotrek
ds
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 390
Rejestracja: 04 sierpnia 2011, 12:17
Tematy: 12
Lokalizacja: Polska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vortex Diamondback Tactical 6-24x50 FFP 30 mm AO EBR-2C

Post autor: ds »

DB 24x vs Pst1 24x długo miałem obie i bardzo dokładnie po testowałem , widoki z X p. na miasto ponad 1500m więc na różne dystanse, różna pogoda... Db ma minimalny problem z ostrzeniem powyżej 200m tak jakby brakowało kilku stopni obrotu pierścieniem, nie przeszkadza to patrzeć i strzelać daleko ale jednak nie zdecydowałbym się posadzić jej docelowo na centralnym zapłonie, na boczny jest ok, chyba że bardzo kiepsko z plnami, PST 1 ma troszkę lepsze szkła- minimalnie , nie ma problemu z ostrzeniem daleko, kliki wyraźne , podświetlana siatka przydaje się przy szarudze i na dziwnych celach niekoniecznie tarczach. DB na boczniaku umożliwił wygranie turnieju śląskiego a niby nie jest to luneta do papieru jak niektórzy będą opiniować- można !? Można :one: , co do MRAd jest banalny na 100m 1 klik to 1 cm , na 1000m 1 klik 10cm, poza tym nie klikam- strzelam na siatce od tego jest 1 plan i ebr2 C, coś jeszcze napisze DB ma ciut większe pole widzenia , ale jakoś dziwnie jakby się przez niego patrzyło ,nie potrafię dokładnie tego opisać ale to po dłuższym okresie się pojawia takie lekkie nie teges :roll: , jakby bardziej oko się męczyło, a może t o tylko wrażenie ,albo mój SKS :) normalnie DB bym pozostawił na 22lr ale bo ten zestaw był prawie identyczny jak na 308 i dobrze się spisywał ale promocja na PST 10rat 0 % zadziałała na mnie ;laughing: Patrzyłem przez niewiele lepszych lunet jakość szkieł w PST w moim odczuciu jest na takim poziomie że większym problemem jest już pogoda, rozgrzana lufa latem a... zimą, a miraż położy każdą lunetę Strykery ,NS , szmity i inne cuda i wtedy g.... widać :evil:
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vortex Diamondback Tactical 6-24x50 FFP 30 mm AO EBR-2C

Post autor: Wilek1 »

bardzo dziekuje za odpowiedzi !
ds
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 390
Rejestracja: 04 sierpnia 2011, 12:17
Tematy: 12
Lokalizacja: Polska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vortex Diamondback Tactical 6-24x50 FFP 30 mm AO EBR-2C

Post autor: ds »

Ostatnio montowałem diamondback koledze jakież było moje zaskoczenie że luneta z nowej partii ostrzy do końca świata!!! I Zczęliśmy porównywać to troszeczkę inaczej mieniły się powłoki w szkłach. Nie ma ta luneta w nowszej wersji problemu z wyostrzeniem obrazu na dalekich dystansach.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Daleki dystans - Long Range”