Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Luneta Delta Optical Stryker HD 4.5-30x56 - opinie

Wszystko o strzelaniu na dalsze dystanse. Współczesna broń palna, czarnoprochowa i wiatrówki.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP, Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
GreenHeart
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Luneta Delta Optical Stryker HD 4.5-30x56 - opinie

Postautor: GreenHeart » 2019-05-07, 08:29

Pomiar odległości to i tak tylko w przybliżeniu, bo można się machnąć tak czy siak o 50-80 m a wtedy punkt trafienia jak to określił Killer w p... wylądował :).
Dla mnie najbardziej liczy się to że krzyż zmienia swoją wielkość. Na najmniejszym powiększeniu 4.5 krzyż przypomina niemiecką 4 i jest świetny do szybkiego łapania celu a na największym powiększeniu to już jest krzyż stricte precyzyjny.
Podświetlenie krzyża też jest świetne do strzałów nocnych przy księżycu. Powiększenie x30 jest super na 600 czy 800 m ale już dalej to mniej precyzyjnie. Wydaje mi się że większość dylematów zakupowych wynika z braku rzetelnego określenia swoich celów i sposobów na ich osiągnięcie.
Proponuję żeby przed zakupem usiąść i opisać dla samego siebie - jak to powiedział Laska - co chce się w życiu robić :) i kupić odpowiednią lunetę z odpowiednimi parametrami.
Jakbym miał budżet to pewnie kupiłbym coś powyżej 15 tys ale po przeanalizowaniu obecnego rynku w budżecie do 10 tys zł za nową lunetę ciężko obecnie kupić coś lepszego.
Podsumowując to nie jest luneta dla każdego, inaczej - pierwszy plan nie jest dla każdego i radze dobrze się zastanowić przed zakupem żeby potem nie było biadolenia.

Awatar użytkownika
SpaceDog
Kontaktowanie:

Postautor: SpaceDog » 2019-05-07, 09:37

GreenHeart pisze: Powiększenie x30 jest super na 600 czy 800 m ale już dalej to mniej precyzyjnie. .

https://www.youtube.com/watch?v=IjTGgsDd40w

Co ciekawe kolesie strzelający King2Mile używali NF 5-25/56 ATACR i jakoś nie brakowało im powiększenia...
Na drugim biegunie są kolesie kupujący Marche 80x i strzelający z nich na powiększeniach 16x-18x... ;laughing:

Awatar użytkownika
Ultra3000

Postautor: Ultra3000 » 2019-05-07, 09:40

"pierwszy plan nie jest dla każdego"
mozesz to rozwinac?
Z pustego to i Salomon nie strzeli...

Awatar użytkownika
GreenHeart

Postautor: GreenHeart » 2019-05-07, 09:56

Pierwszy plan nie dla każdego:
rozwijam
.
.
.
.
.
.
a na końcu oczekiwania wobec lunety która ma ultra cienki krzyż i dlaczego wkurza mnie to że krzyż zmienia swoją wielkość i grubość.
Polecam posłuchać kolegów i ich oczekiwania wobec krzyża. Posiadałem i sprzedałem kilka dobrych lunet i nasłuchałem się za i przeciw pierwszego planu, poza tym za każdym razem kiedy daje obejrzeć obraz w pierwszym planie strzelcowi który nie interesuje się oceną odległości czy wykorzystaniem lunety do strzałów poruszających się kręci głową i mówi że fajna ale ...
Dlatego jeszcze raz powtarzam że zakup lunety powinien wprzód określać plan na to co się z nią będzie robić a nie kupowanie bo ktoś polecił że to fajne.
Spacedog napisałem że powyżej 800m już mniej precyzyjnie. Jasne że można strzelać nawet na 1300m. Ledwie tydzień temu robiłem sobie trening pomiaru odległości za pomocą tego krzyża na 600, 800 i 1000m i po tym jak widziałem tarczę w max powiększeniu twierdzę że powyżej 800m jest mniej precyzyjnie.
Ostatnio zmieniony 2019-05-07, 10:00 przez GreenHeart, łącznie zmieniany 1 raz.

Smoczy

Postautor: Smoczy » 2019-05-07, 14:56

SpaceDog pisze:Co ciekawe kolesie strzelający King2Mile używali NF 5-25/56 ATACR i jakoś nie brakowało im powiększenia...
Na drugim biegunie są kolesie kupujący Marche 80x i strzelający z nich na powiększeniach 16x-18x... ;laughing:

Bo na powiekszeniu >40x to sie strzelać nie da. Tj będę precyzyjny - ja nie dam rady strzelać, bo nie umiem tak ustabilizować broni i składu by można było oddać dobry strzał. Ale na pow. >40x da radę sprawdzić na tarczy gdzie jesteś. Strzela sie komfortowo na pow. do 25x, na takim powiększeniu można też i dostrzec przestrzeliny na 300m w czarnym, ale dużo zależy od warunków ( np. światło - przejrzystość ).
Tak to widzę.

Awatar użytkownika
Ultra3000

Postautor: Ultra3000 » 2019-05-07, 14:58

zawsze jest cos za cos: wieksze powiekszenie - wieksze drgania obrazu

Awatar użytkownika
andiHK

Postautor: andiHK » 2019-05-08, 16:10

Trochę przesadzacie z tymi problemami z dużym powiększeniem. Do tarczy z postawy leżącej zawsze strzelam z powiększeń 40-50, nawet na 100 m. W Strykerze 4,5-30x56 oczywiście z x30.

Awatar użytkownika
Ultra3000

Postautor: Ultra3000 » 2019-05-08, 16:19

co do krzyza: czy 1P czy 1T to wydaje mi sie ze lepiej kupic 1T. w strzelaniu statycznym w niczym on nie przeszkadza a jak ktos zechce sie pobawic w dynamike to wtedy jak znalazl....

Wróć do „Daleki dystans - Long Range”