Sabatti tactical luneta

Wszystko o strzelaniu na dalsze dystanse. Współczesna broń palna, czarnoprochowa i wiatrówki.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
GreenHeart
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 13 marca 2017, 11:46
Tematy: 19
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sabatti tactical luneta

Post autor: GreenHeart »

W temacie i jednocześnie nie w temacie :) lunety Delta Stryker HD, wykonałem sobie tarcze do treningu oceny odległości. Oczywiście na strzelnicy strzelać tez można. Rozstawiłem sobie takie tarcze po drodze do stanowiska jakim jest zwykle ambona i bez strzałowo, powtarzam bezstrzałowo (żeby nie było), trenuje sobie pomiary na tarczy.
Format A3
Wielkości MIL są odwzorowaniem kątów które możemy łatwo odczytać z siatki LRD-1P, wymiar 40 cm jest od krawędzi do krawędzi prostokąta, tak samo 25 cm.
Pozostałe wymiary to cegła poniemiecka 25x12x6.5 cm, i takie tam inne przydatne wymiary :). W tabelce nie przeliczałem wszystkich wymiarów celów vs kąt, żeby nie zamazać obrazu. Przeliczenie jest proste
wymiar celu w metrach x 1000 / zmierzony kąt w mil = odległośc do celu w metrach
lub mniej dokładnie
wymiar celu w metrach / zmierzony kąt w mil = odległośc do celu w kilometrach
Jakby komuś pasowała taka tarcza to mogę wysłać pdf do druku 1:1
Obrazek
piotrjub
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 379
Rejestracja: 20 listopada 2011, 19:07
Tematy: 0
Lokalizacja: 3 Miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sabatti tactical luneta

Post autor: piotrjub »

Bardzo proszę podeślij mi
222; 223; 243; 308; 30-06; 8x57JRS; 9,3x62; 375H&H; 12/70; 16; 20; 22 LR; 6,35; 7,65; 9 Para; 9 Makarov; 38 Special; 6BR; 30BR; 6,5x47; 284; 6mmAR; 6.5 SLR; 416Barrett;
Awatar użytkownika
GreenHeart
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 13 marca 2017, 11:46
Tematy: 19
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sabatti tactical luneta

Post autor: GreenHeart »

piotrjub żaden problem. Każdego kogo interesuje plik proszę o wiadomość na mail: fermentis (małpa) gmail . com
Zwrotnie wyślę pdf'a. Jeśli w trakcie użytkowania wyjdą jakieś sugestie to również proszę o wskazówki. Zrobienie czegoś podobnego w Corelu nie stanowi dla mnie problemu a dodatkowy gadżet do treningu zawsze może się przydać. Może dodatkowo ma ktoś pomysł na inną tarczę o innym przeznaczeniu. Też mogę zrobić :)
W temacie strzelań taktycznych zacząłem robić dziennik strzelecki, to również jest temat do ogarnięcia dla zainteresowanych.
Awatar użytkownika
Bleys
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 560
Rejestracja: 02 lutego 2008, 17:12
Tematy: 18
Lokalizacja: Polska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sabatti tactical luneta

Post autor: Bleys »

SpaceDog pisze:Używam Strykera HD 4,5-30/56 od czerwca. Przygotowuję opis na bloga... Powinienem się wyrobić wciągu najbliższych 2 tygodni (fotki muszę zrobić).
SpaceDog, jak tam Twój opis? Czekam i czekam :-)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Daleki dystans - Long Range”