Kobieta strzela na 300m

Wszystko o strzelaniu na dalsze dystanse. Współczesna broń palna, czarnoprochowa i wiatrówki.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
V@A
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 254
Rejestracja: 30 grudnia 2018, 18:09
Tematy: 7
Lokalizacja: CANADA - QUEBEC
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kobieta strzela na 300m

Post autor: V@A »

SpaceDog pisze:Panowie...
Wielki szacunek! Świetnie się czyta Wasze posty... dla nas tak egzotyczne... Inny świat, inne możliwości, inne problemy...
Ja jestem strasznym gadgeciarzem :) więc chętnie poczytam/pooglądam fotki miejsc, sprzętu którego używacie (zarówno broni, jak i optyki, noży, nart czy czego tam jeszcze używacie w wyprawach na strzelnicę czy polowanie).
Dziś z jednej strony świat strasznie się skurczył... i za 12 godzin można być na jego drugim krańcu :roll: jednak koszty takiej wyprawy nadal są duże i np. ja nie mogę sobie na to pozwolić... choć może kiedyś... właśnie jakieś odludne zakątki Laponii czy Kanady... uda się zobaczyć. :roll:
Dzieki za mile slowa ; my rowniez , poprzez to forum mozemy poczytaj i nauczyc sie wielu nowych rzeczy od Was . ( jak by nie patrzec nasza bogata historia myslistwa jest rowniez piekna a nawet i piekniejsza , jak traperow z far-west ).

Nie bede wiecej tutaj zasmiecal , bo chyba za bardzo odbilismy od glownego tematu tej dyskusji. ( czas chyba na nowy watek w off-topic - o naszych tutejszych przygodach + etc.)

Pozdro dla wszystkich.

p.s. oj , ja tez jestem wielkim gadgeciarzem .... ;)
The older I get, the less I care about your feelings....
Awatar użytkownika
syberius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 486
Rejestracja: 17 września 2013, 22:55
Tematy: 12
Lokalizacja: Daleka Północ.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kobieta strzela na 300m

Post autor: syberius »

A ja jestem za pozostawieniem watku w tym miejscu.
Tam w offtop nikt praktycznie nie wchodzi.
A badz co badz od czasu do czasu wtracimy tu cos o strzelaniu na 300m.
Zeby nie bylo...
Ja strzelam na 300m z Rolling Blocka 12,7x44R tzn europejskiego odpowiednika 50-70 Gov.

Obrazek

Obrazek

http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=54&t=143453
Awatar użytkownika
SpaceDog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1421
Rejestracja: 25 września 2012, 17:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Kobieta strzela na 300m

Post autor: SpaceDog »

Może nieprecyzyjnie się wyraziłem... :roll:
Nie chodzi mi o gadgety pokroju hmm... ,,wiatraczek do telefonu" ;laughing: a właśnie sprzęt i narzędzia, których używacie i które sprawdzają się w tych ciężkich warunkach..

Latarki ArmyTek znam - mam kilka i jestem z nich zadowolony.

Obrazek

Obrazek

Kurtkę Canada Goose kupiłem kiedyś przez internet - zapłaciłem chyba 250$ i okazała się podróbą :-? ponoć to jedna z najbardziej podrabianych marek... Powinienem być bardziej ostrożny... :-/ bo ceny oryginalnych w Niemczech oscylowały ok.700 euro

Sam nie poluję - dla mnie ciekawe jest to, np. z jakiego kalibru poluje się ,,tam" na łosia? Co zabiera się ZAWSZE ruszając w tajgę...? Co jest w takim Twoim zestawie EDC - czyli sprzętu, bez którego nie ruszasz się poza dom...?
Tego typu rzeczy :wink:

Co do strzelania na 300m - w najbliższy weekend na Mazurach odbędzie się kolejna edycja zawodów Zimowy Snajper. Zawody są podzielone na 2 części: jedna to trójbój a druga ,,niespodzianka"
W trójboju strzela się następujące konkurencje:
- zimny strzał - sprzęt rozłożony na stanowisku, strzelec stoi metr od niego. Na sygnał sędziego kładzie się i strzela jeden raz do tarczy na 300m - na wszystko ma czas 60 sekund
- szybka dziesiątka - zajmuje się stanowisko - na sygnał sędziego oddaje się 10 strzałów ladując kulki pojedynczo do komory, do gongu średnicy 25cm na 300m - czas 60 sekund
- kolejna konkurencja - do tarczy wielkości kartki A4 oddaje się 30 strzałów wciągu 15minut - dystans 300m
Konkurencja ,,niespodzianka" co roku jest inna.

edit: V@A pokaż co tam nosisz na co dzień :wink:
Ostatnio zmieniony 15 stycznia 2019, 20:20 przez SpaceDog, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
SpaceDog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1421
Rejestracja: 25 września 2012, 17:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Kobieta strzela na 300m

Post autor: SpaceDog »

Awatar użytkownika
syberius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 486
Rejestracja: 17 września 2013, 22:55
Tematy: 12
Lokalizacja: Daleka Północ.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kobieta strzela na 300m

Post autor: syberius »

SpaceDog pisze:Może nieprecyzyjnie się wyraziłem... :roll:
Nie chodzi mi o gadgety pokroju hmm... ,,wiatraczek do telefonu" ;laughing: a właśnie sprzęt i narzędzia, których używacie i które sprawdzają się w tych ciężkich warunkach..
Ano wiec tak.
Z poczatku mojej kariery tutaj zabieralem do lasu zdecydowanie za duzo rzeczy.
Z biegiem czasu bylo tego coraz mniej i mniej.
Zasadniczo zabieram teraz tylko niezbedne minimum.
Musze porobic fotografie sprzetu ale na sam poczatek moge podac jedna.

Oczywiscie na polowanie trzeba zabrac bron, amunicje, noz i kawalek chleba plus kielbase do przegryzienia.

Obrazek

cdn..
Awatar użytkownika
SpaceDog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1421
Rejestracja: 25 września 2012, 17:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Kobieta strzela na 300m

Post autor: SpaceDog »

o!
Właśnie o to chodzi! :wink:
Opis poproszę: jaka broń? optyka? co to za nóż?
Awatar użytkownika
syberius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 486
Rejestracja: 17 września 2013, 22:55
Tematy: 12
Lokalizacja: Daleka Północ.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kobieta strzela na 300m

Post autor: syberius »

Kniejówka to model Brno 500 w kalibrze 12/70 - 7x57R
Luneta to zmiennoogniskowy, starszy model Leupolda
Montaz typu wozek umozliwiajacy szybkie zdjecie lunety z broni.
Jest to dobre rozwiazanie jesli chce sie korzystac tylko z lufy srutowej, wygodniej jest wtedy strzelac "intuicyjnie" bez uzycia celownika optycznego.

Dlaczego kniejowka jest moim faworytem?
Jest uniwersalna, mozliwosc strzalu srutem/breneka z lufy gladkiej i pociskiem kulowym z lufy gwintowanej.
Przy tej samej dlugosci lufy co sztucer jest od niego krotsza i lzejsza oraz ma bardzo dobry balans.
Mozna ja rozlozyc do wygodnego transportu.
Nie jest tez bardzo droga.

Ma jednak pewne ograniczenia a dla niektorych byc moze beda to wady.
Jest to bron przeznaczona raczej dla dobrego strzelca bo najczesciej nie ma "czym poprawic".
Ewentualnie przy polowaniu z bliska na grubszego zwierza mozna przylozyc jeszcze breneka jak kula nie starczyla, ale celny zasieg breneki to tylko okolo 40m.
Zasadniczo jednak nalezy sie nastawic, ze jest to bron w zasadzie jednostrzalowa.
Srutowego naboju kaliber 12 nikomu specjalnie nie trzeba przedstawiac.
Lufa w kniejowca ma silne zwezenie czokowe o ile dobrze pamietam 1/1 albo 3/4.
W kazdym razie ladnie strzela zarowno srutem jak i kula.
Ja uzywam srutu olowianego o srednicy 2,5mm, 3mm , czasem 3,5 mm.
Jedynie w drodze wyjatku uzywam srutu stalowego, ale staram sie tego bardzo unikac w tym typie broni.
Obrazek
Jesli chodzi o kaliber 7x57R to jego takze nie trzeba nikomu specjalnie przedstawiac.
Nadmienie jedynie, ze 7x57R jest nieco slabszy od 7x57 bo ten pierwszy jest projektowany pod cisnienie max 3400 bar a drugi 3900 bar.
W tej kniejowce uzywam obecnie 2 rodzajow pociskow:
Obrazek
Pierwszy to Nosler HPBT 168 grs
Drugi to polplaszczowy Norma Vulkan 170 grs
Pierwszy na ptactwo, a drugi to uniwersalny pocisk na grubsza zwierzyne.

Opracowalem sobie obie elaboracje tak ze SPT tych roznych pociskow wypada mi prawie w tym samym miejscu.
Celnosc kniejowki jest taka, ze 3 strzaly na 100m mozna nakryc moneta 5 zloty.
Na 200m umozliwia trafienie w gluszcza ze 100% pewnoscia.
Ograniczeniem w przypadku tej kniejowki jest to, ze tylko 3 pierwsze, szybkie strzaly trzymaja ten sam SPT, jak sie strzela wiecej to SPT idzie mocno w gore.
Ale ja nigdy nie strzelam z niej tak duzo i szybko zeby sprawialo mi to problemy.
Lufa srutowa jest ladnie zestrojona z kulowa i breneka na 40 m ma rozrzut okolo 5 cm.
Jej SPT wypada bardzo blisko pociskow kulowych.

Ogolnie powiedziawszy jest to dobra alternatywa dla lesnego wloczykija na kazdego praktycznie zwierza i na kazda pore roku.
Obrazek

EDIT- a co do noza to nie wiem bo to noz kolegi.
Ja mam kilka innych.
Ostatnio zmieniony 16 stycznia 2019, 11:00 przez syberius, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
desperado
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 733
Rejestracja: 14 maja 2011, 08:19
Tematy: 34
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kobieta strzela na 300m

Post autor: desperado »

Toż to jak w raju :-)
Świetnie się czyta, super foty.
Awatar użytkownika
SpaceDog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1421
Rejestracja: 25 września 2012, 17:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Kobieta strzela na 300m

Post autor: SpaceDog »

Świetnie!
O takie coś mi chodziło :wink:
Wybór kniejówki rozumiem - podobno na Syberii to też ulubiona kombinacja: kula, breneka i śrut w jednym. W PL chyba nie jest aż tak popularna...? Żaden z kilku moich polujących kumpli, nie ma kniejówki. No ale pewnie inaczej się poluje dla samego hobby a inaczej trzeba się przygotować, gdy od efektu polowania zależy czy mamy co jeść :wink:
Elaborujesz... to konieczność czy dodatkowa pasja? Pisałeś, że do miasta masz 120km - pewnie taniej i wygodniej jest kupić same komponenty do elaboracji i składać kulki samemu (dodatkowo dostrajając je do własnej broni). Ja strzelam tylko z amunicji fabrycznej ale nie wykluczam, że kiedyś w przyszłości wezmę się za elaborację...
Noże to temat rzeka 8-) też je lubię na równi z bronią palną...dodatkowo niektóre mogą być wręcz biżuteryjnie piękne, nie tracąc nic ze swojej użytkowości.
Awatar użytkownika
syberius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 486
Rejestracja: 17 września 2013, 22:55
Tematy: 12
Lokalizacja: Daleka Północ.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kobieta strzela na 300m

Post autor: syberius »

shooter3 pisze:Gdyby nie zimno i ciemność to tak.
Ale tego na szczescie nie wie moja zona. ;laughing:
Z moich obserwacji wynika, ze ona czuje sie ona tutaj jak ryba w wodzie.
Minus 40 sie nie boi, mimo, ze obiektywnie rzecz biorac jest w sumie drobna i delikatna dziewczyna, wychowana w dosc duzym miescie.
Obrazek
Dzis np jest u nas minus 35 stopni, zona wlasnie pojechala po coreczke do przedszkola.
Musi przejechac 80 km w obie strony w tym duza czesc drogami lesnymi.
W domu mamy plus 25 stopni a wiec dzisiejsza roznica temperatur in/out to dokladnie 60 stopni.

Co sie tyczy ciemnosci to faktycznie jest ciemno ale za to kilka miesiecy w ciagu roku wogole nie zapada noc.
Dzien swietlny wyglada tu tak:
Obrazek

Co do braku popularnosci kniejowki w Polsce to chyba dlatego, ze nie ma tam za duzo zwierzyny drobnej i nie za bardzo jest do czego strzelac srutem.
Poza tym, tak jak wczesniej napisalem jest to bron dla osoby raczej wprawnej w strzelaniu z powodu braku mozliwosci "poprawienia"
No a z tym to sami koledzy wiedza jak to w srodowiski mysliwych jest...

Co do elaboracji to jak najbardziej elaboruje i to z czystej pasji.

Elaboruje tez moja zona, tak jak to wczesniej napisalem.
Czasem wpadaja do mnie koledzy i skladaja sobie kulki na moim sprzecie albo ja dla nich cos wtedy skladam.
Komponenty kupuje zazwyczaj wysylkowo ale jak mam okazje odwiedzic jakis sklep to tez sie zaopatruje, z tym, ze u mnie w promieniu 200 km mam tylko 2 sklepy - nieczesto mam tam okazje bywac.

Mam w piwnicy malenki warsztacik przeznaczony tylko do elaboracji.
Musze go rozbudowac bo troche zaczyna mi byc ciasno.
Nie jest o w sumie nic takiego profesjonalnego ale umozliwia calkiem przyjemna zabawe z dosc dobrymi rezultatami.
Obrazek
Obrazek

Nozy tez mam troche, ale traktuje je bardziej uzytkowo.
Musze porobic zdjecia to pokaze jak wygladaja.
A jutro jak znajde chwile czasu to postaram sie cos nie cos napisac o innym moim towarzyszu wedrowek po tajdze dalekiej polnocy...

Obrazek
Mysle, ze koledzy z USA go tez znaja.
A co wogole u was za wielka woda slychac?
Hubert
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1152
Rejestracja: 26 kwietnia 2005, 22:39
Tematy: 18
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kobieta strzela na 300m

Post autor: Hubert »

"Uzbrojone społeczeństwo to uprzejme społeczeństwo"
abersfelderami
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 877
Rejestracja: 13 października 2011, 06:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Wroclaw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kobieta strzela na 300m

Post autor: abersfelderami »

....a jak wyglada Twoj powszedni dzien? czy jestescie samowystarczalni zywnosciowo? np: warzywa, owoce, jak wyglada ogrzewanie, woda, elektryka, telewizja? co robisz jezeli zepsuje sie auto i nie jestes w stanie naprawic? czy konwersujesz w sami, czy po szwedzku?
Widac, ze macie niesamowita energie i twarde charaktery, ale zycie w takich warunkach klimatycznych jest na dluzsza mete przygnebiajace, jak sobie z tym radzicie psychicznie, czy macie jakies rozrywki?
Ok, na dzisiaj pytan wystarczy? :-D
Awatar użytkownika
syberius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 486
Rejestracja: 17 września 2013, 22:55
Tematy: 12
Lokalizacja: Daleka Północ.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kobieta strzela na 300m

Post autor: syberius »

Bardzo duzo pytan a raz, musze to wszystko ustawic w kolejke i zaplanowac odpowiedz w chwili wolnego czasu.
Nie wiem co wazniejsze, czy o broni i strzelaniu czy o zyciu ?

W kazdym razie napisze tak, ze mieszkamy od 10 lat sami w tajdze w szwedzkiej czesci Laponii.
Rade dajemy, mowimy oboje po szwedzku komunikatywnie a zona nawet lepiej bo pracuje jako nauczycielka w szkole podstawowej - z tym, ze jest teraz na urlopie macierzynskim.

Telewizji jako takiej nie mamy bo od tego tylko boli glowa ;laughing:
Mamy za to internet.
Ogrod swoj takze mamy, ale tutaj jest krotki czas wegetacji, nie wszystko mozna uprawiac.
Mamy wlasne ujecie wody, woda jest oczywiscie za darmo.
Mamy tez przydomowa oczyszczalnie sciekow, prafktycznie bezobslugowa.
Elektrycznosc dostarczana z firmy Vattenfal, ale mamy rezerwowy 3-fazowy generator pradu.
Obrazek
Obrazek

Przetwy w dostawach sie zdarzaja ale nie sa specjalnie uciaziwe z uwagi na nasze rezerwy.
Jestesmy bardzo zmechanizowani, mamy praktycznie wszystko - auta osobowe, dostawczaka, terenowki, traktory, lodzie, itd.
Praktycznie wszystko naprawiam sam, jak do tej pory nie musialem korzystac z niczyjej pomocy.
Kazdy sprzet sie oczywiscie psuje, ostatnimi czasy nawet wiecej jak zazwyczaj.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Co do samowystarczalnosci to rzeczywiscie w jakims stopniu jestesmy zabezpieczeni.
Mysle, ze nasze rezerwy wystarcza na okolo 1,5 do 2 lat a biorac pod uwage mozliwosc uzupelniania to w naszych warunkach mozna chyba faktycznie mowic o prawie pelnej samowystarczalnosci.
Obrazek

OK, reszte dopisze juz nastepnym razem...
Ostatnio zmieniony 16 stycznia 2019, 22:10 przez syberius, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kobieta strzela na 300m

Post autor: Spitfire24 »

Podziwiam Was.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3223
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kobieta strzela na 300m

Post autor: biper »

Przestałem czytać wątek, jak temat zszedł na urodę panienki z pierwszego filmiku..
I tak dziś patrzę, a temat ma już 5 stron, więc byłem ciekaw o czym Wy tu jeszcze rozprawiacie..
No muszę przyznać, że takiego przejścia tematu to się w życiu nie spodziewałem :)
Czytam z wypiekami na twarzy! Naprawdę.. mógłby z tego być materiał na niezłą książkę.. A noce polarne długie są.. Jest okazja, żeby pisać :piwo:

Swoją drogą.. to Syberius.. Jeśli nie Ty znalazłeś tą JEDNĄ JEDYNĄ przeznaczoną dla Ciebie, to nie wiem kto...

Wyobrażacie sobie Koledzy, jakie to trzeba mieć w życiu szczęście, aby mając takie usposobienie jak Syberius, trafić na kobietę, która takiemu traperowi z krwi i kości powie sama "jak mnie zabierzesz w daleką północ, to będę twoja"? Toż to łatwiej trafić szóstkę w totka i zgarnąć kumulację w euro-miliony w jednym tygodniu! :)

Jesteście dla mnie prawdziwymi wariatami, ale w takim znaczeniu, jak to przedstawił K.I. Gałczyński:
"Jestem Polak, a Polak to wariat, a wariat to lepszy gość".

Pozdrawiam i jednocześnie podziwiam za... wszystko :)
:516:


P.S.
Syberius.. mam cały czas takie nieodparte wrażenie, po zobaczeniu tej fotki z UAZem.. Czy o Was już gdzieś, kiedyś w jakichś mediach nie pisano? Tak jakoś mi się ten UAZ (wtedy na fotce z załadowana przyczepką?) coś w zakamarkach pamięci kojarzy.. i chyba właśnie też na słupskich blachach?
Ostatnio zmieniony 16 stycznia 2019, 22:54 przez biper, łącznie zmieniany 1 raz.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Daleki dystans - Long Range”