Sabatti tactical luneta

Wszystko o strzelaniu na dalsze dystanse. Współczesna broń palna, czarnoprochowa i wiatrówki.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

macher752
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 167
Rejestracja: 27 lipca 2017, 11:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Sabatti tactical luneta

Post autor: macher752 »

Mam tikka tac a1 308.luneta vortex Golden eagle.kupiłem teraz sabatti tactical desert w creedmoor.musze kupić lunete.cena do 7 tys.jakieś propozycje?chodzi mi po głowie bushnell ELITE TACTICAL
DMRII 3.5-21X50.założyć go na tikke a vortexa na sabatti.czy lepiej kupić następnego vortexa lub coś do 7 tys.
shadov 2. cr 223.iz 35.tikka tac a1.anschutz 1903.benelli supernova .lg m2 pcp.anschutz 2002.saiga mk 103 .beretta 686 sporting.cz 527 mtr.saiga mk 105 i 103.cz scorpion evo.walther ssp.tt.sabatti str 6.5.ksp 200.lg 400.lp 400.hk sfp9.mr308 g28
Awatar użytkownika
aquater
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 309
Rejestracja: 05 października 2016, 01:03
Tematy: 31
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sabatti tactical luneta

Post autor: aquater »

Mam strykera hd. Był jeden raz na strzelnicy od wyjęcia z pudełka :)
abersfelderami
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 877
Rejestracja: 13 października 2011, 06:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Wroclaw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sabatti tactical luneta

Post autor: abersfelderami »

Intresuje mnie wasza (twoja)ocena tej lunety.
Awatar użytkownika
SpaceDog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1421
Rejestracja: 25 września 2012, 17:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Sabatti tactical luneta

Post autor: SpaceDog »

Używam Strykera HD 4,5-30/56 od czerwca. Przygotowuję opis na bloga... Powinienem się wyrobić wciągu najbliższych 2 tygodni (fotki muszę zrobić).
Generalnie to świetna luneta i w cenie do 10tys. zł nie ma konkurencji na rynku.. Kliki powtarzalne, obraz bardzo dobry i IMO lepszy od Kahlesa 624.
Podobne wrażenia miał mój znajomy, który miał 2 Kahlesy i wymienił je na Delty 4,5-30 i 5-50 HD.
Strzelałem z niej też na półcalówce Cadex Tremor .50BMG - wytrzymała :wink:
Awatar użytkownika
GreenHeart
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 13 marca 2017, 11:46
Tematy: 19
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sabatti tactical luneta

Post autor: GreenHeart »

Od 2 miesięcy używam Strykera HD i po przesiadce z NF uważam że może obraz nie jest tak idealny jak w NF ale luneta ma swoje zalety:
1. mechanika
- zalety - fajnie rozwiązany stop, pokrętła duże, kliki mają spory opór i są dokładne. Na szybkiej dynamice ponad 200 strzałów nic sie nie rozregulowało
- wady - pokrętło paralaksy jest do du** ale po zamontowaniu dzwigni jest ok. Ponadto przydałby się wiekszy zakres regulacji pomiędzy 200m a nieskończoność
2. tubus 34 mm wymiata ze zdolnością zmierzchową. W nocy na polowaniu obraz łapie szczątkowe światło
wady- trzeba przesiadać się z montażem ale wątpie czy kiedyś przejde z powrotem na 30mm w karabinie precyzyjnym
3. krzyż - dla mnie ideał. Pierwszy plan w siatce LRD-1p jest tak skonstruowany że można szybko złapać cel na najmniejszym powiększeniu. Powięszenie x30 daje mnóstwo możliwości pomiarów i dopiero uczę się tej skali lecz czuje że to własnie jest to. Kropka w krzyżu nie przesłania przestrzelin 308 na 100m. Można walić w środek przestrzeliny.
4. Podświetlenie jak dla mnie jest ok
wady- pokrywa pokrętła od baterii potrafi się czasem odkręcić dlatego po zmianie baterii trzeba dobrze dokręcić

Wytrzymałości jeszcze nie sprawdziłem ale dojdę do tego używają lunete na polowaniach i na strzelnicy.
Nie ma co narzekać. Za ta kase lupka jest super. Miałem w rękach również droższe konstrukcje ale na razie ta odpowiada mi najbardziej.
Duże zalety to kompaktowość, krzyż w pierwszym planie wyskalowany w milsach i dźwignia powiekszenia w komplecie. Oryginalne zasłony lunety (te przezroczyste) radzę wyrzucić bo przesuwają obraz.
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Sabatti tactical luneta

Post autor: Shooter7 »

Obecna klasa Stryker Delta'y jest klasa sama w sobie i bralbym wlasnie Delte a nie Vortex'a.

:wink:
Ostatnio zmieniony 30 stycznia 2019, 14:23 przez Shooter7, łącznie zmieniany 1 raz.
piotrjub
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 379
Rejestracja: 20 listopada 2011, 19:07
Tematy: 0
Lokalizacja: 3 Miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sabatti tactical luneta

Post autor: piotrjub »

GreenHeart pisze: 2. tubus 34 mm wymiata ze zdolnością zmierzchową.
Możesz rozwinąć co masz na myśli.
222; 223; 243; 308; 30-06; 8x57JRS; 9,3x62; 375H&H; 12/70; 16; 20; 22 LR; 6,35; 7,65; 9 Para; 9 Makarov; 38 Special; 6BR; 30BR; 6,5x47; 284; 6mmAR; 6.5 SLR; 416Barrett;
abersfelderami
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 877
Rejestracja: 13 października 2011, 06:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Wroclaw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sabatti tactical luneta

Post autor: abersfelderami »

SpaceDog pisze:Używam Strykera HD 4,5-30/56 od czerwca. Przygotowuję opis na bloga... Powinienem się wyrobić wciągu najbliższych 2 tygodni (fotki muszę zrobić).
Generalnie to świetna luneta i w cenie do 10tys. zł nie ma konkurencji na rynku.. Kliki powtarzalne, obraz bardzo dobry i IMO lepszy od Kahlesa 624.
Podobne wrażenia miał mój znajomy, który miał 2 Kahlesy i wymienił je na Delty 4,5-30 i 5-50 HD.
Strzelałem z niej też na półcalówce Cadex Tremor .50BMG - wytrzymała :wink:
Na accurateshooter jest duzy watek na ten temat http://forum.accurateshooter.com/thread ... 6.3954044/
Jeszcze nigdy nie widzialem tyle pochwal lunety, co prawda jednej osoby.
Sam mam dylemat poniewaz strzelam juz tylko FTR, a wszystkie lunety mam FFP z malym przyciaganiem.
March 5-40x56 FX jeszcze idzie, ale moj ulubiony Premier Reticle 5-25x56 ma za gruba siatke, pomyslalem ze moze sprzedac ten Premier i kupic Strykera 5-50x56 w SFP, ale sie boje.
Premiera moge sprzedac za $2400, a Strykera moge kupic za $1700 plus wysylka, widzialem je na Ebay z Anglii, takie same sprzedaje Trijicon (tez $1700), ale z gorsza siatka.
Doswiadczenie mowi mi zeby czekac, a hormony zeby brac :-D
Glownie dbam o szklo, dokladne kliki i przyciaganie.
tytus160
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 185
Rejestracja: 29 stycznia 2017, 10:06
Tematy: 4
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sabatti tactical luneta

Post autor: tytus160 »

piotrjub pisze:
GreenHeart pisze: 2. tubus 34 mm wymiata ze zdolnością zmierzchową.
Możesz rozwinąć co masz na myśli.
Może kolega ulega powszechnemu mitowi, że większa tuba = więcej światła?
Awatar użytkownika
SpaceDog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1421
Rejestracja: 25 września 2012, 17:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Sabatti tactical luneta

Post autor: SpaceDog »

Średnica tubusu nie ma nic wspólnego ze zdolnością zmierzchową ;) a najwyżej z możliwością regulacji. Strykery mają 100MOA/30Milsów więc na pochyleniu 20-30moa na szynie czy montażu można strzelać już naprawdę daleko...
Jeśli chodzi o szkła, to informacja z pierwszej ręki jest taka... że pochodzą dokładnie z tej samej japońskiej firmy, która robiła serie NXS Nightforce i porównując obie lupki obok siebie (na dwóch różnych karabinach) coś może w tym być :wink:
Mi do pełni szczęścia brakuje dokładniejszego wyskalowania paralaksy - tylko numerkami bo ostrzy bez problemu i na 800 i na 1000m - dalej nie sprawdzałem.
Jedna uwaga - jest dość wrażliwa na prawidłowy skład. Jeśli NF czy S&B pozwalał na minimalne ruchy głową/okiem na boki... tak tu skład musi być idealnie w osi optycznej.
Ale za to nie kosztuje 4000$ 8-)
Robiłem testy trackingu - wypadły idealnie. Pamiętam, że to nowość... więc jak wytrzyma próbę czasu, to się dopiero okaże... ale ,,rokowania są obiecujące".

Tu porównanie do Sightrona i Vortexa

Awatar użytkownika
Michaus
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 1394
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:04
Tematy: 69
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Sabatti tactical luneta

Post autor: Michaus »

SpaceDog pisze:Jedna uwaga - jest dość wrażliwa na prawidłowy skład. Jeśli NF czy S&B pozwalał na minimalne ruchy głową/okiem na boki... tak tu skład musi być idealnie w osi optycznej.
To dobrze. +10pkt dla Delty. :wink:
"Nie muszę wyważać drzwi co już zostały wyważone."
abersfelderami
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 877
Rejestracja: 13 października 2011, 06:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Wroclaw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sabatti tactical luneta

Post autor: abersfelderami »

Średnica tubusu nie ma nic wspólnego ze zdolnością zmierzchową ;) a najwyżej z możliwością regulacji.
Regulacji glownie, ale mozna tez pogrubic tubus, albo nie pogrubiac tubus, ale zwiekszyc srednice szkiel.
Michaus pisze:
SpaceDog pisze:Jedna uwaga - jest dość wrażliwa na prawidłowy skład. Jeśli NF czy S&B pozwalał na minimalne ruchy głową/okiem na boki... tak tu skład musi być idealnie w osi optycznej.
To dobrze. +10pkt dla Delty. :wink:
Z angielska "tight eyebox", dla precyzyjnych strzelcow nie gra roli, maja czas, dla taktycznych lepiej miec bardziej wybaczjacy, latwo zgubic cel.
"eye box" , zmienia sie z "powiekszaniem", chcesz strzelac szybko zmniejszasz powiekszenie, jezeli strzelsz powoli masz czas,mozesz sie dobrze przylozyc.
Latwo ustawic paralakse, czy nie? (nie mowie o oznaczeniu).
Awatar użytkownika
SpaceDog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1421
Rejestracja: 25 września 2012, 17:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Sabatti tactical luneta

Post autor: SpaceDog »

Strzelam głównie taktykę :wink: więc wolałbym, żeby Stryker pozwalał na większą tolerancję składu - strzela się w nietypowych postawach, przesłony, barykady itp :wink:
Paralaksę ustawia się łatwo i precyzyjnie... jednak samo jej pokrętło (i to zmieniające krotność powiększenia) porusza się dość ciężko - z dużo większym oporem niż np. w Schmidt&Benderze - mam nadzieję, że się jeszcze wyrobi... W zmianie powiększeń pomaga dodatkowa wkręcana dźwignia, która jest w komplecie.
abersfelderami
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 877
Rejestracja: 13 października 2011, 06:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Wroclaw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sabatti tactical luneta

Post autor: abersfelderami »

......, a miales w rekach 5-50x56? (czy go sprawdzales?)
Nie wiem czy mowisz o 30 czy 50?
Jeszcz jedno; czy Delta jest powazna firma? czy bedzie istniala np: za 10 lat, nz zachodzie tanie firmy lubia dawac gwarancje dozywotnia, a po roku ich nie ma :shame:
Ostatnio zmieniony 30 stycznia 2019, 23:29 przez abersfelderami, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
SpaceDog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1421
Rejestracja: 25 września 2012, 17:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Sabatti tactical luneta

Post autor: SpaceDog »

Ja mam 4,5-30/56 z siatką wzorowaną na horusie H59 ale znam i kilka razy strzelałem przez 5-50/56. Znajomy ma je obie - jedną na semi auto w 6,5x47 a drugą na Dolphinie .338lapua (on właśnie sprzedał Kahlesy 624 i 1050 i wymienił je na Delty - a to bardzo majętny człowiek... i może sobie pozwolić dosłownie na KAŻDĄ lunetę dostępną na świecie - teraz zamówił też najnowszego S&B 5-45/56 z siatką LRR za prawie 4800 euro)..,
Na drugie pytanie trudniej mi odpowiedzieć... Delta Optical to polska firma zamawiająca wykonanie swoich produktów na wschodzie (tak jak np. Vortex, Nightforce, Bushnell itp). Tańsze serie robią w Chinach, a seria Stryker jest robiona w cieszących się dużym uznaniem zakładach z Japonii. Japończycy mają ogromne doświadczenie w produkcji najwyższej klasy obiektywów do Nikona czy Canona, więc o jakość szkła można być spokojnym. Co do wytrzymałości mechanicznej, to o Strykerach trudno coś więcej powiedzieć, bo lunety są na rynku od roku (i w międzyczasie trochę się zmieniły - dodano zero-stop a 5-50/56 w najnowszej wersji ma 1 klik = 0,05Milsa a nie 0,1mils).
Moim zdaniem biorąc pod uwagę cenę, to warto zaryzykować. Gdyby to była optyka w cenie 3-4tys.$ to może zastanawiałbym się dłużej... a tak - IMO wybór jest prosty w budżecie do 10tys.
Ja nie jestem funboyem Delty ;laughing: nawet znana była moja niechęć do tańszych serii (która swoją drogą cieszy się dużą popularnością u naszych myśliwych) np. Titanium którą osobiście uważam za bardzo przeciętną i tu moim zdaniem lepsze były lupki Bshnell Elite czy Burris...
Ale Stryker naprawdę daje radę.
Ostatnio zmieniony 31 stycznia 2019, 00:17 przez SpaceDog, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Daleki dystans - Long Range”