Strona 1 z 1

prośba o opinię - Leupold VX-3i LRP 6,5-20x50 FFP z MIL TMR

: 2018-08-11, 03:11
autor: franek
Witajcie,

Mam okazję kupić lunetę Leupold VX-3i LRP 6,5-20x50 FFP z TMR w jak to się określa "rozsądnych pieniądzach".
Czy ktoś może wyrazić swoją opinię na temat siatki TMR? i strzelania mniej lub bardziej precyzyjnego?

Do tej pory strzelałem z mechanicznyh na przydziałowe 100m .
Obecnie przymierzam się do pierwszego karabinu na tyle precyzyjnego aby kupić mu lunetę
karabin Tikka T3 SuperVarmint .308
dystans: 100-400 może 600m (ale nie więcej).

Strzelanie do nieruchomego papieru, w dzień ...

Obrazek
W tym modelu jest jeszcze siatka MIL CCH (coś w rodzaju choinki) ...

Patrząc na dostępne w Polsce lunety to w tym budżecie mogę sobie kupić Vortex Viper HS LR 6-24x50 FFP ...z podobną "choinką"

Re: prośba o opinię - Leupold VX-3i LRP 6,5-20x50 FFP z MIL TMR

: 2018-08-12, 03:49
autor: Hyouka
Nikt bardziej doświadczony nie opowiada, więc się wypowiem.
Obydwie siatki są dobre, TMR jest wariacją na temat klasycznego mil-dota. Prosty, czytelny i zrobi co trza. Do 600m będzie Ci dobrze służył.
"Choinka" jest zdecydowanie bardziej funkcjonalna, ale raczej nie będzie ci potrzebna. Dłuższe linie z podziałkami i właśnie ta "choinka" ułatwiają robienie poprawek na opad pocisku i wiatr jeżeli nie chce ci się kręcić albo skończy ci się zakres na wieżyczkach (mało prawdopodobne przy tych dystansach i kalibrze). Leupold nie podaje na swojej stronie wymiarów podziałek w siatce CCH (albo jestem ślepy), ale wydaje się mieć mniejsze niż TMR, co pozwala na dokładniejsze zmierzenie odległości do celu za pomocą siatki. Ale znowu, raczej będziesz znał odległość do celów, a jak nie to TMR też da radę. Co najwyżej zrobi to mniej dokładnie.

Jakbym miał wybierać z tych dwóch, to wziąłbym choineczkę. Bardziej odporna na przyszłe zachcianki (jak ci się spodoba to na 600 metrach i Ticce w .308 może się nie skończyć).
Mimo wszystko, jak masz możliwość to proponowałbym zobaczyć obie na żywo. Są osoby które drażni tyle różnych kropek i linii w polu widzenia.

Swoją drogą, też planuję zakup Tikki T3x. Co prawda Varmint, nie Super Varmint, bo planuję zmienić osadę/łoże/jakkolwiek to się po polsku nazywa. Jakbyś wiedział gdzie w Polsce można najtaniej nabyć takie cudeńko to byłbym wdzięczy za wiadomość na priv.

Ps. Leupold to dobra firma, ale mimo wszystko polecam wygooglować i wyyoutubować jak tzw. tracking wieżyczek wygląda w tym modelu. A jak już kupisz, to przetestować. Jest to ważniejsze od siatki, a od pewnego poziomu nawet od jakości szkła. :D

Re: prośba o opinię - Leupold VX-3i LRP 6,5-20x50 FFP z MIL TMR

: 2018-08-13, 08:24
autor: Młynek
Nie porównuj Vortexa do Leupolda - to nie ta sama półka - Leupold, to precyzyjna mechanika i świetne szkła.
Jak masz możliwość kupić w dobrej cenie, to kupuj.